Pôžičky s nízkym úrokom

Pôžičky s nízkym úrokom patria medzi najvýhodnejšie úvery a v ponuke finančných produktov ich majú prevažne banky. V prípade bánk je najvýhodnejšia hypotéka ako úver aj s ručením, bez ručenia je najvýhodnejší spotrebný úver, či už bezúčelový, alebo účelový.

Ak však žiadateľ nechce alebo nemôže získať úver z banky, musí skúsiť už len nebankové spoločnosti. V prípade rýchlych a malých pôžičiek však u týchto spoločností nenájde najlacnejšie úvery alebo úvery s nízkym úrokom.

Poskytovanie pôžičiek s nízkym úrokom

Najlacnejšia banková pôžička s nízkym úrokom je zväčša formou väčšieho spotrebiteľského úveru, ktorý sa snaží konkurovať svojimi parametrami klasickým bankovým spotrebným úverom.

Takéto úvery sa poskytujú na čokoľvek, prípadne aj na kúpu nového alebo ojazdeného auta alebo na refinancovanie a konsolidáciu pôžičiek. Tiež niektoré splátkové spoločnosti, ktoré ponúkajú nákup na splátky, môžu ponúkať zaujímavé podmienky s nízkym úrokom.

UniCredit pôžička

UniCredit pôžička je typom úveru, ktorý poskytuje banka UniCredit. Táto pôžička je navrhnutá pre spotrebiteľov, ktorí potrebujú finančnú pomoc na rôzne účely, ako napríklad na kúpu nového vozidla, na vybavenie domácnosti alebo na financovanie cestovania.

UniCredit ponúka rôzne typy pôžičiek pre rôzne potreby, ako je napríklad spotrebný úver, osobný úver, hypotéka a mnoho ďalších. Banka zvyčajne poskytuje konkurencieschopné úrokové sadzby a priaznivé splácanie. Výška úveru, o ktorý môže spotrebiteľ požiadať, závisí od jeho príjmov a schopnosti splácať. Banka navyše poskytuje aj flexibilné splátky, aby uspokojila potreby spotrebiteľov.

Výhodné pôžičky

Výhodné pôžičky môžu byť veľmi lákavé, avšak je dôležité vedieť, o aký úver ide, aké sú jeho náklady a ako sa líši od iných typov pôžičiek, ktoré sú k dispozícii. Výhodné pôžičky sa často líšia od bežných úverových produktov, ako sú napríklad spotrebiteľské úvery alebo hypotéky, v tom, že poskytujú užívateľom nižšie úrokové sadzby, vyššie limity a často aj rôzne ďalšie výhody.

Výhodné pôžičky sú často poskytované na krátkodobé bývanie, na zaplatenie nečakaných účtov alebo na splnenie iných finančných potrieb. Okrem toho sa môžu výhodné pôžičky tiež používať na refinancovanie stávajúcich úverov, aby sa znížili úrokové sadzby a iné náklady.

Kalkulačka pre bezúčelový úver

Kalkulačka pre bezúčelový úver je nástroj na výpočet výšky mesačného splátkového úveru, úroku a poplatkov spojených s bezúčelovým úverom. Používa vstupné údaje, ako je požadovaná výška úveru, doba splatnosti a úroková sadzba a pomôže poskytnúť lepšiu predstavu o nákladoch spojených s úverom.

Výsledky môžu byť ešte presnejšie, ak kalkulačka pre bezúčelový úver zahŕňa aj ďalšie náklady, ako sú poplatky za spracovanie úveru a poistné. Takýto nástroj je možné nájsť na internetových stránkach bankových inštitúcií.

Bezúčelová pôžička s nízkym úrokom

Bezúčelová pôžička je pôžička, ktorá nie je určená na konkrétny účel. Môže byť použitá na akýkoľvek účel, ktorý žiadateľ potrebuje. Tento typ pôžičky sa často používa na financovanie špeciálnych aktivít, ako sú dovolenky, nákupy alebo ďalšie investície.

