Bankové sporenie – aké má výhody?

Založiť si bankové sporenie vám prináša mnoho výhod a umožní vám ekonomickejšie zachádzať s financiami. Vklady a výbery peňazí môžete uskutočňovať kedykoľvek a bez poplatkov. Výhodou je rovnako aj to, že nemáte žiadny minimálny vklad ani zostatok.

Bankové sporenie je navyše vedené bez skrytých podmienok a poplatkov, pričom sporiť môžete v štyroch menách – eurách, librách, dolároch a českých korunách.

Ak máte záujem o bankové sporenie, registrácia online je veľmi jednoduchá. Stačí si po nej odoslať na účet peniaze, odkiaľ ich následne prevediete na sporenie. Vďaka sporeniu môžete potom zarábať na férových úrokoch a vaše peniaze máte vždy k dispozícii.

Dôležité je však myslieť na to, že sporenie si môžete založiť len v takej mene, v akej máte založený účet. Sporenie je možné si založiť bez minimálneho vkladu, avšak čím skôr si peniaze na účet vložíte, tým skôr začnete zarábať na úrokoch.

Aj kvôli tomu je pre vás najvýhodnejšie čo najskôr si na svoje bankové sporenie previesť určitý obnos peňazí.

Výhodnou službou, ktorá vám vo veľkej miere pomôže spravovať vaše bankové sporenie, je služba AUTOPILOT.

Službu AUTOPILOT si môžete aktivovať buď prostredníctvom online bankingu alebo cez kontaktné centrum. Potom si môžete nastaviť minimálny a maximálny zostatok, ktorý chcete mať na svojom účte, pričom suma, ktorá bude nad rámec vami nastaveného maxima, bude automaticky prevedená na sporenie.

Ak budete mať na účte nižšiu čiastku ako nastavené minimum, AUTOPILOT sa postará o to, aby bol stav na účte doplnený na nastavené maximum prostredníctvom prevodu peňazí zo sporenia.

AUTOPILOT okrem týchto funkcií dopĺňa chýbajúcu sumu zo sporenia na účet v prípade, že potrebujete platiť kartou, posielate platbu, vyberáte hotovosť z bankomatu a na účte nemáte dostatok peňazí.

Bankové sporenie teda predstavuje výhodnú príležitosť, ako spravovať svoje peniaze, mať ich neustále k dispozícii a ďalej na úrokoch z nich zarábať.