Rýchla pôžička pre každého – porovnanie 2024

pozicka-pre-kazdeho

V živote každého človeka môže raz prísť neočakávaná situácia, kedy si potrebuje požičať rýchlo peniaze. Ak nikto zo známych nie je ochotný požičať peniaze, človek musí siahnuť po inom,drahšom riešení. Pôžička pre každého rýchlo sa dá získať z bánk alebo nebankových spoločností.

Existuje mnoho možností, ako si požičať peniaze. Ak niekto nemá problém s pravidelným príjmom a bonitou, zvyčajne siahne po bankových produktoch a vyberie si nejakú formu spotrebného úveru.

Avšak ak ide o nebonitnejšieho klienta, ktorý nemá pravidelný príjem, táto možnosť padá a musí hľadať iné riešenie. Tým riešením sú nebankové spoločnosti, ktoré ponúkajú nespočet rýchlych pôžičiek, mini pôžičiek pre každého, online pôžičiek alebo SMS pôžičiek. Možnosti nebankových pôžičiek teda existujú, no ktorú z nich si vybrať?

Zobratie pôžičky od nebankových spoločností sprevádzajú vysoké riziká, najmä pre nebonitnejších klientov. Treba všetko zvážiť, aby sa klient nedostal do dlhového kruhu, kedy bude splácať pôžičku ďalšou pôžičkou.

Aké sú teda možnosti rýchlej pôžičky? Ktoré spoločnosti sú najvýhodnejšie? Na čo si dať najväčší pozor pri výbere pôžičky? Tento článok odpovie na všetky otázky a porovná konkrétne spoločnosti.

Banková rýchla pôžička pre každého

V banke sa dajú získať úvery pre klientov, ktorí nemajú problém s doložením príjmu alebo majú dlhšiu dobu trvalý príjem buď zo zamestnania alebo ho dostávajú priamo na bankový účet.

V prípade dostatočných pravidelných obratov na účte každý mesiac je možné získať napríklad kontokorentný úver. Ide o povolené prečerpanie k bankovému účtu, kedy môže klient čerpať financie aj „do mínusu“ a to do výšky schváleného úverového limitu od banky.

Druhou možnosťou je kreditná karta, tzn. kreditka. Táto forma úveru nie je spojená s bankovým účtom. Táto forma úveru sa nazýva aj „revolvingový úver“. Výhodou oproti kontokorentnému úveru je bezúročné obdobie, ktoré trvá spravidla 40 až 55 dní. Inými slovami to znamená, že klient neplatí úroky v prípade, že splatí do doby splatnosti celú sumu pôžičky a poplatky.

Pri neočakávaných finančných problémoch môže byť krátkodobý úver, teda pôžička dobrý sluha, no aj zlý pán.

Pôžičky pre každého

Ak z dôvodu slabej bonity a nízkeho, nepravidelného alebo žiadneho príjmu klient nemôže dostať pôžičku od banky, musí sa pozrieť po nebankových spoločnostiach.

Ako už bolo spomenuté, na Slovensku je možností rýchlej pôžičky pre každého mnoho. Niektoré spoločnosti ponúkajú pripísanie peňazí na účet do 24 hodín, iné sa snažia prilákať klientov kratšou dobou až do pár desiatok až jednotiek minút. Pri niektorých spoločnostiach stačí pár klikov na internete a peniaze sú na účte.

Existuje dokonca aj pôžička do 24 hodín, kedy si človek pri zaspávaní zmyslí, že potrebuje peniaze a jednou SMS si požiada o pôžičku.

Mini pôžička ihneď

Rýchlosť stojí peniaze. Pri pôžičkách to platí dvojnásobne. Ak sa proces vybavenia zdá byť príliš jednoduchý a bez obmedzení, treba využiť kritické myslenie.

Ak však niekto potrebuje peniaze naozaj rýchlo a vie, že je to len dočasné a bude schopný splácať, môže to byť dobrá voľba. Ako pri každom jednom úvere alebo pôžičke, najdôležitejšie číslo pre klienta je RPMN – ročná percentuálna miera nákladov. Inými slovami, aké vysoké náklady sú spojené s pôžičkou.