Bezúčelová pôžička s nízkym úrokom je bežným typom úveru, ktorý je k dispozícii väčšine spotrebiteľov. Tieto úvery sú vhodné pre ľudí, ktorí potrebujú financovanie na akýkoľvek účel, ako je nákup domu, vybavenie domácnosti alebo dovolenka.

Vo všeobecnosti sú bezúčelové úvery s nízkym úrokom k dispozícii s úrokovou sadzbou medzi 5 až 10 percentami, čo je výhodnejšia sadzba ako pri mnohých iných typoch úverov. Percentuálna kalkulačka môže byť v tomto prípade dobrým pomocníkom, kedy sa pomocou nej dá presne vypočítať aké percento je výhodnejšie.

Avšak pre získanie bezúčelovej pôžičky s nízkym úrokom spotrebiteľ musí mať dobrý úverový rebríček a schopnosť splácať úver. Väčšina bankových úverov sa poskytuje s dlhším časovým obdobím (1 až 5 rokov) a s vyššou úrokovou sadzbou.

Online pôžička

Online pôžička je úver, ktorý si môže klient vybaviť cez internet. Tieto pôžičky sú často rýchle, pohodlné a ľahko dostupné. Spravidla sa nevyžaduje žiadny kolaterál a môžu byť schválené rýchlejšie ako konvenčné bankové pôžičky.

Online pôžička má často vyššie úroky ako tradičné bankové pôžičky, a preto je dôležité, aby si ich klient pozorne preštudoval a porovnal svoje možnosti, pre získanie najlepšieho možného úveru.

Úverová online kalkulačka

Úverová online kalkulačka pomáha vypočítať finančné náklady spojené s úverom. Kalkulačka poskytuje informácie o úrokových sadzbách, dátumoch splatnosti, ako aj o všetkých poplatkoch, ktoré súvisia s úverom. Je možné tiež vytvoriť vlastný plán splácania úveru a spočítať celkovú čiastku, ktorú bude klient musieť splatiť.

Niektoré online kalkulačky poskytujú aj porovnanie úverových úrokových sadzieb, takže je možné nájsť ten najvýhodnejší úver pre potreby každého klienta.

Rýchla pôžička a nízky úrok

Existuje veľa možností pre rýchlu pôžičku s nízkym úrokom. Závisí to od finančného stavu žiadateľa a od toho, koľko potrebuje požičať.

Prvou možnosťou pre nízky úrok je splátkový úver. Tieto úvery sú obvykle k dispozícii od bankových spoločností alebo finančných inštitúcií. Majú nízke úrokové sadzby, avšak klient bude musieť splniť isté podmienky, ako napríklad udržiavať požadovaný účet, aby mohol získať tento úver.

Ďalšou možnosťou je krátkodobý úver. Ten je k dispozícii od nebankových spoločností a je často rýchly a jednoduchý na získanie. Avšak je väčšinou spojený s vyššími úrokovými sadzbami. Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú nízke úrokové sadzby pre krátkodobé úvery, je však potrebné porovnať rôzne možnosti pre nájdenie najlepšej ponuky.

Poslednou možnosťou pre rýchlu pôžičku s nízkym úrokom je peer-to-peer pôžička. Tieto pôžičky sú získané od fyzických jednotlivcov prostredníctvom online platformy. Často poskytujú nízke úrokové sadzby pre pôžičky, avšak je potrebné pozorne si preštudovať jednotlivé podmienky.

Najvýhodnejšia pôžička s nízkym úrokom

Najvýhodnejšou pôžičkou s nízkym úrokom je úver pre domácnosti od štátu. Táto pôžička má nízke úroky a je bezplatná. Ďalšou možnosťou je konsolidácia úverov, ktorá tiež ponúka nízke úroky. Na získanie takejto pôžičky je potrebné vyplniť formulár a poskytnúť potrebné doklady.

