Krátkodobé pôžičky – peniaze ihneď, bez registra

Stáva sa, že človek zrazu potrebuje peniaze ihneď. V prípade neočakávaných výdavkov môže napríklad nebanková pôžička ihneď pomôcť.

Takéto typy krátkodobých pôžičiek možno získať ľahko online, zvyčajne postačí doklad totožnosti a zriadený bankový účet.

Pôžička na 30 dní, peniaze ihneď

Krátkodobé pôžičky sa stali obľúbenými hlavne medzi ľuďmi, ktorí potrebujú rýchly prístup k hotovosti. Sú totiž rýchlym spôsobom, ako zarobiť peniaze v prípade neočakávaných výdavkov. Na vybavenie online či SMS pôžičky skutočne stačí pár minút a po schválení sú obyčajne peniaze ihneď na účte.

Krátkodobo si možno požičať zvyčajne menšie sumy. Doba splatnosti je krátka, spravidla ide o pôžičku na 30 dní. Krátkodobo požičajú peniaze zvyčajne nebankové spoločnosti.

Klienti bánk si napríklad na svojom účte môžu nastaviť povolené prečerpanie, vďaka ktorému môžu ísť na svojom účte aj do mínusu – ale len do výšky stanoveného limitu. Ide v podstate o krátkodobý bezúčelový úver pre klienta banky, ktorý môže využiť aj opakovane.

Na jeho poskytnutie nepotrebuje nič iné, len mať v banke zriadený účet, vek nad 18 rokov, pravidelný príjem a nastavený povolený debet. Avšak treba počítať s vyššími úrokmi. Tie sa hradia z prečerpanej sumy, a to za dni, počas ktorých bol klient na svojom účte v mínuse.

Napriek svojej obľúbenosti nie sú krátkodobé pôžičky bez rizika. Ako pri každej pôžičke, aj tu by si žiadatelia mali pred podpisom akýchkoľvek dokumentov dôkladne preštudovať podmienky pôžičky.

Tiež by si žiadateľ mal vopred premyslieť, že ak si vezme napríklad pôžičku na 30 dní, či ju bude schopný v stanovenom termíne splatiť. Pri nesplácaní totiž môžu hroziť sankcie za omeškanie.

Krátkodobé pôžičky, či už ide o pôžičky nebankové, alebo o povolené prečerpanie v banke, môžu byť dobrým riešením pre tých, ktorí potrebujú peniaze ihneď.

Dlžníci by si však mali pred podpisom akejkoľvek zmluvy dôkladne preštudovať podmienky pôžičky, aby sa uistili, že pôžička zodpovedá ich potrebám a cieľom a či ju budú schopní včas splatiť.

SMS pôžička

Krátkodobé pôžičky sú prevažne pôžičky nebankové, ktorých doba splatnosti je štandardne niekoľko týždňov alebo niekoľko mesiacov. Získať takúto nebankovú pôžičku ihneď možno napríklad prostredníctvom SMS pôžičky, zvyčajne sa však treba najprv registrovať online.

Vybavenie SMS pôžičky je zvyčajne veľmi rýchle, nebankové spoločnosti ponúkajú v podstate peniaze ihneď. Požiadať o nich možno v pracovné dni i cez víkend.

SMS pôžičky dnes už nefungujú tak, že stačí poslať krátku textovú správu na uvedené telefónne číslo. Po tom, ako poskytovanie nebankových pôžičiek začalo podliehať dohľadu Národnej banky Slovenska, väčšina nebankových spoločností vyžaduje registráciu online cez internetovú stránku.

SMS pôžička bez registra

V prípade niektorých poskytovateľov úverov na menšie sumy nie je problém si krátkodobo požičať aj bez registra, čiže bez overovania úverových registrov a registrov dlžníkov.

Niektoré nebankové spoločnosti totiž pri posudzovaní žiadosti o úver neprihliadajú na negatívne záznamy v minulosti a vyžadujú len to, aby klient nebol v omeškaní s aktuálnymi splátkami.

Opäť ide o rýchly spôsob, ako získať peniaze ihneď. Aj pri SMS pôžičke bez registra sa treba najprv zaregistrovať na internetovej stránke vybranej nebankovej spoločnosti.

Tieto pôžičky sú obvykle krátkodobé a poskytujú menšie množstvo peňazí ako úvery od banky. Zvyčajne ide o pôžičku maximálne na 30 dní. Avšak aj pri SMS pôžičke bez registra treba počítať s vyšším úrokom či poplatkami.

Pozor si tiež treba dávať na nelegálnych poskytovateľov, ktorí ponúkajú peniaze ihneď aj bez nahliadania do registra. Hoci môže byť ponuka SMS pôžičky bez registra lákavá, vždy si ju treba dobre overiť, vyberať len spoľahlivých poskytovateľov a poriadne preštudovať podmienky pôžičky.

Nebankové pôžičky ihneď

Cez internet poskytujú pôžičky a úvery viaceré nebankové spoločnosti. Ide spravidla o krátkodobé úvery na menšie sumy, zvyčajne do 500 až 1000 eur.

Tieto pôžičky sú bezúčelové, na vybavenie väčšinou postačí doklad totožnosti, prípadne doklad o príjme. Pri krátkodobých pôžičkách nebankové spoločnosti zvyčajne nevyžadujú ručenie ručiteľom ani iný typ zabezpečenia.

