UniCredit – Presto úver – recenzia

unicredit presto uver

Naskočiť do nekončiaceho kolotoča mesačných splátok je veľmi jednoduché, no vystúpiť z neho môže dať poriadne zabrať. Ak sa vám to stalo a je vám už zo splácania viacerých úverov naraz zle, tak si pozorne prečítajte článok, ktorý sme si pre vás pripravili.

Predstavíme vám v ňom totiž Presto úver od UniCredit Bank s úrokom od 4,9% p.a., s ktorým môžete refinancovať a zlúčiť svoje staršie nevýhodné úvery do jedného. Toto riešenie zabráni mesačnému úniku niekoľkých desiatok eur z vašej peňaženky.

Úvery na refinancovanie od UniCredit Bank

Finančné produkty od UniCredit sú vhodné nielen pre individuálnu a privátnu klientelu, ale aj pre podnikateľov a firmy. S Presto úverom s mimoriadne akciovým úrokom prišla banka len nedávno. Hlavným cieľom je pomôcť súčasným i novým klientom skonsolidovať ich ďalšie súčasné dlhy v bankách či dokonca nebankovkách.

Presto úver sa v UniCredit Bank označuje aj ako Spotrebný úver na refinancovanie, pričom rozlišujeme jeho dve verzie: PRESTO Úver – prevedenie úveruPRESTO Úver – zlúčenie úverov. Pozrime sa na parametre oboch typov, podmienky získania a v neposlednom rade aj na ich nesporné výhody.

1. PRESTO Úver – prevedenie úveru

Ide o účelový spotrebný úver, o ktorý možno požiadať len za účelom refinancovania práve jedného už existujúceho spotrebného úveru. Jednoducho povedané – svoj súčasný nevýhodný úver si môžete preniesť prostredníctvom Presto úveru do UniCredit Bank a splácať tak podstatne výhodnejšie. Vybavenie pôžičky na refinancovanie nevyžaduje žiaden administračný poplatok, takže celková odplata za úver je konečná.

Parametre úveru

Minimálna výška úveru je 650€ a maximálna hodnota je stanovená sumou 25 000€. Splácať Presto úver môžete počas zvoleného obdobia 1 – 9 rokov s výhodným úrokom 4,9 %. Pri úrokovej sadzbe je dôležité zdôrazniť fakt, že sa počas celej doby splácania nezmení a je fixná.

A to ešte nie je všetko. UniCredit dokonca zníži úrokovú sadzbu aj na 2,9 %, ak klient splní podmienky na vznik poistenia schopnosti splácať úver, pristúpi k poisteniu a bude aktívne používať svoj účet v banke. Aktívne využívať = bude si nechávať zasielať svoj pravidelný mesačný príjem, zrealizuje niekoľko platieb kartou a nastaví si trvalý príkaz/y.

Koľko môžem s Presto úverom ušetriť?

Porovnanie súčasného úveru a Presto úveru pri pôvodnej výške úveru 5 000€ a pôvodnej dobe splatnosti 75 mesiacov.

Pôvodný úverPresto úver
Aktuálna výška úveru5 348€5 348€
Splatnosť65 mesiacov65 mesiacov
Mesačná splátka
s poistením úveru
120 €89,01€
Celkom zaplatíte7 800 €5 786€
Celkom ušetríte– €2 014€
Úroková sadzba– % p.a.4,9% / 2,9 % p.a.
RPMN– %8,16 %

Podmienky získania Presto úveru:

Medzi hlavné podmienky získania úveru patrí:

 • žiadateľ o úver starší ako 18 rokov musí byť fyzická osoba a občan SR
 • trvalý pobyt na území SR
 • doklady týkajúce sa príjmu (v niektorých prípadoch aj bez potvrdenia o výške príjmu)
 • zmluva o spotrebiteľskom úvere (ten, ktorý sa rozhodnete refinancovať) alebo aktuálny výpis z bankového účtu, z ktorého je úver splácaný

Je dôležité ich dodržiavať.

Výhody Presto úveru

Výhody Presto úveru sú:

 • Nízka úroková sadzba – veľmi výhodný úrok už od 4,9 % ročne alebo pri poistení úveru aj od 2,9 % nemá momentálne na Slovensku konkurenciu.
 • Ušetríte peniaze – ťažko zarobenú výplatu nemusíte hneď minút na horibilné splátky. Celkové náklady súčasného nevýhodného úveru razantne znížite pri zachovaní rovnakej výšky úveru i totožnej dobe splatnosti.
 • Bez poplatku za poskytnutie úveru.
 • Až do sumy 25 000 € – suma, ktorá hravo postačí na splatenie nevýhodného úveru.
 • Transparentnosť – presné čísla o tom, koľko by ste s Presto úverom ušetrili môžete zistiť behom niekoľko minút prostredníctvom online kalkulačky.