V závislosti od potrieb žiadateľa, finančného stavu a schopnosti splácať bude najvýhodnejšia pôžička závisieť na jednotlivých faktorov. Ak je žiadateľ schopný získať úver s najnižšou sadzbou úroku, najnižšou sadzbou poistného a za najvýhodnejších podmienok splácania, je to najlepší základ pre získanie výhodnej pôžičky.

Ak sa rozhodne pre úver s vyššou úrokovou sadzbou, avšak s nižším poistným, tak to tiež môže byť výhodnejšie ako úver s nižšou úrokovou sadzbou a vyšším poistným. Porovnaním výhodnosti rôznych pôžičiek môže klient nájsť tu najvýhodnejšiu.

Online pôžička ihneď na účet

Existuje veľa finančných poskytovateľov, ktorí ponúkajú online pôžičku ihneď na účet. Tieto spoločnosti zvyčajne poskytujú pôžičky s vyššími úrokovými sadzbami a sú schopné zaslať peniaze do 24 až 48 hodín.

Často ide práve o nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú takéto online pôžičky ihneď na účet. To znamená, že klient nemusí ísť do banky a požiadať o pôžičku a čakať na schválenie. Spoločnosti obyčajne vyžadujú, aby predložil svoje finančné informácie, ako sú finančné výpisy, potvrdenie o príjme a iné dokumenty na overenie totožnosti.

Niektorí poskytovatelia online pôžičiek ihneď na účet majú aj softvér na automatické schvaľovanie, ktorý klientovi umožní získať pôžičku oveľa rýchlejšie.

Pôžičky bez registra

Existujú určité spoločnosti, ktoré poskytujú pôžičky bez registra. Tieto spoločnosti obvykle poskytujú pôžičky na krátkodobé obdobia, ako sú jednotlivé mesiace alebo roky. Väčšina spoločností vyžaduje, aby mal klient dobrú kreditnú históriu, aby tak mohol získať pôžičku bez registra.

V niektorých prípadoch môžu byť potrebné aj iné faktory, ako napríklad akceptovateľná príjmová história. Pred podaním žiadosti je potrebné si prečítať podmienky a požiadavky spoločnosti na získanie pôžičky bez registra.

Nebankové pôžičky s najnižším úrokom

Ak má klient záujem o najvýhodnejšie nebankové úvery a pôžičky, je potrebné sa obrátiť najmä na väčšie a známejšie nebankové spoločnosti, ktoré poskytujú najmä väčšie spotrebiteľské úvery.

Z hľadiska úročenia a podmienok ponúkajú najlacnejšie spotrebné úvery najmä formou účelového úveru na auto alebo na refinancovanie iných pôžičiek, kedy je možné získať pôžičky dokonca so zvýhodneným úrokom a ďalšími benefitmi, napríklad bez poplatkov vopred alebo poplatkov za predčasné splatenie.

Medzi poskytovateľmi je viacero známych nebankoviek, avšak v každom prípade je potrebné dokladovať príjem, overujú sa registre a nebanková spoločnosť celkovo zisťuje bonitu klienta.

Nie je teda možné získať pôžičky bez dokladovania príjmu alebo menšie a rýchle pôžičky, ako je napríklad Multipôžička, pretože v tomto prípade je úročenie obvykle vyššie, ako pri väčších spotrebiteľských úveroch.

Na druhej strane to môže byť aj najlacnejšia bezúčelová pôžička pre každého a na čokoľvek. Veľmi výhodné ponuky ponúkajú aj viaceré splátkové spoločnosti.

Najlacnejšie úvery v bankách

Hypotekárny aj spotrebný úver s najnižším úrokom ponúkajú najmä banky. V prípade bánk je dokonca hypotéka všeobecne pôžička s najmenším úrokom, čo v praxi znamená, že požičať sa dá aj väčšia suma a s minimálnym preplatením.

