Pôžičky do 24 hodín – bez dokladovania príjmov, online

pozicky-do-24-hodin

Pôžičky do 24 hodín sú špecifickým finančným produktom. Jeho vlastnosťou a najdôležitejším benefitom pre klienta je veľmi rýchla dostupnosť, takpovediac do jedného dňa od požiadania o peniaze. Čo je to pôžička do 24 hodín? Aké sú pôžičky bez dokladovania príjmu?

S našou online kalkulačkou si môžete porovnať tie najvýhodnejšie ponuky pôžičiek na trhu a tým ušetriť desiatky eur. Pár klikmi sa okamžite dozviete o tých najlacnejších pôžičkách.

Vybaviť si najlacnejšiu pôžičku >

Expresná dostupnosť a možnosť získať dodatočné finančné prostriedky bývajú avšak protihodnotou za iné obmedzenia takejto formy úverovania.

Pôžička do 24 hodín môže mať rôzne formy od rôznych poskytovateľov.

Spotrebný úver

Klasickou bankovou pôžičkou do 24 hodín vo forme spotrebného úveru. Banky obvykle nie sú práve inštitúciou, ktorá by bola známa expresným požičiavaním peňazí, ale všetko záleží individuálne na konkrétnej banke a konkrétnom klientovi.

Pokiaľ si žiadateľ nejde požičať veľkú sumu, je v banke dlhoročným klientom, vie zdokladovať svoj pravidelný mesačný príjem a má čistý bankový register, môže získať pomerne rýchlo peniaze aj od svojej banky.

Výhodou je, že oproti iným formám úverov dostane žiadateľ najlepšie úrokové podmienky.

Využitie takto získaných peňazí môže byť buď vo forme spotrebného úveru bez dokladovania použitia peňazí, prípadne ako spotrebný úver na konkrétny účel, napríklad na kúpu auta či rekonštrukciu domu alebo bytu.

Na rozdiel od nebankových subjektov sa ale musí počítať s preverovaním mnohých údajov a teda šanca, že to bude práve banka, kto poskytne pôžičku najrýchlejšie alebo do 24 hodín, je pomerne nízka.

Od banky je možné ešte získať aj inú formu rýchlych peňazí a to tzn. povolené prečerpanie na účte, teda kontokorentný úver.

Takéto peniaze je možné čerpať hocikedy, takmer ihneď, stačí použiť platobnú kartu alebo výber cez bankomat či pobočku. Nevýhodou je, že oproti klasickému spotrebnému úveru sú tu vyššie úrokové sadzby.

Kreditná karta

Kreditná karta je taktiež bankovým produktom, aj keď sú už ponúkané aj nebakovými spoločnosťami. Kreditka je v podstate kombinácia bežnej platobnej karty a povoleného prečerpania na účte.

Vybavenie kreditnej karty je tiež závislé hlavne od finančnej histórie a aktuálnych obratov na účte v banke klienta, no banky aj samé ponúkajú rôzne kreditné karty pre svojich stálych klientov.

Výhodou môže byť, že na kreditnej karte existuje určité bezúročné obdobie, napríklad prvých 55 dní, kedy sa neplatia žiadne úroky, ak sú požičané peniaze na kartu vrátene včas a v plnej výške.

Obe spomenuté formy, kontokorent aj kreditka, majú bezúčelový charakter spotreby peňazí. Výška sumy, ktorú je možné použiť, nebýva obvykle moc vysoká, maximálne sú to tisícky eur.

Pôžička do 24 hodín bez registra – rýchle peniaze

Najprístupnejším finančným produktom pre ľudí, čo hľadajú pôžičky do 24 hodín, je klasická rýchla a expresná nebanková pôžička od nebankovej inštitúcie.

Tento finančný úverový produkt je v ponuke naozaj každej nebankovej spoločnosti, pretože je to zároveň aj ich najpredávanejší a najžiadanejší produkt.

Výhody tejto pôžičky sú zjavné. Ide o naozaj veľmi jednoduché vybavenie, častokrát aj online alebo cez telefón či SMS. Peniaze je možné získať ihneď, prípadne do 24 hodín, takmer žiadne podmienky pre získanie úveru, ako napríklad preverovanie registra alebo výšky príjmu či dokladovanie zamestnania, a taktiež bezúčelové využitie peňazí z pôžičky.

