Kam na výlet na Slovensku – ako ušetriť a skvelo sa zabaviť

kam-na-vylet

Cestovanie môže byť nákladné, a ak ho človek vykonáva neuvážene, môže rýchlo vyčerpať svoj rozpočet. Pri rozumnom plánovaní a opatrnom vynakladaní prostriedkov však možno na svojom ďalšom výlete ušetriť a pritom si užiť skvelé chvíle. Kam na lacný výlet na Slovensku?

Existuje veľa spôsobov, ako možno ušetriť peniaze na svojej nasledujúcej dovolenke, od hľadania najlepších ponúk na letenky a ubytovanie až po obmedzenie stravovania. Tu je niekoľko tipov, ako ušetriť peniaze na ďalšom výlete.

Ako ušetriť na výlete

Ušetriť peniaze v domácnosti aj na výlete sa dá starostlivým plánovaním a premyslenými rozhodnutiami. Tu je niekoľko spôsobov, ako ušetriť peniaze pri príprave na výlet:

 1. urobiť si prieskum destinácie, ktorú človek plánuje navštíviť
 2. rezervovať si letenky a ubytovanie vopred
 3. vybrať si balíček služieb
 4. využiť výhody vernostných programov
 5. znížiť náklady na dopravu
 6. vyhľadávať bezplatné aktivity
 7. nenechať sa zaujať suvenírmi

Cestovanie nemusí byť drahé. Prieskum, plánovanie a rozumné rozhodnutia pomôžu čo najlepšie využiť rozpočet na akúkoľvek cestu. Pri ceste na neznáme miesta sa hodí navigácia do auta.

Kam na výlet s deťmi na Slovensku

Slovensko je malá, ale krásna krajina plná zaujímavých aktivít a atrakcií pre rodiny. Táto krajina ponúka množstvo krásnych výletov, pri ktorých sa dá ušetriť. Rodiny, ktoré cestujú radi a veľa, by mali investovať do ročného cestovného poistenia. Tu sú niektoré z najlepších miest, kam na rodinný výlet s deťmi na Slovensku.

 • Hlavné mesto Bratislava je vždy skvelým začiatkom. Možno si tu prezrieť množstvo historických pamiatok, múzeí a galérií, prejsť sa ulicami v centre mesta a vychutnať si vynikajúcu miestnu kuchyňu. Deti budú nadšené zo zábavných sôch a interaktívnych inštalácií v celom meste, ako aj z bludiska v Starom meste. Milovníci kultúry by mali navštíviť Slovenské národné divadlo.
 • Tí, ktorí hľadajú zábavu na čerstvom vzduchu, by mali zamieriť do Vysokých Tatier. Toto nádherné pohorie je najlepším miestom na lyžovanie, túry na snežniciach, tubing a horolezectvo. Navyše, keďže jeho vrchol dosahuje výšku 2 655 metrov, býva väčšinu roka pokryté snehom.
 • Neďaleký Národný park Slovenský raj je tiež plný turistických chodníkov, riek a outdoorových aktivít pre všetky vekové kategórie.
 • A napokon, každý Slovák by mal aspoň raz za živoť navštíviť Spišský hrad. Tento starobylý hrad, ktorého počiatky siahajú až do 12. storočia, je impozantný. Deti si zamilujú skúmanie jeho veží, tajných dverí, padacích mostov a hladomorní, nehovoriac o podzemnom jazere.

Celkovo je Slovensko skvelou destináciou pre rodinnú dovolenku s množstvom aktivít, ktoré si užije celá rodina. Ak teda niekto hľadá miesto, kam na výlet s deťmi, mal by zvážiť jedno z týchto úžasných miest na Slovensku.

Najkrajšie miesta, kam ísť na výlet autom

Slovensko je malá krajina s množstvom najkrajších miest, kam ísť na výlet autom. Od drsných horských štítov a údolí plných ľadovcov až po stredoveké hrady a kopce – Slovensko má čo ponúknuť cestovateľom každého vkusu.

