Pôžičky na ruku

Pôžičky na ruku je typ úveru, ktorý ponúkali najmä nebankové spoločnosti, takže to bola nebanková pôžička.

Peniaze na ruku, čiže pôžička v hotovosti, sa dnes ale podľa najnovšej legislatívy už nemôžu vyplácať, takže je potrebné hľadať alternatívu.

To je napríklad online rýchla pôžička na ruku, SMS pôžička, kde máte peniaze na ruku ihneď na účte po schválení alebo okamžitá pôžička na ruku do 24 hodín, ktorú majú nebankové spoločnosti. Rýchle peniaze ale poskytujú aj niektoré banky.

na-ruku-230x230-8077496

V prípade bánk je pôžička na ruku najmä vo forme takých úverov, ktoré je možné čerpať aj z bankomatu v hotovosti, čiže ide o kontokorentné úvery alebo kreditné karty.

Aj v tomto prípade máte peniaze ihneď a na ruku – čiže v hotovosti na čokoľvek.

Vzhľadom na to, že rýchla pôžička v hotovosti hneď s vyplatením nie je možná, je treba nájsť také úvery, kde je možné čo najskôr vybavenie pôžičky tak, aby boli peniaze ihneď na účte a mohli ste tak získať hotovosť.

Nebanková pôžička ihneď na ruku

Viaceré nebankové subjekty ponúkajú rýchle pôžičky ruku. Ihneď alebo takmer okamžite sa dajú vybaviť najmä menšie a krátkodobé pôžičky a úvery, najmä cez SMS alebo online cez internet.

Tieto úvery sú na menšiu sumu a ide o najlepšiu alternatívu pre pôžičky, ktoré ponúkali peniaze na ruku a v hotovosti ihneď.

Druhou možnosťou sú spotrebiteľské úvery a pôžičky do 24 hodín splátkového typu.

Bankové pôžičky ihneď na ruku

Aj v banke sa dá získať tzv. pôžička na ruku. Ihneď to síce nebude ako v prípade nebankových spoločností, ale aj tu je pomerne rýchle vybavenie.

Banky najčastejšie ponúkajú dva druhy úverov, ktoré je možné si vybrať veľmi rýchlo a okamžite po schválení v hotovosti a to kontokorentný úver, čiže povolené prečerpanie na bežnom účte, alebo kreditný úver, čo je v podstate kreditná karta.

Tá slúži na platenie nielen cez terminál v obchode, ale môžete si ňou aj vybrať hotovosť.

  • Povolené prečerpanie k účtu poskytujú banky ako možnosť ísť aj do mínusu pri platení kartou k účtu alebo pri vyberaní z bankomatu a tento úver je obvykle od 100 € do niekoľko tisíc €, zväčša v závislosti od príjmu klienta
  • V prípade kreditiek ide tiež o možnosť čerpať úver na základe schváleného úverového limitu, ale v tomto prípade je výhodou aj tzv. bezúročné obdobie, ktoré trvá obvykle 40 až 55 dní podľa konkrétnej banky a ak stihnete peniaze do tohto času vrátiť, neplatíte úroky z úveru
  • Tieto bankové úvery s možnosťou výberu hotovosti na ruku ponúkajú takmer všetky banky u nás, od väčších ako je SLSP alebo ČSOB až po menšie ako Zuno alebo mBank

pozicky-na-ruku-500x500-3587428

Rýchla pôžička ihneď na účet – ponuka a porovnanie poskytovateľov

Viacero poskytovateľov najmä nebankových úverov ponúka pôžičky, ktoré sú alternatívy k úverom ako bola kedysi napríklad Euro pôžička, čiže k úverom na ruku.

Tieto pôžičky je možné získať buď prevodom na bankový účet a odtiaľ si ich vybrať v hotovosti takmer okamžite po prevode finančných prostriedkov.

Prípadne je možné požiadať v mnohých prípadoch aj o vyplatenie cez poštovú poukážku. Tá príde na adresu a klient si ju môže nechať preplatiť na pošte, čiže vôbec nemusí ani mať účet v banke.

Ferratum Bank

Nebanková spoločnosť Ferratum Bank má v ponuke pôžičky s rýchlym vybavením tak cez SMS ako aj online cez internet.

Do 350 € sa dá požičať krátkodobá pôžička bez dokladovania príjmu, minimálna výška úveru je 30 € a je možné úver použiť na čokoľvek.

Nie je treba ani vlastný ručiteľ, pôžička sa dá získať veľmi rýchlo a takmer ihneď po odoslaní žiadosti býva aj schválená. Na jej získanie treba mať nad 18 rokov a peniaze je možné získať na účet alebo aj poštovou poukážkou. Doba splatnosti je 7 až 30 dní.

Druhou pôžičkou, ktorú má táto spoločnosť v ponuke, je rýchla pôžička, ktorá sa poskytuje od 200 do 700 €, pre nových klientov je výška prvého úveru najviac do 350 €.

V tomto prípade je možné si požičať tiež na čokoľvek, ale nebankovka už môže vyžadovať aj dokladovanie bonity alebo príjmu, no nie je treba ani tu mať vlastného ručiteľa.