Pokiaľ si niekto požičia a menšiu sumu peňazí, nemusí mať ani ručiteľa alebo ručiť nejakým nehnuteľným majetkom.

Buď sa jedná o klasické požiadanie a spísanie zmluvy osobne v kancelárii alebo cez obchodného zástupcu, no najčastejšie o vyplnenie internetového formulára a získanie pôžičky online do 24 hodín cez internet, alebo získanie menšej čiastky na kratšie obdobie cez telefón či SMS.

Pokiaľ niekto potrebuje menšie sumy a na kratšie obdobie, vybavenie pôžičiek bude trvať kratšiu dobu.

Ak niekto potrebuje naopak väčšiu sumu peňazí, kde je treba založiť nehnuteľnosť alebo získať ručiteľa, bude trvať posúdenie žiadosti a vyplatenie hotovosti o niečo dlhšie.

Pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín

Ak niekto nechce alebo nemôže dokladovať príjem, je možné si požiadať o pôžičku jednoducho a rýchlo a to najmä z nebankových spoločností.

Takáto pôžička bez dokladovanie príjmu do 24 hodín sa poskytuje najmä formou online alebo SMS krátkodobých úverov, kde sa požičiavajú obvykle menšie sumy do 500 až 1 000 € a najčastejšie na niekoľko týždňov alebo mesiacov.

Sú ideálne vtedy, ak niekto potrebuje peniaze na nečakané výdaje alebo má aktuálne nedostatok hotovosti.

Nebankové pôžičky do 24 hodín – pôžičky do výplaty

Ak chce niekto pôžičku do výplaty, prípadne na nečakané výdaje a hľadá spôsob rýchlych peňazí, vhodnou možnosťou sú nebankové pôžičky. Narozdiel od bankových pôžičiek sú drahšie, nakoľko nie je tak vysoký stupeň overovania klientov.

Na Slovensku existuje niekoľko nebankových spoločností, ktoré ponúkajú formy pôžičiek do 24 hodín. V súčasnosti sa vďaka konkurencií je možné u každého poskytovateľa vybaviť pôžičku online do 24 hodín.

Minipôžička

Mini pôžičku do 24 hodín si dokáže žiadateľ požiadať o pôžičku expresne rýchlo. Tento produkt je dostupný na stránke PodajŽiadosť.sk, kde je online kalkulačka, vďaka ktorej si každý dokáže spočítať náklady pôžičky.

Je možné si požičať od 400 do 10 000 eur, pričom si žiadateľ môže vybrať sám dobu splácania. Táto doba splácania je v limite od 1 do 8 rokov, podľa preferencie žiadateľa. Splátky sú v každom prípade mesačné a kalkulačka na stránke je relatívne transparentná.

Tým je myslené to, že pri voľbe výšky pôžičky online a doby splácanie je možné vidieť výšku splátky úveru, no taktiež aj výšku RPMN, čo je najdôležitejší ukazovateľ pri pôžičkách a úveroch. Táto pôžička online môže slúžiť aj ako pôžička do výplaty.

Výhodou tejto minipôžičky je okrem rýchlosti aj to, že je možné žiadať aj bez výpisu z úverovného registra. Na stránke avšak nie je uvedené, či ide o pôžičku bez dokladovania príjmu, prípadne iných dokumentov. Z toho dôvodu by si mal každý žiadateľ overiť, či je to tak.

Peniazomat

Aj cez Peniazomat je možné vybaviť si online pôžičku do 24 hodín. Peniazomat ponúka jednoduchý formulár, ktorý ponúka rôzne druhy pôžičiek. Či už pôžičku bez dokladovania príjmu, úverového registra, pre nezamestnaných a taktiež pôžička na refinancovanie úveru.

Ak si chce niekto požičať peniaze cez Peniazomat, výška pôžičky je od 500 do 10 000 eur. Tu je nevýhodou kalkulačka, ktorá na stránke chýba. Takže nie je možné si nastaviť výšku splátky ani dobu splácania. Formulár na stránke avšak vyžaduje pracovné zaradenie a otázka, či je žiadateľ v exekúcií.

Keď si už niekto požiada o online pôžičku, Peniazomat sľubuje vybavenie žiadosti do 5 minúť a peniaze na účte do 24 hodín a zároveň nebude kontrolovať účel využitia týchto peňazí.

