Pôžičky bez registra – pôžička bez registrov

pozicky-bez-registra

Pôžičky bez registra poskytujú najčastejšie nebankovky, a to buď ako nebankové pôžičky bez ručenia alebo ako úvery s ručením, najčastejšie nehnuteľným majetkom.

Nebanková pôžička bez registra môže mať rôzne formy, môže ísť napríklad o krátkodobé pôžičky, ale aj online pôžičky bez skúmania registra alebo väčšie nebankové hypotéky.

Pôžičky a úvery bez registra je výraz pre produkty, kde nebanková spoločnosť nie je taká prísna pri posudzovaní žiadosti klienta, ak mal v minulosti omeškané splátky.

V zmysle platného zákona č. 129/2010 Z.z. o spotrebiteľských úveroch sú poskytovatelia spotrebiteľských úverov povinní získavať a využívať údaje o spotrebiteľských úveroch elektronického registra údajov o spotrebiteľských úveroch a to aj bez súhlasu klienta, nakoľko sa jedná o zákonnú povinnosť každého poskytovateľa spotrebiteľského úveru.

Nejde však v tomto prípade už o okamžité pôžičky a ani o bankové pôžičky, pretože tieto úvery ponúkajú už len nebankové spoločnosti. Pôžičky bez registra, ručenie, poplatkov a dokladovania príjmu poskytujú aj online úvery a to s vybavením takmer ihneď.

Okrem toho pôžičky bez overovania úverového registra a nahliadnutia do registra dlžníkov nie je možná. Spotrebiteľské úvery sa dajú vybaviť aj do 24 hodín.

Ponuka úverov je pomerne široká, napríklad sú tu pôžičky na splatenie dlhov, na auto alebo aj pre živnostníkov a dlžníkov.

Pôžičky bez dokladovania príjmu a bez registra

Pôžičky bez registra a dokladovania príjmu nie sú možné. V minulosti sa týmto spôsobom vybavovali, napríkjlad krátkodobé online či SMS pôžičky, ktoré sa poskytovali rádovo na niekoľko desiatok alebo stoviek €.

Tieto úvery boli bezúčelové a vybavenie bolo veľmi jednoduché, najčastejšie do pár hodín. Takáto pôžička bola najviac od 500 € do 1 000 € bez dokladovania príjmu a na väčšie pôžičky je už potrebné príjem dokladovať, prípadne mať ručenie.

Ako už bolo povedané zákon o spotrebiteľských úveroch prikazuje spoločnostiam kontrolovať registre a pri schvaľovaní sa týmito informáciami riadiť. Ak Vám niekto bude tvrdiť, že registre neoveruje, zväčša pôjde o spoločnosť, ktorá pôsobí na Slovensku nelegálne.

Podvodníci väčšinou lákajú klientov na pôžičky bez registra s ručením. S ručením sa dá pôžička bez registra a dokladovania príjmu získať aj na väčšie sumy a najčastejšie je buď ručenie ručiteľom alebo majetkom.

V prípade že chcete založiť nehnuteľnosť, vtedy je vybavenie najmenej komplikované, avšak pozor na neseriózne nebankovky, ktoré Vás môžu o nehnuteľnosť pripraviť.

pozicky-bez-registra-566x400-8822759

Pôžičky pre nezamestnaných bez registra

Pôžička pre nezamestnaných bez registra a s vybavením ihneď nie sú určené pre každého, pretože najčastejšie sa takéto pôžičky poskytujú bez dokladovania príjmu formou potvrdenia o príjme a ide tak najviac o úvery na menšie sumy a len kratšiu dobu vybavenia.

Príjem sa overuje online v registry sociálenj poisťovne alebo bankvými výpismi. V prípade, ak má ale žiadateľ aj ručiteľa alebo ručenie iného typu, je možné si samozrejme požičať viac.

To už však nie je okamžitá pôžička, pretože hoci je vybavenie bez registra, t.j. klient má negatívny záznam v registry, trvá dlhšiu dobu, niekedy aj viac dní.

Kto však nemá dlhodobý príjem, mal by sa pôžičiek najmä na väčšie sumy a s ručením majetkom vyhýbať. V prípade, že nebude mať z čoho úver uhradiť, môže skončiť až v exekúcií, kedy môže prísť nielen o založený majetok.

Preto je lepšie si pre ľudí bez trvalého príjmu požičať radšej menšie sumy od známych a rodiny, kde nehrozí riziko že o majetok prídu.

Prípadne využiť možnosť získať súkromné pôžičky od súkromných investorov cez inzerciu, napríklad na špecializovaných portáloch s pôžičkami.

Čo je register úverov a dlžníkov

Na Slovensku sú viaceré úverové registre a registre dlžníkov. Banky majú svoj vlastný bankový úverový register, konkrétne Spoločný register bankových informácií – SRBI. Nebankové spoločnosti sú združené vo vlastnom registri, ktorý sa volá Centrálny register dlžníkov Slovenskej republiky, v skratke CERD.

Každý tento úverový register neplatičov úverov a dlžníkov bánk je dostupný aj online a slúži pre potrebu zisťovania informácií pre jeho členov, čiže pre banky aj nebankové spoločnosti.

Pôžičky bez registrov sú také úvery, kedy poskytovateľ neposudzuje registre tak prísne. Veriteľ, ktorý nenahliada do registrov, neskúma registre alebo ich neoveruje a neprihliada na záznamy v nich, porušuje platný zákon o spotrebiteľských úveroch.

