Za zrušený let rodina získala 1 600 €

Manželia Kociánovi s dvoma deťmi leteli na dovolenku do Egypta. Ich let však bol zrušený a do cieľovej destinácie sa dostali až o deň neskôr náhradným spojom. Nakoniec od leteckej spoločnosti získali odškodnenie 400 € na osobu.

Manželia Kociánovi zakúpili od cestovnej kancelárie dovolenku v Egypte pre seba a svoje dve deti. Odlet sa mal uskutočniť 5. mája v popoludňajších hodinách. „Všetko sme si nachystali deň predtým, aby sme nemuseli mať stres, že nestihneme lietadlo. Večer pred odletom nám však prišiel e-mail, že sa náš let ruší,“ spomína pán Kocián.

Manželia preto ihneď volali do cestovnej kancelárie, kde im pracovníčka informácie v e-maile potvrdila. Cez telefonát sa následne dozvedeli, že môžu letieť náhradným spojom, ktorý však letí až o deň neskôr, teda 6. mája dopoludnia.

Cestovná kancelária nám ako ústretový krok ponúkla zľavu z ceny zájazdu vo výške 10 %. Nakoľko sme vedeli, že cestovka za zrušenie letu nemôže a na dovolenku sme sa moc tešili, zľavu sme prijali a nakoniec sme na dovolenku s jednodenným oneskorením odleteli,“ hovorí pani Kocianová.

„Dovolenka sa nakoniec i napriek tejto nepríjemnosti podarila a cestovná kancelária nám vrátila asi 150 €. Situáciu by sme asi už neriešili, keby nám známa nepovedala o možnosti získať odškodnenie priamo od leteckej spoločnosti. Obrátili sme sa preto priamo na Vaše nároky, ktoré nám odporučila,“ spomína pani Kocianová.

Nakoľko bol let rodiny Kociánových zrušený kvôli technickej poruche na lietadle, mali na odškodnenie podľa nariadenia EÚ nárok. „Na konci júna nám prišiel e-mail od Vašich nárokov, že nám priznávajú 400 € na osobu, teda 1 600 €, čo bolo viac, než sme zaplatili za celú dovolenku,“ dodáva s úsmevom pán Kocián.