Pri manažérskom kresle nejde iba o vzhľad

Manažérske alebo kancelárske kreslo je nevyhnutnou súčasťou života manažérov a iných kancelárskych pracovníkov, na ktorej trávia hodiny a hodiny času. Aj preto je dobré jeho výberu venovať zvýšenú pozornosť.

Sedavé zamestnania, ako je všeobecne známe, nijako nepridávajú nášmu zdraviu a chrbtici a to minimum, čo môžete pre svoje zdravie v takejto práci urobiť je vybrať si pohodlné a vášmu zdraviu a chrbtici prospešné kreslo.

Čo musí spĺňať moje kreslo?

Manažérske kreslo nemá byť len pohodlné a elegantné, ale hlavne by ste v ňom mali sedieť zdravo. Tak čo musí dobré kancelárske kreslo spĺňať?

V prvom rade pri výbere toho správneho kresla pozerajte na kvalitné a pohodlné sedadlo a takisto materiál, z ktorého je vyrobené. Význam majú aj nastaviteľné opierky na ruky, anatomicky tvarované operadlo a nezabúdajte ani na bezpečný podvozok a kolieska.

Výber toho správneho manažérskeho kresla nie je vôbec jednoduchý, ale stojí za to venovať mu zvýšenú pozornosť. Dobré a kvalitné kreslo vám totiž vydrží aj niekoľko rokov. Ak ho vyberiete správne, predíde aj bolestiam vašej chrbtice, ktoré by vás celkom určite čakali, ak by ste dlhé hodiny trávili v kresle.

Ideálne je vyberať kreslo s tzv. dynamickým sedením. Kreslá s dynamickým sedením umožňujú, že v priebehu dlhodobého sedenia je možné meniť prirodzenú polohu tela.

Kreslá s dynamickým sedením sú vybavené synchrónnym mechanizmom. Vďaka tomu sa mení poloha kresla podľa toho, ako sa mení poloha vášho tela a tak sa mu dokonale prispôsobuje.

Ako teda pri výbere toho správneho kresla vlastne postupovať? V prvom rade myslite na svoje zdravie a chrbticu. Potom na pohodlie a až v poslednom rade na eleganciu a vzhľad kresla.

Áno, aj to je dôležité, najmä, ak sa ako manažér pravidelne stretávate s rôznymi významnými ľuďmi, ale myslite na to, že oni vám operáciu chrbtice pravdepodobne nepreplatia.