Pôžičky s nízkym úrokom

pozicky-s-nizkym-urokom

Pôžičky s nízkym úrokom patria medzi najvýhodnejšie úvery a v ponuke finančných produktov ich majú prevažne banky. V prípade bánk je najvýhodnejšia hypotéka ako úver aj s ručením, bez ručenia je najvýhodnejší spotrebný úver, či už bezúčelový alebo účelový.

Ak však nechcete alebo nemôžete získať úver z banky, musíte skúsiť už len nebankové spoločnosti. V prípade rýchlych a malých pôžičiek však nenájdete najlacnejšie úvery alebo úvery s nízkym úrokom.

Najlacnejšia banková pôžička s nízkym úrokom je zväčša formou väčšieho spotrebiteľského úveru, ktorý sa snaží konkurovať svojimi parametrami klasickým bankovým spotrebným úverom.

Takéto úvery sa poskytujú na čokoľvek, prípadne aj na kúpu nového alebo ojazdeného auta alebo na refinancovanie a konsolidáciu pôžičiek. Tiež niektoré splátkové spoločnosti, ktoré ponúkajú nákup na splátky, môžu ponúkať zaujímavé podmienky s nízkym úrokom.

Nebankové pôžičky s najnižším úrokom

Ak máte záujem o najvýhodnejšie nebankové úvery a pôžičky, je potrebné sa obrátiť najmä na väčšie a známejšie nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú najmä väčšie spotrebiteľské úvery.

Z hľadiska úročenia a podmienok ponúkajú najlacnejšie spotrebné úvery najmä formou účelového úveru na auto alebo na refinancovanie iných pôžičiek, kedy je možné získať pôžičky dokonca so zvýhodneným úrokom a ďalšími benefitmi, napríklad bez poplatkov vopred alebo poplatkov za predčasné splatenie.

Medzi poskytovateľmi je viacero známych nebankoviek, avšak v každom prípade je potrebné dokladovať príjem, overujú sa registre a nebanková spoločnosť celkovo zisťuje bonitu klienta.

Nie je teda možné získať pôžičky bez dokladovania príjmu alebo menšie a rýchle pôžičky ako je napríklad Multipôžička, pretože v tomto prípade je úročenie obvykle vyššie ako pri väčších spotrebiteľských úveroch.

Na druhú stranu to môže byť zas najlacnejšia bezúčelová pôžička pre každého a na čokoľvek. Veľmi výhodné ponuky ponúkajú aj viaceré splátkové spoločnosti.

pozicky-s-nizkym-urokom-600x400-6652484

Najlacnejšie úvery v bankách

Hypotekárny ale aj spotrebný úver s najnižším úrokom ponúkajú najmä banky. V prípade bánk ej dokonca hypotéka všeobecne pôžička s najmenším úrokom, čo v praxi znamená, že požičať sa dá aj väčšia suma a s minimálnym preplatením.

Zo širokej ponuky hypoték je najlepšou voľbou hypotéka pre mladých, ktorá je najvýhodnejšia a najlacnejšia pre ľudí do 35 rokov, ak nemajú príjem nad 1,3 násobok priemernej mzdy a chcú si požičať touto hypotékou najviac do 50.000 € a do 70% hodnoty založenej nehnuteľnosti.

V prípade úverov, kde nie je nutné ručenie, majú najlepšie podmienky v bankách spotrebné úvery. Tie sa poskytujú ako bezúčelové pôžičky na čokoľvek, prípadne ako účelové spotrebáky či už na rekonštrukciu a bývanie, kúpu automobilu alebo na refinancovanie.

V rámci spotrebných aj hypotekárnych úverov môžu mať nízky úrok alebo úrok nižší ako je bežné najmä refinančné typy pôžičiek, ktorých cieľom je vyplatenie starého úveru a jeho prenesenie do novej banky.

Najlacnejšie pôžičky – poskytovatelia

Pôžičky s nízkym úrokom ponúka u nás viacero poskytovateľov a veriteľov, pričom každý z nich môže mať inú ponuku najmä z hľadiska charakteristiky úveru.

Niektoré nebankové spoločnosti majú v ponuke tak klasické pôžičky ako aj účelov úvery vo forme splátkového úveru, iné len jednoduché spotrebiteľské úvery.

Banky majú väčšinou v ponuke hypotekárne úvery ako aj spotrebné úvery a tak závisí len od výšky požadovanej sumy a možnosti ručenia, ktorú pôžičku si žiadateľ vyberie.

Cetelem

Medzi nebankové spoločnosti, ktoré sú známe svojimi nízkymi úrokmi a tým, že sa snažia poskytovať najlacnejšie nebankové spotrebiteľské úvery, patrí aj Cetelem.

