Kam na dovolenku, pri ktorej človek ušetrí

kam-na-dovolenku

Dovolenka môže byť drahá, ale existuje niekoľko destinácií, kam možno cestovať, ak chce človek ušetriť peniaze a pritom si užiť skvelý čas. Kam cestovať na dovolenku, ktorá človeka nezruinuje?

Keď ľudia zistia, koľko ich stojí dovolenka, často je to pre nich veľký šok. Ak niekto plánuje dovolenku a nemôže sa zbaviť pocitu, že nakoniec prečerpá svoj rozpočet, nie je sám. Existujú však spôsoby, ako znížiť náklady a ako nájsť dovolenkové destinácie, pri ktorých človek ušetrí.

Kam na dovolenku s obmedzeným rozpočtom

Mnohým ľuďom pri snahe ušetriť na dovolenke okamžite napadnú lacné letenky a zľavnené hotely, ale v skutočnosti existuje veľa malebných a cenovo dostupných dovolenkových destinácií na celom svete. Či už sa niekto chystá na víkendový výlet alebo na dlhšiu dovolenku, tu je 10 najlepších destinácií, kam môže cestovať a ušetriť.

 1. Albánsko – Albánsko ponúka množstvo neuveriteľných plážových letovísk, historických pamiatok a pôvabných dediniek.
 2. Bulharsko – Bulharsko je skvelou destináciou pre cestovateľov s nízkym rozpočtom.
 3. Kostarika – Hoci je Kostarika pomerne populárna medzi ekocestovateľmi, je prekvapivo cenovo dostupná.
 4. Indonézia – Indonézia ponúka rozmanité krajiny a aktivity od pláží cez hory a rozprávkové letoviská až po kempovanie.
 5. Mexiko – Mexiko je prekvapivo cenovo dostupné, s konštantnými teplotami, skvelou turistikou, majestátnymi ruinami a lacným jedlom.
 6. Nepál – Dobrodružní cestovatelia by mali zvážiť Nepál ako cenovo výhodnú destináciu.
 7. Peru – Peru je neuveriteľne rozmanitá a finančne nenáročná destinácia. Väčšina atrakcií je bezplatná alebo lacná, zatiaľ čo jedlo je veľkolepé a cenovo dostupné.
 8. Portugalsko – Tí, ktorí hľadajú kombináciu výhodných cien a úchvatných výhľadov, by mali zvážiť Portugalsko. Biele domy, útesy a pláže spolu vytvárajú malebnú a cenovo dostupnú dovolenku.
 9. Thajsko – Thajsko je známe ako jedna z najvýhodnejších destinácií na svete.
 10. Vietnam – Od pulzujúcich miest až po vidiek a od pobytov na pláži až po výlety loďou je tu veľa možností, čo vidieť a robiť za veľmi nízke náklady.

Každá z týchto destinácií ponúka cestovateľom neuveriteľnú dovolenku. Od úžasných pláží až po kultúrne zážitky – každý si tu nájde niečo, čo si užije, bez toho, aby príliš utrácal.

Kam na dovolenku s deťmi na Slovensku

Slovensko je malá, ale krásna krajina plná zaujímavých aktivít a atrakcií pre rodiny. Táto krajina ponúka množstvo krásnych výletov, pri ktorých sa dá ušetriť. Rodiny, ktoré cestujú radi a veľa, by mali investovať do ročného cestovného poisteniaTu sú niektoré z najlepších miest, kam na dovolenku s deťmi na Slovensku.

 • Hlavné mesto Bratislava je vždy skvelým začiatkom. Možno si tu prezrieť množstvo historických pamiatok, múzeí a galérií, prejsť sa ulicami v centre mesta a vychutnať si vynikajúcu miestnu kuchyňu. Deti budú nadšené zo zábavných sôch a interaktívnych inštalácií v celom meste, ako aj z bludiska v Starom meste. Milovníci kultúry by mali navštíviť Slovenské národné divadlo.
 • Tí, ktorí hľadajú zábavu na čerstvom vzduchu, by mali zamieriť do Vysokých Tatier. Toto nádherné pohorie je najlepším miestom na lyžovanie, túry na snežniciach, tubing a horolezectvo. Navyše, keďže jeho vrchol dosahuje výšku 2 655 metrov, býva väčšinu roka pokryté snehom.
 • Neďaleký Národný park Slovenský raj je tiež plný turistických chodníkov, riek a outdoorových aktivít pre všetky vekové kategórie.
 • A napokon, každý Slovák by mal aspoň raz za živoť navštíviť Spišský hrad. Tento starobylý hrad, ktorého počiatky siahajú až do 12. storočia, je impozantný. Deti si zamilujú skúmanie jeho veží, tajných dverí, padacích mostov a hladomorní, nehovoriac o podzemnom jazere.

Celkovo je Slovensko skvelou destináciou pre rodinnú dovolenku s množstvom aktivít, ktoré si užije celá rodina. Ak teda niekto hľadá miesto, kam na dovolenku s deťmi, mal by zvážiť jedno z týchto úžasných miest na Slovensku.