Spoločnosť Finzo ponúka rýchlu a jednoduchú mini pôžičku ihneď. Pri tejto mini pôžičke nie je potrebné dokladovať príjem. Podľa žiadosti každému klientovi určia skóre, na základe ktorého vyčíslia podmienky. Skóre je možné navýšiť tým, že klient dobrovoľne zdokladuje príjem. Vybavenie procesu sľubujú do pár desiatok minút.

Ďalšou možnosťou je Minipôžička. Táto spoločnosť má postavený marketing na hesle: „100 eur za pár minút na vašom účte“. Pre nových klientov je ponúkaná pôžička od 25 do 100 eur. Pre opakovaných klientov do výšky 450 eur. Táto spoločnosť má pri tejto mini pôžičke pre každého dokonca vo svojom reprezentatívnom príklade uvedenú RPMN vo výške 2 397 %. Pri výške RPMN nad 80 % by mal klient silno svažovať, či do toho pôjde.

Cofidis

Cofidis je známa spoločnosť, ktorá sa venuje spotrebiteľskému financovaniu. Ide teda o overeného hráča na trhu. Jeden z produktov, ktorý ponúka ako pôžičku, je Bezúčelová pôžička online.

Klient si môže požičať od 500 do 20 000 eur pri dobe splácania od 6 do 96 mesiacov. Pri tomto produkte je avšak potrebné dokladovať aj priemerný mesačný príjem za posledné 3 mesiace. Pôžička sa dá vybaviť online alebo telefonicky. Po doručení podkladov sú peniaze pripísané na účet do 24 hodín.

Medzi výhody tejto spoločnosti patrí najmä jej meno a postavenie. Peniaze sú pripísané na účet relatívne rýchlo a celý proces je intuitívny a jednoduchý.

Nevýhodou je, ako pri všetkých rýchlych pôžičkách, cena pôžičky. Cena za rýchlosť a jednoduchosť je v tomto prípade vyšší úrok a vyššie RPMN.

Pôžičkomat

Pôžičky pre každého online cez internet poskytuje aj nebanková spoločnosť Pôžičkomat. Ide o relatívne jednoduchú online formu, pri ktorej človek dostane peniaze rýchlo.

Pôžičkomat má ľahkú kalkulačku, do ktorej sa zadá požadovaná suma pôžičky. Výška pôžičky je od 100 do 500 eur s 29% úrokom. Splatnosť je do 30 dní. Ak teda niekto potrebuje rýchlu pôžičku do 500 eur, Pôžičkomat mu to umožní.

Na vybavenie nie je treba dokladovať príjem, ale je nutné ho mať a klient nesmie byť v omeškaní so splátkou iného úveru alebo záväzku. Pôžičkomat tvrdí, že ide o pôžičku pre každého, teda žiadať môžu aj študenti či dôchodcovia.

Úver je bezúčelový, netreba ručenie ani ručiteľa a peniaze sa posielajú priamo na účet v banke do 10 minút od schválenia. Schválenie trvá taktiež 10 minúť.

Cetelem

Pôžička pre každého s dostatočnou bonitou a príjmom sa dá získať aj v nebankovej spoločnosti Cetelem. V ponuke sú tak účelové ako aj bezúčelové pôžičky. Podmienkou na ich získanie je mať trvalý príjem a vedieť ho doložiť.

Úvery sú dostupné tak pre zamestnancov, ako aj pre dôchodcov a tiež pre živnostníkov, takže pre každého s príjmom. Najrýchlejšia je Expresná pôžička, ktorá je bezúčelová a na čokoľvek od 500 € do 2 000 €. Doba splatnosti Expresnej pôžičky je od 6 do 48 mesiacov, takže ide o kratšiu splatnosť.

Od 2 000 € až do 25 000 € a až do 120 mesiacov sa dá požičať bezúčelová pôžička na čokoľvek, čo je už klasický nebankový spotrebný úver.

Požiadať o pôžičku sa dá online aj telefonicky. Cetelem k pôžičke pre každého ponúka aj možnosť poistenia, avšak nie je to podmienkou.

