Pôžičky na ruku – bez dokladovania príjmu, porovnanie 2024

pozicky-na-ruku

V prípade náhlej finančnej tiesni ľudia hľadajú možnosti, ako najrýchlejšie toto obdobia prekonajú. Ak ide o menšiu sumu, ľudia preferujú hotovostné pôžičky, teda pôžičky na ruku. Takáto forma pôžičky už v súčasnej dobe bankových účtov výrazne zaniká, avšak stále existujú možnosti, ako o pôžičky na ruku požiadať.

Pôžičky na ruku je typ úveru, ktorý ponúkajú najmä nebankové spoločnosti. Ide o požičanie peňazí v hotovosti. Rôzne nebankovky takýto typ pôžičky ponúkajú žiadateľom, ktorý nemajú bankový účet. Jednou z možností je poslať si poštovú poukážku na adresu. Tým pádom má žiadateľ peniaze v hotovosti relatívne rýchlo.

Ďalšou možnosťou sú kreditné karty. Tento typ úveru, resp. pôžičky je formou revolvingového úveru na kartu. Na karte sú teda bezhotovostné peniaze, no je možné ich z bankomatu vybrať. Výber z bankomatu kreditnou kartou sprevádzajú avšak vysoké poplatky.

Prípadne je možné si požiadať o pôžičku online, čím žiadateľ dostane pôžičku na vlastný účet, a z neho si dokáže pohodlne vybrať peniaze z bankomatu. Táto možnosť by bola výhodnejšia oproti kreditným kartám, ktoré majú iné výhody.

Pôžičky na ruku sú spravidla bezúčelové. To znamená, že banka nesleduje, ako peniaze žiadateľ využije. Tiež ide o rýchlu pôžičku, pri ktorej poskytovateľ zvyčajne nevyžaduje dokladovanie príjmu alebo výpis z úverového registra. Pôžička bez registra dlžníkov je pritom jednou z najobľúbenejších. Tieto výhodne podmienky sprevádzajú aj vyššie úroky a poplatky.

Aké pôžičky existujú? Kto pôžičky ponúka? Sú výhodné pôžičky na ruku?

Banková pôžička ihneď

Aj banky ponúkajú možnosť pôžičky na ruku. Avšak nejde o peniaze na ruku v pravom slova zmysle. Taktiež nejde o rýchle peniaze, keďže banky vyžadujú od žiadateľa väčšie množstvo dokumentov a dokladov. V prípade bankových pôžičiek alebo úverov ide o 2 druhy.

Prvým je kontokorentný úver, hovorovo kontokorent. Táto forma je pre už existujúcich klientov banky, ktorí už majú účet. Kontokorent je v podstate možnosť čerpať peniaze do mínusu. Ak má klient na účte 50 eur a potrebuje v hotovosti 400 eur, tak bankomat mu peniaze ihneď vydá, aj keď na účte nemá taký obnos peňazí. Klient tým pádom bude mať na účte mínus 350 eur.

Druhý bankový produkt je revolvingový úver, ktorý je ponúkaný na kreditnú kartu, tzn. kreditka. V tomto prípade žiadateľ nemusí mať účet v danej banke. Banka klientovi vydá kreditnú kartu, na ktorej budú len peniaze banky, ktoré môže klient čerpať. Opriti kontokorentu je v prípade kreditnej karty nevýhodné vyberať peniaze ihneď v hotovosti z bankomatu, a to z dôvodu vysokých poplatkov za výber.

Vyššie povedané znamená, že banky síce ponúkajú určité produkty, ktoré môžu mať formu pôžičky na ruku, avšak nie je tomu úplne tak. Narozdiel od bánk, nebankové spoločnosti ponúkajú aj pôžičky ihneď a viacmenej na ruku. Ide kvázi rýchle peniaze.

Nebanková pôžička ihneď

Viaceré nebankové subjekty ponúkajú rýchle pôžičky na ruku. Pôžička ihneď alebo takmer okamžite je možné vybaviť najmä pri menších pôžičkách a úveoch, buď cez SMS alebo online cez internet.

Peniaze ihneďna ruku v súčasnej dobe už nie je tak jednoduché ani pôžičkou od nebankoviek. Nebankové spoločnosti avšak ponúkajú produkty, ktoré sa bližšie podobajú peniazom na ruku. SMS pôžička je síce rýchla pôžička, avšak veľmi drahá. Z toho dôvodu online pôžička od nebanovej spoločnosti môže byť vhodnejšou možnosťou.

Online pôžičkou je možné žiadať o peniaze ihneď. Takmer každá nebankovka ponúka požiadať o pôžičku cez online formulár na stránke. Niektoré dokonca výhradne iba online. Vyplnenie takýchto formulárov zaberie len pár minút a schválenie úveru je spravidla tiež za pár minút. V mnohých prípadoch takýchto žiadostí ide o pôžičku bez dokladovania príjmu.

