Pôžička bez dokladovania príjmu – ihneď, nebanková

Pôžičky bez dokladovania príjmu, nazývané niekedy aj pôžičky bez príjmu, sú také úvery, na ktorých získanie nie je nutné predložiť potvrdenie o výške príjmu. Takéto úvery majú prevažne nebankové spoločnosti. Kde je najjednoduchšie zohnať rýchlu pôžičku bez overovania a ihneď na účet?

Najdostupnejšia rýchla pôžička bez overovania je formou krátkodobého úveru, ale aj spotrebiteľské úvery bez dokladovania a potvrdenia o príjme.

Rýchla pôžička bez overovania príjmu

Banková pôžička bez potvrdenia príjmu sa dá získať len v prípade, že má klient v danej banke dlhšiu históriu alebo je zamestnaný na trvalý pomer v SR.

Úver bez potvrdenia o príjme formou nebankovej pôžičky je väčšinou bezúčelový, a tak je možné ho použiť na hocičo. Potvrdenie o príjme sa obvykle predkladá len u rizikových klientov, a to len individuálne.

Niektoré nebankové pôžičky sú dostupné aj pre nezamestnaných alebo pre zamestnaných na dohodu, prípadne sa dajú vybaviť bez registra a ihneď. Najčastejšie sa takto poskytujú online cez internet alebo vo forme SMS pôžičky, a to na čokoľvek a bezúčelovo. Aj v prípade online či SMS vybavenia exitujú formy pôžičky na ruku.

Rýchle pôžičky bez potvrdenia príjmu

Najrýchlejšia pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín je online a dá sa vybaviť ihneď alebo takmer okamžite po odoslaní žiadosti o úver. Väčšina týchto pôžičiek funguje cez špeciálne zamerané nebankové spoločnosti na rýchle a online pôžičky bez dokladovania príjmu, a to na menšie sumy.

Bez potvrdenia o príjme sa dá požičať najmä krátkodobo na niekoľko týždňov až mesiacov, pričom pôžičky online, ale aj cez SMS patria medzi pôžičky dostupné pre dôchodcov alebo ženy na materskej dovolenke.

Úver si môžu požičať aj menej bonitní klienti, ako napríklad ženy na MD, dôchodcovia alebo študenti.
Úver si môžu požičať aj menej bonitní klienti, ako napríklad ženy na MD, dôchodcovia alebo študenti.

Nebanková pôžička bez dokladovania príjmu

V nebankových spoločnostiach je možné získať samozrejme aj väčšie úvery ako sú mini pôžičky cez internet alebo SMS, a to ako spotrebiteľské a spotrebné nebankové úvery.

Ide o klasické splátkové úvery, ktoré sa poskytujú buď s vybavením online, osobne alebo aj telefonicky v niektorých prípadoch. Požičať sa už dá aj na niekoľko tisíc eur a na dlhšiu dobu aj niekoľko rokov, pričom môže ísť stále o veľmi dostupné nebankové či súkromné pôžičky bez dokladovania príjmu.

30-dňové pôžičky

Rýchla 30-dňová pôžička je typ bežného spotrebiteľského úveru, ktorý je vo väčšine prípadov poskytovaný nebankovými spoločnosťami. Požičiavané sú menšie čiastky peňazí s kratšou dobou splatnosti.

Človek tak má možnosť si na krátku dobu zobrať (zvyčajne na 30 dní) pôžičku na menší finančný obnos, ktorý rýchlo a jednoducho pomôže preklenúť neočakávané finančné problémy. Na Slovensku existuje mnoho nebankových spoločností, ktoré poskytujú 30-dňové pôžičky.

Pôžička 500 EUR bez dokladovania príjmu

Na slovenskom trhu existuje mnoho pôžičiek na 500 € bez dokladovania príjmu, ktoré poskytujú banky aj nebankové spoločnosti.

Medzi najväčšie výhody pôžičiek do 500 € bez dokladovania príjmu patrí:

 • rýchle vybavenie z pohodlia domova
 • peniaze možno použiť na čokoľvek
 • bez dokladovania príjmu
 • bezúčelové – možno použiť na čokoľvek

Medzi najpopulárnejšie pôžičky do 500 € patria napríklad úver od Raiffeisen bank, Fio banky, Home Credit, Cetelem či mBank.

Pôžičkomat – pôžička ihneď na účet bez dokladovania príjmu

Pôžička ihneď na účet bez dokladovania príjmu a s jednoduchým vybavením cez internet je aj cez Pôžičkomat. Táto nebanková spoločnosť sa zameriava tiež na rýchle krátkodobé pôžičky do 24 hodín, ktoré sa dajú získať od 100 € do 500 €, pre dlhodobých klientov až do 900 €.

