Krátkodobé pôžičky

Krátkodobé pôžičky sú prevažne nebankové úvery, ktorých doba splatnosti je štandardne niekoľko týždňov alebo niekoľko mesiacov.

Ako krátkodobý úver sa najčastejšie dajú získať krátkodobé pôžička online cez internet alebo SMS krátkodobá pôžička s vybavením cez telefón.

V prípade niektorých poskytovateľov úverov na menšie sumy nie je problém si krátkodobé pôžičky požičať aj bez registra, čiže bez overovania úverových registrov a registrov dlžníkov.

dsc_0057-230x230-9833166

Niektoré nebankové spoločnosti totiž pri posudzovaní žiadosti o úver neprihliadajú na negatívne záznamy v minulosti a vyžadujú len to, aby klient nebol v omeškaní s aktuálnymi splátkami.

Čo sa týka bánk, krátkodobé bankové úvery väčšinou neposkytujú, možno s výnimkou kontokorentného úveru, ktorý ale nie je klasickým splátkovým úverom a ide o krátkodobý bankový úver formou úverového limitu a povoleného prečerpania k bežnému účtu, ktorý sa môže splácať rôzne dlhú dobu bez presného termínu.

Krátkodobé pôžičky online

Cez internet poskytujú pôžičky a úvery viaceré nebankové spoločnosti a ide spravidla o krátkodobé úvery na menšie sumy, zvyčajne do 500 až do 1.000 €.

Tieto úvery sú bezúčelové, na vybavenie väčšinou je potrebné dokladovať výšku príjmu a vzhľadom na požičiavané sumy nie je nutné ani ručenie ručiteľom alebo iný typ zabezpečenia.

Pre nových klientov sú pôžičky dostupné najprv na menšie sumy, neskôr aj na väčšie. O úver sa žiada jednoducho cez online žiadosť na webstránke nebankovky.

kratkodobe-pozicky-602x400-7446256

Pôžičkomat

Rýchle a krátkodobé malé úvery poskytuje aj nebanková spoločnosť Pôžičkomat, Friendly Finance Slovakia s.r.o. Tá sa zameriava na pôžičky online cez internet, ktoré je možné získať už od 25 €, pre nových klientov do 95 €, pre dlhodobých klientov až do 900 €, samozrejme v prípade dostatočnej bonity a riadneho splácania predošlých úverov.

Keďže ide o online pôžičky na menšiu sumu, zodpovedá tomu aj doba splatnosti, ktorá je štandardne od 5 do 31 dní. Vybavenie je veľmi rýchle a aj do 10 minút.

Nebankovka ponúka tieto úvery bezúčelovo na čokoľvek, ale hodia sa svojou sumou a splatnosťou ideálne na nečakané výdavky menšieho charakteru alebo pár dní pred výplatou, ak potrebujete súrne hotovosť bez zbytočných otázok.

Vyplatenie úveru je priamo na bankový účet obvykle už do 24 hodín. Aj keď je potrebné dokladovanie príjmu, sú pôžičky vhodné aj pre ľudí s nižším príjmom ako napríklad mamičky a ženy na MD, dôchodcovia, živnostníci alebo študenti.

Rýchle krátkodobé pôžičky cez SMS

Kto si chce požičať mini úver bez zbytočného vybavovania a časového zdržania, môže skúsiť rýchle pôžičky do 24 hodín dostupné cez SMS.

Parametrami a podmienkami ide o podobné úvery ako sú online pôžičky, avšak vybavenie prebieha prostredníctvom zaslania SMS správy v presnom tvare na konkrétne číslo nebankového subjektu.

Niekedy vyžaduje nebankovka vopred registráciu, inokedy požičia aj bez prvotnej registrácie novým klientom. Aj tu platí, že na úvod sa požičiavajú menšie sumy, neskôr po získaní dôvery aj väčšie.

Väčšie krátkodobé úvery

Kto si chce požičať napríklad so splatnosťou na rok, môže skúsiť spotrebiteľské pôžičky poskytované na väčšie sumy. Niektoré začínajú od 160 €, iné je možné získať aj na niekoľko tisíc.

Tieto pôžičky nie sú dostupné bez dokladovania príjmu a nebankové subjekty sú na bonitu klienta o niečo prísnejšie, ale vo väčšine prípadov sú aj tieto úvery dostupné takmer pre každého a za istých podmienok napríklad aj pre ženy na materskej dovolenke, dôchodcov alebo živnostníkov.

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Najväčšou výhodou je rýchlosť a dostupnosť týchto pôžičiek, pretože v praxi môžete mať peniaze na účte už do 24 hodín a aj bez dokladovania príjmu či účelu pôžičky
  • Pre malé a mini pôžičky platí, že vybavenie je pohodlné aj priamo z domu, či už cez internet alebo cez telefón a nie je potrebné nikam chodiť
  • Kto si chce požičať väčšiu sumu, má tiež na výber niekoľko nebankových pôžičiek, kde môže byť splatnosť aj pár mesiacov, ale aj dlhšiu dobu, podľa voľby klienta

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Vzhľadom na to, že ide o nebankové pôžičky, treba rátať s vyšším úročením a pri extrémne krátkodobých úveroch je preplatenie pôžičky najvyššie
  • Niektoré pôžičky sa poskytujú aj bez registra alebo bez dokladovania príjmu, ale vo väčšine prípadov sa overuje klient z hľadiska platenia záväzkov a toho, či má aspoň nejaký príjem
  • Pri najrýchlejšie získateľných pôžičkách aj v ten istý deň je obvykle suma úveru obmedzená do 1.000 €