Kam na lacnú dovolenku s deťmi k moru

Či už sa chce niekto opaľovať, kúpať sa v krištáľovo modrej vode, alebo objavovať prírodu, existuje veľa úžasných miest, kam cestovať na dovolenku s deťmi k moru a zároveň obmedziť svoju peňaženku. Tu je 5 cenovo dostupných dovolenkových destinácií v blízkosti mora, ktoré si možno dovoliť aj bez čerpania pôžičky na dovolenku.

 1. Cancún, Mexiko: Cancún je klenotom Karibiku s množstvom cenovo dostupných možností pre cestovateľov, ktorí chcú ušetriť trochu peňazí, ale napriek tomu zažiť krásu bielych piesočných pláží a tyrkysových lagún.
 2. Montego Bay, Jamajka: Montego Bay je skvelou voľbou pre milovníkov pláží, ktorí chcú zažiť uvoľnenú atmosféru a ostrovnú kultúru Jamajky bez toho, aby museli míňať peniaze.
 3. Isla Mujeres, Mexiko: Ostrov Isla Mujeres, ktorý sa nachádza pri polostrove Yucatán, je skvelou voľbou pre cestovateľov, ktorí si chcú užiť relaxačnú dovolenku na pláži s nízkym rozpočtom. Pobyt v hoteli v blízkosti parku Punta Sur Eco Beach predstavuje skvelú nízkonákladovú možnosť.
 4. Dominikánska republika: Dominikánska republika je známa nádhernými plážami a množstvom možností na dobrodružné aktivity. Je to tiež jeden z lacnejších karibských ostrovov s množstvom cenovo dostupných ubytovacích zariadení v blízkosti mora, od štýlových plážových rezortov až po menšie butikové hotely.
 5. Korfu, Grécko: Grécko je domovom niektorých z najkrajších ostrovov a pláží na svete. Obľúbený ostrov Korfu ponúka množstvo cenovo dostupných možností od cenovo výhodných hotelov až po kempovanie a glamping v blízkosti pobrežia.

Nezáleží na tom, aký je rozpočet, v blízkosti mora možno nájsť množstvo úžasných miest, kam ísť na lacnú dovolenku s deťmi. Od skrytých mexických klenotov až po nádherné grécke ostrovy – aj tak možno prežiť nezabudnuteľnú dovolenku v blízkosti vĺn.

Mnohé grécke ostrovy ponúkajú nezabudnuteľné dovolenky, pri ktorých sa dá ušetriť.

Kam na nízkonákladovú dovolenku v máji

Ak chce niekto v máji ušetriť na dovolenke, má šťastie. Nezáleží na tom, čo preferuje – dobrodružstvo, relaxáciu alebo zábavu na pláži – existuje miesto, kam možno ísť na dovolenku v máji za výhodnú cenu.

 • Belize – starobylé mayské ruiny, živé systémy koralových útesov, túra bujnou džungľou plnou divokej prírody
 • Kostarika – tropické podnebie, rozmanitá krajina, nádherné pláže a bohatá divoká príroda
 • Florida v USA – množstvo slnečných lúčov a zábavy pre nízkorozpočtových cestovateľov, množstvo piesočnatých pláží a teplé podnebie, vodné aktivity
 • Vietnam – množstvo kultúrnych pamiatok, zaujímavej architektúry a pôvabných mestečiek, skvelá turistika, jazda na zipsovej lanovke alebo na motorke

Bez ohľadu na to, čo človek hľadá, v žiadnej z týchto destinácií nemôže urobiť chybu. Všetky tieto miesta sú skvelými destináciami, kam sa oplatí vycestovať na nízkonákladovú dovolenku v máji.

Kam na dovolenku v septembri

September je ideálny čas na návštevu niektorých z cenovo najdostupnejších a najkrajších dovolenkových destinácií na svete. Od rajských pláží Karibiku až po úžasnú krajinu indického subkontinentu – každý si tu nájde niečo pre seba. Tu je päť najvýhodnejších dovolenkových destinácií, kam cestovať na dovolenku v septembri:

 1. Dominikánska republika
 2. India
 3. Španielsko a Portugalsko
 4. Thajsko
 5. Chorvátsko

Či už niekto hľadá luxusnú dovolenku na pláži alebo duchovný zážitok, v septembri je tu veľa miest, kam možno cestovať na dovolenku bez toho, aby človek minul veľa peňazí.

