Pôžičkomat – ponuka, podmienky, skúsenosti

Trh s nebankovými spoločnosťami v minulosti doslova vybuchol množstvom ponúk na nebankovú pôžičku. Po legislatívnych zmenách, ktoré mali pomôcť odhaliť podvodné ponuky, sa trh s nebankovými finančnými produktmi mierne preriedil, avšak niektoré spoločnosti zotrvali. Jednou z nich je aj Pôžičkomat, ktorá síce zmenila vlastníka, avšak nebankové pôžičky poskytuje naďalej.

Pôžičkomat pôsobí na slovenskom finančnom trhu už niekoľko rokov a poskytuje krátkodobé pôžičky skôr na nižšie sumy a s krátkou dobou splatnosti. Pri prvej žiadosti si možno požičať peniaze maximálne vo výške 500 eur.

Pre využívanie služieb sa treba do Pôžičkomatu prihlásiť. Konto si možno vytvoriť na ich webovej stránke, kde možno nájsť aj na Pôžičkomat kontakt.

Pôžičkomat

Pôžičkomat je slovenská nebanková spoločnosť, ktorá poskytuje krátkodobé pôžičky spotrebiteľom. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na poskytovanie rýchlych a bezstresových finančných riešení. Spoločnosť pôsobí najmä prostredníctvom svojej webovej stránky, ako aj siete partnerských pobočiek.

Rozhodnutie o schválení nebankovej pôžičky je zvyčajne vydané v priebehu niekoľkých minút a peniaze môžu byť poukázané na účet dlžníka už do niekoľkých hodín.

Potenciálni zákazníci musia mať trvalý pobyt na Slovensku a pri žiadosti o pôžičku musia predložiť doklad totožnosti a dostatočnom príjme.

Spoločnosť v rámci procesu žiadosti o pôžičku vykonáva aj kontrolu bonity a overuje všetky referencie.

Pôžička ihneď do 10 minút

Pôžičkomat ponúka krátkodobé pôžičky s flexibilným splátkovým kalendárom prispôsobeným konkrétnym potrebám svojich zákazníkov. Tieto nebankové pôžičky poskytujú rýchly prístup k finančným prostriedkom a umožňujú zákazníkom riešiť neočakávané výdavky, cestovné alebo zdravotné náklady alebo pokryť svoje účty.

Pôžičkomat ponúka nebankovú pôžičku do 500 eur s krátkou dobou splatnosti, ktorú možno využiť na čokoľvek. Tieto pôžičky je možné splácať v jednotlivých splátkach podľa príjmu zákazníka.

Pôžičkomat poskytuje aj mikropôžičky, ktoré sú určené na pokrytie každodenných potrieb zákazníkov. Tieto pôžičky sú nízke, začínajú od 500 eur a sú rýchlo splatné. Takéto pôžičky ponúkajú rýchlu pomoc zákazníkom v núdzových situáciách.

Nebanková finančná spoločnosť poskytuje aj nezabezpečené pôžičky ihneď. Získať pôžičku ihneď do 10 minút tak nie je nič nemožné. Tieto pôžičky sú určené na pomoc zákazníkom pri krytí neodkladných výdavkov, ako sú účty za lekárske ošetrenie, cestovné náklady alebo neočakávané dlhy.

Nebanková pôžička od Pôžičkomatu

Pôžičkomat je nebanková spoločnosť, ktorá ponúka rýchle a krátkodobé nebankové pôžičky. Rýchlu nebankovú pôžičku od Pôžičkomatu ocenia najviac ľudia, ktorí potrebujú pokryť nečakané, ale nie moc vysoké výdavky. Ide totiž o krátkodobú nebankovú pôžičku, spravidla na nižšiu sumu a s krátkou dobou splatnosti.

V Pôžičkomate si možno požičať peniaze už od 500 eur, pôžičku možno využiť na čokoľvek.

Parametre nebankovej pôžičky:

 • pri prvej pôžičke do 500 eur, od druhej pôžičky možno požičať si až do 1 000 eur
 • doba splatnosti od 5 do 31 dní
 • pôžička na čokoľvek
 • vernostný program

Pôžičkomat ponúka pôžičku bez dokladovania príjmu a bez registra, avšak požaduje, aby mal žiadateľ pravidelný zdroj príjmu.

Ako sa cez Pôžičkomat prihlásiť o pôžičku?

Rýchlu pôžičku bez overovania cez Pôžičkomat poskytuje spoločnosť De Vries Group Slovakia s.r.o. Spoločnosť prebrala správu po firme Friendly Finance, s.r.o., ktorá za Pôžičkomatom stála v minulosti.

Podmienky, za ktorých si možno požičať peniaze cez Pôžičkomat:

 • minimálny vek 18 rokov
 • trvalý pobyt na území Slovenskej republiky
 • žiadateľ nesmie meškať so splácaním iných úverov
 • pravidelný príjem, avšak nie je nutné dokladovanie

Pôžičkomat požičiava peniaze cez plne automatizovaný systém, a tak získať možno pôžičku ihneď do 10 minút. O výsledku posudzovania žiadosti je žiadateľ zvyčajne informovaný e-mailom.

Vernostný program aj odklad pôžičky

Pre využívanie služieb sa treba do Pôžičkomatu prihlásiť. Konto si možno vytvoriť na ich webovej stránke, kde možno nájsť aj na Pôžičkomat kontakt.

Po prihlásení do konta možno okrem požičania peňazí požiadať aj o prípadné predĺženie doby splatnosti pôžičky. Pôžičkomat zvyčajne požičiava peniaze maximálne na 31 dní, avšak v prípade neočakávaných udalostí možno požiadať aj o predĺženie.

