Pôžička okamžite – najvýhodnejšia, online 2024

pozicka-okamzite

V živote každého človeka môže nastať situácia, kedy bude potrebovať peniaze rýchlo. V takýchto momentoch rozhoduje čas a mnoho ľudí hľadá možnosti, ako si požičať peniaze okamžite. Pôžičky okamžite ponúkajú nebankové spoločnosti, ktorých je na Slovensku mnoho. Aké sú možnosti pôžičiek okamžite? Kto ponúká pôžičky okamžite?

Pre najlepšie ponuky pôžičiek na trhu využite našu online kalkulačku, ktorá za Vás porovná tie najlacnejšie pôžičky. Ušetrite desiatky eur ročne a to len pár klikmi.

Vybaviť najlacnejšiu pôžičku >

Pôžička okamžite je v podstate expresná pôžička, ktorá sa dá získať obvykle do niekoľko minút alebo hodín a jej schválenie je veľakrát aj na počkanie.

Spravidla ide o nebankové úvery, pretože banky väčšinou nevedia ponúknuť novému klientovi alebo klientovi bez dlhšej histórie žiadne pôžičky okamžite a tak sú nebankovky jedinou voľbou pre každého, kto očakáva bezproblémové a aj rýchle vybavenie.

Navyše, častokrát je to s minimom dokladovania a vybavovania.

Okamžité pôžičky môžu byť buď ako pôžičky cez SMS hneď alebo takmer ihneď schválené po odoslaní. Najčastejšie sú však využívané okamžité pôžičky online cez internet, ktoré sú tiež krátkodobého typu a na čokoľvek.

V prípade týchto pôžičiek nie je nutné vo väčšine prípadov dokladovať nielen účel, ale ani výšku príjmu.

Kto potrebuje väčšiu hotovosť, môže skúsiť spotrebiteľské nebankové pôžičky a úvery, kde je vybavenie spravidla najneskôr do 24 hodín a požičať sa dá aj na viac mesiacov či rokov.

Spotrebný úver

Predtým, než sa niekto rozhodne využiť pôžičky nebankových spoločností, mal by požiadať o spotrebný úver v banke. V tomto prípade síce nejde o pôžičku okamžite, no zväčša je vybavenie takejto pôžičky relatívne rýchle. Výhodou oproti nebankovým pôžičkam je to, že klient dostane výhodnejšie podmienky.

Banky si poctivo vyberajú, komu úver dajú a komu nie. Z toho dôvodu sledujú bonitu klienta, a na základe toho určia, či žiadateľ úver dostane a ak áno, s akými podmienkami. Môže ísť o bezúčelový spotrebný úver alebo účelový spotrebný úver.

Túto možnosť by mal žiadateľ o pôžičku skúsiť z toho dôvodu, že nebankové pôžičky sú spravidla drahšie a majú vyššie RPMN, teda ročnú percentuálnu mieru nákladov. Ak by niekto nedostal spotrebný úver, vtedy sa môže obrátiť na nebankové spoločnosti a požiadať o pôžičku okamžite.

Online pôžičky

Najvyužívanejšou formou pôžičiek sú pôžičky online. Či už ide o bankový spotrebný úver alebo alebo nebankové pôžičky. Všetky subjekty v súčasnosti vďaka konkurencii prispôsobili svoje produkty a každá z nich ponúka možnosť požiadať o pôžičku online.

O online pôžičku je možné požiadať na webovej stránke konkrétnej spoločnosti a pomocou kalkulačky a formulára jednoducho požiadať o pôžičku.

Banky ponúkajú formy pôžičiek nie len vo forme spotrebného úveru, ale taktiež klasických pôžičiek. Príkladom môže byť mBank sk, ktorá ponúka pôžičku na čokoľvek. Tento produkt sa nazýva mPôžička. Na webovej stránke mBank.sk je možné nájsť kalkulačku, ktorá vypočíta za žiadateľa výšku splátky, prípadne dobu splácania pôžičky.

Možnosť pôžičky od mBank je vo výške od 350 do 40 000 eur, pričom ponúkaný úrok p.a. je od 4,99 %. K tejto pôžičke je možné si kúpiť aj poistenie, vďaka čomu je možné znížiť úrok až o 2 %.

