Pôžička úplne pre každého a na čokoľvek

Každý sa niekedy môže dostať do zlej finančnej situácie. Vtedy človek potrebuje peniaze rýchlo a bez zbytočných dokladovačiek. Presne na to sú tu rýchle pôžičky pre každého a na čokoľvek. Tie slúžia na to, aby človek v čo najkratšom čase získal finančné prostriedky, ktoré práve potrebuje.

Vďaka niektorým poskytovateľom pôžičiek, ktorí sú schopní a ochotní vybaviť rýchle pôžičky na čokoľvek a na počkanie, možno vyriešiť problémy prakticky okamžite.

Pri výbere bankového subjektu však treba byť opatrný. Nie každý poskytovateľ poskytuje spoľahlivé pôžičky okamžite. Vo všeobecnosti možno požiadať o tento typ pôžičky najmä v nebankových inštitúciách, poprípade u súkromnej osoby.

Rýchla pôžička

V situácii, kedy sú peniaze potrebné čo najrýchlejšie, nemá nikto chuť riešiť zložité administratívne úkony. Pôžička pre každého bez byrokracie a zbytočného papierovania je v tejto situácii tá pravá. Ako inak ušetriť drahocenný čas? Efektívne vybavenie žiadosti o pôžičku musí byť priorita. Poskytovateľov rýchlej pôžičky je až príliš veľa, takže výber rozhodne nie je jednoduchý.

Spotrebný úver pre každého

Spotrebný úver je najčastejšou formou pôžičky úplne pre každého. Je dôležitou súčasťou modernej ekonomiky, pretože poskytuje jednotlivcom možnosť nákupu tovaru a služieb, ktoré si nemôžu dovoliť.

Spotrebný úver je definovaný ako pôžička, ktorú veriteľ poskytuje jednotlivcovi na nákup tovaru alebo služieb. Môže použiť na nákup automobilov, nábytku, spotrebičov, oblečenia, dovolenky a ďalších vecí.

K dispozícii je niekoľko druhov spotrebiteľských úverov, ako napríklad kreditné karty, osobné pôžičky, pôžičky na kúpu auta a pôžičky na kúpu nehnuteľnosti.

Každý typ úveru má svoje vlastné požiadavky na získanie a úrokové sadzby a podmienky sa u jednotlivých veriteľov líšia. Pri žiadosti o spotrebný úver je dôležité pochopiť jeho podmienky a riziká s ním spojené.

Nebankové pôžičky

Pokiaľ je teda reč o pôžičkách úplne pre každého, podmienky na získanie takéhoto úveru by mali byť minimálne. Mali by byť dostupné aj pre ľudí bez zamestnania, študentov, dlžníkov či mamičky na materskej dovolenke. No a práve tento druh pôžičiek je poskytovaný bankami len veľmi zriedka. Kam sa teda obrátiť? Odpoveďou sú nebankoví veritelia.

Nebanková pôžička je druh úveru, ktorý neposkytuje tradičná finančná inštitúcia, resp. banka. Namiesto toho je poskytovaná nebankovým veriteľom. Tým môže byť nebanková spoločnosť, veriteľ typu peer-to-peer alebo súkromná osoba.

Nebankové pôžičky môžu byť nezabezpečené alebo zabezpečené a môžu sa použiť na rôzne účely. Zvyčajne ponúkajú vyššie úrokové sadzby ako tradičné bankové úvery. Avšak, ako bolo spomenuté, sú väčšinou ľahšie dostupnejšie, čo sa práve v prípade pôžičiek pre každého očakáva.

Pôžička online, po telefóne alebo cez SMS

Ďalšou z rady výhod, ktoré poskytovatelia ponúkajú, sú rôzne formy podania žiadosti o pôžičku. Okrem návštevy pobočky o peniaze možno požiadať online, telefonicky alebo dokonca cez SMS

Pôžička online je druh pôžičky, ktorá sa poskytuje cez internet. Je to efektívny a pohodlný spôsob, ako sa rýchlo dostať k finančným prostriedkom. Poskytovatelia online pôžičiek zvyčajne požadujú, aby žiadatelia vyplnili online formulár.

