Za zrušený let získala 188 €

Slečne Natálií zrušili let deň pred plánovaným odletom. Ako odškodnenie získala 188 €.

Natália O. chcela letieť v máji roku 2017 do Londýna za svojou kamarátkou, ktorá v hlavnom meste Anglicka už niekoľko rokov žije. Mesiac dopredu si preto kúpila za 95 € výhodnú letenku tam aj späť.

Deň pred plánovaným odletom ju však čakalo nemilé prekvapenie. Od leteckej spoločnosti jej prišiel e-mail, že jej let ruší. Keď volala na aerolinky, čo sa deje, zistila, že má letecká spoločnosť na tento let nedostatok personálu a preto je let zrušený.

Pracovník leteckej spoločnosti ju uistil, že peniaze za letenku jej vrátia do niekoľkých dní. Natália sa však do Anglicka už moc tešila, a tak sa rozhodla, že napriek komplikáciám poletí. Našťastie sa jej podarilo kúpiť letenku za 118 €, ktorá bola o deň neskôr, než mala pôvodný let.

Za kamarátkou Natália skutočne o deň neskôr odletela a užila si skvelú dovolenku. Po návrate na Slovensko si skontrolovala účet a skutočne na ňom mala vrátené peniaze za zrušený let. Dopočula sa ale, že môže žiadať o odškodnenie za ťažkosti spojené so zrušením letu.

Na odporučenie známej sa preto obrátila na spoločnosť Vaše nároky.sk a po dvoch mesiacoch jej na účet prišlo 188 €. Išlo o odškodnenie za zrušený let, ktoré sa spoločnosti Vaše nároky.sk podarilo získať. Natália tak dostala nie len 95 € za letenku, ale aj odškodnenie 188 € za komplikácie spojené so zrušením.