Pôžička pre nezamestnaných – mini, SMS, bez dokladovania príjmu

pozicka-pre-nezamestnanych-online

Pôžička je dnes bežným nástrojom prefinancovania aktuálnej potreby každého človeka. Je však aj pomerne veľká skupina ľudí, ktorí majú prístup k pôžičkám sťažený. Ide o ľudí, ktorí sa dostali do nezávideniahodnej situácie tým, že prišli o zamestnanie. Existuje pre nich nejaká dostupná pôžička?

Nezamestnaní ľudia majú zvyčajne jediný oficiálny zdroj príjmu, ktorý je z podpory v nezamestnanosti, ak mali alebo majú na ňu nárok.

Pre nezamestnaných na klasickom bankovom trhu s pôžičkami nastanú ťažké časy, pretože banky obvykle poskytnú pôžičku len človeku, ktorý vie vydokladovať svoj príjem. Akú možnosť pôžičky majú teda nezamestnaní?

Pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu

Pôžička pre nezamestnaných bez dokladovanie príjmu funguje rovnako ako iné pôžičky. Poskytujú ju väčšinou nebankové spoločnosti, ktoré požičiavajú aj bez kontroly úverového registra alebo bez dokladovania príjmu. Je dôležité podotknúť, že dôveryhodní veritelia si budú vždy vyžadovať vydokladovanie príjmu žiadateľa, nakoľko im to prikazuje zákon.

Akceptovaný zdroj príjmu sa môže v jednotivých spoločnostiach líšiť, a preto aj človek, ktorý aktuálne stratil zamestnanie, ale disponuje dokladovateľnými príjmami, môže dostať pôžičku. Práve pre týchto ľudí sú určené nebankové pôžičky.

Pre nezamestnaných sa dajú získať peniaze rôznym spôsobom, aj ihneď. Môže to byť napríklad online pôžička pre nezamestnaných, spotrebiteľská pôžička nezamestnaným alebo SMS pôžička pre nezamestnaných.

Pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu predstavuje skôr menšie sumy a na kratšiu dobu splatnosti, ako sú napríklad rýchle pôžičky cez internet. Tieto mini pôžičky pre nezamestnaných sú vhodným riešením pri neočakávaných situáciách, nakoľko celý proces žiadosti možno vybaviť do pár minút.

Menšou sumou sa myslí pôžička približne do 1000 € a kratšou dobou približne jeden mesiac. Takáto pôžiča na 30 dní je síce menej výhodná, no vo veľa prípadoch môže skutočne pomôcť.

Pri mini pôžičkách pre nezamestnaných treba ešte spomenúť často vysoké úroky a vo všeobecnosti menej výhodné podmienky. Avšak pri malých sumách človek tieto nevýhody pocíti o niečo menej.

Nebankové pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia

Nebanková pôžička pre nezamestnaných je možná aj bez ručenia. V súčasnosti sa rozvinuli nové typy pôžičiek od súkromných osôbSúkromní investori sú vo veľkej výhode oproti klasickým bankovým domom  a nebankovým spoločnostiam najmä v tom, že poznajú situáciu svojho budúceho klienta a vedia, že ručiť za pôžičku by mohlo byť pre neho negatívnym bremenom.

Kvôli tomu poskytujú teda úvery aj bez ručenia hnuteľným či nehnuteľným majetkom, čo značne pomáha prístupnosti takýchto pôžičiek a robí z nich viac ako konkurencieschopný produkt na trhu s financiami a úverovaním.

Bez ručenia tak môže dostať peniaze ktokoľvek z ktoréhokoľvek mesta na Slovensku. Poskytovanie tzv. peer-to-peer (P2P) pôžičiek, ktoré poskytujú fyzické osoby (veritelia) iným fyzickým osobám (dlžníkom), nepodlieha dohľadu Národnej banky Slovenska.

Pre nezamestnaných bolo niekedy možné požiadať aj o pôžičky pre nezamestnaných na ruku, čo však už dnes legislatíva Slovenskej Republiky výrazne obmedzuje. Ide konkrétne o obmedzenie hotovostných platieb právnických osôb na 5000 €. Hotovostnými platbami sa pritom myslia aj hotovostné pôžičky.

Tie však dnes majú svoju alternatívu v podobe rýchlych online pôžičiek. Ich ponuku možno nájsť v sekcii pôžičky pre nezamestnaných na ruku nižšie.

Subjekt vystupujúci ako veriteľ, a súčasne ani subjekt vystupujúci ako prevádzkovateľ platformy P2P požičiavania, nedisponujú povolením na činnosť zo strany Národnej banky Slovenska. Poskytovanie takýchto pôžičiek nie je regulované Zákonom o spotrebiteľských úveroch ani inými predpismi regulujúcimi oblasť finančného trhu. Takéto pôžičky nie sú spotrebiteľským úverom.