Výhod nie je málo, je teda vhodné nad úverom pouvažovať.

 Nevýhody úveru:

Nevýhody Presto úveru sú:

 • vyššie nároky na bonitu klienta
 • menšie percento schválených žiadostí
 • vybavenie môže trvať aj niekoľko pracovných dní

Tieto nevýhody treba vždy brať do úvahy.

2. PRESTO Úver – zlúčenie úverov

Druhý variant Presto úveru je rovnako účelový spotrebný úver, ktorý je určený na refinancovanie. Hlavným rozdielom oproti prvému variantu je to, že ponúka možnosť konsolidovať viacero úverov naraz. Tým pádom môžete spojiť do jedného výhodnejšieho úveru napríklad spotrebný úver, kreditnú kartu a taktiež aj povolené prečerpanie.

Parametre úveru

Nie sú odlišné od vyššie uvedeného úveru. Refinancovať teda môžete úvery v celkovej hodnote od 650 do 25 000€ s dobou splatnosti 1 – 9 rokov. Totožná ostáva aj úroková sadzba od 4,9 % ročne, pričom aj tu môžete za aktívne využívanie účtu a zároveň poistenie získať atraktívny úrok od 2,9 %.

Čerpanie Presto úveru je nasledovné – suma potrebná na konsolidáciu sa prevedie na účet, z ktorého zlúčené úvery splácate. Zvyšná čiastka sa prevedie na bankový účet zákazníka. Pri zlučovaní úverov teda možno požiadať aj o viac peňazí, než potrebujete na refinancovanie.

Čo budem potrebovať na vybavenie?

Klasika – vek 18 rokov, musíte byť občan SR, mať trvalý pobyt na území Slovenska a disponovať pravidelným mesačným príjmom. O Presto úver na zlúčenie úverov môžu požiadať aj štátny príslušníci inej krajiny, avšak taktiež musia mať trvalý/dlhodobý pobyt na území SR. Ďalej budete potrebovať doklady na základe toho, čo chcete refinancovať:

 • Spotrebný úver – úverová zmluva prípadne stačí aj aktuálny výpis z účtu, z ktorého úver splácate
 • Kreditná karta – súčasný výpis z účtu s kreditnou kartou
 • Povolené prečerpanie– zmluva o poskytnutí povoleného prečerpania

Je vhodné sa pripraviť všetkými potrebnými dokumentami.

Výhody zlúčenia úverov cez Presto úver

 • Výraznejšie šetrenie – čím viac úverov, tým viac peňazí platíte a v konečnom dôsledku aj viac na úrokoch preplatíte. Logika jednoducho nepustí.
 • Zníženie mesačnej splátky – myslíte len na jednu jedinú splátku a z hlavy tak môžete pustiť rôzne dátumy v mesiaci. Vaša splátka bude navyše môže byť podstatne nižšia.
 • Získate peniaze – okrem sumy na refinancovania je možnosť požiadať aj o peniaze navyše.
 • Výhodný a fixný úrok 4,9 %
 • Pri poistení úrok už od 2,9 %
 • Pri splanení kritérií aj bez dokladovania príjmu.

Nevýhody úveru:

 • dlhší vybavovací proces a viac papierovačiek
 • vyššia miera byrokracie

Vždy treba sledovať všetky výhody aj nevýhody produktu.

Náš názor na Presto úvery od UniCredit

Na samotný záver článku, alebo ak chcete recenzie, sme si nechali priestor na celkové zhodnotenie úverov od UniCredit Bank.

V prvom rade treba povedať, že konsolidačná pôžička sa v drvivej väčšine prípadov určite oplatí. Niekoľko mesačných splátok dokáže pri plánovaní rodinného rozpočtu poriadne zamotať hlavu. Občas tak prichádzajú na rad upomienky a v horšom prípade aj zmluvne poplatky za oneskorené splátky. Ak preto práve máte viacero úverov s nevýhodným úrokom, tak máte možnosť zlúčením úverov niečo ušetriť a podstatne zlepšiť svoju situáciu.

Presto úvery na refinancovanie a zlúčenie úverov od UniCredit Bank sa nám javia ako veľmi dobrá voľba. Dôvodom nie sú len pomerne jednoduché podmienky získania, ale tiež aj možnosť refinancovať viacero úverov naraz a k tomu ešte získať nejakú tú hotovosť navyše.

Pozdáva sa nám aj nadmieru výhodný úrok od 4,9 %, ktorý navyše ešte môžete aj vy sami skresať na krásnych 2,9 % tým, že si poistíte schopnosť splácať úver a budete aktívne využívať UniCredit konto. Podobne výhodnú ponuku, čo sa týka konsolidácie, sme na slovenskom bankovom trhu nenašli.