Zo širokej ponuky hypoték je najlepšou voľbou hypotéka pre mladých, ktorá je najvýhodnejšia a najlacnejšia pre ľudí do 35 rokov, ak nemajú príjem nad 1,3 násobok priemernej mzdy a chcú si požičať touto hypotékou najviac do 50 000 € a do 70 % hodnoty založenej nehnuteľnosti.

V prípade úverov, kde nie je nutné ručenie, majú najlepšie podmienky v bankách spotrebné úvery. Tie sa poskytujú ako bezúčelové pôžičky na čokoľvek, či už ako pôžičky na bývanie, na rekonštrukciu, kúpu automobilu alebo na refinancovanie.

V rámci spotrebných aj hypotekárnych úverov môžu mať nízky úrok alebo úrok nižší ako je bežné najmä refinančné typy pôžičiek, ktorých cieľom je vyplatenie starého úveru a jeho prenesenie do novej banky.

Najlacnejšie pôžičky – poskytovatelia

Pôžičky s nízkym úrokom ponúka u nás viacero poskytovateľov a veriteľov, pričom každý z nich môže mať inú ponuku najmä z hľadiska charakteristiky úveru.

Banky majú väčšinou v ponuke hypotekárne úvery, ako aj spotrebné úvery, a tak závisí len od výšky požadovanej sumy a možnosti ručenia, ktorú pôžičku si žiadateľ vyberie.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Cetelem500 €34 000 €6 mesiacov120 mesiacov
Home Credit400 €6 000 €3 roky7 rokov
Quatro600 €5 000 €1 rok5 rokov
Tesco Pôžičky800 €16 000 €1 rok7 rokov
SLSP300 €30 000 €1 rok9 rokov
Poštová banka300 €30 000 €1 rok9 rokov
UniCredit Bank650 €25 000 €1 rok7 rokov
Zuno500 €20 000 €6 mesiacov72 mesiacov
mBank350 €20 000 €1 rok7 rokov
Raiffeisen Bank200 €20 000 €18 mesiacov72 mesiacov

Cetelem

Medzi nebankové spoločnosti, ktoré sú známe svojimi nízkymi úrokmi a tým, že sa snažia poskytovať najlacnejšie nebankové spotrebiteľské úvery, patrí aj Cetelem.

V tomto prípade je možné si požičať bezúčelovo od 500 do 25 000 € na čokoľvek, prípadne účelovo na kúpu nového auta, ojazdeného auta, refinancovanie alebo na rekonštrukciu až do 34 000 €.

Úvery sú bez poplatku za vybavenie, vedenie aj predčasné splatenie, doba splatnosti je rôzna podľa typu pôžičky, a to od 6 do 120 mesiacov. Ku každej pôžičke je možné aj poistenie splácania.

Tesco Pôžička

Nízke úroky majú aj pôžičky od Tesco Finančné služby, ktoré sú na čokoľvek a navyše bez poplatku za vybavenie, vedenie alebo aj predčasné splatenie.

Požičať sa dá od 800 do 16 000 € v prípade dlhodobých a bonitných klientov, na vybavenie je potrebné dokladovať príjem a splatnosť môže byť od 1 do 7 rokov.

O úver je možné požiadať osobne alebo telefonicky a finančné prostriedky poskytuje veriteľ priamo bezhotovostne na účet alebo poštovou poukážkou.

Home Credit

Pôžičky na čokoľvek, napríklad aj splátkový predaj za výhodných podmienok ponúka nebanková spoločnosť Home Credit. Pri splátkovom nákupe ponúka spoločnosť aj rôzne akciové ponuky s 0% úrokom za špecifických podmienok.

Čo sa týka bežnej spotrebiteľskej pôžičky, tu sa dá získať od 400 do 6 000 € a so splatnosťou na 36 až 84 mesiacov. Pôžička je bez poplatkov za vybavenie, vedenie alebo predčasné splatenie a do 30 dní je možné ju zadarmo vrátiť.

