Firmáreň – založenie s.r.o. a živnosti online

firmaren

Firmáreň.sk je slovenská spoločnosť šetriaca zákazníkom čas a peniaze pri štarte podnikania. Špecializuje sa predovšetkým na zakladanie firiem vo forme spoločností s ručením obmedzeným a živností. Aké sú recenzie zákazníkov využívajúcich túto online platformu?

Portál na zakladanie firiem firmáreň.sk je inovatívny nástroj, ktorý využíva najnovšie technológie v oblasti elektronizácie služieb štátnej správy. Prostredníctvom tohto portálu si dokáže ktokoľvek vytvoriť firmu už za 15 minút. Cez internet, bez potreby vlastniť zložitý zaručený elektronický podpis a bez rád drahých právnikov.

Čo ponúka portál firmáreň.sk?

Vďaka inovatívnemu konceptu s plne automatizovanými procesmi môže portál firmáreň.sk ponúknuť aj veľmi nízke ceny, pri zaručení vysokého štandardu kvality služieb. Portál spolupracuje s niektorými významnými bankami, advokátmi, daňovými a účtovnými  poradcami a odborníkmi v oblasti IT.

Portál firmáreň.sk je úspešný v týchto mestách:

 • Bratislava
 • Trnava
 • Pezinok
 • Piešťany
 • Senec
 • Malacky
 • Dunajská Streda
 • Galanta

Rastúci úspech tento portál zaznamenal aj v ďalších slovenských mestách, ako sú Košice, Prešov, Žilina, Banská Bystrica a Nitra.

Založenie s.r.o. online prostredníctvom portálu Firmáreň

Firmáreň ponúka založenie spoločnosti s ručením obmedzeným (s.r.o.) bez stresov iba za 1 € – žiadne záväzky ani podmienky.

Založenie s.r.o. online prostredníctvom portálu Firmáreň ušetrí čas, nervy aj peniaze. Stačí si zvoliť obchodné meno a štruktúru novej firmy. Zvyčajne už o 14 dní môže mať človek všetko potrebné na začatie podnikania (začiatkom roka to môže trvať o niečo dlhšie).

Ako si založiť s.r.o. cez online portál Firmáreň?

 1. vytvorenie s.r.o. online – v 5 krokoch vyplniť potrebné informácie o firme na webe firmáreň.sk
 2. platba – na konci online formulára si každý vyberie spôsob platby, ktorý mu najviac vyhovuje
 3. podpis dokumentov – overenie podpisu zakladateľskej listiny u notára alebo na matrike
 4. registrácia spoločnosti – doručenie potrebných dokumentov do Firmárne a tá už vybaví podanie návrhu na zápis spoločnosti do obchodného registra a získanie živnostenského oprávnenia 

Celý proces založenia s.r.o. trvá väčšinou najviac 14 dní (ak úrady fungujú správne). O úspešnej registrácii firmy bude Firmáreň informovať SMS správou a emailom, v ktorom súčasne zašle potvrdenie o vykonaní zápisu spoločnosti do obchodného registra.

Ako by malo vyzerať logo firmy

Pri navrhovaní loga pre svoju spoločnosť je dôležité zvoliť taký dizajn, ktorý bude dobre reprezentovať značku a vynikne na preplnenom trhu. Bez ohľadu na to, či človek vytvára logo a ochrannú známku pre malú firmu alebo väčšiu korporáciu, pri tvorbe loga by mal zohľadniť určité prvky dizajnu.

 • Na začiatok by logo malo byť jednoduché a jedinečne vlastné. Jednoduché logo si spotrebitelia ľahšie zapamätajú a môžu si ho spojiť so značkou. Človek by sa mal rozhodnúť pre logo, ktoré je výrazné a rozpoznateľné aj pri pohľade z diaľky.
 • Farby použité v logu by mali byť výrazné a zapamätateľné. Odporúča sa vybrať si jednu alebo dve hlavné farby, ktoré sa stanú synonymom značky. Napríklad charakteristická červená farba spoločnosti Coca-Cola je ľahko rozpoznateľná a stala sa hlavnou súčasťou identity jej značky.
 • Písmo použité na logo by malo byť čitateľné a ľahko zrozumiteľné. V závislosti od oblasti pôsobenia spoločnosti je dobré zvoliť také písmo, ktoré je jedinečné, ale stále profesionálne a nadčasové.
 • Logo firmy by malo byť tiež univerzálne a škálovateľné. Malo by vyzerať dobre na rôznych médiách, od vizitky až po billboard. Pri navrhovaní loga treba zvážiť, ako by vyzeralo čiernobielo alebo vytlačené na nálepke.
 • Nakoniec netreba zabudnúť, že logo by malo reprezentovať značku a to, čo predstavuje. Odporúča sa vyhnúť použitiu príliš veľkého množstva prvkov v dizajne – namiesto toho treba zvážiť základné hodnoty spoločnosti a použiť ich na ovplyvnenie dizajnu.

Dodržiavaním vyššie uvedených rád by mal byť každý schopný vytvoriť logo firmy, ktoré bude pre zákazníkov jedinečné a zapamätateľné. Navrhovanie loga si vyžaduje čas, preto treba začať včas a nezabudnúť, že výber správneho loga a s ním aj názvu spoločnosti môže spoločnosti pomôcť vyniknúť a rásť.