Výhody pôžičiek pre nezamestnaných

Medzi výhody nebankových pôžičiek pre nezamestnaných patrí:

 • vybavenie z pohodlia domova
 • nie je potrebné dokladovať účel využitia
 • peniaze na účet takmer okamžite
 • možnosť čerpať až do 1000 €

Najväčšou výhodou týchto pôžičiek je, že sú pre nezamestnaných naozaj veľmi dostupné vzhľadom na to, že nie je treba dokladovať príjem z trvalého pracovného pomeru alebo dlhodobého podnikania. V ťažkej životnej situácii rozhoduje aj rýchlosť, a preto je poskytnutie pôžičky pre nezamestnaných ihneď alebo do 24 hodín nielen veľkým bonusom, ale aj nevyhnutnosťou.

Za výhodu možno označiť aj možnosť rýchleho splatenia a odbremenenia sa. Príkladom sú pôžičky na 30 dní, ktoré sú dostupné najmä online. Alternatívou môže byť aj mini SMS pôžička, ktorá sa tiež vyznačuje veľmi rýchlym vybavením.

Vzhľadom na nové komunikačné možnosti online cez internet a široký výber poskytovateľov je možné si nájsť tie najlepšie úrokové a iné podmienky. Rýchle pôžičky online a SMS pôžičky pre nezamestnaných môžu byť dostupné aj bez registra.

Nevýhody pôžičky pre ľudí bez trvalého príjmu

Medzi hlavné nevýhody pôžičiek pre ľudí bez trvalého príjmu patrí:

 • vyššia úroková sadzba oproti bankovým pôžičkám
 • finančný strop
 • sankcie za omeškanie splátky
 • administratívne poplatky

Pre ľudí, ktorí nemajú trvalý príjem, je pôžička veľmi rizikový produkt. S ňou sa nachádzajú na veľmi tenkom ľade, riziko dlhu je veľmi vysoké a už neraz sa stalo, že dlhy zničili životy celých rodín.

V prípade tohto druhu pôžičiek teda vždy ostáva lepšou, a najmä menej riskantou možnosťou požičanie si menšej sumy. Možno takto siahnuť po mini SMS pôžičke alebo pôžičke na 30 dní, ktoré síce majú vysoký úrok, no klient to pri malej sume pocíti menej.

Úver pre nezamestnaných

Úver pre nezamestnaných sa dal v minulosti v banke získať veľmi rýchlo, často bola takáto pôžička dostupná aj ihneď. Pre nezamestnaných bolo možností viacero. Najčastejšie poskytoval nezamestnaným úver práve Provident. 

Úver pre nezamestnaných sa dal vybaviť telefonicky aj online, sumy sa pohybovali od 60 € do 2300 €. Pôžičková spoločnosť mala iný systém splácania. Splátky boli rozdelené po týždňoch alebo po mesiacoch. 

Po zmene zákonov spoločnosť Provident prestala poskytovať pôžičky a v súčasnosti nemá potrebnú licenciu na poskytovanie pôžičiek. V dnešnej dobe poskytnú pôžičku pre nezamestnaných na ruku len nebankové spoločnosti.

Pôžičky pre nezamestnaných na ruku

Poskytovaním pôžičiek pre nezamestnaných sa zaoberajú najmä nebankové spoločnosti typu Proficredit, Ferratum, Pôžičkomat, SMS Credits a podobne, ktoré ich neposkytujú už síce na ruku, ale je možné ich získať takmer okamžite na účet alebo poštovou poukážkou.

V prípade absencie bakového účtu a vyplatenia poštovou poukážkou ide o pôžičky na ruku. Nejde o explicitne vyplatené peniaze na ruku na pobočke, no je to jedna z foriem pôžičky v hotovosti.

Pôžičky poskytované v hotovosti, teda tzv. na ruku, môžu pre nezamestnaných predstavovať spôsob, ako získať finančnú hotovosť bez dokladovania príjmu. Možností pôžičiek pre nezamestnaných na ruku sa nájde najmä na internete pomerne dosť.

Spravidla ich ponúkajú súkromné osoby. Súkromníci poskytnú aj pôžičky nezamestnaným na ruku, peniaze pritom môžu dostať v hotovosti, bez registra či dokladovania príjmu. Avšak často s veľmi vysokým úrokom či ručením zmenkou alebo nehnuteľnosťou.

Preto treba pri pôžičkách od súkromných osôb veľmi obozretný, lepšie je zvážiť skôr overenejšie formy požičania peňazí prípadne voliť overených poskytovateľov s dobrými referenciami.

Rýchla pôžička pre nezamestnaných

Podmienky poskytovateľov rýchlych pôžičiek pre nezamestnaných sa pri žiadostiach o pôžičku odlišujú. Vo väčšine prípadov je však potrebné splniť tieto podmienky:

 1. vek minimálne 18 rokov
 2. trvalý pobyt na území SR
 3. bankový účet vedený v slovenskej banke

Dobrou voľbou rýchlej pôžičky pre nezamestnaných môže byť napríklad Malá Hyper pôžička. Medzi jej charakteristiky patrí:

Druhou voľbou rýchlej pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia na menšiu sumu peňazí môže byť pôžička Port System:

 • pôžička od 50 do 500 €
 • splatnosť 15 až 30 dní
 • aj bez nahliadnutia do registra
 • ročná úroková sadzba od 19 %

Nevýhodou týchto rýchlych pôžičiek pre nezamestnaných na ruku je ich vysoká úroková sadzba a obmedzená suma pôžičky.