V praxi to znamená to, že úver je teda možné získať aj pre žiadateľa, ktorý má v registroch negatívny záznam napríklad o omeškaní so splácaním pôžičky v minulosti alebo má aktuálne nejaké nesplatené záväzky.

Úvery sú tak dostupnejšie, ale na druhú stranu, väčšinou sa za túto dostupnosť platí vyšším úročením pôžičky.

Nie každý záznam však musí byť problematický, napríklad ak ide o záznam zo staršieho obdobia a išlo len o jednorázové omeškanie, ktoré klient následne splatil.

Horšie je to s aktuálnymi záznamami, kedy môže byť vidno, že sa klient úmyselne vyhýba svojim záväzkom. V registroch sa uchovávajú obvykle aj záznamy o žiadateľoch o úver alebo o ručiteľoch.

Doba uchovania záznamu je obvykle 5 rokov od konca úverového vzťahu a potom sa záznam maže.

SMS pôžička bez registra

platné zákony zakazujú SMS pôžičky bez registra, ktoré sú aj bez dokladovania príjmu a špecializujú sa na ne nebankové spoločnosti ponúkajúce menšie a krátkodobé pôžičky.

Tieto spoločnosti však nepôsobia na Slovensku legálne. Peniaze vám vďaka rýchlemu vybaveniu obvykle buď takmer okamžite alebo do pár hodín pristanú na účte, čím sa takáto rýchla SMS pôžička hodí aj pred výplatou a vďaka tomu, neodporúčame si tieto pôžičky brať, keďže veritelia nemusia mať vždy čisté úmysli.

Pôžičky bez registra online

Pôžička bez registra dlžníkov, bez ručenia a dokladovania príjmu sa dá získať aj ihneď a to online formou. Takisto ide o nelegálnu formu požičiavania a klienti by sa nemali pre tieto pôžičky rozhodnúť.

Ide o nebankové pôžičky a úvery bez registra s online vybavením a takáto rýchla online pôžička sa dá vybaviť obvykle do pár minút, čiže takmer ihneď.

Častokrát je najrýchlejšia pôžička bez registra práve formou malej krátkodobej pôžičky cez internet, pretože nie je treba žiadne dokladovanie príjmu, overovanie klienta a ide aj o bezúčelové úvery na čokoľvek.

Klienti sa vystavujú riziku straty majetku ak sa v prípade problémov zo splácaním nebudú vedieť dostatočne brániť voči praktikám takýchto nebankových spoločnosti.

Spotrebiteľské pôžičky so záznamom v registry

Najlepšie pôžičky so záznamom v registry, ľudovo nazývané pôžička bez registra z hľadiska úročenia a finančných limitov prinášajú nebankové spotrebiteľské úvery na väčšie sumy.

Nebankovky poskytujúce takéto úvery (napríklad Silver Side) ich neposkytujú bez overenia registra, ale negatíve záznamy neposudzujú tak prísne.

Takto sa dá získať aj pôžička na 1 000 Eur, 2 000 Eur alebo 5 000 Eur bez registra a bez ohľadu na to, kde ste.

Profi Credit

Poskytovateľom väčších úverov na dlhšiu dobu splácania je aj nebanková spoločnosť Profi Credit, ktorá poskytuje pôžičky pre širokú verejnosť.

Získať úver môžu tak bežní zamestnanci na Slovensku, ako aj zamestnanci pracujúci v zahraničí, ale tiež aj ženy na materskej dovolenke (mamičky na MD) alebo dôchodcovia.

Nebankovka ponúka spotrebiteľský úver na čokoľvek, čo je bezúčelová pôžička využiteľná na hocičo bez viazania účelu použitia finančných prostriedkov.

Výška úveru môže byť od 300 do 3 000 € podľa bonity žiadateľa alebo jeho príjmu, pre menej bonitných klientov je možnosť zobrať si do úverového vzťahu aj ručiteľa.

Doba splatnosti je 18 až 42 mesiacov a pôžička sa vypláca bezhotovostne priamo na bankový účet. Podmienkou na získanie úveru je vek nad 18 rokov, pričom nebankovka individuálne hodnotí bonitu klienta a jeho schopnosť splatiť pôžičku, takže je možné si požičať naozaj takmer pre každého a to aj väčší úver.

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Úvery bez registrov sa dajú získať len z nebankových spoločností, ale výhodou je, že ponuka je široká, či už ide o rýchle online pôžičky a úvery alebo aj väčšie spotrebiteľské pôžičky bez registrov
  • Úver bez registra je možné získať aj takmer ihneď a to ako rýchle nebankové pôžičky krátkodobého charakteru
  • K dispozícii je aj pôžička na splatenie úverov, ktorá sa dá vybaviť pre každého a vyplatenie je ihneď na účet, ale väčšinou je potrebné pri väčšej sume aj založenie nehnuteľnosti

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Úver bez registrov má obvykle vyššie úročenie a to z dôvodu, že poskytovateľ ide do väčšieho rizika
  • Pôžička bez overovania, skúmania alebo nahliadnutia do registra je k dispozícii len v niektorých nebankových spoločnostiach, čo so sebou prináša aj určité finančné a nefinančné limity
  • V ponuke sú väčšinou pôžičky bez registra do 10.000 €, pri väčších úveroch, napríklad na 20.000 € už môže byť nutné aj ručenie, najčastejšie nehnuteľnosťou