Dôvera – najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku

dovera

Dôvera je jednou z popredných slovenských zdravotných poisťovní, ktorá poskytuje širokú škálu poistných služieb pre jednotlivcov a rodiny. Je najväčšou súkromnou zdravotnou poisťovňou na Slovensku. Aké benefity Dôvera ponúka a čo prepláca?

Spoločnosť Dôvera je hrdá na to, že je popredným poskytovateľom zdravotného poistenia na Slovensku, a jej cieľom je zabezpečiť, aby všetci Slováci mali prístup ku kvalitnému a cenovo dostupnému zdravotnému poisteniu.

Poskytovaním flexibilných balíkov a zákaznícky ústretových poistných zmlúv sa spoločnosti Dôvera podarilo pomôcť miliónom Slovákov získať čo najviac z ich zdravotného poistenia.

Zdravotné poistenie na Slovensku

Každý občan Slovenska má podľa Ústavy právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť.

Zdravotné poistenie ponúkajú na Slovensku tieto poisťovne:

 • Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) – štátna zdravotná poisťovňa
 • Union zdravotná poisťovňa – súkromná zdravotná poisťovňa
 • Dôvera zdravotná poisťovňa – súkromná zdravotná poisťovňa

Výšku odvodov na zdravotné poistenie upravuje štát. Poistenci súkromných zdravotných poisťovní Dôvera a Union odvádzajú rovnaké odvody ako poistenci štátnej VšZP. Pri porovnaní benefitov však poistenci súkromných zdravotných poisťovní získajú za rovnaké poistné viac výhod.

Dôvera zdravotná poisťovňa

Dôvera zdravotná poisťovňa vznikla v roku 2009 ako nástupca APOLLO zdravotnej poisťovne. V súčasnosti je Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s., najväčšia súkromná zdravotná poisťovňa na Slovensku zabezpečujúca zdravotnú starostlivosť pre 1,6 milióna poistencov.

Táto poisťovňa spolupracuje so všetkými typmi zdravotníckych zariadení, nemocnicami či laboratóriami. Aké služby poskytuje zdravotná poisťovňa?

Dôvera zdravotná poisťovňa stavia na prvé miesto svojich poistencov a chce im ponúkať čo najlepšie služby. Preto nie je ničím výnimočným, že okrem toho, čo musí zo zákona, poskytuje klientom aj niečo navyše. Zároveň má k dispozícii moderné a inovatívne riešenia, ktoré jej túto snahu aj celú činnosť zjednodušujú.

V rámci svojho záväzku k zákazníckemu servisu poskytuje Dôvera aj širokú škálu zákazníckej podpory, ako napríklad online a telefonickú podporu, ako aj priame fyzické konzultácie.

Dôvera sa umiestnila v rebríčku TOP50 zákaznícky najobľúbenejších značiek na Slovensku za rok 2020.

Dôvera zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre viac ako 1,6 milióna poistencov.

Čo prepláca Dôvera ZP?

Častou otázkou ľudí hľadajúcich si zdravotnú poisťovňu je, čo prepláca Dôvera.

Okrem starostlivosti zo zákona Dôvera ZP poskytuje aj nadštandardný servis a služby ako napríklad preplácanie doplatkov za lieky pre deti do 18 rokov a ich mamy, očkovanie proti chrípke zadarmo, očkovanie proti hepatitíde A a B za polovicu ceny, očkovanie proti rakovine krčka maternice.

Benefity zdravotnej poisťovne Dôvera

Poistenci zdravotnej poisťovne Dôvera majú k dispozícii celkom až 53 benefitov. Medzi tie najvýhodnejšie a najčastejšie využívané patria:

 • benefit Zdravé zuby – Dôvera preplatí až 150 € ročne za oštrenie zubov či dentálnu hygienu
 • zľava až 200 € na DNA testy
 • zľava 25 % na výživové doplnky DNA4fit
 • cytologické vyšetrenie LBC u gynekológa bezplatne
 • skríning SMA u novorodencov
 • vrátenie až 300 € za lieky rodičom aj deťom
 • príspevok 50 € deťom na okuliare

Či už ide o dlhodobé ošetrovanie člena rodiny alebo realizovanie potrebných vyšetrení, Dôvera má benefity pre všetkých.

Prepoistiť do Dôvery sa dá jednoducho online, pričom tento proces nezaberie viac ako 3 minúty. V roku 2022 zmenilo zdravotnú poisťovňu až 152 000 poistencov. Poistencov k prestupu motivujú predovšetkým finančné benefity, ktoré čiastočne kompenzujú povinné odvody na zdravotné poistenie. Tieto finančné benefity, ktoré čiastočne kompenzujú povinné odvody, môžu byť veľkou výhodou pre platenie odvodov SZČO.

BabyBox od Dôvery

Jedným z benefitov pre poistencov Dôvery je tzv. BabyBox. S príchodom dieťatka do rodiny nepribudnú rodičom len radosti, ale aj náklady na všetko, čo ich ratolesti potrebujú. Dôvera dieťatku venuje BabyBox, ktorý obsahuje krémy, podbradník, cumlík, vitamíny aj odsávačku hlienov.

Okrem obsahu sa dá yužiť aj samotná taška – je praktická a dá sa prichytiť na detský kočík. Od apríla poisťovňa zvýšila hodnotu balíčka až na 70 €. Kuriér ho prinesie domov a úplne zadarmo.

Nárok na darčekovú tašku má poistenec do 2. roku, ktorí ešte nedostal BabyBox v hodnote 70 € alebo ešte nevyužili platný kupón na BabyBox.

