UniCredit – úverové produkty

unicredit uverove produkty

Brodíte sa medzi ponukami slovenských bánk a neviete nájsť ten správny úver pre seba? V tomto článku sa síce nezameriame na všetky ponuky, no podrobnejšie vám predstavíme úverové produkty od UniCredit Bank.

Pri ich podrobnejšom skúmaní totiž zistíte, že sú zaujímavou možnosťou ako financovať svoje bývanie, nákup nového auta alebo ako refinancovať svoje súčasné nevýhodné úvery.

UniCredit Bank

Skôr než sa vrhneme na konkrétne úvery, tak si poďme povedať pár slov aj k samotnej banke UniCredit. Na Slovensku nepatrí medzi úplne tradičné banky. A to aj napriek tomu, že na našom finančnom trhu pôsobí viac ako 20 rokov.

UniCredit svoju činnosť sústredí na strednú a východnú Európu, pričom sa môže pochváliť viac než jedným miliónom klientov. UniCredit Bank určite poznáte aj v prípade, že sledujete futbalovú Ligu majstrov, ktorú pravidelne sponzoruje. Podľa vyjadrenia na oficiálnej stránke je banka postavená na pilieroch – čestnosť, rešpekt, sloboda, transparentnosť, vzájomnosť a dôvera.

Úverové produkty v UniCredit

Ak by sme sa v tomto článku mali venovať celému finančnému portfóliu, ktorým UniCredit disponuje, tak by ste sa nedostali ani na samotný záver. Práve preto vylúčime účty a balíky, platobné karty, sporiace účty, poistné produkty a tiež celé podnikateľské bankovníctvo.

Pozrime sa spoločne len na úverové produkty, ktoré vás zaujímajú azda najviac. UniCredit Bank ich má rozdelené na 3 skupiny:

 1. Hypotekárne úvery
 2. Spotrebné úvery
 3. Špeciálne úvery

Postupne si tieto celky rozoberieme na jednotlivé úvery a veríme, že vám náš prehľad pomôže s výberom alebo samotným rozhodovaním.

Hypotekárne úvery

Hypoúver pre mladých

Hypoúver pre mladých je v podstate hypotéka, pri ktorej získajú fyzické osoby vo veku od 18 do 35 rokov od štátu a banky podporu vo forme zvýhodneného úroku až o 3 %. Hypoúver od UniCredit prináša možnosť získať od 5 000 € až do výšky 50 000 €, pričom úroková sadzba sa pohybuje už od 1,69 % ročne.

Splatnosť hypoúveru pre mladých je nastaviteľná na 4–30 rokov a peniaze z úveru môžete čerpať na 4 účely: nadobudnutie nehnuteľnosti (alebo jej časti), výstavba, prestavba alebo údržba.

Podmienky získania sú nasledovné:

 • vek 18–35 rokov a pobyt na území SR
 • mesačný príjem max. vo výške 1,3 násobku priemernej mesačnej hrubej mzdy zamestnanca (v prípade dvoch žiadateľov sa príjmy sčítavajú a nesmú prekročiť 2,6 násobok)
 • UniCredit poskytne max. 70 % z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti

Hypoúver Invest

Jedná sa o investičný úver, ktorý môžete smelo použiť napríklad na zakúpenie chaty alebo na rekonštrukciu svojho súčasného bývania. Dokonca UniCredit umožňuje cezo Hypoúver Invest refinancovať svoje staré nevýhodné úvery, ktoré ste nadobudli za účelom investície do bývania.

Úrok pri tomto hypotekárnom úvere sa pohybuje na rovnakej úrovni ako ten vyššie. Avšak pri hypoúvere Invest nemôžete uplatniť nárok na zvýhodnený úrok pre mladých. Ak však nespĺňate vyššie uvedené podmienky, tak je tou správnou voľbou, keďže úroková sadzba patrí medzi tie najnižšie na trhu s hypotékami.

Podmienky pre získanie:

 • občan SR s trvalým pobytom na území SR
 • minimálne 18 rokov
 • čistý pravidelný mesačný príjem aspoň 280 €

Výhody Hypoúveru Invest:

 • bez poplatku za poskytnutie a poradenstvo
 • možnosť financovať aj nad 100 % z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti
 • veľmi priateľská úroková sadzba od 1,69 % p.a.
 • možnosť založiť aj rozostavanú nehnuteľnosť

Free Hypoúver

Free Hypoúver od UniCredit bank je vo svojej podstate úver zabezpečený záložným právom k nehnuteľnosti. Slovíčko „free“ v tomto prípade znamená, že peniaze z úveru môžete využiť na čokoľvek bez toho, aby ste museli banke niečo dokladovať.

Transparentná úroková sadzba začína od 3,19 % ročne, no pri 3-ročnej fixnej úrokovej sadzbe je to presne 3,29 % p.a. Maximálna doba splatnosti úveru je o 10 rokov kratšia ako pri klasických hypotékach, no stále je tu veľký priestor na nastavenie prijateľnej mesačnej splátky.