Ponuka spoločnosti:

 • výška pôžičky: 100–900 €
 • splatnosť: 5–31 dní
 • podmienky: platby iba prevodom na účet

Požičať si úver môžu aj menej bonitní klienti, ako napríklad ženy na MD, dôchodcovia alebo študenti, pričom podmienkou je, aby nemeškali so splátkami iných úverov.

Pôžičkomat poskytuje nebankovú pôžičku ihneď na účet a bez dokladovania príjmu. Je teda vhodnou voľbou pre všetkých, čo sa náhle ocitli vo finančnej tiesni a potrebujú mať peniaze ihneď k dispozícii.

Klient získa peniaze bankovým prevodom hneď na nasledujúci deň po podpísaní online zmluvy. Musí sa však pripraviť na to, že úver je splatný jednorazovo, v jednej splátke. Preto pred požiadaním treba zvážiť aktuálnu finančnú situáciu.

Plenkall Money

Nebankové pôžičky bez potvrdenia o príjme ponúka pre široký okruh klientov aj Plenkall Money. V ponuke úverov žiadateľ nájde pôžičky a úvery pre živnostníkov, SZČO a tiež pre firmy a podnikateľov.

Ponuka spoločnosti:

 • výška pôžičky: 1000–60 000 €
 • splatnosť: 6–36 mesiacov
 • podmienky: potreba odovzdať čestné prehlásenie

Čo sa týka živnostníkov, tu sa dá požičať od 500 € do 15 000 € a na 6 až 60 mesiacov. Právnická osoba môže získať minimálnu pôžičku 1 000 € bez dokladovania príjmu s dobou splácania 6 mesiacov. Najvyšší možný úver je 60 000 € na 36 mesiacov.

V prípade založenia start-up je možne požiadať si o úver od 1 000 € do 9 000 €. Ide však skôr o investičný vstup, preto žiadateľ musí ponúknuť percentuálny podiel na firme či podiel na autorských právach.

Každý produkt je nebanková rýchla pôžička bez dokladovania príjmu, bez účelu, ihneď na čokoľvek a poskytovateľ neoveruje ani registre, čiže ide o pôžičky bez registrov.

Požiadanie o pôžičku je jednoducho online priamo prostredníctvom stránky a ku každému žiadateľovi pristupuje Plenkall individuálne.

Profi Credit – MoneyTU

Nebanková spoločnosť Profi Credit má v ponuke aj úvery, kde za istých okolností nemusí žiadateľ o pôžičku preukazovať priamo príjem a jeho výšku.

Ponuka spoločnosti:

 • výška pôžičky: 500–10 000 €
 • splatnosť: 3–48 mesiacov
 • podmienky: dokladovať informácie o zamestnávateľovi

Pre verejnosť a bežné fyzické osoby sú dostupné spotrebiteľské pôžičky na čokoľvek, ktoré sa dajú získať od 500 € až do 5 000 € bezúčelovo a na dobu splatnosti od 3 do 36 mesiacov.

Využiť sa dá služba MoneyTu, ktorá poskytuje pôžičku bez dokladovania príjmu. Tieto peniaze sú k dispozícii ihneď a dajú sa poistiť. K získaniu úveru stačí občiansky preukaz a informácie o zamestnávateľovi. Žiadosť jednotlivec vyplní cez online formulár na ich webovej stránke.

K úveru sa dostane človek, ktorý dovŕšil 18 rokov. V súčasnosti úvery bez dokladovania príjmu poskytujú len osobám, ktoré majú menej ako 62 rokov, nemajú priznaný starobný alebo invalidný dôchodok a nie sú práceneschopní. Osoba musí byť zároveň v zamestnaneckom pomere.

Čo sa týka podnikateľov, pre živnostníkov s nižším hrubým ročným príjmom ako 10 000 € alebo pre začínajúcich živnostníkov a podnikateľov s dobou pôsobenia menej ako 12 mesiacov, je možné si požičať od Profi Creditu tzv. Biznis úvery.

Podnik by mal fungovať minimálne 18 mesiacov a osoba musí mať minimálne 23 rokov. Ak žiadateľ splní podmienky, požiada od 1 000 € do 10 000 € cez online formulár. Doba splácania je 12 až 48 mesiacov. Lákavo znie odmena za riadne splácanie úveru v podobe vrátenia až troch splátok na konci obdobia.

Hyperfinancie

V tomto prípade ide o stránku, ktorá poskytuje porovnávanie pôžičiek na slovenskom trhu. Okrem toho však ponúkajú aj dva typy produktov, cez ktoré klient získa rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu.