K bezplatnému získaniu BabyBoxu je potrebný unikátny kód, ktorý Dôvera doručí prostredníctvom SMS alebo e-mailovej notifikácie. Unikátny kód potom treba zadať v e-shope lekárne Dr. Max.

BabyBox od Dôvery obsahuje praktickú tašku plnú kozmetiky a potrieb pre deti aj mamičky.

Zľava až 200 € na DNA testy

Analýza DNA môže pomôcť odhaliť prípadné zdravotné riziká, lepšie pochopiť fungovanie organizmu či odhaliť športový potenciál. Tento benefit je určený pre všetkých poistencov bez ohľadu na vek.

Čo môžu výsledky testu odhaliť?

 • genetické predispozície na rôzne ochorenia či možné zdravotné riziká
 • prítomnosť škodlivých génov, ktoré by jedinec mohol preniesť na svoje deti
 • fungovanie metabolizmu a požiadavky na výživu
 • potravinové intolerancie či detoxikáciu organizmu
 • návod ako upraviť svoju životosprávu a stravovanie tak, aby viac vyhovovalo organizmu
 • odolnosť voči stresu a viac o biorytme
 • ako reaguje pokožka na rôzne vplyvy prostredia

Zľava sa vzťahuje na zakúpenie akéhokoľvek z piatich DNA testov od spoločnosti DNA4fit podľa výberu. 

Dôvera online – www.dovera.sk

Webová stránka www.dovera.sk je oficiálnou stránkou zdravotnej poisťovne Dôvera, podporovanou systémom Cyclone3 od spoločnosti Comsultia. Stránku chránia bezpečnostný systém a certifikát, zverejnené informácie autorský zákon.

Prostredie webovej stránky je chránené bezpečnostným systémom SSL, ktorý prostredníctvom kódovania chráni dáta počas elektronického prenosu. Táto služba bráni neoprávnenému prístupu k osobným údajom a informáciám uvedeným v elektronickej pobočke.

Elektronická pobočka eDôvera

Elektronická pobočka eDôvera má nový, moderný a intuitívny dizajn, ktorý nahrádza pôvodnú verziu.

Aké výhody prináša používanie elektronickej pobočky eDôvera?

 • jednoduché vybavenie benefitov
 • prístup k zdravotným záznamom a receptom
 • rýchla komunikácia cez Správy
 • pohodlné platenie poistného (ak ste samoplatiteľ alebo SZČO)

Ak žiadateľ o poistenie v Dôvere ZP v prihláške uviedol svoj mail, prihlasovacie údaje mu poisťovňa pošle v liste spolu s preukazom poistenca v decembri. Prihlasovať sa nimi môže do mobilnej aplikácie aj elektronickej pobočky.

Ak údaje poistenec nemá, môže sa jednoducho zaregistrovať webovej stránke Dôvery – www.dovera.sk.

Ako zmeniť zdravotnú poisťovňu?

Čas na zmenu zdravotnej poisťovne je do 30. septembra. Zmenu zdravotnej poisťovne stačí oznámiť iba svojmu zamestnávateľovi do 8. januára 2024. Svojim lekárom nie je potrebné nič oznamovať. Ako vyplniť prihlášku?

Existujú tri spôsoby, ako vyplniť prihlášku o zmenu zdravotnej poisťovne:

 1. online
 2. osobne na pobočke
 3. poštou

Vyplniť prihlášku online je skutočnej jednoduché a zaberie len približne 3 minúty. K takto vyplnenej prihláške je potrebné priložiť fotokópiu identifikačného dokladu (občianskeho preukazu, cestovného pasu alebo povolenia na pobyt).

Pobočky zdravotnej poisťovne Dôvera možno nájsť po celom Slovensku. Až 75 pobočiek je otvorených takmer každý pracovný deň. Do pobočky si netreba zabudnúť zobrať svoj identifikačný doklad.

Vyplnenú prihlášku stačí poslať poštou na adresu Dôvera zdravotná poisťovňa, a. s., Cintorínska 5, 949 01 Nitra. K prihláške je potrebné priložiť fotokópiu identifikačného dokladu (občianskeho preukazu, cestovného pasu alebo povolenia na pobyt).

Jednou z možností ako uzatvoriť poistenie v Dôvere je aj osobne v jednej zo 75 pobočiek na Slovensku.

Dôvera – pobočky v Bratislave

Zdravotná poisťovňa Dôvera má v hlavnom meste Slovenska, Bratislave, celkom tri pobočky:

 • Bratislava, BORY, Ivana Kadlečíka 6851/2, 84103 Bratislava
 • Bratislava, Cintorínska 7, 81108 Bratislava
 • Bratislava, Einsteinova, Digital Park III. 19, 85101 Bratislava

Kto si chce ušetriť cestu na pobočku v Bratislave, môže skúsiť elektronickú pobočku Dôvery alebo aj infolinku (kontakt nižšie).

Dôvera – kontakt

Ak niekto potrebuje kontaktovať Dôveru, nižšie je uvedené sídlo poisťovne a taktiež kontakt, kam zasielať poštu.

Sídlo Dôvery, ZP:

 • Digital Park II.
 • Einsteinova 25
 • 851 01 Bratislava

Písať a posielať poštu možno na adresu:

 • DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s.
 • Cintorínska 5
 • 949 01 Nitra

Dôvera má až 75 pobočiek po celom Slovensku, takže v prípade akýchkoľvek problém možno navštíviť ktorúkoľvek pobočku či kontaktovať infolinku Dôvery.

Dôvera – infolinka

Ak niekto potrebuje súrne kontaktovať Dôveru, môže využiť tento e-mailový kontakt: info@dovera.sk. Rýchlejšie sa však dočká odpovede pri použití infolinky Dôvery: 0850 850 850 (zo zahraničia +421 37 77 22 278).