Rýchle pôžičky

Rýchle pôžičky a úvery poskytujú u nás banky a nebankové spoločnosti, pričom môže ísť o malé pôžičky do 500 Eur, ale aj väčšie spotrebiteľské úvery.

Viacero z nich sa dá vybaviť ihneď na účet alebo najneskôr do 24 hodín pričom to nejde bez dokladovania príjmu.

Niekoľko nebankových spoločností požičiava tieto úvery aj bez registra, kedy sa síce overuje finančná história klienta, ale neposudzuje sa tak prísne, čiže sa dá požičať skutočne pre každého a aj pre neplatičov alebo aj pre nezamestnaných.

Dôležité je aby spoločnosť kladne posúdila vašu schopnosť splácať žiadaný úver.

dsc_0131-230x230-7171557

Najčastejšie bývajú mini pôžičky vybavené do 2 hodín a peniaze sa posielajú ihneď na účet, pretože na ruku v hotovosti sa už nedajú získať takéto pôžičky. Rýchle peniaze je možné si požičať ale aj na väčšie sumy cez spotrebiteľské úvery, aj keď tu je už treba doloženie príjmu a proces vybavenia je dlhší.

Niekedy sa tieto úvery hľadajú aj v nesprávnom tvare ako ríchle pôžičky, ale ide o to isté. Pre bonitnejších klientov je možné získať aj v niektorých bankách do 24 hodín menšie úvery, ako napríklad spotrebný či kontokorentný úver.

Rýchla pôžička pre nezamestnaných

Rýchle pôžičky pre nezamestnaných ale aj pre dôchodcov (vrátane invalidných dôchodcov), živnostníkov alebo ženy na materskej do 24 hodín ponúkajú najmä nebankové subjekty formou krátkodobých úverov.

Ide o rýchle malé a krátkodobé pôžičky poskytované spravidla na niekoľko desiatok až stoviek €, ktoré sú dostupné bez ručenia a ručiteľa a buď cez internet alebo cez SMS.

Taktiež sa obvykle poskytujú bez potvrdenia príjmu, s overením príjmu online alebo cez iné zdroje a niektoré sú aj bez registra, t.j. bez prísneho posudzovania bonity klienta.

Čo sa týka väčších úverov, pre nezamestnaných sa už potom dá požičať rýchla pôžička len s bonitným spoludlžníkom alebo ručiteľom, ktorý vie dokladovať príjem a zaručí sa tak za to, že v prípade problémov bude splatená celá pôžička.

Rýchla je ale nielen samotná pôžička, ale aj celý proces a spravidla všetko sa dá vybaviť do 24 hodín aj pri väčšom spotrebiteľskom úvere.

Sumy sa dajú získať rôzne. Kým menšia SMS či online pôžička sa poskytuje spravidla od 50 Eur do 1.000 Eur, spotrebiteľská pôžička je dostupná aj na 1.500 Eur alebo aj nad 2.000 Eur.

rychle-pozicky-640x492-6681986

Rýchla pôžička online cez internet

Rýchle pôžičky cez internet ponúkajú nebankové spoločnosti, ktoré sa na tieto úvery priamo zameriavajú a výhodou je pomerne veľká dostupnosť takmer pre každého. Viaceré úvery sú aj bez registra.

Dnes nie je možné požiadať o pôžičku, kedy sa pri schvaľovaní pôžičky nenahliada do rôznych registrov dlžníkov. Vďaka automatizovanému spracovávaniu nie je problém získať peniaze ešte dnes a najčastejšie je schválenie úveru otázkou času do 10 minút.

Pôžičkomat

Rýchla online pôžička bez dokladovania príjmu a s vybavením takmer ihneď pre každého je dostupná aj cez Pôžičkomat. Obvykle do 24 hodín už môžete mať peniaze na účte, pričom bežne sa posudzuje úver do 10 minút.

Požičať sa dá od 25 do 95 € pre nových klientov a do 900 € pre dlhodobých, pričom splatnosťou ide o bežné krátkodobé úvery na 5 až 31 dní.

Pôžička nemá žiadne skryté poplatky a je dostupná aj pre mamičky na MD, dôchodcov alebo aj pre študentov či iných menej bonitných klientov.

Rýchla pôžička cez SMS

Aj cez telefón prostredníctvom SMS správy a väčšinou do pár minút sa dá požiadať jednoducho o pôžičku od nebankovej spoločnosti.

Takáto malá a mini pôžička je dostupná spravidla ihneď ale nie je možba bez dokladovania a potvrdenia príjmu a hodí sa tak pre bežných zamestnancov, ako aj pre ženy na materskej dovolenke, živnostníkov, pracujúcich študentov ale aj pred výplatou.

Najčastejšie sa poskytuje na menšie sumy do 100 Eur, 200 Eur alebo 400 Eur, u každého poskytovateľa to môže byť rozdielne.