Rýchla pôžička online a ihneď

Vďaka pokročilým technológiam vo svete internetu dnes už bežne prebieha komunikácia medzi poskytovateľom pôžičky a klientom online. Pôžičky sa poskytujú aj do 24 hodín od požiadania. Nie je výnimkou, že online pôžičky pre nezamestnaných sú ihneď po ich požiadaní schvaľované rýchlo vďaka optimálnemu schvaľovaciemu procesu.

Peniaze tak putujú od finančného domu priamo na účet či do rúk klientovi, ktorý ich môže použiť oveľa efektívnejšie ako ktokoľvek iný. Poskytovatelia pôžičiek si uvedomujú dôležitosť takýchto peňazí a investícií, a preto bez dlhšieho odkladu naozaj peniaze poskytnú. Pre nich je to taktiež dobrá investícia a vedia, že takto rýchlo poskytnuté peniaze sa im môžu aj rýchlo vrátiť.

Takto sa dá získať aj rýchla pôžička pre nezamestnaných online a ihneď, ktorá je pre každého. Znovu je potrebné zdokladovať nejaký príjem, ktorý bude spoločnosť schopná akceptovať a zohľadniť pri posudzovaní bonity klienta.

Väčšinou prebieha takáto komunikácia pomocou online formulára, kedy klient nadviaže kontakt virtuálne vyplnením základných údajov o sebe a potom mu už len ostáva čakať, kedy špecializované online pôžičky pre nezamestnaných budú schválené a on definitívne potvrdí svoj záujem.

Výhodou takéhoto výberu je aj fakt, že môže osloviť viac poskytovateľov v tom istom čase, porovnať si ponuky a vybrať si pre seba tú najvýhodnejšiu s najlepšími podmienkami pôžičky.

Rýchla pôžička pre nezamestnaných online patrí medzi najnovšie pôžičky a z hľadiska výšky je to mini pôžička. Najlepšie je zobrať si pôžičku tak, aby ju bolo možné ľahko splatiť. To pomôže nielen úverovému profilu jednotlivca, ale aj jeho finančnému statusu do budúcnosti.

Pôžička na 30 dní aj pre nezamestnaných

Krátkodobo si možno požičať zvyčajne menšie sumy. Doba splatnosti je krátka, spravidla ide o pôžičku na 30 dní. Krátkodobo požičajú peniaze zvyčajne nebankové spoločnosti.

Niektoré nebankové spoločnosti poskytujú krátkodobé pôžičky aj ľuďom bez zamestnania, respektíve nevyžadujú dokladovať príjem či nenahliadajú do úverového registra.

Ide zvyčajne o nízke sumy, ktoré možno splatiť prípadne aj z podpory v nezamestnanosti či z občasného príjmu. Doba splatnosti je zvyčajne stanovená pri takejto pôžičke na 30 dní.

Mini a SMS pôžička pre nezamestnaných

Pôžičky pre nezamestnaných je možné vybaviť aj prostredníctvom SMS správy. Je to rýchlá nebanková pôžička s krátkou dobou splatnosti a je veľmi vhodná práve pre nezamestnaných. 

Takáto mini sms pôžička predstavuje obvykle mini sumy a tieto pôžičky sú preto vhodné pre nezamestnaných, ktorí sa náhle ocitli bez finančných prostriedkov. Výhodou týchto pôžičiek je ich rýchle vybavenie, peniaze sú obvykle dostupné do 24 hodín. Ďalším pozitívom je bezúčelovosť, čiže klient nemusí dokladovať, na čo finančné prostriedky minul.

Obvykle nebanková spoločnosť nekontrolovala ani úverový register. Dnes musí spoločnosť vyhodnotiť riziko pre klienta aj pohľadom do úverových registrov. Niektoré nebankové spoločnosti schvaľujú aj úvery klientom, ktorí mali v minulosti problém so splácaním svojich pôžičiek.

Výhodou mini pôžičky pre nezamestnaných môže byť práve to, že ju možno získať jednoducho cez internet. V niektorých prípadoch je mini sms pôžička za pár hodín, najneskôr do 24 hodín na účte.

Mini pôžička pre nezamestnaných môže byť výhodná aj preto, že väčšinou nie je nutné zdĺhavé dokladovanie a netreba ani ručiteľa, keďže ide zvyčajne o nízke sumy okolo 100 eur.

Nevýhodou mini pôžičiek pre nezamestnaných je nízka suma na požičanie. SMS pôžička je teda podobná ako rýchla pôžička online cez internet a patrí medzi mini pôžičky dostupné aj pre nezamestnaných.