Za meškajúci let som získal odškodnenie 400 €!

Mariánov let sa omeškal o 5 hodín. Ako odškodnenie získal 400 €. „Za tie peniaze by som kľudne počkal znovu,“ hovorí s úsmevom Marián.

Marián mal zakúpený let z Bratislavy na Krétu. Odlietať mal v 15:45 a na letisku mal byť približne okolo šiestej večer. Keď však okolo druhej poobede prišiel na letisko, zistil, že jeho let má 5 hodín meškanie. „Robiť som nič nemohol. Napísal som akurát kamarátom z Kréty, že priletím až neskoro večer a čakal na let,“ spomína Marián.

Na letisku pri voľnej chvíli Marián zisťoval, prečo k meškaniu došlo. „Povedali mi, že sa kvôli poruche omeškalo lietadlo, ktorým mám letieť, a že ešte nepriletelo do Bratislavy,“ popisuje cestovateľ. Let našťastie nebol omeškaný dlhšie a Marián pred deviatou večer zo Slovenska odletel. Na Krétu dorazil Marián pred jedenástou večer.

Marián bol na Kréte dva týždne a potom sa vracal späť na Slovensko. Let naspäť bol už bez meškania, Marián preto na komplikácie pri odlete do cudziny úplne zabudol. „To, že som čakal 5 hodín na letisku, úplne vytesnili zážitky z Kréty, kde bolo nádherne, potom som ale náhodou na internete narazil na článok, ktorý hovoril, že za meškajúci let mám nárok na odškodnenie. Začal som preto hľadať viac a narazil som na projekt Vaše nároky.sk. Cez internet som vyplnil dotazník a za dva dni mi prišla správa, že mám nárok na odškodnenie,“ popisuje skúsenosť Marián.

Marián nakoniec mesiac a pol po zadaní prípadu dostal ako odškodnenie 400 €. „Dvadsaťpäť percent som za sprostredkovanie nechal Vaše nároky.sk, ale na to, že som nemusel vôbec nič urobiť, som bol so službou maximálne spokojný,“ hovorí Marián a dodáva: „Za peniaze som si potom kúpil novú letenku, tentokrát až do Dubaja.“