Kam na dovolenku v októbri

Tu je niekoľko nápadov, kam sa v októbri vybrať na dovolenku, aby človek ušetril:

 1. Mexiko – Mexiko je vynikajúcou destináciou pre finančne nenáročnú dovolenku v októbri. Teploty sú mierne a k dispozícii je množstvo plážových rezortov a cenovo dostupného ubytovania. Je tu aj množstvo kultúrnych atrakcií a aktivít, ktoré si možno užiť.
 2. Thajsko – Thajsko je vďaka tropickému podnebiu a nádherným plážam skvelou destináciou pre finančne nenáročnú dovolenku v októbri.
 3. Baleárske ostrovy – Zatiaľ čo v Európe začínajú teploty klesať, na Baleárskych ostrovoch zostáva príjemne teplo. Baleárske ostrovy so svojím nádherným pobrežím a stredomorskými jedlami ponúkajú skvelú príležitosť na cenovo výhodnú dovolenku v októbri.
 4. Chorvátsko – Ak niekto hľadá destináciu s nádychom histórie, Chorvátsko ponúka skvelú príležitosť na cenovo výhodnú dovolenku v októbri.
 5. Maroko – Maroko je úžasná destinácia pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. V októbri si tu možno vychutnať mierne teploty a úžasnú miestnu kuchyňu.

Bez ohľadu na to, kam na človek vyberie na dovolenku, v októbri ho čaká množstvo skvelých destinácií. Pri správnom plánovaní a prieskume možno nájsť dokonalú dovolenku za zlomok nákladov.

Kam v zime na dovolenku, ktorá ušetrí peniaze

Pokiaľ ide o dokonalú dovolenku za zlomok ceny, zima je ideálnym obdobím. Hoci všetci myslia na obdobie Vianoc a Nového roka, na celom svete existuje množstvo destinácií, ktoré ponúkajú výhodné ceny aj dlho po skončení sviatkov a kam sa oplatí vycestovať na dovolenku.

 • Ak niekto hľadá alternatívu dovolenky, východná Európa môže byť vzrušujúcim a zaujímavým miestom. Východná Európa ponúka skvelý pomer ceny a kvality.
 • Ak sa chce niekto dostať preč od snehovej kaše a rias zimy inde, mal by sa vydať na juh za toľko potrebným slnkom. Keďže severoeurópania sa vydávajú na pobrežie Stredozemného mora, aby si ulovili trochu zimných lúčov, ceny mimo sezóny v obľúbených krajinách, ako je Španielsko, Taliansko a Francúzsko, prudko klesajú.
 • Lyžiarska dovolenka sa tradične spája s drahou dovolenkou na snehu, ale nemusí to tak byť – najmä mimo hlavných zimných týždňov. V odľahlých, menej známych destináciách môžu lyžiarske strediská skutočne ponúknuť veľké úspory, najmä ak človek ide v rámci balíka služieb alebo mimo hlavnej sezóny.
 • Pokiaľ ide o cenovo výhodnú zimnú dovolenku v teple, len málo možností prekoná dovolenku na pláži v Karibiku. Väčšina ostrovov ponúka cenovo výhodné pobyty po tradičnom sviatočnom americkom vianočno-novoročnom období, s cenovo výhodnými pravidelnými letenkami na Barbados, Jamajku a Dominikánsku republiku.
 • Región Blízkeho východu stále ponúka turistiku a kultúrne poznávanie šetrné k peňaženke – opäť to platí najmä mimo sezóny. Od Ománu po Katar – moderný Blízky východ má čo ponúknuť šetrným cestovateľom, ktorí sa chcú vzdialiť od bežného davu a spoznávať nové kultúry.

Či už niekto hľadá nové kultúrne zážitky, alebo chce roztočiť lyžiarsky kolotoč, zima ponúka skvelé možnosti, kam vycestovať na dovolenku za lacný peniaz. Mnohí zamestnanci využívajú na to rekreačný poukaz od svojho zamestnávateľa na využitie dovolenky takisto aj na Slovensku.

Kam na lacnú dovolenku v januári a vo februári

Juhovýchodná Ázia je jedným z najlepších regiónov, kam cestovať na lacnú dovolenku v januári či vo februári, ak má niekto obmedzený rozpočet. Ceny leteniek a ubytovania sú v tomto období najnižšie a často nepredvídateľné podnebie je vo všeobecnosti spoľahlivé pre zimné slnko.

Kanárske ostrovy sľubujú teplo a slnečné lúče za zlomok ceny mnohých karibských ostrovov. Možno si tu užiť krásne pláže a vodné športy pri objavovaní sopečnej krajiny alebo sa vybrať na krátky skok cez Gibraltársky prieliv a stráviť nejaký čas v kontinentálnom Španielsku.

Ak je niekto dostatočne odvážny na to, aby sa odvážil odolať chladu, potom mu zimná dovolenka na zasneženej severnej pologuli pomôže ušetriť niečo navyše. S výhodnými výmennými kurzami sa možno vydať do Severnej Ameriky, Škandinávie alebo východnej Európy. Tu už treba dať väčší pozor na to, čo si zbaliť na dovolenku.

Nech už si každý vyberie akúkoľvek destináciu, kam na dovolenku v januári či vo februári, mimosezónne obdobie ponúka veľa príležitostí na veľké úspory a nezabudnuteľné zážitky.