Pôžička na auto

pozicka-na-auto

Pôžička na auto môže byť buď ako bankový auto úver, prípadne ako nebanková auto pôžička formou klasického úveru.

Možnosťou je aj kúpiť auto na leasing (lízing), kde sú podmienky pre mnoho záujemcov, najmä pre podnikateľov, atraktívne a to najmä aj z dôvodu, že účtovanie je výhodnejšie.

Autopôžičky ponúkajú teda banky, nebankovky aj leasingové spoločnosti a podľa typu prefinancovanie sa dá kúpiť aj auto na splátky bez príjmu, bez akontácie alebo aj bez registra.

V prípade leasingu je možné získať autá na leasing aj bez akontácie, kedy je 0 akontácia, takže nemusíte mať žiadnu hotovosť.

Okrem toho, že auto na leasing môže byť bez akontácie na splátky, môže byť aj bez dokladovania príjmu. Podobne, ale aj auto na spotrebný úver je bez akontácie a kúpa auta na splátky v banke či nebankovke môže byť tiež výhodná a rýchla.

Ak sa človek rozhoduje medzi tým, či kúpiť auto na leasing alebo na úver, dôležité je ich porovnanie s cieľom zistiť, ako čo najlepšie a najvýhodnejšie kúpiť auto.

Auto na splátky bez dokladovania príjmu

Pokiaľ chce mať človek pri kúpe auta čo najmenej administratívy a dokladovania, môže zvoliť buď klasické pôžičky spotrebného typu alebo aj leasing na auto bez dokladovania príjmu.

Kúpa nového auta je výhodnejšia a jednoduchšia aj bez potvrdení o výške príjmu, avšak viacero bánk či nebankoviek požičia spotrebné a spotrebiteľské pôžičky a úvery aj na ojazdené autá.

Podmienky leasingu na auto sú na dokladovanie prísnejšie a napríklad podnikateľ, živnostník alebo SZČO si bez doloženia príjmu väčšinou leasing nevybaví.

To, že sa dá kúpiť auto aj bez dokladovania príjmu, znamená v banke napríklad, že si niekto berie úver s predschváleným úverovým limitom alebo dostane pôžičku od banky, kde už má účet dlhšiu dobu. Chodí naň určitý pravidelný príjem a banka si preto výšku príjmu nemusí ďalej overovať.

Takáto pôžička na auto ale nie je pre nezamestnaných, pretože tí potrebujú mať ručiteľa alebo spolužiadateľa, ktorí príjem majú a vedia sa banke alebo aj nebankovke za splatenie auto úveru zaručiť.

Autá na splátky bez akontácie

Ojazdené autá na splátky ale aj leasing môžu byť tiež bez akontácie. To isté platí samozrejme aj pre nové auto, ktoré sa dá na leasing či splátky kúpiť tiež bez akontácie, čiže bez nutnosti vložiť prvú zvýšenú splátku alebo mať vlastné finančné prostriedky na úvod na kúpu vozidla.

V prípade spotrebných úverov ide dokonca o najlepšie a najvýhodnejšie pôžičky na auto vtedy, ak žiadateľ nemá dostatočnú vlastnú hotovosť a takto sa dajú kúpiť tak nové ako aj ojazdené autá na splátky.

Leasing auta bez akontácie je skôr možný v prípade nového auta a to vtedy, ak si ho človek kupuje napríklad od autorizovaného predajcu.

A ako vybaviť leasing na auto s nulovou akontáciou? Stačí využiť akciu u predajcu a zároveň preukázať svoju dostatočnú bonitu, čiže najmä schopnosť splácať aj vyššiu sumu, ktorá priamo súvisí s tým, že klient nevkladá prvú zvýšenú splátku.

Takto sa niekedy dá kúpiť aj jazdené auto cez inzerciu. Stačí len hľadať a sledovať inzeráty typu „predám auto na splátky bez akontácie“.

Leasing na auto – podmienky a porovnanie leasingov

Pre väčšinu podnikateľov a firiem je leasing vlastne najvýhodnejší úver na ojazdené auto aj nové auto a to pre odpisovanie a účtovanie.

Navyše, viacero firiem aj podnikateľov si môže povedať, že si „vybavia leasing bez akontácie a ostane im viac hotovosti“, pretože leasingové spoločnosti umožňujú najmä pre nové autá získať priamo u autorizovaného predajcu veľmi dobré podmienky aj bez zaplatenia úvodnej splátky

To, či sa táto autopôžička naozaj oplatí pre každého, môže ukázať kalkulačka výpočtu splátok, ktorá je dostupná online na weboch.

UniCredit Leasing

Leasing osobných aj úžitkových automobilov ponúka na mieru napríklad spoločnosť UniCredit Leasing. K dispozícii je klasický finančný aj operatívny leasing.

