Pôžička pre nezamestnaných – mini, SMS, bez dokladovania príjmu

pozicka-pre-nezamestnanych-online

Pôžička je dnes bežným nástrojom prefinancovania aktuálnej potreby každého človeka. Je však aj pomerne veľká skupina ľudí, ktorí majú prístup k pôžičkám sťažený. Ide o ľudí, ktorí sa dostali do nezávideniahodnej situácie tým, že prišli o zamestnanie. Existuje pre nich nejaká dostupná pôžička?

Pre nezamestnaných na klasickom bankovom trhu s pôžičkami nastanú ťažké časy, pretože banky obvykle poskytnú pôžičku len človeku, ktorý vie vydokladovať svoj príjem. Akú možnosť pôžičky majú teda nezamestnaní?

Pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu

Pôžička pre nezamestnaných bez dokladovanie príjmu funguje rovnako ako iné pôžičky. Poskytujú ju väčšinou nebankové spoločnosti, ktoré požičiavajú aj bez kontroly úverového registra alebo bez dokladovania príjmu. Je dôležité podotknúť, že dôveryhodní veritelia si budú vždy vyžadovať vydokladovanie príjmu žiadateľa, nakoľko im to prikazuje zákon.

Akceptovaný zdroj príjmu sa môže v jednotivých spoločnostiach líšiť, a preto aj človek, ktorý aktuálne stratil zamestnanie, ale disponuje dokladovateľnými príjmami, môže dostať pôžičku. Práve pre týchto ľudí sú určené nebankové pôžičky.

Pre nezamestnaných sa dajú získať peniaze rôznym spôsobom, aj ihneď. Môže to byť napríklad online pôžička pre nezamestnaných, spotrebiteľská pôžička nezamestnaným alebo SMS pôžička pre nezamestnaných.

Pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu predstavuje skôr menšie sumy a na kratšiu dobu splatnosti, ako sú napríklad rýchle pôžičky cez internet.

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia

Nebanková pôžička pre nezamestnaných je možná aj bez ručenia. V súčasnosti sa rozvinuli nové typy pôžičiek od súkromných osôbSúkromní investori sú vo veľkej výhode oproti klasickým bankovým domom  a nebankovým spoločnostiam najmä v tom, že poznajú situáciu svojho budúceho klienta a vedia, že ručiť za pôžičku by mohlo byť pre neho negatívnym bremenom.

Kvôli tomu poskytujú teda úvery aj bez ručenia hnuteľným či nehnuteľným majetkom, čo značne pomáha prístupnosti takýchto pôžičiek a robí z nich viac ako konkurencieschopný produkt na trhu s financiami a úverovaním.

Bez ručenia tak môže dostať peniaze ktokoľvek z ktoréhokoľvek mesta na Slovensku. Poskytovanie tzv. peer-to-peer (P2P) pôžičiek, ktoré poskytujú fyzické osoby (veritelia) iným fyzickým osobám (dlžníkom), nepodlieha dohľadu Národnej banky Slovenska.

Subjekt vystupujúci ako veriteľ, a súčasne ani subjekt vystupujúci ako prevádzkovateľ platformy P2P požičiavania, nedisponujú povolením na činnosť zo strany Národnej banky Slovenska. Poskytovanie takýchto pôžičiek nie je regulované Zákonom o spotrebiteľských úveroch ani inými predpismi regulujúcimi oblasť finančného trhu. Takéto pôžičky nie sú spotrebiteľským úverom.

Výhody pôžičiek pre nezamestnaných

Medzi výhody nebankových pôžičiek pre nezamestnaných patrí:

 • vybavenie z pohodlia domova
 • nie je potrebné dokladovať účel využitia
 • peniaze na účet takmer okamžite
 • možnosť čerpať až do 1000 €

Najväčšou výhodou týchto pôžičiek je, že sú pre nezamestnaných naozaj veľmi dostupné vzhľadom na to, že nie je treba dokladovať príjem z trvalého pracovného pomeru alebo dlhodobého podnikania. V ťažkej životnej situácii rozhoduje aj rýchlosť, a preto je poskytnutie pôžičky pre nezamestnaných ihneď alebo do 24 hodín nielen veľkým bonusom, ale aj nevyhnutnosťou.

Vzhľadom na nové komunikačné možnosti online cez internet a široký výber poskytovateľov je možné si nájsť tie najlepšie úrokové a iné podmienky. Rýchle pôžičky online a SMS pôžičky pre nezamestnaných môžu byť dostupné aj bez registra.

Nevýhody pôžičky pre ľudí bez trvalého príjmu

Medzi hlavné nevýhody pôžičiek pre ľudí bez trvalého príjmu patrí:

 • vyššia úroková sadzba oproti bankovým pôžičkám
 • finančný strop
 • sankcie za omeškanie splátky
 • administratívne poplatky

Pre ľudí, ktorí nemajú trvalý príjem, je pôžička veľmi rizikový produkt. S ňou sa nachádzajú na veľmi tenkom ľade, riziko dlhu je veľmi vysoké a už neraz sa stalo, že dlhy zničili životy celých rodín.

Úver pre nezamestnaných

Úver pre nezamestnaných sa dal v minulosti v banke získať veľmi rýchlo, často bola takáto pôžička dostupná aj ihneď. Pre nezamestnaných bolo možností viacero. Najčastejšie poskytoval nezamestnaným úver práve Provident. 

