Vyberáme vhodnú pracovnú obuv

My ľudia sme takí, že sa chceme páčiť stále,teda aj v práci. Preto sa snažíme vyzerať štýlovo aj v pracovnom odeve, pracovnú obuv nevynímajúc. No pri výbere pracovnej obuvi by sme mali prihliadať na pracovné určenie a funkčnosť.

V dnešnom článku si povieme ako vybrať pracovnú obuv, s ktorou budete spokojní.

Životnosť

Veľmi podstatným parametrom pri pracovnej obuvi je životnosť, ktorá sa môže líšiť v závislosti na type prostredia.

Dĺžku životnosti ovplyvňujú také faktory ako je druh materiálu, kvalita švov či lepenia a v neposlednom rade tiež vysoko odolná, zároveň však primerane mäkká podrážka. Iné topánky potrebujete tam, kde je horúco a iné tam, kde je chladno.

boots-3450702_1280-1024x682-8713928

Funkčnosť a pohodlie

Nová pracovná obuv by mala byť vysoko funkčná pri danej činnosti, zároveň však pohodlná. Komfort topánky zvyšuje napríklad mäkká vnútorná výstelka, správna šírka špičky, membrána či bandáž.

Mnohí poskytovatelia odevov sa rovnako zameriavajú na výrobu obuvi, ktorá počíta s rozdielnymi hmotnosťami osôb alebo rozličnými tvarmi nôh.

Moderné prvky

Funkčnosť pracovnej obuvi býva podporená takými modernými prvkami, ako je špeciálna konštrukcia pre odvod potu, gélová výplň, protisklzová vlastnosť podrážky, odolnosť materiálu proti poškodeniu a preniknutiu ostrých predmetov, dobrý odvod vlhkosti a nepremokavosť, schopnosť odolávať chladu či naopak teplu.

Lacnú pracovnú obuv radšej nie

Na trhu nájdete poskytovateľov pracovného odevu, ktorí ponúkajú pracovnú obuv v rôznych cenových reláciách, a preto je na mieste otázka, či sa dá zohnať lacná pracovná obuv v solídnej kvalite. Ak nenatrafíte na nejaké špeciálne akcie, tak ťažko.

Po zakúpení lacnej pracovnej obuvi zistíte, že materiály sú nekvalitné, topánky nepohodlné alebo dokonca zdraviu škodlivé.

Ak od vás šéf žiada poriadne výkony, tak mu povedzte, nech vám poskytne pracovný odev a obuv v poriadnej kvalite, v ktorej sa budete cítiť pohodlne a robota vám pôjde od ruky.