V prípade finančného leasingu je možné si požičať s dobou splácania na 36 až 60 mesiacov a s akontáciou už od 1 0%. Splátky sa splácajú klasicky mesačne. Vybavenie je možné už do 24 hodín.

Spoločnosť garantuje nemennú výšku splátok počas celej doby trvania leasingového vzťahu a zároveň pre klientov aj zvýhodnené sadzby na poistení pre prefinancované vozidlo.

ČSOB Leasing

Pre osobné a úžitkové automobily a tiež pre nákladné vozidlá ponúka financovanie cez leasing aj ČSOB Leasing.

Pri klasickom finančnom leasingu na osobné vozidlo je možné splácanie od 36 do 60 mesiacov s tým. Prvá zvýšená splátka môže byť od 20 až do 60 % z obchodnej ceny vozidla.

Splátky je možné splácať mesačne aj kvartálne. Pre podnikateľov je tu vďaka tomuto spôsobu financovania aj možnosť skrátiť odpisovanie vozidla podľa konkrétnej odpisovej skupiny. Pre súkromné osoby je zas možnosť poistenia splácania.

SLSP Leasing

Po novom ponúka operatívnu formu leasingu aj Slovenská sporiteľňa. Na vozidlo nie je potrebné dlho čakať, nakoľko je skladom viac ako 400 áut. Pre skladové vozidlá je bežnou praxou, že vozidlá sú dostupné približne do týždňa od podpisu zmluvy.

V splátke je vždy zahrnuté povinné zmluvné poistenie, havarijné poistenie a poistenie GAP. Klient si môže dojednať dĺžku zmluvy a taktiež počet najazdených kilometrov podľa vlastných preferencií, tak aby to vyhovovalo plne jeho potrebám.

VÚB Leasing

Finančný lízing osobných ale aj úžitkových vozidiel ponúka tiež VÚB Leasing. Prefinancovať je možné nové vozidlá aj ojazdené autá do veku 5 rokov a 11 mesiacov od dátumu prvej evidencie, pričom najviac môžu mať takéto autá najazdených 160 000 kilometrov.

Pri klasickom finančnom lízingu je možné si požičať s dobou splácania na 36 až 60 mesiacov. Vstupná splátka môže byť od 15 do 70 %, čo umožňuje zvoliť si akontáciu flexibilne podľa možností každého klienta.

Za vybavenie sa platí aj spracovateľský poplatok.

Tatra Leasing

Ak sa chystáte kúpiť osobné či úžitkové vozidlo a hľadáte možnosť prefinancovania tejto kúpy, svoje finančné služby a produkty ponúka aj leasingová spoločnosť Tatra Leasing.

Financovať je možné tak nové, ako aj použité a predvádzacie vozidlá a tiež autá pre taxislužby či autoškoly. Pri financovaní nových vozidiel je možné prefinancovať až 80 % ceny a najviac do 35 000 €.

Pri jazdených autách je to do 70 % nákupnej ceny. Ojazdené autá sa dajú prefinancovať od ceny 3 000 € bez DPH, pričom vek vozidla po ukončení splácania môže byť najviac 7 rokov od roku výroby auta.

Bankové úvery na auto

Z hľadiska úročenia je na rozdiel od viacerých ponúk leainsgu oveľa viac výhodná pôžička na auto tá z banky. Ide o spotrebné úvery a pôžičky na auto, ktoré sa dajú použiť ako účelové aj bezúčelové úvery na kúpu nového alebo jazdeného vozidla.

To, či sa to oplatí, ukáže aj v tomto prípade online kalkulačka na webových stránkach bánk, ktorá spočíta orientačne výšku splátky aj iné parametre. Pre tých, čo uvažujú o bankovom úvere, je však dôležité vedieť, že v tomto prípade je treba dokladovanie príjmu a banka si klienta veľmi dobre preverí.

SLSP

Pôžička a úver na auto v Slovenskej sporiteľni nie je síce ako klasický účelový spotrebný úver, avšak v rámci univerzálneho spotrebného úveru na čokoľvek je možné si požičať aj na tento účel.

Výhodou SLSP pôžičky je, že nie je potrebné dokladovanie účelu a ani ručiteľ či iné zabezpečenie a bez poplatkov za spracovanie aj predčasné splatenie úveru sa dá požičať naozaj na čokoľvek.

Výška úveru môže byť od 300 do 30 000 € podľa bonity klienta a jeho príjmu a splatnosť je na 1 až 9 rokov. Počas celej doby splatnosti je úrok nemenný.

Tatra Banka

Pôžička na auto sa dá aj v Tatra Banke vybaviť ako bezúčelový spotrebný úver a to aj s možnosťou zrýchleného splácania. V praxi to znamená možnosť vloženia zvýšenej splátky až do 3-násobku bežnej mesačne splátky a to bez poplatku.

