Ako postupovať pri vymáhaní pohľadávok?

Pohľadávky vznikajú pri nesplatení dlhu dlžníka veriteľovi. Medzi najčastejšie patria určite pôžičky, nesplatené faktúry a tiež zmenky. Na vymáhanie dlhov sa zameriavajú vymáhacie spoločnosti. Tie spolupracujú s advokátskymi kanceláriami a majú vo vymáhaní už bohaté skúsenosti.

Pracujú efektívne a diskrétne a všetky záležitosti, ktoré sa týkajú vymáhania dlhov vybavia za Vás. Vymáhanie dlhov býva časovo náročné, ale vymáhacie spoločnosti sa venujú každej vymáhanej pohľadávke osobitne.

Nie všetky pohľadávky sú rovnaké a preto aj spôsob pri vymáhaní je vždy iný. Pohľadávky sa najskôr vymáhajú mimosúdne a až v krajnom prípade sa začne vymáhať pohľadávka súdnou cestou.

Na súde Vás bude zastupovať advokát, ktorý spolupracuje s vymáhacou spoločnosťou, preto nikdy nenechávajte vymáhať svoje pohľadávky vymáhacou spoločnosťou, ktorá so žiadnou advokátskou kanceláriou nespolupracuje.

Je nutné si však uvedomiť, že ak dlžník neplatí často, je zadlžený, nemá stály príjem, alebo vlastný majetok, je dosť možné, že dlh ostane nevymožený.