Boli ste už všade a pôžičku vám stále odmietajú? Skúste to cez súkromnú osobu

Potrebujete súrne peniaze a nedokáže vám pomôcť ani banka, ani žiadna nebanková inštitúcia, ani vaši rodičia, ani lotéria a nemáte ani žiadnych extrémne bohatých a extrémne milých a štedrých kamarátov?

Nebojte sa, nie je ešte všetkým dňom koniec a stále existuje jedna možnosť. Tou je pôžička od súkromnej osoby. Súkromných osôb, ktoré sa zaoberajú poskytovaním práve týchto druhov pôžičiek je množstvo a v novinovej inzercii alebo na internete ich nájdete veľmi veľa.

Netreba sa však nijak unáhliť a zatelefonovať hneď na prvý inzerát, ktorý vám padne do oka. Musíte dbať na to, aby daná osoba, ktorá tieto služby poskytuje bola overená, spoľahlivá a solídna.

Overiť si tieto súkromné osoby môžete napríklad aj prostredníctvom referencií. Toto vám neskôr môže zabrániť v uzatvorení zmluvy, ktorá by pre vás bola nevýhodná. Pôžičky od súkromných osôb totiž patria k rizikovejším typom pôžičiek a jednoznačne je potrebné dôkladne si prečítať vám predloženú zmluvu.

Takéto pôžičky, hoci možno nie sú tak bezpečné ako pôžičky od bánk, sú veľmi lákavé a veľmi ľahko dosiahnuteľné. Súkromná osoba, ktorá pôžičku poskytuje si totiž neoveruje vašu finančnú situáciu, teda či budete schopní pôžičku splácať a ani nenahliada do registra dlžníkov.

Takisto, je len na vás, koľko si požičiate, nikto od vás nebude žiadať žiadne dokladovanie ani príjmu, ani nebude nikoho zaujímať to, na čo peniaze potrebujete. Na čo ich použijete je teda len a len vaša vec. 

No a ak vám pomoc odmietli už všetky banky, kam sa máte obrátiť? Pôžička od súkromnej osoby naozaj môže byť vašou záchranou a získať ju môže prakticky ktokoľvek.

Nezabúdajte však už na vopred spomínaní, že takéto pôžičky predstavujú isté riziko. Ak nebudete opatrní, môže vám dokonca hroziť až nebezpečenstvo podvodu.

Preto buďte rozvážni, poskytovateľov pôžičiek si vopred preverte a zmluvu dôkladne prečítajte. Ak tak vykonáte, nemalo by vás už postretnúť žiadne nešťastie a vaše finančné problémy by sa tak mohli konečne vyriešiť.