Ahoj

Spoločnosť Ahoj taktiež poskytuje požiadať si o online pôžičku z pohodlia domova. Je to dcérska spoločnosť 365 banky, čo zaručuje bezpečnosť spoločnosti. Ak si chce niekto požičať peniaze cez Ahoj, môže tak urobiť v limite od 400 do 10 000 eur s možnosťou flexibilnej doby splatnosti od 1 do 8 rokov.

Keď žiadateľ vloží údaje do online kalkulačky a podá žiadosť, schválenie žiadosti by malo trvať maximálne 5 minút. Ak spoločnosť túto žiadosť akceptuje, žiadateľ by mal mať peniaze na svojom účte do 24 hodín.

Malou nevýhodou tejto nebankovej spoločnosti je najmä to, že vyžaduje minimálny vek aspoň 21 rokov a tiež dokladovať príjem. Tento príjem musí byť stabilný a to zo zamestnania, podnikania či dôchodku. Ak je niekto práceneschopný, má problémy so splácaním v iných inštitúciách alebo má odklad splátok, Ahoj v takomto prípade žiadosť zamieta.

Home Credit

Home Credit má vo svojej ponuke produkt s názvom Flexibilná pôžička, ktorá má vybavenie žiadosti do 15 minút. Táto nebankovka je veľmi známa, čo sľubuje vysokú bezpečnosť pôžičky.

Home Credit ponúka výšku pôžičky v limite od 400 do 10 000 eur. Taktiež je možné si vybrať výšku splátky podľa preferencie žiadateľa. Na základe tejto výšky splátky kalkulačka žiadateľovi vypočíta, ako dlho bude pôžička splácaná.

Tento produkt je avšak vo forme revolvingového úveru, čo v praxi znamená, že klient bude mať peniaze na karte od tejto nebankovky a nie na svojom účte.

Týmto sa Home Credit snaží o opakované pôžičky od klientov tejto nebankovky. Ak chce niekto požiadať o túto pôžičku, musí doložiť minimálne 2 doklady a to občiansky preukaz a druhý doklad. Druhým dokladom môže byť vodičský preukaz alebo rodný list. Okrem iného je potrebné doložiť aj stály zdroj príjmu.

Easy Pôžička

V prípade, že by niekto využil pôžičku do 24 hodín od spoločnosti Easy Pôžička, výška pôžičky je možná v limite od 400 do 10 000 eur. Doba splatnosti je flexibilná a to od 1 do 8 rokov. Po vyplnení doby splatnosti sa žiadateľ ihneď dozvie, aká bude výška jeho mesačnej splátky.

Celý proces vybavenia pôžičky je možné urobiť z pohodlia domova cez online formulár, ktorého vyplnenie nezaberie viac než 5 minút. V prípade, že je pôžička predbežne schválená, na uvedený email žiadateľ dostane pokyn na doloženie dokumentov, ktoré treba odfotiť a poslať naspäť.

Tu je možné nájsť jednu nevýhodu, a to neuvedenie potrebných dokumentov. Aj keď sa žiadateľ dozvie okrem výšky splátky aj RPMN, potrebné dokumenty, ktoré je následne potrebné doložiť, sa dozvie až po odoslaní formuláru.

Porovnajte si najvýhodnejšie pôžičky na trhu vďaka našej online kalkulačke, ktorá porovná tie najlacnejšie ponuky pôžičiek. Ušetrite vďaka našej kalkulačke desiatky eur.

Vybaviť si najlacnejšiu pôžičku >

Pôžičky do 24 hodín – zhrnutie

Ak teda niekto potrebuje finančné prostriedky čo najrýchlejšie, najlepšie do 24 hodín, vhodnou možnosťou bude využitie nových nebankových pôžičiek. Tie narozdiel od bankových pôžičiek spravidla nevyžadujú také prísne podmienky a vďaka tomu dokážu celý proces urýchliť.

Na druhú stranu, cenou za rýchlosť je v tomto prípade vyšší úrok. Tento úrok je v prípade nebankových spoločností aj kvôli bonite klientov, ktorí využívajú takýto druh pôžičiek.

Vo všeobecnosti nie sú pôžičky do 24 hodín tou najšťastnejšou možnosťou, avšak ak niekto potrebuje expresne rýchle peniaze, poslúžia spoľahlivo. Každopádne by si mal každý žiadateľ zvážiť, či takúto pôžičku potrebuje a spočítať si, či bude schopný včas a v plnej výške pôžičku splatiť.