Cetelem má v ponuke aj účelové úvery, napríklad ako pôžičky na bývanie, kúpu auta alebo na refinancovanie, pričom tieto sú dostupné až do 34 000 eur. Pôžičky sú bez poplatku za vybavenie, vedenie, predčasné splatenie a netreba na nich ručiteľa.

Výhodou je tiež to, že Cetelem je overená nebankovka a má dlhoročné postavenie na trhu.

MoneyTU

Tento typ pôžičky ihneď je možné si vybaviť celý online. Peniaze je možné použiť na čokoľvek a taktiež je možnosť poistenia.

Výška pôžičky je od 500 do 5 000 eur s dobou splatnosti 3 až 36 mesiacov. Peniaze prídu na účet v deň schválenia pôžičky a nie je potrebné dokladovať príjem. Je to skutočne extra rýchla pôžička.

Avšak tento typ pôžičky nesie viacero podmienok, ktoré niektorí nebonitnejší klienti nemusia splniť. Musí ísť o fyzickú osobu s trvalým pobytom v SR a tiež byť zamestnaný na trvalý pracovný pomer na území SR. Klient nesmie byť práceneschopný, nebyť v skúšobnej ani vo výpovednej lehote a nesmie byť voči nemu vedená exekúcia.

V prvom kroku je potrebné nastaviť si cez úverovú kalkulačku na stránke výšku pôžičky a splatnosť. Následne vyplniť formulár spolu s požadovanými dokladmi. Naskenovať svoj doklad totožnosti a počkať na schválenie. Ak všetko prebehne bez problémov, v deň schválenia sú peniaze na účte klienta.

Výhodou tohto produktu je prehľadný a intuitívny proces. Tiež na stránke sú podrobné návody aj s videami, kde si klient vie pozrieť každý krok k rýchlej pôžičke. Niekoľko ročná prax a zdanlivá profesionalita sú znamením, že v prípade potreby rýchlej pôžičky ide o jeden z vhodnejších produktov.

Ahoj

Spoločnosť Ahoj je dcérskou spoločnosťou 365 banky. Na dôveryhodnosti Ahoj pridáva povolenie od Národnej banky Slovenska a tiež to, že patrí pod 365 banku.

Rýchla pôžička pre každého od Ahoj je v limite od 400 až do 10 000 eur s možnosťou splácania od 1 do 8 rokov, čo záleží od klienta žiadajúceho o pôžičku.

S touto rýchlou pôžičkou sú sprevádzané podmienky. Pri ostatných spoločnostiach stačí dovŕšiť 18 rokov, no pri ahoj až 21. Ďalšou podmienkou je stabilný príjem či už zo zamestnania, podnikania alebo dôchodku. Ahoj taktiež požaduje, aby klient nebol v skúšobnej dobe, výpovednej lehote a v prípade podnikania musí podnikať minimálne 6 mesiacov.

Celý proces od požiadania o pôžičku až po peniaze na účte klienta by mal trvať približne 1 deň.

Výhodou je prehľadná stránka s formulárom, kde sa dá rýchla pôžička pre každého požiadať. Nevýhodou môže byť to, že kalkulačka ukáže iba výšku mesačnej splátky bez uvedenia RPMN.

SilverSide

Ďalšou zaujímavou rýchlou pôžičkou pre každého je Rozumná pôžička od spoločnosti SilverSide. Spoločnosť má povolenie od Národnej banky Slovenska a celkovo pôsobí relatívne profesionálne.

Pri tomto produkte je možné si požičať od 500 do 10 000 eur so splatnosťou od 12 do 96 mesiacov. Kalkulačka na stránke je prehľadná a transparentná. Jej výhodou je, že ukáže rovno všetky potrebné informácie o pôžičke, vrátane najdôležitejšieho výpočtu RPMN.

Produkt nevyžaduje zriadenie záložného práva k nehnuteľnosti alebo hnuteľnej veci. No zároveň je potrebné potvrdenie o príjme vystavené zamestnávateľom.

SilverSide sľubuje peniaze na účte do 24 hodín od schválenia pôžičky a podpísania zmluvnej dokumentácie.

