Hľadáte výrobné priestory pre váš biznis?

Slovenský trh neustále rastie. Zakladajú sa nové firmy alebo sa staršie rozširujú a sťahujú do väčších priestorov. Aj vy ste si nedávno založili firmu alebo ste sa rozrástli? Máme pre vás tipy, ako vyriešiť problém s uskladnením strojov a materiálu.

Ak vaša firma pracuje s veľkými strojmi, stavebným materiálom alebo jednoducho s tovarom, ktorý zaberá veľký priestor, riešením k jeho uskladneniu alebo k jeho výrobe sú haly a dielne.

Na trhu sú dostupné viaceré materiály, z ktorých sa vyrába konštrukcia týchto zariadení. Jedným z najvýhodnejších a najčastejšie využívaných je určite oceľ. Medzi výhody ocele patrí možnosť rýchlej stavebnej realizácie, dlhá životnosť a samozrejme kvalita materiálu.

Využitie

Priestory ako sú haly a dielne využijete v rôznych oblastiach a odvetviach. Spomeňme napr. poľnohospodárstvo, kde sa haly najčastejšie využívajú ako sklad pre poľnohospodárske stroje od tých najmenších až po veľké kombajny. Tu je dôležité najmä rozpätie dverí, aby mali stroje bezproblémový vjazd i výjazd.

Oceľové priestory sa využívajú aj v rámci športových aktivít. Priestor vám poslúži ako jazdiareň, tenisová hala či posilňovňa. Fantázii sa medze nekladú.

Menšie haly sú vhodné aj na vytvorenie administratívnych priestorov. Tu je dôležitý vnútorný dizajn, ktorý dokáže premeniť chladnú halu na príjemnú kanceláriu.

Medzi častých zákazníkov, ktorí majú záujem o stavbu veľkých hál, patria firmy z priemyselného odvetvia, v ktorých prebieha výroba.

Na veľkosti nezáleží

Pri materiáli ako je oceľ nezáleží, či plánujete postaviť menšiu dielňu alebo veľkú výrobnú halu. Projekt sa dokonale prispôsobí vašim podmienkam.

Máte špeciálne požiadavky?

Pri plánovaní je dôležité vedieť, aké funkcie bude dielňa spĺňať. Či bude primárne slúžiť ako sklad alebo to bude dielňa, v ktorej budú dennodenne pracovať ľudia. Práve toto ovplyvní ďalšie parametre stavby ako sú výška, rozpätie, veľkosť a umiestnenie okien, šírka dverí, použitie izolácie či stavba prístreška.

Vnútorné zariadenie stavby je už úplne na vás a vašich predstavách.