Pôžičky pre všetkých

pozicky-pre-vsetkych

Pôžičky sú dlhodobo obľúbeným riešením pri krátkodobom nedostatku finančných prostriedkov. Na trhu je veľké množstvo rôznych druhov pôžičiek či už od bánk alebo nebankových spoločností. Pôžičky môžu byť dobrým sluhom, no aj zlým pánom. Aké sú pôžičky pre všetkých? Sú výhodné pôžičky online?

Porovnajte si najvýhodnejšie pôžičky na trhu na mieru pre Vás. Vďaka našej online kalkulačke si ihneď porovnáte tie najlepšie pôžičky.

Vybaviť si najvýhodnejšiu pôžičku >

Pôžičky sú vo všeobecnosti dostupné pre široké spektrum ľudí. Niektoré druhy pôžičiek avšak dostupné pre všetkých nie sú, nakoľko vyžadujú učité splnenie vopred stanovených podmienok.

Pôžičky pre všetkých sú dostupné od nebankových spoločností, ktoré ponúkajú či už pôžičky bez dokladovania príjmu alebo bez výpisu z úverového registra. Pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov je dostupný aj štátny príspevok pre mladých.

Povedané znamená, že čím menej podmienok nebankové spoločnosti vyžadujú, tým sú dostupnejšie pre širšie spektrum ľudí. Táto široká dostupnosť má avšak svoju cenu. Táto cena sa platí vyšším úrokom alebo horšími podmienkami pôžičky či úveru.

Nebankové pôžičky pre všetkých môžu mať rôzny charakter, napríklad môže ísť o online úvery na menšie sumy, krátkodobé SMS pôžičky alebo spotrebiteľské rýchle pôžičky naozaj pre všetkých žiadateľov o finančné prostriedky.

Pôžička pre všetkých môže byť najmä v prípade menšieho a krátkodobého úveru aj bez dokladovania príjmu. Samozrejme takmer všetky takéto úvery sú aj bezúčelové, takže sa môžu použiť naozaj na čokoľvek.

Pôžička online

V súčasnosti sú pôžičky vybavované spravidla online. Už všetky banky a nebankové spoločnosti poskytujú možnosť vybavenia pôžičky online. Niektoré dokonca ponúkajú iba online pôžičky.

Vďaka pôžičkám online získavajú žiadatelia mnoho výhod. Každý si môže online porovnať všetky ponuky na trhu a z pohodlia domova si porovnať podmienky, limity, úrok alebo RPMN. Týmto záujemcovia o pôžičku ušetria veľa času a v konečnom dôsledku aj peňazí, nakoľko nie je na nich vyvýjaný nátlak na pobočke.

Spolu s týmito výhodami sú online pôžičky expresne rýchle, nakoľko niektoré druhy pôžičiek je možné vybaviť za pár minút a peniaze na účte môže byť už za pár hodín. V naliehavých situáciách môže byť tento produkt jedinečným riešením situácie.

Pôžička je forma úveru, kedy je spravidla poskytnuté menšie množstvo peňazí a na kratšiu dobu. Banky, ale aj nebankovky ponúkajú pôžičky aj vo forme spotrebiteľských úverov.

Spotrebiteľské úvery

Spotrebiteľské úvery sú spravidla delené na účelové a bezúčelové. V prípade bezúčelových môže klient využiť peniaze naozaj na čokoľvek. Ak však ide o účelové úvery, tie sú viazané na konkrétny účel, prípadne cieľ.

Účelové spotrebiteľské úvery majú výhodnejšie podmienky, nakoľko majú jasne stanovený účel, ktorý banka alebo nebankovka sleduje. Môže ísť o úvery na auto, bývanie, rekonštrukcie a podobne.

Čo sa týka výhod, najmä úrokov, je spotrebný úver výhodnejší v banke, kde je avšak celý proces vybavenie a žiadosti náročnejší, pretože banky si kontrolujú žiadateľov prísnejšie a sledujú bonitu klienta.

Nebankové spoločnosti, ktoré ponúkajú spotrebiteľské úvery, sú v kontrolovaní klientov benevolentnejšie a proces vybavenia je jednoduchší a nevyžaduje toľko dokumentov. Avšak pôžičky vo forme spotrebiteľských úverov od nebankoviek sú spravidla poskytované v nižšej sume.