SMS pôžička okamžite – rýchla pôžička

Pôžičky cez SMS patria medzi rýchle pôžičky vôbec a ich vybavenie je obvykle záležitosťou len niekoľko minút.

Spravidla ide o nebankové pôžičky na menšie sumy niekoľko desiatok až stoviek eur, ktoré sa poskytujú na kratšiu dobu splatnosti a sú bez obmedzenia účelu, takže je možné financie využiť na čokoľvek. Tým pádom ide o minipôžičky, ktoré si ľudia požičiavajú na krátku dobu.

Niektoré nebankovky vyžadujú vopred registráciu, iné požičajú aj novým klientom. Peniaze sa najčastejšie v prípade schválenia posielajú okamžite na bankový účet alebo šekom na adresu do súkromných rúk.

Pôžička bez dokladovania príjmu – online pôžička

Banka a aj nebankové spoločnosti si dokážu overiť príjem žiadateľa o pôžičku v registri sociálnej poisťovne. V prípade, že žiadateľ nespĺňa požadované kritériá, môže si požiadať o rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu, ktorá je avšak drahšia z toho dôvodu, že nie je dokladovaný príjem.

Pôžičky z nebankových spoločností, kde nie je požadované dokladovanie príjmu, môže mať viacero foriem ako SMS pôžičky, online pôžičky, prípadne väčšie úvery ako napríklad spotrebiteľský úver bez dokladovania príjmu do 24 hodín.

V tomto prípade môže ísť o pôžičky pre nezamestnaných, ktoré sú avšak spravidla rizikové pre obidve strany, teda ako aj pre veriteľa tak aj dlžníka.

Zväčša sa tento typ pôžičiek poskytuje nad limiti 1 000 eur, zatiaľ čo krátkodobé a menšie pôžičky bez dokladovania príjmu majú horný limit 500 eur. Okrem toho sa dá v určitých nebankovkách vybaviť aj lízing či úver na auto.

Nebankové pôžičky online ihneď na účet

Ak sa niekto rozhodne pre pôžičku na dovolenku online od nebankovej spoločnosti, peniaze dostane spravidla ako pôžičku online ihneď na účet, prípadne do 24 hodín. Toto je možné vďaka tomu, že nebankovky nekontrolujú tak prísne svojich klientov a tým celý proces dokážu urýchliť.

Tu sú niektoré nebankové subjekty, ktoré ponúkajú online pôžičky.

1. Ahoj pôžička

Pôžička od spoločnosti Ahoj sa dá definovať ako pôžička do 24 hodín. Ide teda o veľmi rýchly spôsob, ako sa dostať rýchlo k peniazom. Tejto spoločnosti pridáva na dôvere to, že je dcérskou spoločnosťou 365 banky.

V tejto nebankovke je možné si vybaviť online pôžičku ihneď. Ponúkaný limit pôžičky je od 400 do 10 000 eur, pričom dobu splácania si každý dokáže prispôsobiť a to od 1 až do 8 rokov. Vďaka tomu si každý žiadateľ dokáže spočítať, či bude schopný splácať danú pôžičku.

Žiadosť o online pôžičku je možné vyplniť celú online na webovej stránke a výsledok žiadosti by sa mal žiadateľ dozvedieť do 5 minút. Po schválení by mali byť peniaze na účte žiadateľa v daný deň.

Cez spoločnosť Ahoj si každý dokáže vybaviť pôžičku do 24 hodín jednoducho a rýchlo. Avšak žiadateľ musí dokladovať príjem a mať minimálne 21 rokov. Žiadateľ nemôže mať odklad splátok v inej spoločnosti, platobné problémy alebo byť práceneschopný, inak bude žiadosť zamietnutá.

2. Cetelem

Pôžička od nebankovej spoločnosti Cetelem je pôžičkou na čokoľvek. Ponúka možnosť zobrať si pôžičku vo výške od 2 000 do 25 000 eur. Žiadateľ si môže nastaviť dobu splácania alebo výšku splátky. Doba splácania je možná od 6 do 96 mesiacov.