Zväčša nebankové spoločnosti posielajú pôžičku na účet. Niektoré avšak posielajú peniaze na adresu cez poštovú poukážku. Tento spôsob pôžičky ihneď je ponúkaný obzvlášť pre klientov, ktorí nemajú bankový účet.

Výhodou takýchto druhov pôžičiek je rýchlosť poskytnutia, bezúčelovosť a možnosť pôžičky bez dokladovania príjmu. Rýchle peniaze dostane klient pár klikmi do pár minút cez pôžičku ihneď, pričom nebanková spoločnosť nebude riešiť, na čo klient peniaze využil. Pôžičku bez dokladovania príjmu neposkytuje každá nebankovka, avšak mnohé áno.

Nebankovky poskytujú aj tzv. P2P systém požičiavania peňazí. Ide o pôžičky od ľudí ihneď. Záujemca tak čerpá od ľudí, ktorí sa cez túto službu rozhodli poskytnúť finančné prostriedky a zároveň investovať.

Rýchla pôžička ihneď na účet – porovnanie poskytovateľov

Viacero poskytovateľov, najmä nebankových spoločností ponúka pôžičky, ktoré sú alternatívy ku klasickým bankovým úverom. Tieto pôžičky je možné získať buď prevodom na bankový účet a odtiaľ si ich vybrať v hotovosti takmer okamžite po prevode finančných prostriedkov.

Prípadne je možné požiadať v mnohých prípadoch aj o vyplatenie cez poštovú poukážku. Tá príde na adresu a klient si ju môže nechať preplatiť na pošte, čiže vôbec nemusí ani mať účet v banke.

Pôžičkomat

Krátkodobé a rýchle pôžičky poskytuje cez internet online formou aj nebanková spoločnosť Pôžičkomat.

Získať sa dajú úvery už od 25 eur, pre nových klientov je výška prvej pôžičky najviac 95 eur, pre dlhodobých klientov je možné získať v rámci vernostného programu po riadnom splatení viacerých pôžičiek až 900 eur.

Ide o úvery poskytované žiadateľom nad 18 rokov, ktorí musia mať určitý príjem, ale nemusia ho dokladovať. Splatnosť pôžičky je od 5 do 31 dní a je zvoliteľná flexibilne.

Požičať si môžu aj menej bonitní klienti ako napríklad študenti, mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia, živnostníci, SZČO alebo zamestnanci s nízkym príjmom.

Nie je nutné ani preukazovať účel použitia finančných prostriedkov z úveru, takže sa peniaze dajú použiť prakticky na čokoľvek.

Vďaka rýchlemu vybaveniu môžete mať financie na účte už do 10 minút od schválenia pôžičky, nie je treba uhrádzať žiadne poplatky vopred a o úver sa dá požiadať nonstop cez internet, aj cez víkend.

MoneyTU

Celý proces pôžičky MoneyTu je možné vybaviť online. Stačí zadať do kalkulačky výšku pôžičky, ktorá je od 500 do 5 000 eur a dobu splácania. Na základe doby splácania kalkulačka vypočíta, aká bude výška mesačnej splátky.

Podmienky pre žiadosť o túto pôžicku ihneď sú vek minimálne 18 rokov, trvalý pobyt v SR a mať zamestnanie tiež na území SR. Ide o rýchle peniaze, nakoľko žiadateľ by mal mať peniaze na účte do 3 hodín od vybavenia pôžičky. Ak už niekto čerpá druhý raz pôžičku online od MoneyTU, má možnosť čerpať až dvojnásobok predchádzajúcej pôžičky.

Avšak táto pôžička online nie je explicitne druhom pôžičky na ruku, no po pripísaní na účet je možné peniaze vybrať v hotovosti.

Ahoj

Nebankovú pôžičku ihneď je možno si vybaviť aj v dcérskej spoločnosti 365 banky s názvom Ahoj. Ide o rýchle peniaze, nakoľko peniaze môže mať žiadateľ na účte do 24 hodín.

Možnosť požičať si je v limite od 400 do 10 000 eur so splatnosťou od 1 do 8 rokov, podľa preferencie klienta. Ahoj má na stránke jednoduchú online kalkulačku, do ktorej stačí zvoliť požadovanú výšku pôžičky a dobu splácania, prípadne výšku splátky. S touto pôžičkou sa viažu aj relatívne prísne podmienky. Je potrebné mať minimálne 21 rokov a dokladovať príjem, ktorý musí byť zo zamestnania, podnikania, prípadne dôchodku.

Aj v tejto Ahoj online pôžičke prídu peniaze na účet, ktoré si následne z bankomatu môže klient jednoducho vybrať a platiť v hotovosti.

Minipôžička

Produkt Minipôžička je relatívne dostupnou možnosťou požičania peňazí. Celý proces je možné vybaviť čisto online cez formulár. V prípade nových klientov je limit pôžičky od 25 do 100 eur, a v prípade stálych klientov je tento limit až do výšky 450 eur.