Požiadať o predĺženie doby splatnosti môže klient vo svojom užívateľskom účte najneskôr v deň splatnosti pôžičky. O odklad možno požiadať aj opakovane, avšak každé predĺženie pôžičky je spojené s poplatkami. Tie závisia od výšky poskytnutej pôžičky aj od počtu dní, o ktoré bude doba splácania predĺžená.

Výhody a nevýhody nebankovej pôžičky

Požičať si peniaze v nebankovej spoločnosti môže byť rýchlym riešením náhle vzniknutých finančných výdavkov. Zvyčajne však ide o nižšie sumy, s krátkou dobou splácania, avšak vyššími úrokmi či poplatkami.

Tak ako si poskytovatelia overujú žiadateľov, napríklad či nemajú nesplatené dlhy alebo či majú stály zdroj príjmu, tak by si aj klient mal overiť poskytovateľa. Pred požičaním peňazí je teda namieste zistiť, aké sú Pôžičkomat recenzie a skúsenosti.

Hoci sa ponuky nebankových spoločností mierne líšia, zvyčajne majú spoločné, že ponúkajú menšie sumy s krátkou dobou splácania, avšak miernejšími podmienkami ako banky. Aj pri systéme Pôžičkomat skúsenosti nebudú veľmi odlišné.

Vo všeobecnosti výhodou nebankovej pôžičky je:

 • vybavenie online z pohodlia domova za pár minút
 • bezúčelová pôžička – nebankové spoločnosti zvyčajne nezisťujú účel využitia požičaných peňazí
 • flexibilné podmienky
 • jednoduchý a rýchly priebeh vybavenia – zvyčajne ide o rýchle pôžičky vybavené za pár minút, napríklad blesková sms pôžička
 • nevyžadujú ručenie

Avšak nebanková pôžička má aj svoje mínusy:

 • nie vždy prehľadné podmienky poskytovania pôžičky
 • vysoké úroky a RPMN
 • krátka doba splatnosti
 • predĺženie doby splácania za poplatok
 • prísne sankcie v prípade nesplácania, prípadne riziko exekúcie

Rovnako ako úver z banky, tak aj nebankovú pôžičku treba vždy dobre zvážiť a porovnať plusy a mínusy, overiť si poskytovateľa a hlavne zhodnotiť svoje finančné možnosti, aby sa človek nedostal do vážnych finančných problémov.

Nakúpiť na splátky možno aj bez registra

Nákup na splátky je jednoduchý a dostupný spôsob, ako si napríklad kúpiť vybavenie do domácnosti či potrebné spotrebiče.

Pri nákupe na splátky je možné si tovar zaobstarať a jeho cenu postupne splácať dohodnutými splátkami po určenú dobu.

Aj splátkový predaj má svoje podmienky. Kupujúci samozrejme musí mať viac ako 18 rokov a trvalý pobyt na území Slovenska. Ako pri väčšine pôžičiek, aj pri splátkovom predaji je nutné mať pravidelný príjem.

Hoci nákup na splátky bez registra je možný a predávajúci nevyžadujú dokladovať príjem, podmienkou je, aby kupujúci bol zamestnaný na trvalý pracovný pomer, mal teda stabilný príjem. To si vie poskytovateľ overiť v Sociálnej poisťovni, dokladovať príjem preto nie je nutné.

Na splátky môžu nakúpiť aj živnostníci, od nich sa však vyžaduje aj potvrdenie z daňového úradu a vydokladovanie ziskov za posledné obdobie.

Nakúpiť na splátky možno v podstate čokoľvek od mobilov cez nábytok či spotrebiče až po auto. Pri splátkovom predaji ide v podstate o financovanie nákupu na úver. Podobá sa na spotrebný úver a umožňuje nákup tovaru a služieb aj bez hotovosti. Úver ponúka predajca zvyčajne prostredníctvom splátkovej spoločnosti.

Nakúpiť na splátky možno v predajni alebo online

Predaj na splátky je finančná služba, ktorá ponúka možnosť zákazníkom nakupovať tovary a služby bez nutnosti hneď platiť uvedenú cenu. Splátkový predaj môže zákazník obstarávať v predajniach alebo online prostredníctvom internetu. Zákazníci si tak môžu kúpiť tovar a postupne ho splácať v pohodlných splátkach, počas definovaného časového obdobia.

Prevládajú dve formy splátkového predaja, a to úverový a neúverový model. Vo všeobecnosti sa úverový model používa pre predaj tovaru cez internet alebo prostredníctvom telefónu.

V prípade úverového modelu zahŕňa tieto kroky:

 • zákazníci si na stránke výrobcu či predajcu vyberú tovar, ktorý si chcú kúpiť
 • potom zadávajú svoje údaje, ako meno, adresu, údaje k účtu a číslo občianskeho preukazu
 • po úspešnom schválení úveru zákazník po dohode s predajcom platí za tovar, ktorý si kupuje, prvú splátku; ďalšie hradí podľa dohodnutého splátkového kalendára

Neúverový model sa rozšíril na predajniach a obchodoch po celom Slovensku a podľa toho, s akou finančnou spoločnosťou obchodník spolupracuje, sa môžu líšiť podmienky predaja na splátky alebo požiadavky na klienta.

Zákazníkom, ktorí využívajú službu predaja na splátky, sa tiež môžu sprístupniť ďalšie služby, ako napríklad bonusy, zľavy či odložený predaj. Za úspešne zaplatenie predmetu predaja zákazník získava zľavu a predmet predaja.

Treba poznamenať, že v rámci splátkového predaja môže dôjsť k úročeniu peňazí, preto by si mali zákazníci pred využitím týchto služieb vždy preštudovať podmienky poskytovateľa služby aj pravidlá splátkového predaja, ktoré zahŕňajú úrokové sadzby a ďalšie finančné náležitosti.