Všetky údaje stačí nahodiť do online kalkulačky, ktorá preráta, koľko žiadateľ spolu zaplatí. Výhodou tejto online pôžičky je nulový poplatok za poskytnutie pôžičky. Po vyplnení žiadosti dostane klient predbežné posúdenie takmer okamžite a má možnosť dobrovoľného poistenia.

Pri Cetelem Pôžičke taktiež netreba ručiteľa a ponúka možnosť navýšiť pôžičku už počas splácania, prípadne pôžičku predčasne splatiť. Ak žiadateľ ešte spláca iný úver, pôžičku či lízing, Cetelem ponúka možnosť refinancovania úveru touto pôžičkou.

3. Minipôžička

Mini pôžičkou do 24 hodín si vie žiadateľ požiadať o pôžičku naozaj rýchlo. Tento produkt je ponúkaný cez stránku PodajŽiadosť.sk, na ktorej je online kalkulačka.

Výška pôžičky je tiež v limite od 400 do 10 000 eur s možnosťou vybrať si dobu splácania. Doba splácania je možná od 1 do 8 rokov. Splátky sú mesačné a výhodou kalkulačky je relatívna transparentnosť. To znamená najmä to, že pri voľbe výšky pôžičky a doby splácania ukáže okrem výšky splátky aj RPMN, ktoré by si mal žiadateľ porovnávať.

Výhodou je možnosť žiadať o pôžičku aj bez výpisu z úverového registra, avšak na stránke nie je zmienené to, či ide o pôžičku bez dokladovania príjmu alebo iných dokumentov. Preto je nevyhnutné sa pýtať a zisťovať si čo najviac informácií

4. MoneyTu

Pôžička MoneyTU je tiež vhodnou voľbou pôžičky do 24 hodín. Od MoneyTU si žiadateľ vybaví pôžičku online s prehľadnou kalkulačkou na stránke.

Limit tejto online pôžičky je od 500 do 5 000 eur s tým, že žiadateľ si určí dobu splácania. Na základe doby splácania mu kalkulačka úkáže, koľko bude mesačne splácať. Okrem tejto sumy je uvidí aj RPMN a sumu, ktorú celkovo zaplatí.

O túto pôžičku môže požiadať každý s trvalým pobytom v SR a minimálnym dovŕšeným vekom 18 rokov. Tiež sa požaduje byť zamestnaný na trvalý pracovný pomer u zamestnávateľa v SR. Cez online formulár si žiadateľ jednoduchými intuitívnymi krokmi požiada o pôžičku. MoneyTU sľubuje peniaze na účte do 3 hodín od žiadosti, prípadne do 24 hodín.

Pre lojálnych klientov, teda tých, ktorý čerpali pôžičku opakovane, je ponuka čerpať pôžičku v dvojnásobnej výške, ako bola prvá pôžička.

Porovnajte si tie najvýhodnejšie ponuky pôžičiek na trhu cez našu online kalkulačku, ktorá za Vás okamžite porovná najlacnejšie pôžičky.

Vybaviť najlacnejšiu pôžičku >

Najvýhodnejšie pôžičky 2024 – online pôžičky

Pri porovnávaní pôžičiek a hľadaní tej najvýhodnejšej pôžičky by mal človek zvažovať niekoľko faktorov. Každý by si mal určiť, či je pôžička naozaj nevyhnutná a nedá sa situácia vyriešiť bez pôžičky. Ak už je situácia, že človek potrebuje pôžičku a peniaze rýchlo, najdôležitejším číslom pri pôžičkách je RPMN – ročná percentuálna miera nákladov.

Od tohto čísla sa odvíja to, o koľko daný človek preplatí požičanú sumu peňazí. Okrem spomenutého by mal byť pri výbere zvážený aj daný poskytovateľ, teda či ide o bezpečnú formy pôžičky.

Nech sa už každý rozhodne akokoľvek, mal by si byť istý, že dané peniaze dokáže splatiť včas a tým sa vyhnúť omnoho väčším problémom, aké mal pred žiadosťou o pôžičku. Z toho dôvodu je porovnávanie ponúk a hľadanie tej najvýhodnejšej pôžičky rozhodujúce.