Táto pôžička ponúka rýchle peniaze na účet v prípade, že žiadateľ má vlastný bankový účet. Na rozdiel od spomenutých pôžičiek, Minipôžička ponúka aj vyplatenie na poštovú poukážku. Ak klient požiada o vyplatenie poštovou poukážkou, peniaze prídu o pár dní neskôr.

Avšak v tomto prípade sa už dá hovoriť o pôžičke na ruku, nakoľko peniaze prídu priamo v hotovosti a nie cez bankový účet. Podmienky pre bezhotovostnú aj hotovostnú pôžičku sú rovnaké.

Cetelem

Nebanková pôžička ihneď od spoločnosti Cetelem je dostupná vo viacerých variantoch. Ide o účelové aj bezúčelové pôžičky. Ako neúčelové pôžičky Cetelem ponúka Expresnú pôžičku a Pôžičku na čokoľvek. V princípe majú podobné parametre čo sa týka vyplácania peňazí. Obidve pôžičky sú vyplácané na bankový účet a z neho je možné peniaze vybrať v hotovosti.

Expresná pôžička je v limitie od 500 do 2 000 eur so splatnosťou od 6 do 48 mesiacov. Vďaka online posúdeniu po vyplnení formuláru sa žiadateľ dozvie schálenie žiadosti takmer okamžite.

Pôžička na čokoľvek má limit vyšší, a to od 2 000 do 25 000 eur. Ponúka tiež flexibilnú dobu splatnosti od 6 do 96 mesiacov, prípadne nastavenie výšky splátky. Tak ako pri Expresnej pôžičke, aj pri Pôžičke na čokoľvek je výsledok schválenia známy takmer okamžite.

Cofidis

Bezúčelová pôžička od nebankovej spoločnosti Cofidis je tiež alternatívou k pôžičke na ruku. Celú pôžičku je možné vybaviť online formulárom. Ani v prípade tejto pôžičky nie je potrebný ručiteľ pri žiadosti o rýchlu pôžičku.

Cofidis ponúka pôžičať si v limite od 500 do 20 000 eur. Pre pôžičky od 3 000 eur je možné prispôsibiť si dĺžlku splácania od 6 do 96 mesiacov.

Nebanková spoločnosť Cofidis pôsobí vo svete v 9 krajinách EÚ a na trhu je cez 40 rokov. Z toho dôvodu ide o overenú spoločnosť a jej predukty a pôžičku sa považujú za bezpečné

Peniaze na ruku

Ako už bolo spomenuté, v súčasnej situácii je už omnoho náročnejšie nájsť poskytovateľa, ktorý ponúka pôžičku na ruku. Je to avšak možné, a to najmä pôžičkou cez poštovú poukážku. Cez poštovú poukážku síce klient nedostane rýchle peniaze, no v hotovosti mu prídu priamo na adresu.

Ďalšou možnosťou kvázi pôžičky na ruku sú klasické online pôžičky poskytované nebankovými spoločnosťami, ktoré vyžadujú mať bankový účet. Na tento účet poskytnú pôžičku, a následne sa požičané bezhotovostné peniaze môžu relatívne rýchlo zmeniť na hotovosť a anonymne platiť.

Niektorí ľudia hľadájú možnosť takej pôžičky, kde dostanú peniaze na ruku z dôvodu rýchlosti a anonýmnosti platby. S rýchlymi peniazmi je to dnes naopak, čo znamená, že peniaze na ruku nie sú rýchlejšie. Online pôžičky ihneď na účet sú omnoho rýchlejšou možnosťou. V hotovosti síce je vyššia anonymita, avšak poskytovateľ bezúčelovej pôžičky nesleduje, ako sa peniaze minú.

Povedané znamená, že pôžičky na ruku sú menej výhodné, ako klasické online pôžičky na bankový účet. Majú rovnaké podmienky poskytnutia, ibaže pôžičky na ruku sú menej poskytované a pomalšie.

Ako požičiam peniaze ihneď

Existujú služby, cez ktoré môže ktokoľvek pomôcť. Ak má niekto dostatok finančných prostriedkov, môže sa angažovať a požičať peniaze tomu, kto to práve potrebuje. Využije tak systém PVP, ktorý poskytuje pôžičky od ľudí ihneď.

Na každú pôžičku sa pre odoberateľa viaže úrok. Je to preto zároveň zaujímavá forma investovania. Uzatvorením zmluvy sa tak človek stáva investorom. Stačí spĺňať základné podmienky:

  • starší ako 18 rokov
  • musí byť plne spôsobilý na právne úkony
  • musí mať trvalý pobyt v SR
  • musí byť vlastník Individuálneho bankového účtu

Na základe hesla požičiam peniaze ihneď funguje napríklad spoločnosť Žltý melón. Záujemca sa zaregistruje pomocou online formulára, vyplní dôležité osobné údaje a vloží finančnú čiastku.

Podobne fungujú aj služby Kolektívna pôžička alebo Nuxo. Ak niekto teda uvažuje, ako požičiam peniaze ihneď, môže vyskúšať investíciu práve týmto spôsobom.