Vyplatenie je v tomto prípade úveru obvykle do 24 hodín a finančné prostriedky sa poskytujú priamo na bankový účet, nie poštovým šekom. Splatnosť môže byť od 2 do 12 mesiacov.

Pôžičkomat

Krátkodobé a rýchle pôžičky poskytuje cez internet online formou aj nebanková spoločnosť Pôžičkomat.

Získať sa dajú úvery už od 25 €, pre nových klientov je výška prvej pôžičky najviac 95 €, pre dlhodobých klientov je možné získať v rámci vernostného programu po riadnom splatení viacerých pôžičiek až 900 €.

Ide o úvery poskytované žiadateľom nad 18 rokov, ktorí musia mať určitý príjem, ale nemusia ho dokladovať. Splatnosť pôžičky je od 5 do 31 dní a je zvoliteľná flexibilne.

Požičať si môžu aj menej bonitní klienti ako napríklad študenti, mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia, živnostníci, SZČO alebo zamestnanci s nízkym príjmom.

Nie je nutné ani preukazovať účel použitia finančných prostriedkov z úveru, takže sa peniaze dajú použiť prakticky na čokoľvek.

Vďaka rýchlemu vybaveniu môžete mať financie na účte už do 10 minút od schválenia pôžičky, nie je treba uhrádzať žiadne poplatky vopred a o úver sa dá požiadať nonstop cez internet, aj cez víkend.

SMS Credits

SMS Credits patrí tiež medzi nebankové spoločnosti poskytujúce nebankové úvery, ktoré môžu byť veľmi dobrou alternatívou ku klasickej pôžičke na ruku.

Ide o SMS úvery na čokoľvek, ktoré sú bezúčelové a krátkodobé, čiže v praxi je možné ich použiť na čokoľvek a doba splatnosti sa pohybuje od 5 do 15 dní.

Požičať sa v tomto prípade dá od 20 do 350 €, takže je možné získať menšie aj väčšie úvery, ktoré sú ideálne napríklad vtedy, ak máte nečakané výdavky.

O úver sa žiada prostredníctvom zaslania SMS správy, avšak predtým sa treba ešte registrovať online na webstránke nebankovky.

Na vybavenie pôžičky nie je nutné dokladovať výšku príjmu, nemusíte mať ručiteľa ani žiadne ručenie a s úverom nie sú spojené žiadne skryté poplatky.

Prvá pôžička je do výšky 100 € a neskôr sa úverový limit zvyšuje. Aby ste si mohli požičať, musíte mať nad 18 rokov, byť občanom SR, mať účet vedený na území SR a nebyť evidovaný v registroch dlžníkov.

Credit One

Rýchla pôžička na ruku sa dá získať aj cez Credit One, ktorá poskytuje nebankové krátkodobé úvery na hocičo.

Tieto úvery je možné si požičať až do 1.000 € v prípade, ak ste dlhodobým klientom nebankovej spoločnosti, pre nových žiadateľov je prvá pôžička limitovaná na najviac 180 €.

Minimálna výška úveru je od 5 €, takže požičať sa dajú aj naozaj malé pôžičky alebo mini pôžičky napríklad v prípade, že potrebujete pár dní pred výplatou náhle finančnú hotovosť na nečakané výdaje.

Keďže ide o krátkodobé úvery, je možné získať pôžičku od 1 do 30 dní, ale v prípade potreby sa dá za poplatok doba splatnosti úveru predĺžiť ešte o ďalší mesiac.

Na vybavenie úveru Vám stačí len občiansky preukaz, pretože nepotrebujete ani dokladovanie príjmu a ani ručiteľa či iné zabezpečenie a ručenie.

Pôžičky môžu získať žiadatelia až do veku 75 rokov, takže aj dôchodcovia. Úver nie je účelovo nijako obmedzený alebo viazaný a peniaze môžete mať v ideálnom prípade na účte ešte dnes.

Trila

Jednoduché bezúčelové nebankové pôžičky s vybavením takmer ihneď a okamžite sú aj Trila pôžičky.

Ide o krátkodobé menšie úvery od 50 do 500 €, ktoré sa dajú získať na 15 až 25 dní, ale v prípade potreby je možné požiadať aj o predĺženie doby splatnosti.

Toto predĺženie je však za poplatok, dá sa požiadať o odloženie o 15, 30 alebo 45 dní a najviac 5-krát pri jednej pôžičke. Úvery sú bezúčelové a na čokoľvek, nie je teda potrebné dokladovať, ako využijete finančné prostriedky.

Na vybavenie je nutné ale doložiť výšku príjmu alebo výpis z účtu, ktorý bude príjem preukazovať.

Požiadať o pôžičku je možné online cez internet ako aj cez SMS a požičať si môžu nielen fyzické osoby, čiže verejnosť, ale aj živnostníci.

V prípade úveru pre živnostníkov touto formou sa dá získať až do 1.000 € a s dobou splatnosti až do 30 dní. Aj tu je možné požiadať o predĺženie tejto lehoty a aj v prípade živnostníka treba preukázať, že bude mať z čoho úver splácať.