Ak teda niekto hľadá pôžičku pre všetkých, bližšie k tomu budú spotrebiteľské úvery od nebankových spoločností, kde avšak treba rátať s vyšším úrokom a horšími podmienkami.

Pôžička bez dokladovania príjmu

Množstvo nebankových spoločností ponúka rôzne druhy pôžičiek bez dokladovania príjmu. V tomto prípade ide už takmer o pôžičky pre všetkých. Dôvodom je to, že najväčším problémom pri žiadostiach o úvery alebo pôžičky je práve príjem.

Tento problém riešia nebankovky tým, že jednoducho ponúkajú pôžičky bez dokladovania príjmu, ktoré sú avšak omnoho drahšie pre klienta. Treba počítať s tým, že dostupnosť týchto pôžičiek je vysoká a vybaviť takúto pôžičku okamžite je možné ihneď, no úrok a RPMN sú vysoké.

To teda znamená, že ak si niekto berie pôžičku a má záujem mať čo najlepšie podmienky, mal by sa snažiť príjem dokladovať. Ak si je žiadateľ vedomý, že by nedostal v banke či nebankovke klasickú pôžičku s jeho aktuálnym príjmom, pôžička bez dokladovania príjmu môžu byť vhodnou možnosťou.

Mini pôžička

Ľudia si zvyknú brať pôžičky v rôznych výškach v závislosti od cieľu pôžičky. Ak niekto potrebuje nižší objem finančných prostriedkov, minipôžičky sú vhodnou možnosťou. Avšak tak ako pri pôžičkách bez dokladovania príjmu, tak aj pri minipôžičkách treba počítať s vyšším úrokom a RPMN.

Je to z toho dôvodu, že takéto minipôžičky sú dostupné pre všetkých. Nakoľko spravidla nebankové spoločnosti nekontrolujú bonitu klienta, obzvlášť nie pri minipôžičkách, tento faktor zhoršuje podmienky pôžičky.

Nedá sa jasne definovať, aká výška pôžičky sa považuje za minipôžičku, avšak spravidla ide o desiatky až stovky eur a na kratšie obdobie splatnosti, zvyčajne do 1 roku.

Nebankové pôžičky

Pôžičky sú najviac ponúkané od nebankových spoločností, ktorých je na trhu veľké množstvo. Nakoľko nejde o tak prísne regulované subjekty ako sú banky, pri výbere pôžičky treba byť opatrný.

Avšak platí, že v súčasnosti sú nebankové spoločnosti ponúkajúce pôžičky omnoho viac kontrolované. V minulosti bola situácia s pôžičkami na Slovensku horšia. Nižšie sú nebankové spoločnosti a pôžičky, ktoré ponúkajú pôžičky pre všetkých.

1. Home Credit

Jednou z najznámejších nebankových spoločností, ktorá poskytuje pôžičky je Home Credit. Ide o známu spoločnosť známu svojim silným marketingom. Pôžička od tejto nebankovky má názov Flexibilná pôžička. Avšak tu ide o pôžičku online, ktorá nebude pripísaná žiadateľovi na jeho vlastný účet.

Ide o revolvingový úver, teda žiadateľ dostane kartu, na ktorej budú len požičané peniaze. Možnosť požičať si Flexibilnou pôžičkou je v limite od 400 do 10 000 eur. Na webovej stránke stačí do online kalkulačky zadať výšku splátky a kalkulačka vypočíta, ako dlho bude žiadateľ o pôžičku peniaze splácať.

Pri tejto pôžičke je výhodou to, že ponúka možnosť splácať inú výšku splátky každý mesiac. Takže ak má klient jeden mesiac viac peňazí, môže ich využiť na rýchlejšie splatenie pôžičky. Okrem toho je možné si splátku aj odložiť, ak predošlých 6 mesačných splátok bolo riadne splatených.

2. Minipôžička

Ďalšou možnosťou pôžičky pre všetkých je Minipôžička, ktorá je dostupná len online. Na stránke je prehľadná online kalkulačka, kde si stačí zvoliť, koľko si chce človek požičať a do koľkých dní by chcel pôžičku splatiť.

