Dva zrušené lety počas jednej cesty

Kamarátky Anna a Eliška cestovali vo februári 2014 zo Sydney do Prahy, ich let bol ale zrušený, a čo viac, zrušený bol aj let náhradný. Domov sa ženy dostali o štyri dni neskôr, nakoniec za prežité útrapy získali odškodnenie 600 €.

Anna a jej kamarátka Eliška zažili naozaj paradoxnú a nepríjemnú situáciu. Vo februári 2014 sa vydali na cestu do austrálskeho Sydney, pri spiatočnej ceste však nastali komplikácie. Časť letu, ktorým mali obe ženy doraziť do Prahy už 13. februára, bola zrušená bez udania dôvodu. Obe kamarátky si tak zakúpili náhradnú letenku z Amsterdamu do Prahy, aby sa domov dostali aspoň s jednodňovým oneskorením. Ani to však nevyšlo.

Druhý let bol najskôr omeškaný o 75 minút a následne zrušený úplne. Spoločnosť sice zabezpečila hotel a stravu, ale náhradný let dostali až 17. februára, teda štyri dni po tom, čo už pôvodne mali byť doma.

Keď Anna a Eliška konečne po všetkých útrapách dorazili domov, začali zisťovať, na aké odškodnenie májú nárok. Anna zistila, že za zrušený let môže získať až 600 euro a u leteckej spoločnosti žiadala o odškodnenie. Jej žiadosť však bola neúspešná, preto odovzdala svoj prípad aj prípad Elišky našej spoločnosti Vaše nároky.sk.

Obe ženy nakoniec získali odškodnenie 600€. Bez zapojenia právnika by sa im to ale asi nepodarilo.