 1. Vysoké Tatry – Vysoké Tatry sú hlavným slovenským pohorím, ktoré sa nachádza v Severných Karpatoch a ponúka jedny z najkrajších výhľadov v Európe. Nachádzajú tu malebné dedinky, svieže lesy, nádherné jazerá a samozrejme najvyšší vrch pohoria, Gerlachovský štít, najvyšší bod Slovenska.
 2. Tatranský národný park – ohromujúci národný park vo Vysokých Tatrách, ktorý ponúka úchvatné výhľady na okolité hory a doliny. Tatry sú plné lúk a pasienkov, roztrúsených divokých kvetov a občasných vodopádov. Park je tiež domovom rôznych divokých zvierat vrátane medveďov, rysov a diviakov.
 3. Slovenský raj – región hustých lesov, hlbokých roklín a vápencových skál na strednom Slovensku, Slovenský raj je rajom pre dobrodruhov v prírode. Možno sa tu venovať kaňoningu, splavovaniu Dunajca alebo absolvovať túru so sprievodcom malebnou krajinou.
 4. Slovenský kras – chránená oblasť vápencov a podzemných jaskýň, ktorá sa rozprestiera na západnom Slovensku, neuveriteľné prostredie plné skrytých tajomstiev. Nachádzajú sa tu fascinujúce siete jaskynných systémov a možno ich preskúmať aj na lodi.
 5. Spišský hrad – Spišský hrad, jeden z najväčších hradov v Európe, je úžasnou pripomienkou fascinujúcej histórie a kultúry Slovenska. Spišský hrad sa nachádza na vrchole kopca s výhľadom na mesto Levoča a ponúka neuveriteľný výhľad na okolitú krajinu. Na hrade sa nachádza aj múzeum a kaplnka.

Od horských štítov až po jaskyne a hrady – Slovensko poskytuje bezkonkurenčné zážitky pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do prírody, kultúry a histórie. Či už niekto hľadá dobrodružstvo alebo pokojný oddych, na Slovenku sú najkrajšie miesta, kam sa vybrať na výlet autom. Pri dlhšej ceste autom netreba zabúdať na jeho havarijné poistenie.

Západné Slovensko – kam na výlet

Západné Slovensko ponúka množstvo destinácií a zaujímavostí na spoznávanie a kam ísť na lacný, avšak príjemný a inšpiratívny výlet. Malé Karpaty, ktoré tvoria hranicu medzi Slovenskom a Rakúskom, sú domovom tých najmalebnejších scenérií, dedín, viníc a stredovekých hradov. V tomto regióne sa nachádzajú obľúbené mestá ako Nitra, Bojnice, Topoľčany a Žilina, ktoré ponúkajú jedinečné atrakcie.

 • Jedným z najobľúbenejších miest na západnom Slovensku je zrúcanina Čachtického hradu. Tento hrad bol kedysi sídlom neslávne známej „krvavej grófky“ Alžbety Báthoryovej. Zrúcanina sa nachádza na vrchole malého kopca a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Medzi ďalšie hrady, ktoré sa oplatí navštíviť, patria Nitriansky hrad, v ktorom sa nachádza múzeum, Bojnický hrad, Topoľčiansky hrad a Oravský hrad, ktorý sa objavil v známej slovenskej rozprávke.
 • Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodu, je potrebné navštíviť Národný park Malá Fatra. V parku sa nachádza množstvo turistických chodníkov, lesov a divokých zvierat. Je tu tiež možné lyžovať, v zime sa sánkovať a užiť si termálne kúpalisko v Rajeckých Tepliciach.
 • Pre tých, ktorí oceňujú víno, je skvelým cieľom mesto Malacky. Táto oblasť je známa výrobou vynikajúcich bielych vín, ktoré pochádzajú z malackých viníc. Toto mesto má tiež mnoho historických budov starých niekoľko storočí a živú atmosféru.
 • Ďalšou destináciou, kam na výlet na západnom Slovensku, je Kláštor pod Znievom. Tento ohromujúci kláštor je jednou z najstarších a najzachovalejších stavieb na Slovensku. Vo vnútri kláštora sa nachádza bazilika, ktorá sa vyznačuje neuveriteľnými freskami a kamenárskymi prácami.