Ak sa jedná o nového klienta, možnosť pôžičky je od 25 do 100 eur. Pre stálych klientov sa tento limit zvyšuje až na 450 eur. Veľkou výhodou tejto Minipôžičky je najmä rýchlosť vybavenia a jednoduchosť. Ak žiadateľovi pôžičku schvália, peniaze na účte môže očakávať takmer ihneď, prípadne do 24 hodín.

Táto minipôžička je dostupná takmer pre každého, nakoľko je dostupná ako pre zamestnancov, tak aj pre živnostníkov. Ak sa niekto rozhodne, že by chcel túto Minipôžičku predčasne splatiť, nebude platiť žiadny poplatok za predčasné splatenie.

Avšak ak niekto mešká so splátkami, musí očakávať rôzne poplatky a sankcie. Ide najmä o zmluvnú pokutu, ktorá je vo výške 0,1 % denne a taktiež za každú upomienku je účtovaných 0,77 eur plus jednorazová pokuta vo výške 20 eur.

3. Easy pôžička

Vybaviť si Easy pôžičku je taktiež veľmi jednoduché a rýchle. Ide o alternatívnu pôžičku pre ľudí, ktorí nedostali pôžičku od banky kôli prísnym podmienkam. Easy pôžičku si môže každý zobrať vo výške od 400 do 10 000 eur, pričom doba splatnosti je flexibilná a to od 1 až do 8 rokov. Splatnosť pôžičky si určuje klient sám v kalkulačke, na základe čoho sa dozvie výšku mesačnej splátky.

Kalkulačka na webovej stránke je vysoko transparentná. Ukáže všetky potrebné údaje k pôžičke vrátane najdôležitejšieho čísla a to RPMN – ročná percenutálna miera nákladov. Ide o rýchlu pôžičku, keďže vybavenie pôžičky by nemalo zabrať viac než 5 minút.

Avšak o túto pôžičku žiadatelia nemusia žiadať len online. Ak niekto preferuje osobný kontakt, na stránke je dostupný kontaktný formulár. Po jeho vyplnení sa žiadateľovi ozve obchodný zástupca, s ktorým sa dohodne na ďalších krokoch.

4. Hyper pôžička

Taktiež je možnosť vziať si tzn. Hyper pôžičku, ktorú je možné vybaviť na portáli Hyperfinancie.sk. O túto pôžičku si môže ktokoľvek požiadať vo výške od 50 do 25 000 eur s možnosťou splácania do 42 mesiacov.

Postup vybavenia pôžičky je takmer totožný, ako u iných poskytovateľov pôžičiek. Na webovej stránke stačí vyplniť jednoduchý formulár a po jeho vyplnení bude daného žiadateľa kontaktovať obchodný zástupca.

Podmienkami pri Hyper pôžičke sú minimálny vek 18 rokov, trvalý pobyt na Slovensku a taktiež trvalý zdroj príjmu. Výška úroku pri tejto pôžičke závisí od viacerých faktorov, avšak tento poskytovateľ uvádza úrok od 4,9 % p.a.

Výhody a nevýhody pôžičiek pre všetkých

Vybavenie pôžičky môže pomôcť na krátkodobé preklenutie zlej finančnej situácie. Avšak treba byť opatrný pri výbere druhu pôžičky a taktiež pri výbere spoločnosti, od ktorej sa pôžička žiada. Aj keď sú nebankové spoločnosti na Slovensku v súčasnosti omnoho viac kontrolované, obozretnosť je na mieste.

Samozrejme, pôžičky majú svoje výhody. Môžu pomôcť pri krátkodobom výpadku príjmu, ako pôžička pred výplatou, na neočakávané výdavky a podobne. Vďaka ich vysokej dostupnosti a silnej konkurencií sa produkty vylepšujú, sú jednoduchšie a dajú sa rýchlejšie vybaviť.

Na druhú stranu, pôžičky môžu spôsobiť aj problémy. Ich hlavnou nevýhodou sú spravidla vyššie úroky a vyššie RPMN ako pri pôžičkách a úveroch z bánk. Taktiež nebankové subjekty bývajú menej transparentné pri ponúkaní svojich pôžičkových produktov.

Každopádne by si mal každý záujemca o pôžičku urobiť prieskum trhu a porovnávať ponuky od jednotlivých poskytovateľov. Taktiež by si mal byť istý, že je schopný splácať pôžičku pravidelne a bez meškania.