Pôžičky na občiansky preukaz

Pri hľadaní pôžičky môžete naraziť na dva extrémy u kladených podmienok. V banke môže byť zoznam veľmi dlhý, na druhú stranu nájdete ponuku, kde Vám požičajú len na občiansky preukaz. Ak nemôžete predložiť všetko, čo banka požaduje, tak sa pôžičky nedočkáte. Pôžička len na občiansky preukaz potom znie ako elegantné riešenie. Ale je to naozaj tak?

Kto mi ju poskytne?

Jedná sa bez výhrady o nebankových poskytovateľov. Ale pozor, tiež nie u všetkých. Často ide o známe firmy, ktoré majú v ponuke pôžičky typu SMS pôžička či online pôžička. Väčšinou ide o menšie čiastky do 500 eur, ktoré však získate expresne a u SMS a online pôžičky dokonca z pohodlia Vášho domova. Iní poskytovatelia ako Quatro sa zameriavajú na klientov, ktorí si požičiavajú na konkrétnu vec.

Tam sa jedná o formu účelového spotrebného úveru, ale poskytovateľ namiesto požičania peňazí Vám, priamo zaplatí predajcovi. Vo výsledku ste dlžní spoločnosti, ktorá financovala Váš nákup.

V čom je výhodná

Najväčšia výhoda je práve dostupnosť a jednoduchosť získania takejto pôžičky. Pôžičku Vám schvália vo veľmi krátkom čase a ešte v ten deň môžete odísť z obchodu s novým spotrebičom alebo Vám prídu peniaze na účet, ak sa rozhodnete pre SMS pôžičku. Nemusíte dokladovať príjmy, ani sa zaviazať žiadnym ručením.

Nevýhody

Všetko má svoje pre a proti. U tejto pôžičky je neistota poskytovateľa, či ste schopní splácať, zaistená vysokými úrokmi, ktorých horný limit je až 30%. Ak náhodou uvidíte v ponuke nízky úrok, môžu byť u pôžičky ďalšie poplatky, žiadna spoločnosť Vám neposkytne pôžičku, ktorá sa jej nevyplatí.

Dnes sa už každý poskytovateľ musí pozrieť aj na Váš zápis v registri dlžníkov, ale aj ak nejaký máte, väčšinou pôžičku dostanete. Nie je to však bez výnimky, seriózny poskytovateľ nepožičia dlžníkovi, ktorý už má na krku zopár restov a ani tie nespláca poriadne.

Pri využití pôžičky na občiansky preukaz je dôležité skontrolovať si jeho platnosť. V prípade neplatnosti je dôležité urobiť výmenu občianskeho preukazu.