Rýchle pôžičky

rychle-pozicky

Rýchle pôžičky sú krátkodobé pôžičky, ktorých cieľom je poskytnúť ľuďom potrebné finančné prostriedky rýchlo a bez zbytočného papierovania a problémov. Tieto pôžičky sa môžu použiť na pokrytie rôznych potrieb vrátane mimoriadnych výdavkov, účtov za lekárske ošetrenie, opravy domu a iných neočakávaných nákladov.

Hlavnou výhodou rýchlej pôžičky je, že poskytne potrebné peniaze v krátkom čase. To je užitočné najmä vtedy, ak niekto čelí neočakávaným výdavkom alebo potrebuje uskutočniť nákup, ktorý nemôže počkať. Tieto pôžičky sú tiež zvyčajne ľahšie kvalifikovateľné ako iné typy pôžičiek, pretože často vyžadujú len minimálne doklady a majú kratší proces žiadosti.

Rýchle pôžičky

Rýchle pôžičky môžu byť drahšie ako iné typy pôžičiek kvôli krátkej dobe splatnosti a vyšším úrokovým sadzbám. Pred podpisom zmluvy je dôležité porozumieť podmienkam každej pôžičky. Okrem toho je dôležité porovnať rôznych veriteľov a úverové produkty na nájdenie najlepšej ponuky.

Je dôležité mať na pamäti, že rýchle pôžičky by sa mali používať len ako posledná možnosť. Nemali by sa používať na pokrytie každodenných výdavkov alebo na luxusné veci.

Rýchle pôžičky a úvery poskytujú banky a nebankové spoločnosti, pričom môže ísť o malé pôžičky pre všetkých do 500 €, ale aj väčšie spotrebiteľské úvery. Viacero z nich sa dá vybaviť ihneď na účet alebo najneskôr do 24 hodín pričom to obvykle nejde bez dokladovania príjmu.

Niekoľko nebankových spoločností požičiava tieto úvery aj bez registra, kedy sa síce overuje finančná história klienta, ale neposudzuje sa tak prísne, čiže sa dá požičať skutočne pre každého a aj pre neplatičov alebo pre nezamestnaných. Dôležité je, aby spoločnosť kladne posúdila schopnosť osoby splácať žiadaný úver.

Rýchle peniaze

Najčastejšie bývajú rýchle pôžičky vybavené online do 2 hodín a peniaze sa posielajú ihneď na účet, pretože na ruku v hotovosti sa už nedajú takéto pôžičky získať. Rýchle peniaze je možné si požičať aj na väčšie sumy cez spotrebiteľské úvery, aj keď tu je už treba doloženie príjmu a proces vybavenia je dlhší.

Pre bonitnejších klientov je možné získať aj v niektorých bankách do 24 hodín menšie úvery, ako napríklad spotrebný či kontokorentný úver.

Výhody rýchlych pôžičiek

Medzi výhody rýchlych pôžičiek patrí:

 • dostupnosť pôžičky vo viacerých formách – SMS alebo online pôžička
 • malé pôžičky – ideálne pre ženy na materskej dovolenke
 • väčšie spotrebiteľské úvery sa dajú získať aj na väčšie sumy nad 1 000 €
 • pôžičky sú dostupné najmä v nebanových spoločnostiach, ale majú ich aj banky (napríklad VÚB)

Pôžička od súkromnej osoby na zmenku môže byť taktiež dobrou voľbou pri výbere rýchlej pôžičky.

Nevýhody rýchlych pôžičiek

Medzi hlavné nevýhody rýchlych pôžičiek patrí:

 • rýchla pôžička pre nezamestnaných je dostupná len ako miniúver v niektorých nebankových spoločnostiach
 • zväčša majú tieto pôžičky vyššie úroky
 • vyššiu sumu nezamestnaným možno požičať len v prípade bonitného ručiteľa
 • rýchle bankové pôžičky vyžadujú dostatočnú bonitu a trvalý príjem

Pre ľudí, ktorí nemajú trvalý príjem, je rýchla pôžička veľmi rizikový produkt. S ňou sa nachádzajú na veľmi tenkom ľade, riziko dlhu je veľmi vysoké a už neraz sa stalo, že dlhy zničili životy celých rodín.

Minipôžička

Minipôžička sa vo väčšine prípadov dá získať veľmi jednoducho. Väčšina poskytovateľov ju schvaľuje rýchlo. Požiadať sa o ňu dá aj prostredníctvom online aplikácie. Požadované informácie často zahŕňajú údaje o zamestnaní, príjme a účte banky. 