Pokiaľ niekto preferuje osobnejší prístup, možno si dohovoriť pôžičku cez telefón. Taktiež možno využiť populárnu novinku – SMS pôžičky.

V situácii, kedy sú peniaze potrebné čo najrýchlejšie, nemá nikto chuť riešiť zložité administratívne úkony.
V situácii, kedy sú peniaze potrebné čo najrýchlejšie, nemá nikto chuť riešiť zložité administratívne úkony.

Rozdiel medzi P2P pôžičkou a pôžičkou od súkromnej osoby

Peer-to-peer alebo len P2P pôžičky sú formou požičiavania a poskytovania peňazí medzi jednotlivcami bez účasti tradičnej finančnej inštitúcie alebo banky.

Je to forma crowdfundingu, ktorá umožňuje jednotlivcom požičiavať si peniaze priamo medzi sebou. Na rozdiel od pôžičiek od súkromných osôb majú viac inštitucionalizovanú podobu. Sú totiž poskytované prostredníctvom sprostredkovateľských portálov

Pôžička od jednotlivca resp. súkromnej osoby je pôžička, ktorú poskytuje jednotlivec, ktorý nie je súčasťou finančnej inštitúcie alebo banky. Tento typ pôžičky je zvyčajne nezabezpečený a podmienky sa dohadujú priamo medzi dvoma stranami. Tento úver si často vyžaduje vyššiu úrokovú sadzbu ako úver prijatý od banky alebo finančnej inštitúcie.

Finzo – pôžičky od ľudí pre ľudí

Príkladom portálu na sprostredkovanie P2P pôžičiek na Slovensku je Finzo, kde je možné požičať si od 50 do 500 € s dobou splácania 3 mesiace až 5 rokov.

Je potrebné spraviť si registráciu a následne si vybrať požadovanú sumu a podmienky úveru. Portál následne vyhľadá najvhodnejšiu možnosť.

Ak je ponuka akceptovateľná, žiadateľ digitálne podpíše zmluvu o úvere. Požičaná suma sa zobrazí na virtuálnom účte. Aby sa mohli požičané peniaze používať, suma sa musí previesť z virtuálneho účtu na bankový účet.

Pôžička bez dokladovania príjmu – MoneyTu

Pôžičky bez dokladovania príjmu môžu byť záchranou pre tých, ktorí nemôžu predložiť doklad o príjme z dôvodu invalidity, nezamestnanosti alebo iných dôvodov. Tieto typy pôžičiek môžu ľuďom pomôcť získať prístup k finančným prostriedkom, ktoré potrebujú na pokrytie základných výdavkov, splatenie dlhu alebo začatie podnikania.

Produkt MoneyTu pôžička bez dokladovania príjmu je určená predovšetkým na vyriešenie nečakaných životných situácií či vykrytie nečakaných výdavkov. Finančné prostriedky možno mať ihneď k dispozícii. Peniaze je možné si poistiť, čo je veľká výhoda pri neschopnosti splácať úver.

Výška pôžičky je od 500 do 5 000 €, pričom doba splatnosti je od 3 do 36 mesiacov. Peniaze na účet prevedené ešte v deň schválenia pôžičky.

Za poskytnutie pôžičky sa platí poplatok vo výške 4 % z poskytnutej sumy, ktorý je splatný pred jej poskytnutím. Pôžičku možno do 30 dní od podpisu zmluvy vrátiť bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov. Žiadateľ musí poskytnúť iba doklad totožnosti a číslo účtu.

Pôžičky online ihneď na účet – Cetelem a Home Credit

Pri nebankových online pôžičkách sa peniaze často odosielajú žiadateľovi na účet ešte v deň schválenia žiadosti, väčšinou rovno po schválení. Na Slovensku takúto rýchlu pôžičku online ihneď na účet poskytuje viacero nebankoviek.

Príklad takejto rýchle pôžičky online je produkt Expresná pôžička od spoločnosti Cetelem. O tú možno požiadať cez internet, žiadosť sa spracuje prednostne a peniaze sú odoslané obratom po doručení potrebných dokladov.

