Pôžičky na ruku

pozicky-na-ruku

V prípade náhlej finančnej tiesni ľudia hľadajú možnosti, ako najrýchlejšie toto obdobia prekonajú. Ak ide o menšiu sumu, ľudia preferujú hotovostné pôžičky, teda pôžičky na ruku. Takáto forma pôžičky už v súčasnej dobe bankových účtov výrazne zaniká, avšak stále existujú možnosti, ako o pôžičky na ruku požiadať.

Pôžičky na ruku je typ úveru, ktorý ponúkajú najmä nebankové spoločnosti. Ide o požičanie peňazí v hotovosti. Rôzne nebankovky takýto typ pôžičky ponúkajú žiadateľom, ktorý nemajú bankový účet. Jednou z možností je poslať si poštovú poukážku na adresu. Tým pádom má žiadateľ peniaze v hotovosti relatívne rýchlo.

Ďalšou možnosťou sú kreditné karty. Tento typ úveru, resp. pôžičky je formou revolvingového úveru na kartu. Na karte sú teda bezhotovostné peniaze, no je možné ich z bankomatu vybrať. Výber z bankomatu kreditnou kartou sprevádzajú avšak vysoké poplatky.

Prípadne je možné si požiadať o pôžičku online, čím žiadateľ dostane pôžičku na vlastný účet, a z neho si dokáže pohodlne vybrať peniaze z bankomatu. Táto možnosť by bola výhodnejšia oproti kreditným kartám, ktoré majú iné výhody.

Pôžičky na ruku sú spravidla bezúčelové. To znamená, že banka nesleduje, ako peniaze žiadateľ využije. Tiež ide o rýchlu pôžičku, pri ktorej poskytovateľ zvyčajne nevyžaduje dokladovanie príjmu alebo výpis z úverového registra. Tieto výhodne podmienky sprevádzajú aj vyššie úroky a poplatky.

Aké pôžičky existujú? Kto pôžičky ponúka? Sú výhodné pôžičky na ruku?

1. Banková pôžička ihneď

Aj banky ponúkajú možnosť pôžičky na ruku. Avšak nejde o peniaze na ruku v pravom slova zmysle. Taktiež nejde o rýchle peniaze, keďže banky vyžadujú od žiadateľa väčšie množstvo dokumentov a dokladov. V prípade bankových pôžičiek alebo úverov ide o 2 druhy.

Prvým je kontokorentný úver, hovorovo kontokorent. Táto forma je pre už existujúcich klientov banky, ktorí už majú účet. Kontokorent je v podstate možnosť čerpať peniaze do mínusu. Ak má klient na účte 50 eur a potrebuje v hotovosti 400 eur, tak bankomat mu peniaze vydá, aj keď na účte nemá taký obnos peňazí. Klient tým pádom bude mať na účte mínus 350 eur.

Druhý bankový produkt je revolvingový úver, ktorý je ponúkaný na kreditnú kartu, tzn. kreditka. V tomto prípade žiadateľ nemusí mať účet v danej banke. Banka klientovi vydá kreditnú kartu, na ktorej budú len peniaze banky, ktoré môže klient čerpať. Opriti kontokorentu je v prípade kreditnej karty nevýhodné vyberať peniaze v hotovosti z bankomatu, a to z dôvodu vysokých poplatkov za výber.

Vyššie povedané znamená, že banky síce ponúkajú určité produkty, ktoré môžu mať formu pôžičky na ruku, avšak nie je tomu úplne tak. Narozdiel od bánk, nebankové spoločnosti ponúkajú aj pôžičky ihneď a viacmenej na ruku. Ide kvázi rýchle peniaze.

2. Nebanková pôžička ihneď

Viaceré nebankové subjekty ponúkajú rýchle pôžičky na ruku. Pôžička ihneď alebo takmer okamžite je možné vybaviť najmä pri menších pôžičkách a úveoch, buď cez SMS alebo online cez internet.

Peniaze na ruku v súčasnej dobe už nie je tak jednoduché ani pôžičkou od nebankoviek. Nebankové spoločnosti avšak ponúkajú produkty, ktoré sa bližšie podobajú peniazom na ruku. SMS pôžička je síce rýchla pôžička, avšak veľmi drahá. Z toho dôvodu online pôžička od nebanovej spoločnosti môže byť vhodnejšou možnosťou.

