Chcete odškodnenie za meškajúci let? Najvýhodnejší je koncept NO WIN, NO FEE

Za meškajúci alebo zrušený let môžete mať nárok na odškodnenie až 600 €! Letecký dopravca vám však finančnú kompenzáciu väčšinou dobrovoľne nevyplatí. Mnohokrát nepomôžu ani opakované urgencie či výstrahy že prípad odovzdáte právnikovi. Ako v takomto prípade postupovať ďalej? Odovzdajte prípad právnikovi. Avšak nie takému, ktorému vopred musíte zaplatiť stovky eur, ale tomu, ktorý pracuje na základe konceptu No win, no fee.

Čo NO WIN, NO FEE znamená?

No win, no fee v doslovnom preklade znamená Nie je výhra, nie je odmena. Inými slovami povedané Pokiaľ nevyhráte, nič neplatíte. V právnej praxi sa následne jedná o to, že pokiaľ právnik Váš prípad nevyhrá, tak mu nič neplatíte. Právnikovi v takomto prípade náleží odmena iba vo chvíli, kedy dokáže Váš problém úspešne vyriešiť. A je to aj logické, mechanikovi predsa taktiež nezaplatíte skôr, ako vám opraví automobil.

NO WIN, NO FEE a odškodnenie v leteckej doprave

A čo má koncept No win, no fee spoločné s odškodnením v leteckej doprave? Mnoho. Ako sme už na začiatku uviedli, letecké spoločnosti často odmietajú platiť odškodnenie za meškajúce a zrušené lety, aj keď na ne majú cestujúci nárok. V takomto prípade by sa mal cestujúci obrátiť na právnika, ktorý na základe No win, no fee pracuje.

Takýto právnik totiž prevezme prípad meškajúceho letu, bez toho aby mu musel cestujúci vopred platiť poplatky za služby. Akonáhle sa právnikovi podarí odškodnenie za meškajúci let vyhrať, náleží mu vopred dohodnutá provízia zo získaného odškodnenia. Nič ďalšie cestujúci neplatí.