Home Credit

Poslednou spomenutou spoločnosťou je HomeCredit, ktorá ponúka Flexibilnú pôžičku. Tiež ide o overeného hráča na trhu, takže v prípade potreby rýchlej pôžičky je jedným z vhodnejších kandidátov.

Flexibilná pôžička sa volá najmä preto, že ide v podstate o revolvingový úver. Tým sa spoločnosť snaží udržať si klienta aj do budúcna, čo niekomu nemusí vyhovovať.

Tu si žiadateľ môže zobrať pôžičku od 400 do 10 000 eur s možnosťou výberu výšky splátky. Produkt má tiež podmienky, ktorými sú platný občiansky a druhý doklad (vodický preukaz, rodný list). Nevýhodou je povinnosť dokladovať stály zdroj príjmu. Tak ako pri všetkých rýchlych pôžičkách, nie je potrebné dokladovať účel pôžičky.

Výhody a nevýhody rýchlych pôžičiek

Ako pri spotrebných úveroch alebo hypotékach, aj pri krátkodobých rýchlych pôžičkách je na Slovensku výhodou, že o ponuku nie je núdza. Je ich veľké množstvo a niekedy môže byť náročné vybrať si tú správnu.

Ak žiadateľ o pôžičku potrebuje peniaze naozaj ihneď, veľa z produktov rýchlych pôžičiek sľubuje peniaze na účte do pár hodín alebo dní. Napríklad pôžička pred výplatou je typickým príkladom kedy sú peniaze doručené na účet ihneď. No ako už bolo spomenuté v článku, za rýchlosť sa platí. Pri každej pôžičke je potrebné pozrieť si všetky podmienky, prípadne sa poradiť s niekym nezávislým, kto sa pôžičkám rozumie.

Výhodou rýchlych pôžičiek je aj ich bezúčelovosť, teda netreba spoločnosti dokladovať to, na aký účel peniaze človek potrebuje. Pri vyšších sumách je možné prispôsobiť si dobu splatnosti podľa potreby klienta.

Aj keď produkt môže znieť ako pôžička pre každého, nemusí to tak byť. Skryté podmienky pôsobiace nevinne môžu narobiť aj pri malej pôžičke veľké problémy. Tiež rýchlo požičané peniaze sa spravidla musia rýchlo splatiť. Preto je nutné si byť istý, že v dátum splatnosti bude mať klient dostatok peňazí na splatenie pôžičky s úrokmi a poplatkami.

PoskytovateľVýška pôžičkyDoba splatnosti
Cofidis500 – 20 000 €6 – 96 mesiacov
Pôžičkomat100 – 500 €30 dní
Cetelem500 – 2 000 €6 – 48 mesiacov
MoneyTU500 – 5 000 €3 – 36 mesiacov
Ahoj400 – 10 000 €1 – 8 rokov
SilverSide500 – 10 000 €12 – 96 mesiacov
Home Credit400 – 10 000 €podľa výšky splátky

Rady na záver

Po rôznych krízach v úverových oblastiach sa regulácie a podmienky poskytovania pôžičiek menili celosvetovo, nie iba na Slovensku. Preto mnohé nebankové spoločnosti rýchlo zanikajú a vznikajú nové, ktoré sú ochotné sa zmenám prispôsobiť. Toto je dôvod, prečo by ľudia pri rozhodovaní o vzatí rýchlej pôžičky mali zvážiť aj to, či ide o overenú spoločnosť s dobrým menom.

Ak sa niekto ocitol v situácií, že potrebuje rýchlo peniaze, mal by si zvážiť, či je naozaj potrebné ich mať o pár minút alebo hodín. Toto rozhodnutie môže človeka stáť na konci dňa veľké peniaze.

Keď už je rozhodnuté a klient si ide po pôžičku, treba sa veľa pýtať. Každé nebankovky majú aj pri online vybavovaní kontaktné centrum, kde stačí zavolať a pýtať sa na všetko. Aj spočiatku banálna otázka môže v konečnom dôsledku ušetriť nemalé peniaze.

V neposlednom rade, každá pôžička má svoje spomínané RPMN. Toto percentuálne číslo slúži ako základ pre porovnávanie pôžičiek od overených spoločností.