Online pôžičkou je možné žiadať o peniaze ihneď. Takmer každá nebankovka ponúka požiadať o pôžičku cez online formulár na stránke. Niektoré dokonca výhradne iba online. Vyplnenie takýchto formulárov zaberie len prá minút a schválenie úveru je spravidla tiež za pár minút. V mnohých prípadoch takýchto žiadostí ide o pôžičku bez dokladovania príjmu.

Zväčša nebankové spoločnosti posielajú pôžičku na účet. Niektoré avšak posielajú peniaze na adresu cez poštovú poukážku. Tento spôsob pôžičky ihneď je ponúkaný obvzlášť pre klientov, ktorí nemajú bankový účet.

Výhodou takýchto druhov pôžičiek je rýchlosť poskytnutia, bezúčelovosť a možnosť pôžičky bez dokladovania príjmu. Rýchle peniaze dostane klient pár klikmi do pár minút cez pôžičku ihneď, pričom nebanková spoločnosť nebude riešiť, na čo klient peniaze využil. Pôžičku bez dokladovania príjmu neposkytuje každá nebankovka, avšak mnohé áno.

3. Rýchla pôžička ihneď na účet – porovnanie poskytovateľov

Viacero poskytovateľov najmä nebankových úverov ponúka pôžičky, ktoré sú alternatívy ku klasickým bankovým úverom. Tieto pôžičky je možné získať buď prevodom na bankový účet a odtiaľ si ich vybrať v hotovosti takmer okamžite po prevode finančných prostriedkov.

Prípadne je možné požiadať v mnohých prípadoch aj o vyplatenie cez poštovú poukážku. Tá príde na adresu a klient si ju môže nechať preplatiť na pošte, čiže vôbec nemusí ani mať účet v banke.

Pôžičkomat

Krátkodobé a rýchle pôžičky poskytuje cez internet online formou aj nebanková spoločnosť Pôžičkomat.

Získať sa dajú úvery už od 25 €, pre nových klientov je výška prvej pôžičky najviac 95 €, pre dlhodobých klientov je možné získať v rámci vernostného programu po riadnom splatení viacerých pôžičiek až 900 €.

Ide o úvery poskytované žiadateľom nad 18 rokov, ktorí musia mať určitý príjem, ale nemusia ho dokladovať. Splatnosť pôžičky je od 5 do 31 dní a je zvoliteľná flexibilne.

Požičať si môžu aj menej bonitní klienti ako napríklad študenti, mamičky na materskej dovolenke, dôchodcovia, živnostníci, SZČO alebo zamestnanci s nízkym príjmom.

Nie je nutné ani preukazovať účel použitia finančných prostriedkov z úveru, takže sa peniaze dajú použiť prakticky na čokoľvek.

Vďaka rýchlemu vybaveniu môžete mať financie na účte už do 10 minút od schválenia pôžičky, nie je treba uhrádzať žiadne poplatky vopred a o úver sa dá požiadať nonstop cez internet, aj cez víkend.

MoneyTU

Celý proces pôžičky MoneyTu je možné vybaviť online. Stačí zadať do kalkulačky výšku pôžičky, ktorá je od 500 do 5 000 eur a dobu splácania. Na základe doby splácania kalkulačka vypočíta, aká bude výška mesačnej splátky.

Podmienky pre žiadosť o túto pôžicku ihneď sú vek minimálne 18 rokov, trvalý pobyt v SR a mať zamestnanie tiež na území SR. Ide o rýchle peniaze, nakoľko žiadateľ by mal mať peniaze na účte do 3 hodín od vybavenia pôžičky. Ak už niekto čerpá druhý raz pôžičku online od MoneyTU, má možnosť čerpať až dvojnásobok predchádzajúcej pôžičky.

Avšak táto pôžička online nie je explicitne druhom pôžičky na ruku, no po pripísaní na účet je možné peniaze vybrať v hotovosti.

Ahoj

Nebankovú pôžičku je možno si vybaviť aj v dcérskej spoločnosti 365 banky s názvom Ahoj.

Home Credit

Easy Pôžička

Cetelem

Minipôžička