Toto je len niekoľko z nádherných miest, ktoré možno navštíviť počas prehliadky západného Slovenska. Tento región má čo ponúknuť a určite je skvelým cieľom pre vonkajšie aj vnútorné aktivity.

Bratislava – kam na výlet v hlavnom meste Slovenska

Bratislava je hlavným mestom a skvelou destináciou na krátky výlet. Keďže sa nachádza v srdci Európy, Bratislava ponúka mnoho zaujímavostí a miest, kam sa vybrať na rodinný výlet. Od očarujúcich historických pamiatok, múzeí, umeleckých galérií až po rušný nočný život – každý si tu nájde niečo pre seba.

 • Pri pobyte v meste je skvelým začiatkom Staré mesto, ktoré je jedným z hlavných turistických cieľov v Bratislave. Možno tu preskúmať dláždené uličky, fotografovať historické budovy, navštíviť Bratislavský hrad a objaviť množstvo kaviarní a reštaurácií. Nachádza sa tu aj množstvo kultúrnych aktivít, napríklad Slovenské národné divadlo, Slovenská filharmónia a Slovenská národná galéria.
 • Ak si chce niekto oddýchnuť, môže sa vybrať sa do jedného z mnohých kúpeľov a centier voľného času v Bratislave. Jednou z možností je Grand Hotel Danubius, ktorý sa nachádza v blízkosti centra mesta. Hotel ponúka najmodernejšie kúpele s rôznymi možnosťami masáží, sáun, bazénov a kozmetických procedúr.
 • Možno si tu tiež vychutnať pokojnú plavbu loďou po Dunaji a preskúmať niektoré prírodné scenérie v okolí Bratislavy.
 • Úseky lesov a kopcov v prírodnom prostredí Bratislavy sú ideálnym miestom na objavovanie pešo alebo na bicykli, k dispozícii je množstvo turistických chodníkov, cyklotrás a prírodných rezervácií.
 • A napokon, žiadna návšteva Bratislavy by nebola úplná bez preskúmania jej pulzujúceho nočného života. Od pivných záhrad pod holým nebom až po živé kluby a podniky so živou hudbou – určite si tu človek nájde niečo podľa svojho gusta.

Bez ohľadu na to, aký druh dovolenky človek hľadá, v Bratislave si každý nájde niečo pre seba. Od historických pamiatok cez centrá voľného času až po rušný nočný život – každý si tu nájde to svoje, kam sa v Bratislave vyberie na výlet.

Bratislavský hrad je symbolom hlavného mesta Slovenska.

Žilina – kam na výlet

Žilina je krásne mesto na severe Slovenska. Ponúka množstvo rôznych aktivít a atrakcií, vďaka čomu je Žilina ideálnym miestom, kam ísť na rodinný výlet:

 • mesto má rozsiahlu sieť turistických trás, pričom mnohé z nich sa vinú okolitými lesmi
 • kúpanie v mnohých miestnych riekach a jazerách s úchvatným výhľadom na okolitú prírodu
 • v meste sa nachádza niekoľko prírodných parkov, napríklad Strečniansky park a Národný park Rajecké Teplice, a neďaleko je aj pohorie Malá Fatra
 • v Žiline nachádza množstvo múzeí
 • záujemcovia o históriu môžu navštíviť Žilinský hrad, ktorý bol postavený v 11. storočí, alebo si prezrieť staré mesto s malebnými dláždenými uličkami, malebnými námestiami a historickými budovami
 • v Žiline sa nachádza aj množstvo reštaurácií, barov a klubov, kde možno ochutnať miestnu kuchyňu a užiť si nočnú zábavu

Žilina je skrátka ideálnym miestom, kam ísť na výlet. Vďaka nádhernej prírodnej scenérii, živej kultúre a množstvu aktivít a atrakcií každého určite zabaví na celé dni.