Banka poskytuje tieto úvery bezúčelovo a vo výške od 500 € do 25 000 € na obdobie od 12 do 108 mesiacov. Počas celej doby splatnosti je aj v tomto prípade garantovaný úrok a rovnaké pravidelné mesačné splátky.

O úver môžu požiadať tak zamestnanci, ako aj živnostníci a tiež dôchodcovia.

ČSOB

Úver na auto sa dá získať ako spotrebná pôžička od ČSOB.

Banka síce ponúka aj účelové úvery, ale ak si chcete kúpiť auto, musíte si požičať cez bezúčelovú pôžičku, pretože účelový úver na auto banka ako taký neposkytuje.

V rámci bezúčelového spotrebného úveru sa dá získať od 600 € do 25 000 € a na dobu od 1 do 9 rokov, pričom môžete kúpiť nové aj ojazdené auto podľa vlastného výberu, keďže nie sú žiadne podmienky ako v prípade niektorých účelových pôžičiek.

Klienti vybavia úver jednoducho cez internet banking.

UniCredit Bank

Pôžička na auto sa dá získať aj v UniCredit Bank, kde ide o spotrebný bezúčelový úver Presto. Úver je možné použiť na kúpu akéhokoľvek vozidla a nie je potrebné dokladovať, ako presne ste peniaze minuli.

Požičať sa dá od 650 €, čo je minimálny úverový limit, až po 25 000 €. Do 10 000 € nie je potrebné pristúpenie spoludlžníka a na vybavenie je potrebné mať minimálny príjem aspoň 280 €.

Splácanie úveru môže byť od 1 do 7 rokov a splátky sú pravidelné – mesačné, pričom ich výška sa nemení a sú fixne stanovené už od úvodu.

VÚB

Pôžička na nové aj ojazdené auto vo VÚB bola kedysi známa ako Flexipôžička na auto, ale dnes banka poskytuje tento úver na auto už len formou bezúčelového spotrebného úveru.

Ten sa dá získať už od 490 € až do 25 000 € a je len na bonite klienta a jeho finančných možnostiach, koľko si požičia. Vďaka pomerne nízkej spodnej hranici je možné tak kúpiť napríklad auto aj bez akontácie a aj staršieho veku, čiže lacnejšie vozidlo, na ktoré napríklad leasingovky nepožičajú.

Doba splatnosti je 13 až 108 mesiacov a splátka je počas celej doby rovnaká.

Poštová banka

Pôžička na auto sa dá získať aj z Poštovej banky, ktorá poskytuje bezúčelovú Dobrú pôžičku využiteľnú aj na tento účel.

Výška úveru môže byť od 300 do 30 000 € a keďže ide o úver bez obmedzenia účelu využitia finančných prostriedkov, nemusíte si robiť starosti s dokladovaním toho, aké auto zaň kúpite.

Splácať sa dá od 1 do 9 rokov a je bez poplatku za poskytnutie. Navyše, nie je nutné mať ani spolužiadateľa a ani ručiteľa v prípade dobrej bonity a ak ste zamestnaní v SR, dá sa vybaviť aj bez dokladovania príjmu.

mBank

mPôžička od mBank je ideálny úver na auto a to aj bez dokladovania príjmu. Tento spotrebný úver je bezúčelový a tak nie je problém si požičať na čokoľvek bez dokladovania účelu.

Pre porovnanie s inými úvermi, úrok patrí stále medzi najvýhodnejšie na trhu. Priamo na výpočet splátky a orientačného preplatenia súvisí online kalkulačka.

Požičať sa dá od 350 až do 20 000 € a splácať úver je možné 1 až 7 rokov. Vybavenie, vedenie a aj predčasné splatenie pôžičky sú zadarmo bez poplatku a vo väčšine prípadov nie je treba ani potvrdenie o výške príjmu.

Prima Banka

Jednoduchá pôžička sa dá získať aj v Prima Banke a to ako všeobecný spotrebný úver na čokoľvek. Ten je možné si požičať väčšinou jednoducho a rýchlo len na občiansky preukaz a to od 1 000 € do 15 000 €.

Doba splácania pôžičky je od 2 do 9 rokov a o úver môže požiadať klient nad 18 rokov, či už je zamestnanec, živnostník alebo dôchodca. Pôžička je dostupná ale len pre živnostníkov s dĺžkou podnikania nad 12 mesiacov.

Keďže nemusíte dokladovať účel použitia peňazí, môžete si kúpiť tak nové ako aj staršie a ojazdené auto.

Nebankové autopôžičky

Ak chce žiadateľ kúpiť auto na splátky a banka ho odmietla, môže sa obrátiť aj na nebankové spoločnosti, kde je pôžička na auto viac istá. Ak bude schválená, kúpi auto bez väčšieho problému. Takto nejako uvažuje ten, komu žiadosť o úver zamietla banka. Pravdou je, že to môže platiť, avšak aj nebankovky si už klientov dosť overujú.

