Ako si nájsť tú najvýhodnejšiu pôžičku cez internet?

Chceli by ste si požičať? Snažíte sa nájsť si ten najvýhodnejší úver, ale je pre vás zložité zorientovať sa v ponukách bánk a nebankových spoločností? S výberom vám pomôže online porovnávač pôžičiek.

Ako funguje porovnávač pôžičiek?

Do porovnávača pôžičiek zadáte sumu, ktorú by ste si chceli požičať. Porovnávač následne za pár sekúnd porovnáva ponuky bánk a nebankových spoločností na Slovensku a zoradí vám ich od najvýhodnejšej.

Pri zoradení zohľadní porovnávač nie len výškú úrokovej sadzby, ale aj poplatky spojené s poskytnutím úveru. Na základe týchto vstupných údajov vyhodnotí porovnávač výhodnosť pôžičky, podľa ktorej určí RPMN.

Čím menšia RPMN,tým výhodnejšia pôžička.

Ako požiadať o pôžičku, ktorú si nájdem cez internet?

O väčšinu pôžičiek, ktoré sa vám zobrazia v porovnaní pôžičiek, môžete požiadať cez internet priamo v porovnaní. Na začiatku stačí, keď vyplníte základné osobné údaje. Medzi nimi môže byť aj zdroj vášho pravidelného príjmu (zamestnanie, podnikanie, dôchodok).

Po odoslaní týchto údajov vám niektoré spoločnosti obratom zašlú predbežné informácie o schválení pôžičky. V prípade, že máte zabezpečený pravidelný príjem, pôžička vám bude s veľkou pravdepodobnosťou predbežne schválená.

Podmienkou poskytnutia pôžičky je však okrem iného aj to, aby ste neboli v zozname neplatičov, aby ste nemali príliš veľké dlhy, ktoré presahujú váš príjem a aby ste mali viac ako 18 rokov a boli spôsobilí na právne úkony.

Žiadosť o pôžičku som odoslal. Čo ďalej?

Po odoslaní žiadosti vás kontaktuje pracovník banky alebo nebankovej spoločnosti. Ktorí s vami žiadosť dokončí. Po úspešnom dokončení a schválení žiadosti dostanete peniaze na účet väčšinou do 24 hodín.

Niektoré spoločnosti vám poskytnú prístup do systému, v ktorom si môžete sledovať splácanie vašej pôžičky, výšku mesačnej splátky a to, aký máte zostatok.

Je možné splatiť online pôžičku predčasne?

Všetky pôžičky je možné splatiť predčasne, otázka je, či za predčasne splatenie budete musieť platiť pokutu, alebo to môžete urobiť zadarmo.

Možnosti predčasného splatenia pôžičky sú detailne popísané aj  v porovnaní pôžičiek.

Keď viete, že by ste chceli svoju pôžičku splatiť predčasne, snažte sa vybrať si úver, ktorý ma predčasné splatenie pôžičky bez poplatku alebo mimoriadnu splátku zadarmo.