Minipôžička je často poskytovaná s veľmi krátkou dobou splatnosti. Väčšina poskytovateľov ponúka dobu splatnosti od 30 do 60 dní. To umožňuje klientom splatiť takúto mini pôžičku bez toho, aby čelili dlhodobým finančným záväzkom. Kvôli svojej rýchlosti a ľahkosti sa často považujú za cenovo dostupné riešenie.

Mini pôžička by sa nemala používať na dlhodobé financovanie. Pre tých, ktorí potrebujú viac ako len krátkodobé riešenie, je lepšie vziať si klasickú bankovú pôžičku alebo úver.

Rýchla pôžička pre nezamestnaných

Rýchle pôžičky pre nezamestnaných ale aj pôžičky pre dôchodcov (vrátane invalidných dôchodcov), pôžičky pre živnostníkov alebo ženy na materskej do 24 hodín ponúkajú najmä nebankové subjekty formou krátkodobých úverov. Ide o rýchle, malé a krátkodobé pôžičky poskytované spravidla na niekoľko desiatok až stoviek eur, ktoré sú dostupné bez ručenia a ručiteľa cez internet alebo cez SMS správu.

Taktiež sa obvykle poskytujú bez potvrdenia príjmu, s overením príjmu online alebo cez iné zdroje a niektoré sú aj bez registra, t.j. bez prísneho posudzovania bonity klienta.

Čo sa týka väčších úverov, pre nezamestnaných sa už potom dá požičať rýchla pôžička len s bonitným spoludlžníkom alebo ručiteľom, ktorý vie dokladovať príjem a zaručí sa tak za to, že v prípade problémov bude splatená celá pôžička.

Rýchla je ale nielen samotná pôžička pre nezamestnaných, ale aj celý proces a spravidla všetko sa dá vybaviť do 24 hodín aj pri väčšom spotrebiteľskom úvere. Sumy sa dajú získať rôzne. Kým menšia SMS či online pôžička sa poskytuje spravidla od 50 € do 1 000 €, spotrebiteľská pôžička je dostupná aj na 1 500 € alebo až nad 2 000 €.

Rýchla pôžička online ihneď na účet

Rýchle pôžičky online cez internet ponúkajú nebankové spoločnosti, ktoré sa na tieto úvery priamo zameriavajú a výhodou je pomerne veľká dostupnosť takmer pre každého a zaslanie peňazí ihneď na účet. Viaceré pôžičky sú aj bez registra.

Dnes nie je možné požiadať o pôžičku, kedy sa pri schvaľovaní pôžičky nenahliada do rôznych registrov dlžníkov. Vďaka automatizovanému spracovávaniu nie je problém získať peniaze ešte dnes a najčastejšie je schválenie úveru otázkou času do 10 minút.

Pôžičkomat

Rýchla online pôžička bez dokladovania príjmu a s poslaním peňazí takmer ihneď na účet je dostupná aj cez Pôžičkomat.

Charakteristiky pôžičky od Pôžičkomatu:

 • pôžička od 50 € do 900 €
 • doba splatnosti od 5 do 31 dní
 • nevyžaduje dokladovanie príjmu
 • kompletné vybavenie pôžičky do 20 minút

Pôžička nemá žiadne skryté poplatky a je dostupná aj pre mamičky na materskej dovolenke, dôchodcov alebo aj pre študentov či iných menej bonitných klientov.

Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu

Banky a nebankové spoločnosti si vedia overiť príjem žiadateľa online v registri sociálnej poisťovne. Ak žiadateľ nespĺňa dané kritériá, rýchla pôžička bez dokladovania príjmu mu môže vyriešiť problém s financiami.

Takáto nebanková rýchla pôžička bez dokladovania príjmu môže mať viacero foriem – môže ísť o SMS pôžičky, online pôžičky alebo aj o väčšie úvery, napríklad spotrebiteľská pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín.

Väčšinou sa takáto pôžička poskytuje nad 1 000 €, kým krátkodobé menšie rýchle pôžičky bez dokladovania a potvrdenia príjmu sú do 500 €. Okrem toho je možné v niektorých nebankových subjektoch vybaviť aj leasing, auto úver alebo spotrebný úver na auto.

Nebankové pôžičky do 24 hodín bez dokladovania príjmu sú jednou z obľúbených možností pre všetkých, ktorí potrebujú peniaze rýchlo, avšak nevedia dokladovať svoj príjem. Spoločnosti nemusia vyžadovať pri nebankovej pôžičke bez dokladovania príjmu priamo samotný dokument o príjme, avšak môžu požadovať napríklad bankový výpis alebo si ho overiť inak.

