Koniec môže byť novým začiatkom

Nie vždy všetko v živote vyjde podľa predstáv a ak sa nám niečo dlho nedarí, treba to skrátka ukončiť. Táto univerzálna doktrína sa dá využiť na veľa životných situácií či trápení a môže nám pomôcť posunúť sa aj v náročných chvíľach dopredu.

Živnosť, teda samostatné podnikanie, nemusí vždy dopadnúť stopercentne dobre. Môžu prísť chvíle, keď sa nám zrazu prestane dariť, prestanú plynúť zisky a vtedy treba rozmýšľať, čo robiť ďalej.

Tých možností je veľa, no najprv je potrebné zrealizovať právne hladké zrušenie živnosti.

Nezabudnite na to!

Určite poznáte príbeh jedného poslanca NR SR, ktorý si dvakrát zabudol zrušiť živnosť a teraz mu hrozí strata mandátu. Vy sa takého niečo nemusíte obávať, no zbytočne plynúca živnosť môže byť problémom.

Ak si povedzme uplatňujete paušálne výdavky, tak ich musíte odvádzať bez ohľadu na to, či dosahujete nejaký obrat alebo nie. Ak si teda živnosť nezrušíte, budete zbytočne platiť ďalej a dostávať sa ešte do hlbšej straty. Zabudnúť na zrušenie živnosti sa teda skutočne neoplatí.

Dá sa to vybaviť aj online

Ak si myslíte, že teraz pre zrušenie živnosti musíte obehať všetky možné úrady, tak ste na omyle. V dnešnej „internetovej“ dobe si stačí nájsť web špecializovanej firmy, ktorá sa zameriava práve na takéto úkony.

Zakladanie, rušenie živností či obchodných spoločností, to si už dnes viete objednať doslova na „zákazku.“ Je potrebné zaplatiť určitý poplatok a od tej chvíle sa doslova o nič nemusíte starať. Len vám potom príde papier, že živnosť bola zrušená.

Netreba zúfať a ísť ďalej

Ako sme naznačili v nadpise, neúspech živnosti nemusí byť vaším koncom. Môžete si vytvoriť novú živnosť s iným predmetom podnikania, začať podnikať na sociálnych sieťach, prípadne ísť do inej právnej formy, napr. do spoločnosti s ručením obmedzeným.

Ak už nechcete podnikať, môžete sa niekde uplatniť ako zamestnanec firmy. Alternatív je naozaj dosť, je len na vás, ako s nimi naložíte a ako využijete ponúknuté príležitosti!