Hypotéky online

Hypotéka je účelový úver, ktorý slúži na financovanie potrieb bývania. Poskytujú ho zo zákona banky. Pomocou hypotéky možno financovať nákup nehnuteľnosti, alebo jej časti, výstavbu, údržbu, získanie vlastníckeho podielu alebo splatenie predchádzajúcich úverov na bývanie.

Hľadáte hypotéku s najnižšou splátkou? Využite možnosti online porovnanie hypoték na jednom mieste. Už nemusíte obiehať všetky banky a zisťovať kde je hypotéka najvýhodnejší. Pomocou online porovnanie hypotekárnych úverov sa dozviete o najlepší variante hypotéky za niekoľko sekúnd. Vždy sa oplatí starostlivo vyberať, hypotéka je záväzok na dlhú dobu.

K hypotéke vždy potrebujete ručenie nehnuteľnosťou. Niektoré banky ponúkajú možnosť kombinácie hypotéky s inými finančnými produktmi, ako je stavebné sporenie, alebo životné poistenie.

Obľúbenou variantou je americká hypotéka, ktorá sa líši od klasickej hypotéky v tom, že nemusíte peniaze použiť účelovo na bývanie. Americkú hypotéku možno použiť na čokoľvek. Navyše je je úroková sadzba veľmi nízka.

Nevýhodou je podmienka zabezpečenie ručenia nehnuteľností. Americká hypotéka je veľmi zaujímavou alternetivou ku klasickým pôžičkám. Úrokové sadzby americká hypotéky sa totiž pohybujú o niekoľko percent nižšie, než je tomu u bežných spotrebiteľských úverov. Čerpanie je jednorazové, bezhotovostné a vykonáva sa na vami určený bankový účet.

Vypočítajte si mesačnú splátku Vašej hypotéky. Hypotekárna kalkulačka je užitočný nástroj na výpočet hypotéky.