Pre nových klientov sú pôžičky dostupné najprv na menšie sumy, neskôr aj na väčšie. O úver sa dá požiadať jednoducho cez online žiadosť na internetovej stránke vybranej nebankovej spoločnosti.

Pôžička pred výplatou

V prípade finančných suchôt, keď je do výplaty ešte ďaleko, no peňaženka už zíva prázdnotou, sa dá využiť niekoľko spôsobov, ako si požičať peniaze. Ponúkajú ich bankové aj nebankové inštitúcie a spoločnosti.

Klienti bánk si napríklad na svojom účte môžu nastaviť povolené prečerpanie, vďaka ktorému môžu ísť na svojom účte aj do mínusu – ale len do výšky stanoveného limitu. 

Ide v podstate o krátkodobý bezúčelový úver pre klienta banky, ktorý môže využiť aj opakovane. Klient si tak môže požičať peniaze ihneď a prečkať tak čas do výplaty.

Na jeho poskytnutie nepotrebuje nič iné, len mať v banke zriadený účet, vek nad 18 rokov, pravidelný príjem a nastavený povolený debet.

Avšak aj v prípade takejto pôžičky pred výplatou treba počítať s vyššími úrokmi. Tie sa hradia z prečerpanej sumy, a to za dni, počas ktorých bol klient na svojom účte v mínuse.

Viacero typov nebankových pôžičiek možno získať aj od nebankových spoločností. Zvyčajne ide o rýchlu pôžičku, ktorá sa dá vybaviť online.

Pôžičkomat

Nebanková spoločnosť ponúka rýchle pôžičky online. Získať tu tak možno napríklad pôžičku do výplaty a mať peniaze ihneď. Noví klienti si môžu požičať do 500 eur, dlhodobí až do 900 eur.

 • výška pôžičky od 50 do 500 eur
 • dlhodobí klienti až do 900 eur
 • splatnosť 5-31 dní
 • bez skrytých poplatkov
 • bez poplatkov za vedenie účtu
 • bez nahliadania do registra dlžníkov

Nebanková spoločnosť ponúka úvery bezúčelovo na čokoľvek. Vyplatenie úveru je priamo na bankový účet obvykle už do 24 hodín.

Aj keď je potrebné dokladovanie príjmu, sú pôžičky vhodné aj pre ľudí s nižším príjmom, ako napríklad pôžičky na materskej dovolenke, dôchodcov, živnostníkov či študentov.

Väčšie krátkodobé úvery

Kto si chce požičať napríklad so splatnosťou na rok, môže skúsiť spotrebiteľské pôžičky poskytované na väčšie sumy. Niektoré začínajú od 160 eur, iné je možné získať aj na niekoľko tisíc.

Tieto pôžičky nie sú dostupné bez dokladovania príjmu a nebankové subjekty sú na bonitu klienta o niečo prísnejšie, ale vo väčšine prípadov sú aj tieto úvery dostupné takmer pre každého a za istých podmienok napríklad aj pre ženy na materskej dovolenke, dôchodcov alebo živnostníkov.

Výhody a nevýhody krátkodobých pôžičiek

Získať pôžičku pred výplatou a mať peniaze ihneď na účte isto pomôže, ak sa vyskytnú neočakávané výdavky. Avšak tak ako požičať si od banky, aj pôžičky nebankové majú svoje pre a proti. Akú sú ich výhody a nevýhody?

Výhody krátkodobých pôžičiek:

 • najväčšou výhodou je rýchlosť a dostupnosť týchto pôžičiek, pretože v praxi možno mať peniaze ihneď na účte; nebankové spoločnosti zvyčajne posielajú pôžičku už do 24 hodín; získať možno aj pôžičku bez dokladovania príjmu či uvedenia účelu pôžičky
 • pre malé a mini pôžičky platí, že vybavenie je pohodlné aj priamo z domu, či už cez internet alebo cez telefón a nie je potrebné nikam chodiť
 • pri pôžičkách na vyššiu sumu je tiež na výber niekoľko nebankových pôžičiek, pri ktorých môže byť splatnosť pár mesiacov, ale aj dlhšiu dobu, podľa voľby klienta

Nevýhody krátkodobých pôžičiek:

 • keďže ide o pôžičky nebankové, treba rátať s vyšším úročením a pri extrémne krátkodobých úveroch je preplatenie pôžičky najvyššie
 • niektoré pôžičky sa poskytujú aj bez registra alebo bez dokladovania príjmu, ale vo väčšine prípadov sa overuje klient z hľadiska platenia záväzkov a toho, či má nejaký príjem
 • pri rýchlych pôžičkách, keď nebankové spoločnosti posielajú peniaze ihneď, je obvykle suma úveru obmedzená

Nespornou výhodou je, že žiadateľ má peniaze z nebankovej pôžičky ihneď k dispozícii. Avšak netreba zabúdať, že či už ide o SMS pôžičku alebo pôžičku do výplaty, vždy si treba dobre overiť poskytovateľa, preštudovať podmienky pôžičky a dobre zvážiť, či bude žiadateľ schopný svoj dlh splatiť.