Spotrebiteľské nebankové úvery do 24 hodín

Rýchla pôžička na väčšie sumy ako len do 500 Eur sa dá získať cez spotrebiteľský úver. Ide o pôžičku už nie krátkodobú, ale aj na niekoľko mesiacov či rokov a to formou klasického splátkového úveru.

Nevýhodou je, že už sa takáto pôžička nedá vybaviť do pár minút a neposkytuje bez registra, pričom overovanie v registry je prísnejšie, taktiež je nutné aj dokladovanie príjmu alebo pre menej bonitných žiadateľov ručiteľ či spoludlžník.

Požičať sa však dajú aj väčšie sumy a ide spravidla o bezúčelové pôžičky.

Cetelem

Nebankové rýchle úvery na väčšie sumy poskytuje napríklad spoločnosť BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE SA, pobočka zahraničnej banky, v minulosti nebankovka Cetelem.

Tá má v ponuke účelové aj bezúčelové pôžičky, pričom najrýchlejšie sa dá vybaviť Expresná pôžička, čo je bezúčelový úver poskytovaný na 500 až 2.000 € na čokoľvek.

Táto pôžička má splatnosť od 6 do 48 mesiacov, je bez poplatkov za vybavenie a výsledok posúdenia môže byť známy už do 5 minút. Nie je treba ani ručiteľ, ručenie.

Quatro

Rýchla pôžička Quatro, od VUB banky, je tiež spotrebiteľský úver, ktorý je možné použiť bezúčelovo na hocičo a veľkou výhodou je možnosť vybaviť si ho z pohodlia domova online cez internet.

Požičať sa dá od 600 až do 5.000 €, doba splatnosti môže byť 12 až 60 mesiacov a obvykle do 24 hodín už môžete mať peniaze na bankovom účte.

Hoci ide o bezúčelový úver, ak použijete pôžičku na nákup tovaru u vybraných partnerov, môžete získať zľavu 5 alebo aj 10% z hodnoty nákupu, kedy Vám pôžička tieto peniaze vráti naspäť.

Home Credit

Nebanková spoločnosť Home Credit má v ponuke rýchly úver zvaný Pôžička na kartu bez poplatkov. Požiadať o ňu je možné z domu cez internet prostredníctvom online žiadosti a požičať sa dá od 400 € až do 6.000 €, samozrejme podľa finančných možností klienta nebankovky.

Splácať úver je možné od 36 do 84 mesiacov, podľa výšky pôžičky, pričom sa neplatia poplatky za vybavenie. Pôžičku je možné do mesiaca zadarmo vrátiť, čo je vaše právo zo zákona, a vyplatenie peňazí je do 24 hodín od uzavretia úverovej zmluvy.

Tesco

Rýchla Hotovostná pôžička je aj názov spotrebiteľského bezúčelového úveru, ktorý je dostupný v rámci ponuky Tesco Finančné služby. Poskytovateľom pôžičky je Home Credit Slovakia a.s. 

Táto pôžička sa dá vybaviť priamo na mieste v stánku na pobočke Tesco, prípadne aj telefonicky a ide o úver použiteľný na čokoľvek vo výške od 800 € do 16.000 €, samozrejme v závislosti od toho, aká je bonita klienta.

Doba splatnosti je možná na 1 až 7 rokov, pričom na vybavenie je potrebné dokladovať príjem. Pôžičku môžu získať zamestnanci, ale aj podnikatelia a dôchodcovia a neplatí sa žiaden poplatok za spracovanie, vedenie ani za predčasné splatenie úveru.

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Rýchla pôžička je dostupná vo viacerých formách, napríklad ako SMS pôžička alebo online pôžička, ktoré sa poskytujú priamo na účet a ihneď po schválení úveru
  • V prípade malých úverov sa jedná o ideálne pôžičky na materskej dovolenke (MD), väčšie spotrebiteľské úvery sa už dajú získať aj na väčšie sumy nad 1.000 €
  • Požičať si je možné viacerými spôsobmi, pretože tieto pôžičky sú dostupné síce najmä v nebanovkách, ale majú ich aj banky (napríklad VÚB) a pôžička môže byť aj od súkromnej osoby na zmenku

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Rýchla pôžička aj pre nezamestnaných, prípadne bez príjmu, bez registrov a bez ručiteľa je dostupná len ako miniúver v niektorých nebankových spoločnostiach s vyšším úročením
  • Vyššiu sumu nezamestnaným možno požičať len v prípade bonitného ručiteľa a to platí napríklad aj pre dôchodcov, živnostníkov alebo mamičky na materskej dovolenke s menšími príjmami
  • Kto si chce požičať rýchlo v banke, musí byť dostatočne bonitný a mať trvalý príjem, pričom skutočne najrýchlejší úver získa spravidla len vo vlastnej banke a ak tam má dlhšie otvorený účet, na ktorý mu príjem chodí