Splátky sú totiž podobné a to sa týka aj úročenia a iných parametrov. Pôžička na auto si v tomto prípade tiež môže vyžadovať ručenie autom a porovnanie nebankoviek ukazuje, že úvery sú dosť podobné.

Cetelem

Leasing síce nebanková spoločnosť Cetelem neponúka, ale spotrebné nebankové pôžičky na auto áno. Ak si človek chce kúpiť nové vozidlo, môže si požiadať o pôžičku na nové auto už od 2.000 € do 34.000 €, pri záujme o vyššiu sumu až do 50 000 € a so splatnosťou na 6 až 84 mesiacov.

Takéto podmienky platia aj pri záujme o motorku alebo štvorkolku. Na rozdiel od leasingu je možné získať auto na splátky aj bez akontácie a vlastnej finančnej hotovosti.

Za poskytnutie, správu, predčasné splatenie či mimoriadne splátky si spoločnosť neúčtuje poplatky a pôžička sa dá vybaviť aj bez ručenia a ručiteľa. Na ojazdené auto je možné získať podobný úver s dobou splatnosti na 6 až 84 mesiacov.

Home Credit

Auto na splátky je možné kúpiť aj cez nebankovú spoločnosť Home Credit. Tá ponúka účelový zaistený úver určený na kúpu ojazdeného automobilu, ktorý sa poskytuje už od 1 000 € alebo na výbavu a doplnky od 100 €.

Tento úver je možné získať so splatnosťou od 2 až do 7 rokov, pričom je určený tak pre fyzické osoby nepodnikateľov, ako aj pre právnické osoby, živnostníkov a SZČO.

Priama platba na mieste je už od 0%, čiže ide o nákup auta na splátky bez akontácie a nutnosti mať vlastné finančné prostriedky.

Podľa splátkového kalendára môže byť výška splátok plne flexibilná a ako doplnkové služby sa poskytujú k úveru aj havaríjne poistenie a povinné zmluvné poistenie.

Quatro

Nebanková spoločnosť Quatro ponúka prostredníctvom svojej služby Quatro Car autá na splátky za výhodných podmienok s možnosťou požiadať o úver aj prostredníctvom online formulára priamo na webe spoločnosti.

Prefinancovať je možné nové aj ojazdené auto a to vo viac ako 450 bazároch priamo na mieste predaja. O úver na kúpu auta možmno požiadať aj online. Výška úveru je od 600 € do 5 000 € bez poplatkov za vybavenie a už do 24 hodín je možné mať peniaze na auto na účte v banke.

Čo sa týka akontácie, tá je voliteľná, pričom je možné zvoliť si medzi 0-70%. Doba splácania môže byť 18 až 96 mesiacov a financie je možné použiť aj na kúpu motorky, prívesného vozidla alebo karavánu.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť od (mesiacov)Splatnosť do (mesiacov)
50020 000672
SLSP30030 00012108
Tatra Banka50025 00012108
ČSOB60025 00012108
UniCredit65025 0001284
VÚB49025 00013108
Poštová banka30030 00012108
mBank35020 0001284
40020 00012
Prima Banka1 00015 00024108
Cetelem – 2 00050 000684
Home Credit – 1002484
Quatro –6005 0001896

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Úver na kúpu auta môže byť ako klasická splátková a spotrebná pôžička na kúpu auta alebo ako leasing auta. Podmienky sú v oboch prípadoch vyhovujúce pre väčšinu ľudí
  • Výhodou je, že sa dá v banke, nebankovke alebo aj leasingovej spoločnosti vybaviť leasing alebo úver a pôžička na nové aj ojazdené auto a to v širokej ponuke poskytovateľov
  • Pre výpočet pôžičky na auto alebo pre autoúver slúži kalkulačka, ktorá je dostupná aj online a tak je možné porovnanie z pohodlia domova a následne sa dá najvýhodnejšia pôžička na auto dohodnúť či už cez internet alebo priamo osobne

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Autopôžička bez registra je taká pôžička, ktorá umožňuje kúpiť auto bez overovania registrov, ale nanešťastie tieto pôžičky poskytuje len zopár nebankoviek
  • Ak chcete výhodný úver na auto, najlepšia a najlacnejšia pôžička je z banky, kde však nie je možné si požičať ľuďom s nízkou bonitou alebo s príliš nízkym príjmom
  • Úver na ojazdené auto, či už ide o leasing (lízing) na ojazdené autá alebo jazdené a ojazdené autá na splátky, má obvykle finančné obmedzenia a obmedzenia ohľadom veku či počtu kilometrov auta