Ako si založiť živnosť – zoznam živností

Záujemca o získanie oprávnenia na prevádzkovanie voľných živností preukazuje len splnenie všeobecných podmienok. Preukazovanie odbornej ani inej spôsobilosti sa nevyžaduje.

Všeobecnými podmienkami prevádzkovania živnosti sú:

 •  dosiahnutie veku 18 rokov
 •  spôsobilosť na právne úkony
 •  bezúhonnosť (preukazuje sa výpisom z registra trestov)     

Na prevádzkovanie voľnej živnosti musí záujemca o podnikanie získať osvedčenie o živnostenskom oprávnení, ktoré vydáva miestne príslušný okresný (živnostenský) úrad.

Na získanie osvedčenia o živnostenskom oprávnení musí žiadateľ splniť všeobecné podmienky prevádzkovania živnosti a uhradiť správy poplatok vo výške 5 € za každú voľnú živnosť (elektronické ohlásenie voľnej živnosti prostredníctvom portálu slovensko.sk je bez poplatku).

Zoznam voľných živností je uvedený na stránkach Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Zoznam voľných živností a ich obsahové vymedzenie je len indikatívny, to znamená, že záujemca o podnikanie si môže zvoliť aj iný predmet podnikania, ako je uvedený v zozname. 

Podmienkou však je, aby názov činnosti bol dostatočne určitý a zrozumiteľný. Úlohou tohto zoznamu je preto uľahčiť výber predmetu podnikania na základe najčastejšie používaných označení voľných živností.

Založenie živnosti online – firmáreň.sk

Existujú minimálne tri spôsoby, ako si vybaviť živnosť: osobne na živnostenskom úrade, online cez slovensko.sk alebo online cez Firmáreň.

Postup založenia živnosti cez Firmáreň je podobný ako pri zakladaní s.r.o. Založenie živnosti je dostupné už od 1 €, pričom súčasťou služieb spoločnosti Firmáreň.sk sú aj rozšírenie, prerušenie živnosti, zrušenie živnosti alebo následné obnovenie živnosti.

Firmáreň má pripravené prednastavené formuláre a k dispozícii kompletný zoznam živností. Človek tak nemusí nič hľadať na iných weboch, všetko je pod jednou strechou.

Aké sú výhody založenia živnosti na internete?

 • šetrenie času – vybavenie živnosti online trvá len niekoľko minút
 • šetrenie peňazí – založením živnosti online človek ušetrí minimálne 50 % nákladov na registráciu na živnostenskom úrade
 • vybavenie z pohodlia domova – vďaka registrácií živnosti online nemusí žiadateľ navštíviť žiadny úrad – všetky potrebné dokumenty mu budú zaslané elektronicky
 • jednoduchá platba – zaplatiť možno jednoducho platobnou kartou alebo cez internet banking z pohodlia domova

Na druhý pracovný deň po podaní žiadosti už môže človek podnikať a živnostenský list dostane elektronicky približne do troch dní.

Založenie občianskeho združenia online cez portál Firmáreň

Založenie občianskeho združenia cez firmáreň.sk je možné už od 99 €. Prostredníctvom portálu firmáreň.sk už vzniklo viac ako 2050 občianských združení. Tento proces je veľmi jednoduchý – stačí sa riadiť návodom na webových stránkach spoločnosti:

 1. vytvorenie objednávky – vyplnenie online formulára, v ktorom si človek určí názov združenia, ciele a ostatné základné informácie
 2. zaslanie dokumentov – po vytvorení objednávky Firmáreň zašle vypracované dokumenty potrebné na založenie občianskeho združenia (vzorové a praxou overené stanovy združenia, návrh na registráciu a splnomocnenie) – treba si ich vytlačiť, podpísať a zaslať poštou alebo priniesť osobne do kancelárie
 3. platba – po spárovaní objednávky s úhradou online Firmáreň zabezpečí registráciu občianskeho združenia na Ministerstve vnútra SR
 4. registrácia – Ministerstvo má na registráciu 15 dní, IČO sa prideľuje automaticky

Potvrdenie o registrácii občianskeho združenia spoločnosť zašle poštou na adresu. V období pred koncom roka a po jeho začatí však môže registrácia nezriedka trvať mesiac, prípadne viac.

Ďalšie služby spoločnosti Firmáreň

Okrem vyššie spomínaných služieb zakladania s.r.o, živností a občianskych združení spoločnosť poskytuje aj iné, doplnkové služby:

 • burza firiem
 • registračné sídlo
 • zmena bydliska
 • zápis rodného čísla do OR

Zákazníci, ktorí nesiahnu po možnosti založiť si s.r.o., otvoriť živnosť či občianske združenie, majú možnosť využiť jednu z týchto štyroch doplnkových služieb Firmárne.

Firmáreň – recenzie

Firmáreň.sk je hodnotená ako 2. z 58 spoločností v celkovom hodnotení a dosahuje prevažne pozitívne recenzie. Ich najväčšou slabinou sú úroky a poplatky a silnou stránkou podpora a zákaznícky servis.

V recenziách na Firmáreň ľudia oceňujú hlavne rýchlosť dodania, kvalitu komunikácie spoločnosti a jej výhodné ceny za založenie s.r.o., živnosti či občianskeho združenia.