Rýchla pôžička cez SMS

Aj cez telefón prostredníctvom SMS správy a väčšinou do pár minút sa dá požiadať jednoducho o pôžičku od nebankovej spoločnosti.

Takáto malá pôžička je dostupná spravidla ihneď, ale obvykle nie je možná bez dokladovania a potvrdenia príjmu. Hodí sa tak pre bežných zamestnancov, ako aj pre ženy na materskej dovolenke, živnostníkov, pracujúcich študentov ale aj pred výplatou.

Najčastejšie sa poskytuje na menšie sumy do 100 €, 200 € alebo 400 €, u každého poskytovateľa to môže byť rozdielne.

Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky sú úvery poskytované nebankovými spoločnosťami, ktoré môžu byť dostupné bez potvrdenia o príjme a v mnohých prípadoch aj bez registra či ručenia. Tieto spoločnosti fungujú tak, že majú založené účty vo viacerých bankách. Vedia teda žiadateľovi odoslať peniaze v rámci jeho banky často ešte v ten istý deň.

V tomto prípade už nejde o krátkodobé úvery, avšak o väčšie pôžičky splátkového charakteru s dlhšou lehotou splatnosti, ktoré je možné získať či už osobne, alebo aj online a telefonicky. Požičať sa však dajú aj väčšie sumy a ide spravidla o bezúčelové nebankové pôžičky.

Pôžičky bez registra

Nebankové pôžičky bez registra sú finančné produkty poskytované nebankovými spoločnosťami. Sú to úvery, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabezpečili finančnú pomoc pre ľudí, ktorí sú v registri dlžníkov alebo nemôžu preukazovať svoju bonitu. Sú často rýchle a jednoduché na získanie.

Nebankové pôžičky bez registra nie sú nikdy veľmi veľké, keďže nevyžadujú žiadne doklady o bonite. Je to preto, že nebankové spoločnosti nie sú náchylné na to, aby im boli vracané peniaze, ak úver nie je splatený včas. Tieto pôžičky sú však veľmi účinnými finančnými produktami pre ľudí, ktorí potrebujú peniaze rýchlo a bez peňažného obmedzenia.

Cetelem

Nebankové pôžičky aj pre nezamestnaných a bez ručenia ponúka známa nebanková spoločnosť Cetelem. Pôžičky do 24 hodín na čokoľvek sa dajú vybaviť napríklad vo forme expresnej pôžičky:

 • pôžička od 500 € do 2 000 €
 • splatnosť od 6 do 48 mesiacov
 • rýchle vybavenie
 • veľká flexibilita

Nebankovka má v ponuke aj rôzne iné úvery, ako napríklad pôžička na bývanie, kúpu auta alebo refinancovanie pôžičiek, a tie je možné získať až do 34 000 €.

Quatro

Rýchla pôžička Quatro je tiež spotrebiteľský úver, ktorý je možné použiť bezúčelovo na hocičo a veľkou výhodou je možnosť vybaviť si ho z pohodlia domova online cez internet.

Charakteristiky Quatro pôžičky:

 • pôžička od 600 € do 10 000 €
 • doba splatnosti od 12 až do 120 mesiacov
 • úrok od 19 %
 • bez skrytých poplatkov
 • bez poplatkov za poskytnutie pôžičky

Pôžičky od spoločnosti Quatro sú najčastejší využívaný úverový produkt, ktorý poskytuje spotrebiteľský úver určený na financovanie bežných potrieb spotrebiteľa, napríklad rekonštrukcia, kúpa či oprava auta alebo vysnívaná dovolenka.

Home Credit pôžička

Flexibilnú pôžičku na kartu ponúka nebanková spoločnosť Home Credit. Vv tomto prípade si vystačí žiadateľ pri vybavovaní úveru sám a nepotrebuje žiadneho ručiteľa alebo ručenie. Požičanie peňazí je v tomto prípade jednoduchšie.

Charakteristiky flexibilnej pôžičky na kartu od Home Credit:

 • pôžička od 400 € do 10 000 €
 • prispôsobiteľná výška splátky
 • predĺženie doby splácania bez zmeny úroku
 • bezúčelová pôžička (na čokoľvek)
 • rýchla online pôžička do 15 minút

Splatnosť úveru závisí od výšky pôžičky a vybavenie ako aj prípadné predčasné splatenie sú bez poplatkov.