Podmienky pre získanie Free Hypoúver sú totožné s tými aké sú pri Hypoúvere Invest. Nezmenená je aj minimálna suma, ktorú môžete čerpať, a to 3 300 €. Maximálna možná suma pre získanie je 70 % z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Výhody Free Hypoúveru:

 • výhodná úroková sadzba
 • úver na čokoľvek bez dokladovania
 • až do výšky 70 % z hodnoty nehnuteľnosti
 • bez dokladovania príjmu

Výhody pôžičky však nemusia znamenať pre každého jediné riešenie finančných problémov.

Spotrebné úvery

I. PRESTO Úver (bezúčelový)

Od hypoték sme sa presunuli k spotrebným úverom, ktoré sú vhodné na financovanie rôznych osobných potrieb. Najmä PRESTO bezúčelový úver možno použiť bez dokladovania skutočne na čokoľvek. V UniCredit môžete oň požiadať v minimálnej výške 650 €, v maximálnej zasa až o 25 000 €.

Bezúčelový úver na čokoľvek od UniCredit Bank následne splácate pravidelnými a nemennými mesačnými splátkami po dobu 1–7 rokov. Pre úspešné získanie úveru musíte spĺňať nasledujúce podmienky a mať so sebou:

 • 18 rokov a trvalý pobyt v SR
 • čistý mesačný príjem aspoň 280 €
 • 2 doklady totožnosti
 • podpísanú žiadosť o poskytnutie úveru
 • potvrdenie o príjme

V prípade živnostníka alebo podnikateľa potrebujete potvrdenie o výške príjmu na základe daňového priznania, daňové priznanie za posledné zdaňovacie obdobie, výkazy o príjmoch a výdavkoch, výkazy o majetku a záväzkoch za posledné zdaňovacie obdobie a výpisy z podnikateľského účtu za posledných 6 mesiacov.

II. PRESTO úver – Spotrebný úver na refinancovanie

Šetriť môžete rôznymi spôsobmi. Niekedy je však tým najjednoduchším spôsobom skonsolidovať súčasné nevýhodné úvery v jeden a mesačne tak ušetriť na splátkach aj niekoľko desiatok eur.

UniCredit si to plne uvedomuje a preto prináša úver na refinancovanie s výhodným úrokom už od 4,90 %. UniCredit vám na refinancovanie požičia 650–25 000 € na obdobie 1–9 rokov.

Výhody refinancovania s UniCredit:

 • môžete spojiť viacero úverov, od kreditiek cez pôžičky až po povolené prečerpania
 • ušetríte na mesačnej splátke
 • výhodný úrok od 4,9 %
 • zníženie úrokovej sadzby v prípade poistenia
 • UniCredit vybaví všetky formality u pôvodného poskytovateľa

Úver na refinancovanie od UniCredit vám môže ušetriť desiatky eur mesačne.

III. Povolené prečerpanie

UniCredit Bank na svojej webovej stránke uvádza možnosť povoleného prečerpania, no v podstate neuvádza žiadne detailnejšie informácie. Povolené prečerpanie je však typ úveru, ktorý by mal slúžiť len na pokrytie skutočne nevyhnutných nákladov.

Banka vám nastaví úverový limit na vašom bežnom bankovom účte na základe vašich individuálnych potrieb a možností. Následne je už len a len na vás, koľko peňazí využijete a koľko zaplatíte na úrokoch. Pred požiadaním o povolené prečerpanie vám však odporúčame prečítať si náš článok o výhodách a nevýhodách, ktoré so sebou prináša.

Špeciálne úvery

Študentské úvery

UniCredit nezabúda ani na študentov a v jej ponuke nájdeme spotrebný úver pre vysokoškolákov, ktorý je poskytovaný od 650 až do výšky 10 000 €. Peniaze z neho tak postačia študentovi nielen na úhradu stravy, ubytovania, ale aj na zakúpenie nového notebooku či mobilného telefónu.

Na vybavenie úveru budete potrebovať:

 • doklad totožnosti (občiansky preukaz, pas)
 • index
 • potvrdenie o návšteve školy

Doklady sú dôležité, preto je ich potrebné pripraviť ešte pred požiadaním o pôžičku.

Náš sumár na záver

Zaujíma vás naše záverečné zhrnutie a hodnotenie úverových produktov od UniCredit Bank? Musíme priznať, že ponuka finančných produktov nás veľmi milo prekvapila a zaujala. Veľmi výhodne sa javí najmä Hypoúver Invest a PRESTO úver na refinancovanie, ktorý môže priniesť zákazníkovi úrok už od 4,90 % ročne.

Aj napriek tomu, že úvery od UniCredit bank pôsobia výhodne, tak ich odporúčame porovnať s konkurenčnými ponukami. Istotne nám dáte za pravdu keď povieme, že každému môže vyhovovať niečo iné. Na samotný záver teda dodáme len toľko – dôkladne porovnávajte a uvažujte. Môžete si to dovoliť, veď nepracujete na Wall Street.