Ponuka spoločnosti

 • výška pôžičky: 50–25 000 €
 • splatnosť: až 42 mesiacov
 • podmienky: pri vyššej splátke je potrebné potvrdenie o zdroji príjmu

Klient si môže vybrať tzv. Malú Hyper pôžičku, vo výške od 50 € do 1 000 €. Jej splatnosť je 1 až 30 dní, pričom jej vybavenie je rýchle a bez čakania a nevyžaduje si potvrdenie o príjme. Nie je potrebné zadávať účel a stačí, ak má žiadateľ 18 rokov a trvalý pobyt v Slovenskej republike. K vybaveniu postačí občiansky preukaz.

Druhý produkt Hyper pôžička ponúka možnosť vypožičať si až 25 000 € so splatnosťou od 7 dní do 42 mesiacov. Je taktiež bezúčelová, no v tomto prípade je nutné aj väčšie dokladovanie. Okrem občianskeho preukazu je potrebný ešte ďalší doklad totožnosti a potvrdenie o zdroji príjmu.

Pôžička bez dokladovania príjmu v banke

Bankové úvery bez dokladovania príjmu sa dajú získať aj v banke za predpokladu, že nejde o veľké pôžičky, ako napríklad hypotéky a hypotekárne úvery.

Na výber je napríklad kontokorentný úver alebo spotrebný úver bez dokladovania príjmu. Stačí, aby mal klient v banke účet dlhšiu dobu a na ten mu chodili príjmy, alebo ak klient pracuje na trvalý pracovný pomer v SR, banka si dohľadá jeho príjmy aj bez potvrdení a preukazovania.

Samozrejme, banka si overí aj celkovú bonitu a finančnú minulosť žiadateľa.

Poštová banka

Táto banka ponúka niekoľko produktov na rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu. Služby ponúkajú priamo na pracovisku na pošte, prípadne cez telefón, čo ušetrí čas a námahu. Peniaze si možno požičať ako pôžičku na občiansky preukaz, pre vybavenie žiadosti tak postačí len občiansky preukaz.

Ponuka spoločnosti:

 • výška splátky: 300–40 000 €
 • splatnosť: 1–5 rokov
 • podmienky: pôžička je dostupná len do 69 rokov

Jednou z najvýhodnejších je pôžička s úrokom 0 %. Slúži najmä na menšie nákupy a klient v splátkach vráti len toľko peňazí, koľko si požičal. Bez poplatku za vybavenie jednotlivec získa pôžičku 1 000 € bez dokladovania príjmu. V ponuke sú aj sumy 600 € alebo 800 €. Splatnosť je vo všetkých prípadoch 20 mesiacov.

Dobrá pôžička je spotrebný úver bez dokladovania príjmu od Poštovej banky, ktorý žiadateľ získa jednoducho a rýchlo vyplnením online žiadosti. Je bezúčelová s výškou úroku 5,9 %. Aktuálne Poštová banka ponúka zľavu 50 % z poplatkov za vybavenie.

Získať sa dá od 300 € do 40 000 €. Stačí vyplniť formulár na ich webovej stránke. Spoločnosť sa na to so svojím zákazníkom spojí telefonicky. Splatnosť je 1 až 5 rokov. Túto pôžičku je možné poistiť v prípade nečakaných udalostí. O úver môžu žiadať aj dôchodcovia do 69 rokov alebo SZČO.

V prípade, že je žiadateľ fyzická osoba zamestnaná na trvalý pracovný pomer, vybavenie je bez dokladovania príjmu. S podobnými parametrami ponúka banka aj úver zvaný Lepšia splátka, čo je vlastne refinančná pôžička na splatenie starých a nevýhodných úverov.

Za jej poskytnutie sa nič neplatí. Klient môže využiť možnosť predčasného splatenia, tiež za nulový poplatok.

Primabanka

Primabanka ponúka rýchlu pôžičku, v ktorej nie je nutné vždy dokladovanie a predkladanie potvrdenia o príjmu. K vybaveniu postačí aj občiansky preukaz.

Ponuka spoločnosti:

 • výška pôžičky: 1 000–15 000 €
 • splatnosť: 2–8 rokov
 • podmienky: zamestnanie/pravidelný dôchodok

Ide o bezúčelovú pôžičku, ku ktorej klient nepotrebuje ručiteľa. Stačí vyplniť online formulár a určiť si výšku splátky. Za poskytnutie sa platí poplatok, no po splnení podmienok kampane ho banka vráti v plnej sume.

