Vo víre mesačných splátok

Dlh na kreditnej karte, povolenom prečerpaní, či starší spotrebný úver. Strácate sa v rôznych termínoch splácania? Existuje celkom jednoduché riešenie, refinancovanie úveru.

Namiesto dvoch a viac rôznych splátok v mesiaci, len jedna jediná. Pomôže vám zbaviť sa nie len neprehľadných splátok, ale zároveň môžete ušetriť.

Refinancovanie úveru ponúka totiž jednu nižšiu splátku ako bola pôvodná výsledná suma tých starých. Rovnako ak máte nevýhodný starší spotrebný úver, refinancovanie úveru vám to môže pomôcť jednoducho napraviť. To čo bolo určite výhodné pred rokmi, už dnes totiž neplatí.

Podľa údajov Národnej banky Slovenska priemerná úroková sadzba novo založených spotrebných úverov so splatnosťou na päť rokov v lete 2014 klesla až o dve percentá. Refinancovaním dnes už nevýhodného spotrebného úveru získate nižšiu úrokovú sadzbu.

Refinancovanie úveru vám pomôže vyriešiť aj staré, už nevýhodné, úvery z rôznych bánk. Zlúčením záväzkov do jedného, budete platiť už len za jeden produkt, jednej banke. 

Pri žiadosti o refinancovanie úveru predložíte banke všetky zmluvy o vašich úveroch, ktoré chcete refinancovať. Avšak pozor, jednou zo základných podmienok je, že nemáte omeškanú ani jednu splátku pôvodných záväzkov.

Pokiaľ vám banka vyhovie a refinancovanie úveru vám schváli, predložíte potvrdenú aktuálnu výšku všetkých zostatkov. Počet zlúčených úverov závisí len na vašich finančných možnostiach. Hoci je refinancovanie úveru účelovo viazané na splatenie starších dlhov, často pri ňom bývajú rôzne bonusy.

No už aj bez bonusu je možnosť znížiť nevýhodný úrok zo starých úverov a tým ušetriť jednoducho skvelá.

Nehovoriac o odľahčení mesačného rozpočtu domácnosti aj s nižšou výslednou výškou mesačnej splátky. Refinancovanie úveru je teda skutočne praktické a jednoducho dostupné.