Požičať sa dá od 500 do 2 000 bez zisťovania účelu, so splatnosťou od 6 do 48 mesiacov. Pôžičku je možné vybaviť bez ručenia, dokladovania účelu či povinného poistenia.

Aj napriek jednoduchému vybaveniu online spoločnosť vyžaduje nejakú formu príjmu. Môže ísť o zamestnanca, SZČO alebo dôchodcov. Avšak k pôžičke je možné vybaviť si poistenie, ktoré kryje aj stratu zamestnania.

Ďalšiu možnosť rýchlej pôžičky online ponúka známa nebanková spoločnosť Home Credit. Možno si požičať od 400 € do 10 000 €, pričom vybaviť úver je možné už do 15 minút. Úver je bezúčelový a na vybavenie postačia iba 2 doklady. Avšak aj tu je potrebné preukázať pravidelný príjem.

Ide o revolvingový úver. To je typ úveru, ktorý umožňuje dlžníkom nakupovať do výšky určitého úverového limitu a potom ho časom splácať. Výška úveru sa zvyčajne určuje na základe úverovej bonity dlžníka. Keď dlžník úver splatí, dostupný úver sa doplní, čo mu umožní opäť si požičať.

Mini pôžička od nebankovky Hyper pôžička

Pri ľahko dostupných pôžičkách spoločnosti často ponúkané len menšie sumy. Ide o takzvané mini pôžičky, ktoré sa tiež vyznačujú rýchlosť a jednoduchosťou pri vybavovaní. V ponuke ich majú najmä nebankové spoločnosti.

Príkladom takzvanej mini pôžičky je produkt Malá Hyper pôžička. Ide o rýchlu pôžičku o výške od 50 až do 1 000 € s dobou splatnosti do 30 kalendárnych dní. Túto malú pôžičku je možné získať jednoducho, a to bez účelu pôžičky či potvrdenia o príjme. Vyznačuje sa najmä rýchlym a pohodlným vybavením prostredníctvom nezáväzného online formuláru.

Pre vybavenie Malej Hyper pôžičky stačí splniť iba základné podmienky ako plnoletosť a trvalé bydlisko na území SR, z dokladov stačí iba občiansky preukaz.

PoskytovateľOdDoSplatnosť odSplatnosť do
Finzo50 €500 €3 mesiace5 rokov
MoneyTu500 €5 000 €3 mesiace36 mesiacov
Cetelem500 €2 000 €6 mesiacov48 mesiacov
Home Credit400 €10 000 €
Malá Hyper pôžička50 €1000 €30 dní
Prehľad a porovnanie ponuky pôžičiek pre každého

Pri ľahko dostupných pôžičkách online treba byť obozretný

Riziko nebankových pôžičiek spočíva v tom, že ich môžu poskytovať aj menej renomovaní veritelia a dlžníci nemusia mať v prípade sporu prístup k rovnakej úrovni ochrany a nároku na odškodnenie ako v prípade tradičnej bankovej pôžičky.

Nebankové úvery môžu mať aj vyššie úrokové sadzby, poplatky a iné náklady ako tradičné bankové úvery, čo z nich robí menej výhodnú alternatívu. Okrem toho nebankoví poskytovatelia úverov nemusia podliehať rovnakému regulačnému dohľadu a požiadavkám ako tradičné bankové inštitúcie, čo znamená, že dlžníci môžu byť vystavení väčšiemu riziku podvodov a iných možných zneužití.

Treba sa veľa pýtať a taktiež si vyhľadať recenzie o poskytovateľovi pôžičky. Práve žiadateľ by mal byť ten, kto určuje podmienky, koľko si chce požičať, no tiež deň vrátenia peňazí.

Nech si už žiadateľ vyberiete ktorúkoľvek metódu, všetky spája jednoduchosť a časová nenáročnosť. Ak sa človek momentálne nachádza v situácii, kedy by presná suma vyriešila problém, netreba váhať a využiť túto ponuku rýchleho získania peňažných prostriedkov.