Výška úveru je v rozmedzí 1 000 € až 15 000 € s dobou splácania 2 až 8 rokov. Základnými podmienkami sú vek 18 rokov a zamestnanie. Požiadať si môže aj živnostník, ktorý podniká aspoň 12 mesiacov, alebo starobný či výsluhový dôchodca.

Primabanka prijíma aj staré a nevýhodné úvery z iných bánk aj nebankových spoločností. Postačí dokladovať potvrdenie o zostatku úverov.

Úverom bez dokladovania príjmu je aj Povolené prečerpanie. To znamená, že klient banky môže prečerpať viac peňazí, než je jeho zostatok na účte. Ak ide o osobný účet, poplatok za vybavenie neplatí. K dispozícii tak získava 1 500 €. Vyriešiť sa dá návštevou pobočky alebo jednoducho cez internet banking.

mBank

Pôžičky bez dokladovania príjmu sa dajú získať tiež v známej internetovej banke mBank. Na menšie sumy slúži napríklad mRezerva, čo je povolené prečerpanie a kontokorent k bežnému účtu.

Ponuka spoločnosti :

 • výška splátky: 200–40 000 €
 • splatnosť: až 96 mesiacov
 • podmienky: osoba musí mať stály príjem

Úverový limit pre kontokorent je 40 € bez úrokov. S úrokmi je to od 200 € do 12 000 € a otvorenie a vedenie je zadarmo. Aj tu je k dispozícii jednoduchá kalkulačka. Napríklad, ak si klient vyžiada pôžičku 200 € bez dokladovania príjmu na 30 dní, na úrokoch zaplatí 2,94 €.

Kto chce viac peňazí, môže získať mPôžičku Plus, čo je spotrebný úver. Ten sa dá požičať bezúčelovo na čokoľvek a väčšinou je to bez dokladovania príjmu. Získať sa dá od 350 € do 40 000 € a s dobou splatnosti na 12 mesiacov až 96 mesiacov.

Vybavenie, vedenie, mimoriadne splátky aj predčasné splatenie celého úveru sú bez poplatkov. MBank umožňuje získať tiež hypotéku bez potvrdenia o príjme, a to od 7 000 € až do 500 000 € na 1 až 40 rokov, a to v prípade, že výška hypotekárneho úveru bude najviac do 50 % hodnoty založenej nehnuteľnosti.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Hyperfinancie 50 €1 000 €1 deň30 dní
Pôžičkomat25 €900 €5 dní31 dní
Plenkall Money500 €60 000 €6 mesiacov60 mesiacov
Profi Credit500 €5 000 €3 mesiace36 mesiacov
Poštová banka300 €40 000 €1 rok5 rokov
Primabanka1 000 €15 000 €2 roky8 rokov
mBank350 €40 000 €12 mesiacov96 mesiacov

Výhody pôžičiek bez dokladovania príjmu

 • Pôžička na čokoľvek bez dokladovania príjmu sa dá získať vo viacerých nebankovkách a niekedy aj v banke, takže je možné si vybrať z pomerne širokej ponuky úverov.
 • Najdostupnejšia je krátkodobá pôžička, napríklad na 3 mesiace alebo menej, ktorá býva vo forme SMS či online úveru z nebankových spoločností a aj ako pôžička bez registra a potvrdenia príjmu.
 • Nebanková pôžička bez dokladovania príjmu sa tiež dá získať aj ako splátkový úver na dlhšiu dobu a aj na niekoľko tisíc eur, no niekedy je potrebné ručenie.

Nevýhody pôžičiek bez dokladovania príjmu

 • Výhodné rýchle pôžičky bez dokladovania príjmu sa dajú získať len v prípade bankových produktov, pričom úver bez potvrdenia príjmu je dostupný len bonitným klientom.
 • Pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu a ihneď k vyplateniu je možná len v prípade založenia nehnuteľnosti alebo v prípade malých a krátkodobých úverov s vyšším úrokom.
 • Pôžička pre zamestnancov na dohodu môže byť problémom a vtedy sa overuje bonita klienta, čiže niekedy je takáto pôžička bez dokladu a potvrdenia o príjme nezískateľná.

Na Slovensku je tak množstvo produktov, cez ktoré sa človek dostane sa k menším sumám aj vyšším pôžičkám. Ktorákoľvek sa dá získať veľmi jednoducho a rýchlo vďaka online komunikácii.

Aj kvôli tomu sa kontakt cez telefón obmedzuje len na infolinku a na vybavenie žiadosti cez telefonát. SMS pôžička ihneď bez dokladovania príjmu sa pomaly dostáva do úzadia. V súčasnosti sa cez SMS poskytujú údaje alebo overuje online podpis.