Quatro Pôžičky

Nebanková spoločnosť Quatro sa tiež zameriava na dva druhy finančných produktov, ktoré môžu mať pomerne nízke úroky. Ide buď o splátkový nákup, kedy je možné si požičať dokonca len na občiansky preukaz až do 1 000 €, prípadne aj viac s dokladovaním príjmu, alebo o klasické bezúčelové pôžičky.

Tiež sa dajú získať od 600 až do 5 000 € a na 1 až 5 rokov. Navyše, ak sa použije bezúčelová pôžička na nákup tovaru, Quatro tak môže klientovi v prípade nákupu u vybraných obchodných partnerov vrátiť od 5 do 10 % z ceny nákupu naspäť.

SLSP

Slovenská sporiteľňa ponúka pre záujemcov o výhodne úvery tri druhy možných pôžičiek. Pre každého je dostupný bezúčelový spotrebný úver, ktorý sa poskytuje od 300 do 30 000 € a so splatnosťou na 1 až 9 rokov.

Je bez ručiteľa, zabezpečenia, bez poplatkov za spracovanie aj predčasné splatenie a úroková sadzba je nemenná počas celej doby splatnosti. Ak ide o študenta, ten môže získať spotrebný úver pre vysokoškolákov, od 1 000 do 8 500 € s ešte lepším úrokom.

Treťou možnosťou je hypotekárny úver. Ten sa dá požičať od 7 000 do 200 000 € a splatnosť môže mať od 10 do 30 rokov.

Výhodou je, že ak bude klient čerpať tento úver len do 70 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti, nemusí sa trápiť s preukazovaním účelu použitia finančných prostriedkov.

Najlepší úrok získa navyše ak si požičia hypotéku aj s podporou od štátu, kedy je úročenie prvých 5 rokov nižšie o 3 percentuálne body oproti komerčnému úroku.

UniCredit Bank

Podobnú ponuku ako SLSP má aj UniCredit Bank. Tu je tiež možné získať spotrebný úver pre každého na čokoľvek, ako aj refinančný spotrebný úver. Požičať sa dá od 650 do 25 000 € a na dobu 1 až 7 rokov, v prípade refinančnej pôžičky až na 9 rokov.

Na vybavenie je potrebné mať trvalý príjem v dostatočnej výške. Pre študentov ponúka banka pôžičku do 10 000 €, ktorá je splatná od 1 do 5 rokov a počas štúdia je možné dokonca odložiť splácanie istiny.

Z hľadiska väčších úverov ponúka banka tri druhy hypoúverov. Klasická účelová hypotéka je dostupná od 3 300 € až do 100 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti a dá sa splácať od 1 do 30 rokov.

Bezúčelová americká hypotéka je určená len do 70 % hodnoty nehnuteľnosti a má kratšiu dobu splácania, len do 20 rokov. Ak žiadateľ splní podmienky, môže si požičať aj hypoúver pre mladých od 5 000 do 50 000 € a s dobou splatnosti od 4 do 30 rokov, kedy prvých 5 rokov je úrok výrazne nižší.

Poštová banka

Výhodné pôžičky s nízkym úrokom ponúka aj Poštová banka a to formou spotrebných úverov. Požičať sa dá buď bezúčelovo, alebo na splatenie a konsolidáciu starých a menej výhodných úverov.

Banka poskytuje tieto pôžičky vo výške od 300 do 30 000 € a so splatnosťou na 1 až 9 rokov, pričom na vybavenie nie je potrebné žiadne ručenie ani ručiteľ.

Pôžička sa dá získať bez poplatku za poskytnutie a ak je žiadateľ osoba pracujúca na trvalý pomer na Slovensku, tak aj bez dokladovania príjmu.

mBank

Pomerne výhodnými úrokmi je známa aj mBank, ktorá má pre verejnosť dva základné produkty s nízkymi úrokmi, a to klasickú spotrebnú pôžičku a hypotekárny úver.

mPôžička, ako sa spotrebný úver nazýva, je bezúčelový úver, ktorý banka ponúka od 350 do 20 000 € na dobu 12 až 84 mesiacov, pričom vo väčšine prípadov na jej vybavenie stačí len občiansky preukaz. Úver je bez poplatkov a je oň možné požiadať za výhodných podmienok online.