Trnava – kam na výlet

Trnava je krásne mesto na Slovensku, ktoré leží na brehu rieky Váh. Mesto je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, ako aj rušným nočným životom. Je ideálnou destináciou, kam sa vybrať na víkendový výlet alebo dlhšiu dovolenku. Kam na výlet v Tranve?

 • Staré mesto – očarujúca oblasť plná renesančných a barokových budov, úzkych uličiek a historických pamiatok
 • Hlavné mesto – námestie s množstvom obchodov, kaviarní a reštaurácií, ako aj niekoľko krásnych kostolov
 • Katedrála svätého Jána Krstiteľa postavená v 17. storočí s neuveriteľnými gotickými a renesančnými prvkami
 • Malé Karpaty – ponúkajú množstvo zaujímavých aktivít pre turistov a horských cyklistov

Trnava je ideálnou destináciou, kam na dovolenku alebo na krátky výlet. Ponúka pre každého niečo – od objavovania historických pamiatok až po vyskúšanie mnohých outdoorových aktivít.

Nitra – kam na výlet

Nitra je mesto na Slovensku, ktoré je známe svojou minulosťou spojenou s rímskou civilizáciou. Mesto však ponúka viac než len svoju minulosť. Dnes je Nitra moderným mestom, ktoré ponúka živú kultúrnu scénu.

Tu je niekoľko najlepších miest v Nitre, kam sa vybrať na výlet:

 1. Bazilika svätého Emeráma
 2. Nitrianske mestské hradby
 3. Nitriansky hrad
 4. Biskupský palác
 5. Nitrianska zoologická záhrada

Nitra je vďaka svojej bohatej histórii, pôsobivej architektúre a množstvu atrakcií skvelým miestom, kam sa vybrať na rodinný výlet.

Košice – kam na výlet

Košice sú mesto na východnom Slovensku, ktoré sa nachádza v Košickom kraji. Sú druhým najväčším mestom na Slovensku a kultúrnou a hospodárskou metropolou východného Slovenska.

Tu je zoznam miest, kam na výlet v Košiciach:

 1. Dóm svätej Alžbety
 2. Kaplnka svätého Michala
 3. Park umenia a náboženstiev
 4. Zoologická záhrada Košice
 5. Veža svätého Urbana
 6. Ostrovský park
 7. Lyžiarske stredisko Jahodná

Košice sú skvelým miestom, kam sa vybrať na výlet nielen pre milovníkov kultúry a histórie, ale aj pre milovníkov prírody a jej krás.

Kam na výlet, keď prší

Aj keď dážď môže znamenať koniec outdoorových aktivít, daždivý deň nemusí prekaziť plány na skvelý výlet. Tu je niekoľko najlepších nápadov, kam na výlet, keď prší:

 • umenie a kultúra – daždivé dni môžu byť stále poučné, ak človek využije možnosť preskúmať kultúru a umenie mesta
 • hry v interiéri – herné kaviarne ponúkajú obchody so stolnými hrami alebo knižnice
 • nakupovanie – keď je daždivo, nákupné centrá a nákupné strediská ponúkajú dobré útočisko
 • dobrodružstvo vnútri – celodenný výlet do najbližšieho lezeckého centra alebo lekcie surfovania v neďalekom bazéne s vlnami
 • relax – masáž alebo manikúru, káva lístky na divadelné predstavenie či film

So správnym zmýšľaním a zoznamom nápadov možno objaviť skvelé miesta, kam na výlet, aj keď vonku prší.