Pohotovosť

Nebankové pôžičky s pomerne rýchlym vybavením poskytuje aj Pohotovosť. O úvery je možné požiadať osobne cez sieť pobočiek zvanú Pôžičkáreň, prípadne telefonicky alebo online.

Najviac sa využíva Najrýchlejšia pôžička, čo je typický nebankový spotrebiteľský úver určený pre verejnosť s dobou splatnosti od 2 do 12 mesiacov.

Požičať sa dá od 99 €, výška prvej pôžičky pre nového žiadateľa je do 1.000 €, pre dlhodobého klienta je možné získať úver až do 4.500 €.

Ak o pôžičku požiadate do 14:00, schválená môže byť ešte v ten istý deň, takže ide o veľmi rýchly úver a navyše na čokoľvek, pretože nie je účelovo viazaný.

Požičať si môžu aj živnostníci a to s podobnými parametrami. Pre klientov už splácajúcich nejaký úver je k dispozícii aj Pohotovka, čo je pôžička, ktorá sa dá vybaviť aj takmer okamžite s vyplatením peňazí na účet hneď po schválení.

Výška tohto úveru je od 99 do 350 € a požičať si môžete na čokoľvek, aj v prípade nečakaných výdavkov.

Profi Credit

Nebankové rýchle úvery pre verejnosť poskytuje tiež nebankovka Profi Credit.

V tomto prípade je možné si požičať prostredníctvom online žiadosti a to nielen pre zamestnancov, ale aj pre ľudí pracujúcich v zahraničí, prípadne pre ženy na MD alebo pre dôchodcov, či už starobných alebo iných.

Výška úveru je od 300 do 3.000 € a závisí od bonity a príjmu žiadateľa. Ten je potrebné mať, pričom menej bonitní klienti môžu mať aj ručiteľa a tak zvýšiť svoju šancu na získanie pôžičky.

Peniaze je možné využiť na čokoľvek, posielajú sa priamo na bankový účet a vo väčšine prípadov sa nevyžaduje žiadne ručenie.

Doba splatnosti je od 18 do 42 mesiacov a v prípade riadneho splácania úveru má klient nárok aj na revolving, čiže čerpanie ďalších úverových zdrojov v priebehu splácania prvej pôžičky.

Nebanková spoločnosť ponúka aj úvery pre živnostníkov s dobou splatnosti od 3 do 48 mesiacov a na 1.000 € až 4.000 €, pričom tieto sú dostupné aj pre začínajúcich živnostníkov.

Provident

Kto si chce požičať rýchlo aj väčšie sumy, môže skúsiť nebankovú spoločnosť Provident. Tá môže byť alternatívou pre pôžičky na ruku, pričom hoci peniaze nevypláca v hotovosti na ruku, je možné ich rýchle použitie na čokoľvek.

Úver sa dá získať už od 60 €, horná hranica je do 2.300 €, pre dlhodobých klientov je možné v rámci vernostného programu získať individuálne aj viac.

Ide o klasické splátkové pôžičky, ktoré sa poskytujú na dobu 60 alebo 100 týždňov, prípadne na 3, 15 alebo 22 mesiacov.

Vyplatenie môže byť buď na bankový účet alebo cez platobnú kartu, ktorá sa dá využiť na platenie aj výber hotovosti. Okrem toho, že pôžičky sú bezúčelové, nie je treba ani ručiteľ alebo iné ručenie.

O úver je možné požiadať tak online, ako aj telefonicky a tiež aj osobne prostredníctvom jedného z viac ako 1500 obchodných zástupcov nebankovky v regiónoch.

Zmluva je transparentná, s úverom nie sú spojené žiadne poplatky vopred a pôžička sa dá splácať týždňovo aj mesačne.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Trila2550015 dní25 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Pohotovosť9945002 mesiace12 mesiacov
Provident6023003 mesiace100 týždňov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Ak potrebujete nejaké to Euro do ruky, máte na výber viacero druhov pôžičiek, pričom najvýhodnejšie sú buď bankové alebo spotrebiteľské nebankové s lepším úrokom
  • Je jedno, odkiaľ ste, pôžička na ruku sa dá získať všade, či už ide o väčšie mestá ako Bratislava alebo menšie okresné mesta, pretože väčšina poskytovateľov pôsobí všade
  • V prípade krátkodobých mini pôžičiek je výhodou, že pôžička ide takmer okamžite na účet a je možné si ju vzápätí vybrať v hotovosti a použiť na čokoľvek

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Naj pôžička z hľadiska úročenia a výhodnosti je dostupná v banke alebo vo forme nebankovej spotrebiteľskej pôžičky a v oboch prípadoch treba dokladovať príjem
  • Pri krátkodobých a rýchlych pôžičkách môže byť problém s príliš vysokým preplatením a obmedzením sumy len na niekoľko stoviek €
  • Kto si chce požičať peniaze na ruku, nemôže tak spraviť kvôli novej legislatíve priamo v hotovosti, ale buď najprv prevodom na účet alebo cez poštovú poukážku