V tomto prípade je možné si požičať bezúčelovo od 500 € až do 25.000 € na čokoľvek, prípadne účelovo na kúpu nového auta, ojazdeného auta, refinancovanie alebo na rekonštrukciu až do 34.000€.

Úvery sú bez poplatku za vybavenie, vedenie aj predčasné splatenie, doba splatnosti je rôzna podľa typu pôžičky a to od 6 do 120 mesiacov. Ku každej pôžičke je možné aj poistenie splácania.

Tesco Pôžička

Nízke úroky majú aj pôžičky od Tesco Finančné služby, ktoré sú na čokoľvek a navyše bez poplatku za vybavenie, vedenie alebo aj predčasné splatenie.

Požičať sa dá od 800 € až do 16.000 € v prípade dlhodobých a bonitných klientov, na vybavenie je potrebné dokladovať príjem a splatnosť môže byť od 1 do 7 rokov.

O úver je možné požiadať osobne alebo telefonicky a finančné prostriedky poskytuje veriteľ priamo bezhotovostne na účet alebo poštovou poukážkou.

Home Credit

Pôžičky na čokoľvek ale napríklad aj splátkový predaj za výhodných podmienok ponúka nebanková spoločnosť Home Credit. Pri splátkovom nákupe ponúka spoločnosť aj rôzne akciové ponuky s 0% úrokom za špecifických podmienok.

Čo sa týka bežnej spotrebiteľskej pôžičky, tu sa dá získať od 400 do 6.000 € a so splatnosťou na 36 až 84 mesiacov. Pôžička je bez poplatkov za vybavenie, vedenie alebo predčasné splatenie a do 30 dní je možné ju zadarmo vrátiť.

Quatro Pôžičky

Nebanková spoločnosť Quatro sa tiež zameriava na dva druhy finančných produktov, ktoré môžu mať pomerne nízke úroky. Ide buď o splátkový nákup, kedy je možné si požičať dokonca len na občiansky až do 1.000 €, prípadne aj viac s dokladovaním príjmu, alebo o klasické bezúčelové pôžičky.

Tiež sa dajú získať od 600 až do 5.000 € a na 1 až 5 rokov. navyše, ak použijete bezúčelovú pôžičku na nákup tovaru, Quatro Vám môže v prípade nákupu u vybraných obchodných partnerov vrátiť od 5 do 10% z ceny nákupu naspäť.

SLSP

Slovenská sporiteľňa ponúka pre záujemcov o výhodne úvery tri druhy možných pôžičiek. Pre každého je dostupný bezúčelový spotrebný úver, ktorý sa poskytuje od 300 do 30.000 € a so splatnosťou na 1 až 9 rokov.

Je bez ručiteľa, zabezpečenia, bez poplatkov za spracovanie aj predčasné splatenie a úroková sadzba je nemenná počas celej doby splatnosti. Ak ste študent, môžete získať spotrebný úver pre vysokoškolákov, od 1.000 do 8.500 € s ešte lepším úrokom.

Treťou možnosťou je hypotekárny úver. Ten sa dá požičať od 7.000 € až do 200.000 € a splatnosť môže mať od 10 do 30 rokov.

Výhodou je, že ak budete čerpať tento úver len do 70% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti, nemusíte sa trápiť s preukazovaním účelu použitia finančných prostriedkov.

Najlepší úrok získate navyše ak si požičiate hypotéku aj s podporou od štátu, kedy je úročenie prvých 5 rokov nižšie o 3 percentuálne body oproti komerčnému úroku.

UniCredit Bank

Podobnú ponuku ako SLSP má aj UniCredit Bank. Tu je tiež možné získať spotrebný úver pre každého na čokoľvek, ako aj refinančný spotrebný úver. Požičať sa dá od 650 do 25.000 € a na dobu 1 až 7 rokov, v prípade refinančnej pôžičky až na 9 rokov.

Na vybavenie je ale potrebné mať trvalý príjem v dostatočnej výške. Pre študentov ponúka banka pôžičku do 10.000 €, ktorá je splatná od 1 do 5 rokov a počas štúdia je možné dokonca odložiť splácanie istiny.

Z hľadiska väčších úverov ponúka banka tri druhy hypoúverov. Klasická účelová hypotéka je dostupná od 3.300 € až do 100% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti a dá sa splácať od 1 do 30 rokov.

Bezúčelová americká hypotéka je určená len do 70% hodnoty nehnuteľnosti a má kratšiu dobu splácania, len do 20 rokov. Ak žiadateľ splní podmienky, môže si požičať aj hypoúver pre mladých od 5.000 do 50.000 € a s dobou splatnosti od 4 do 30 rokov, kedy prvých 5 rokov je úrok výrazné nižší.