Úver pre nezamestnaných sa dal vybaviť telefonicky aj online, sumy sa pohybovali od 60 € do 2300 €. Pôžičková spoločnosť mala iný systém splácania. Splátky boli rozdelené po týždňoch alebo po mesiacoch. 

Po zmene zákonov spoločnosť Provident prestala poskytovať pôžičky a v súčasnosti nemá potrebnú licenciu na poskytovanie pôžičiek. V dnešnej dobe poskytnú pôžičku pre nezamestnaných na ruku len nebankové spoločnosti.

Pôžičky pre nezamestnaných na ruku

Poskytovaním pôžičiek pre nezamestnaných sa zaoberajú najmä nebankové spoločnosti typu Proficredit, Ferratum, Pôžičkomat, SMS Credits a podobne, ktoré ich neposkytujú už síce na ruku, ale je možné ich získať takmer okamžite na účet alebo poštovou poukážkou.

Rýchla pôžička pre nezamestnaných

Podmienky poskytovateľov rýchlych pôžičiek pre nezamestnaných sa pri žiadostiach o pôžičku odlišujú. Vo väčšine prípadov je však potrebné splniť tieto podmienky:

 1. vek minimálne 18 rokov
 2. trvalý pobyt na území SR
 3. bankový účet vedený v slovenskej banke

Dobrou voľbou rýchlej pôžičky pre nezamestnaných môže byť napríklad HyperPôžička. Medzi jej charakteristiky patrí:

Druhou voľbou rýchlej pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia na menšiu sumu peňazí môže byť pôžička Port System:

 • pôžička od 50 do 500 €
 • splatnosť 15 až 30 dní
 • aj bez nahliadnutia do registra
 • ročná úroková sadzba od 19 %

Nevýhodou týchto rýchlych pôžičiek pre nezamestnaných na ruku je ich vysoká úroková sadzba a obmedzená suma pôžičky.

Rýchla pôžička online a ihneď

Vďaka pokročilým technológiam vo svete internetu dnes už bežne prebieha komunikácia medzi poskytovateľom pôžičky a klientom online. Pôžičky sa poskytujú aj do 24 hodín od požiadania. Nie je výnimkou, že online pôžičky pre nezamestnaných sú ihneď po ich požiadaní schvaľované rýchlo vďaka optimálnemu schvaľovaciemu procesu.

Peniaze tak putujú od finančného domu priamo na účet či do rúk klientovi, ktorý ich môže použiť oveľa efektívnejšie ako ktokoľvek iný. Poskytovatelia pôžičiek si uvedomujú dôležitosť takýchto peňazí a investícií, a preto bez dlhšieho odkladu naozaj peniaze poskytnú. Pre nich je to taktiež dobrá investícia a vedia, že takto rýchlo poskytnuté peniaze sa im môžu aj rýchlo vrátiť.

Takto sa dá získať aj rýchla pôžička pre nezamestnaných online a ihneď, ktorá je pre každého. Znovu je potrebné zdokladovať nejaký príjem, ktorý bude spoločnosť schopná akceptovať a zohľadniť pri posudzovaní bonity klienta.

Väčšinou prebieha takáto komunikácia pomocou online formulára, kedy klient nadviaže kontakt virtuálne vyplnením základných údajov o sebe a potom mu už len ostáva čakať, kedy špecializované online pôžičky pre nezamestnaných budú schválené a on definitívne potvrdí svoj záujem.

Výhodou takéhoto výberu je aj fakt, že môže osloviť viac poskytovateľov v tom istom čase, porovnať si ponuky a vybrať si pre seba tú najvýhodnejšiu s najlepšími podmienkami pôžičky.

Rýchla pôžička pre nezamestnaných online patrí medzi najnovšie pôžičky a z hľadiska výšky je to mini pôžička. Najlepšie je zobrať si pôžičku tak, aby ju bolo možné ľahko splatiť. To pomôže nielen úverovému profilu jednotlivca, ale aj jeho finančnému statusu do budúcnosti.

Mini a SMS pôžička pre nezamestnaných

Pôžičky pre nezamestnaných je možné vybaviť aj prostredníctvom SMS správy. Je to rýchlá nebanková pôžička s krátkou dobou splatnosti a je veľmi vhodná práve pre nezamestnaných. 

Tieto pôžičky predstavujú obvykle mini sumy a sú preto vhodné pre nezamestnaných, ktorí sa náhle ocitli bez finančných prostriedkov. Výhodou týchto pôžičiek je ich rýchle vybavenie, peniaze sú obvykle dostupné do 24 hodín. Ďalším pozitívom je bezúčelovosť, čiže klient nemusí dokladovať, na čo finančné prostriedky minul.

Obvykle nebanková spoločnosť nekontrolovala ani úverový register. Dnes musí spoločnosť vyhodnotiť riziko pre klienta aj pohľadom do úverových registrov. Niektoré nebankové spoločnosti schvaľujú aj úvery klientom, ktorí mali v minulosti problém so splácaním svojich pôžičiek.

Nevýhodou mini pôžičiek pre nezamestnaných je nízka suma na požičanie. SMS pôžička je teda podobná ako rýchla pôžička online cez internet a patrí medzi mini pôžičky dostupné aj pre nezamestnaných.