Druhou možnosťou je mHypotéka, ktorá môže byť účelová aj bezúčelová. Požičať sa dá pri účelovej od 70 000 € do 100 % hodnoty nehnuteľnosti. Do 75 % sa dá získať zas bezúčelový hypotekárny úver.

Splatnosť úverov môže byť od 121 mesiacov až do 40 rokov, prípadne do 20 rokov v prípade americkej hypotéky. Na získanie úveru je samozrejme nutné mať trvalý príjem a založiť nehnuteľnosť.

Zuno

Banka Zuno je známa ako internetová banka s veľmi dobrými podmienkami a to potvrdzuje aj v prípade výhodných úverov. Online pôžička, ktorú ponúka, je bežná spotrebná bezúčelová pôžička a banka ju poskytuje od 500 do 20 000 € s dobou splácania na 6 až 72 mesiacov.

Vybavenie je bez poplatkov, banka garantuje veľmi nízky úrok a to počas celej doby splácania úveru. Za ešte výhodnejších podmienok sa dá požičať vtedy, ak má klient záujem o refinančnú pôžičku tohto typu.

Raiffeisen Bank

Raiffeisen Bank má v ponuke zatiaľ ako úver s nízkym úrokom klasickú spotrebnú pôžičku, ktorá sa dá vybaviť rýchlo, jednoducho a len s občianskym preukazom. O úver je možné požiadať navyše aj online priamo z pohodlia domova.

Výška pôžičky môže byť od 200 do 20 000 € a splácať je možné od 18 do 72 mesiacov. Ide o klasický bežný splátkový úver použiteľný na čokoľvek s vybavením aj na počkanie, a to bez skrytých podmienok a bez poplatkov.

Výhody pôžičiek s nízkym úrokom

Pôžičky s nízkym úrokom majú niekoľko výhod:

  • najvýhodnejší úrok ponúkajú banky, a to pri hypotekárnych úveroch, kde je nutné ručenie nehnuteľnosťou, úver bez ručenia je to cez spotrebné úvery
  • vďaka veľkému výberu rôznych typov je možné si požičať prakticky na čokoľvek, čiže bezúčelovo aj na konkrétny účel, a to tak z bánk ako aj z nebankoviek
  • úvery z nebankových spoločností sú síce dostupnejšie, ak chce klient získať najlepší možný úrok, je aj tu potrebné dokladovať príjem a bonitu, je však možné získať lepšie podmienky

Výhody pôžičiek nezaručujú ich bezproblémové splatenie. Je vhodné si predtým uvedomiť všetky jej pozitíva aj negatíva.

Nevýhody pôžičiek s nízkym úrokom

Aj nevýhody pôžičiek s nízkym úrokom môžu ovplyvniť samotné rozhodnutie žiadateľa. Medzi nevýhody patrí:

  • pôžička s najnižším úrokom sa dá získať najmä v banke, čo znamená, že klient nemusí mať trvalý príjem dostatočnej výšky a v poriadku aj záznamy v registroch, aby úver získal
  • ak je nutné si požičať v nebankovke, úrok obvykle nebude taký výhodný ako v banke, jedinou výhodou je najlacnejšia pôžička na auto v prípade veľkých nebankových spoločností
  • v banke platí, že ak si chce klient požičať za čo najlepších podmienok, je treba mať dostatočnú bonitu a pri vyšších úveroch aj ručenie, najčastejšie nehnuteľnosťou

V prípade, že sa klient rozhodne pre vybavenie si akejkoľvek pôžičky s nízkym úrokom, je na mieste veľká opatrnosť a zodpovednosť pri jej splácaní.