Poštová banka

Výhodné pôžičky s nízkym úrokom ponúka aj Poštová banka a to formou spotrebných úverov. Požičať sa dá buď bezúčelovo alebo na splatenie a konsolidáciu starých a menej výhodných úverov.

Banka poskytuje tieto pôžičky vo výške od 300 do 30.000 € a so splatnosťou na 1 až 9 rokov, pričom na vybavenie nie je potrebné žiadne ručenie ani ručiteľ.

Pôžička sa dá získať bez poplatku za poskytnutie a ak je žiadateľ osoba pracujúca na trvalý pomer na Slovensku, tak aj bez dokladovania príjmu.

mBank

Pomerne výhodnými úrokmi je známa aj mBank, ktorá má pre verejnosť dva základné produkty s nízkymi úrokmi a to klasickú spotrebnú pôžičku a hypotekárny úver.

mPôžička, ako sa spotrebný úver nazýva, je bezúčelový úver, ktorý banka ponúka od 350 do 20.000 € na dobu 12 až 84 mesiacov, pričom vo väčšine prípadov na jej vybavenie stačí len občiansky preukaz. Úver je bez poplatkov a je oň možné požiadať za výhodných podmienok online.

Druhou možnosťou je mHypotéka, ktorá môže byť účelová aj bezúčelová. Požičať sa dá pri účelovej od 7.000 € do 100% hodnoty nehnuteľnosti a ak si požičiate len do 50%, je to možné jednoducho bez dokladovania príjmu. Do 75% sa dá získať zas bezúčelový hypotekárny úver.

Splatnosť úverov môže byť od 121 mesiacov až do 40 rokov, prípadne do 20 rokov v prípade americkej hypotéky. Na získanie úveru je samozrejme nutné mať trvalý príjem a založiť nehnuteľnosť.

Zuno

Banka Zuno je známa ako internetová banka s veľmi dobrými podmienkami a to potvrdzuje aj v prípade výhodných úverov. Online pôžička, ktorú ponúka, je bežná spotrebná bezúčelová pôžička a banka ju poskytuje od 500 do 20.000€ s dobou splácania na 6 až 72 mesiacov.

Vybavenie je bez poplatkov, banka garantuje veľmi nízky úrok a to počas celej doby splácania úveru. Za ešte výhodnejších podmienok sa dá požičať vtedy, ak máte záujem o refinančnú pôžičku tohto typu.

Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank má v ponuke zatiaľ ako úver s nízkym úrokom klasickú spotrebnú pôžičku, ktorá sa dá vybaviť rýchlo, jednoducho a len s občianskym preukazom. O úver je možné požiadať navyše aj online priamo z pohodlia domova.

Výška pôžičky môže byť od 200 € až do 20.000 € a splácať je možné od 18 do 72 mesiacov. Ide o klasický bežný splátkový úver použiteľný na čokoľvek s vybavením aj na počkanie a to bez skrytých podmienok a bez poplatkov.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Cetelem500340006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit40060003 roky7 rokov
Quatro60050001 rok5 rokov
Tesco Pôžičky800160001 rok7 rokov
SLSP300300001 rok9 rokov
Poštová banka300300001 rok9 rokov
UniCredit Bank650250001 rok7 rokov
Zuno500200006 mesiacov72 mesiacov
mBank350200001 rok7 rokov
Raiffeisen Bank2002000018 mesiacov72 mesiacov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Najvýhodnejší úrok ponúkajú banky a to pri hypotekárnych úveroch, kde je nutné ručenie nehnuteľnosťou, bez ručenia je to cez spotrebné úvery
  • Vďaka veľkému výberu rôznych typov je možné si požičať prakticky na čokoľvek, čiže bezúčelovo aj na konkrétny účel a to tak z bánk ako aj z nebankoviek
  • Úvery z nebankových spoločností sú síce dostupnejšie, ale ak chcete získať najlepší možný úrok, je aj tu potrebné dokladovať príjem a bonitu, ale získate lepšie podmienky

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Pôžička s najnižším úrokom sa dá získať najmä v banke, čo znamená, že musíte mať trvalý príjem dostatočnej výšky a v poriadku aj záznamy v registroch, aby ste úver získali
  • Ak si musíte požičať v nebankovke, úrok obvykle nebude taký výhodný ako v banke, jedinou výhodou je najlacnejšia pôžička na auto v prípade veľkých nebankových spoločnosti
  • V banke platí, že aby ste si mohli požičať za čo najlepších podmienok, je treba mať dostatočnú bonitu a pri vyšších úveroch aj ručenie, najčastejšie nehnuteľnosťou