Prečo by mala mať firma alebo živnostník pečiatku?

Začali ste so svojim biznisom? Neviete, kde vám hlava stojí? Neviete či potrebujete mať aj firemnú pečiatku alebo nie? V dnešnom článku vám dáme odpoveď na túto otázku, ale aj na ďalšie týkajúce sa firemnej pečiatky.

Čo hovorí zákon?

Zákon žiadnym spôsobom nedefinuje, respektíve neprikazuje podnikateľským subjektom v obchodnom a úradnom styku používanie pečiatky. Akurát štátne orgány musia používať pečiatku, ktorá obsahuje štátny znak a má okrúhly tvar. Takúto pečiatku musia používať súdni znalci a súdni tlmočníci, exekútori, notári a podobne.

Oplatí sa ju používať

Aj napriek tomu, že zákon neprikazuje používanie pečiatky, tak jej používanie je v našich končinách v podstate bežné, pretože pečiatka je ideálnym pomocníkom pri označovaní papierov a dokumentov, a zároveň šetrí čas.

Taktiež zvyšuje dôveryhodnosť vás ako podnikateľského subjektu. Predsa v mnohých ľuďoch by vyvolalo obavy alebo rovno odradilo, ak by ste nemali pečiatku, pretože hneď by si mysleli, že ste zrejme nejaký podvodník.

Mala by obsahovať

Keďže pečiatka slúži na to, aby poskytla o podnikateľskom subjekte stručné a najdôležitejšie základné údaje pre obchodný, úradný a platobný styk, mala by obsahovať tieto náležitosti: obchodné meno, sídlo firmy, predmet podnikania, IČO, DIČ, IČ DPH, telefónne číslo, email, webovú stránku, logo firmy.

Pri výrobe sa nemusíte preukazovať

Pri zadávaní výroby pečiatky sa nemusíte preukazovať žiadnym dokladom totožnosti či výpisom zo živnostenského alebo obchodného registra. Pečiatky sa vyrábajú rôznymi technológiami, dokonca si už viete vyrobiť cez internet aj online pečiatku.

Všetko potrebné na výrobu online pečiatky pošlete emailom copycentru, to vám ju vyrobí a následne poštou pošle domov. Takže všetko vybavíte z pohodlia domova.

Zaiste uznáte, že v dnešnej dobe je pečiatka v podstate nevyhnutnou záležitosťou. Keďže rozbiehanie biznisu je hektické a času nie je dostatok, využite možnosť vyrobiť online pečiatku.