Online pôžička – pôžička pre nezamestnaných

online-pozicka

Online pôžička je stále vyhľadávanejším a populárnejším úverom. Vďaka online pôžičke nemusia ľudia vo finančnej tiesni strácať čas osobne na pobočke v banke. Online pôžička sa dá vybaviť aj cez internet a ušetrí sa tak čas aj peniaze za poplatky. Ktoré online pôžičky sú najvýhodnejšie? 

Online pôžičky sú formou finančnej pomoci, ktorá umožňuje dlžníkom požičať si peniaze cez internet. Predstavujú pohodlný a rýchly spôsob, ako sa v prípade potreby dostať k finančným prostriedkom, ktoré možno použiť na rôzne účely. Medzi ne patrí napríklad konsolidácia dlhov, zaplatenie nečakaných výdavkov alebo uskutočnenie veľkého nákupu.

Online pôžička

Online peňažné pôžičky zvyčajne ponúkajú online veritelia a proces žiadosti je obvykle rýchly a jednoduchý. Schvaľovací proces je niekedy založený na úverovej histórii a príjme dlžníka a podmienky pôžičky a doba splácania sa môžu líšiť.

O online pôžičku môže požiadať takmer ktokoľvek a kedykoľvek. Je to teda vhodná pôžička pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu. Formulár na odoslanie žiadosti o pôžičku je na internete dostupný 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Dá sa vyplniť z pohodlia domova, z práce alebo dokonca aj počas cesty autobusom alebo vlakom.

Je dôležité sa poobzerať a porovnať možnosti online peňažných pôžičiek na nájdenie najlepšej ponuky.

Rýchla pôžička

V prípade menšej sumy môže byť online pôžička rýchla a schválená do niekoľkých hodín. O schválení pôžičky môže byť klient informovaný do 24 hodín. Hlavne nebankové spoločnosti si dávajú záležať na tom, aby klientov informovali do pár hodín od vyplnenia žiadosti o rýchlu online pôžičku.

O schválení online pôžičky sa väčšinou informuje do 24 hodín. Pri online pôžičkách nie je potrebné spĺňať žiadne náročné kritéria. Stačí mať viac ako 18 rokov a často je vyžadovaný dokladovateľný príjem.

Pôžička online a ihneď na účet

Online pôžička poskytovaná cez internet je bezúčelová. To znamená, že peniaze môže každý využiť tak, ako potrebuje. Aj preto je online pôžička vhodnou pôžičkou pre nezamestnaných. Je možné o ňu zažiadať rýchlo a v pohodlí svojho domova.

Online pôžičku možno využiť na kúpu alebo opravu vozidla, rekonštrukciu bývania, rodinnú dovolenku alebo splatenie iných, existujúcich záväzkov. Klient môže s finančnými prostriedkami naložiť akokoľvek, banka ani nebanková spoločnosť od neho nebudú vyžadovať faktúry.

Aj preto je online pôžička taká populárna. Peniaze možno využiť tak, ako každý potrebuje. Online pôžička môže byť spracovaná bankou aj nebankovou spoločnosťou, a to ihneď na účet. Nebankové spoločnosti, rovnako ako banky, podiehajú kontrole Národnej banky Slovenska.

Online pôžička – výhody

Online pôžičky prinášajú mnohé výhody. Tu sú niektoré z nich:

 • rýchle vybavenie z pohodlia domova
 • jednoduchý proces vybavenia
 • finančná pomoc v prípade náhlych problémov
 • bezúčelové pôžičky na čokoľvek
 • pôžičky dostupné nonstop
 • rýchle vybavenie a vyplatenie peňazí
 • pôžičky bez ručiteľa

Vďaka mnohým výhodám sú online pôžičky v dnešnej dobe veľmi populárne. Poskytujú finančné zabezpečenie v období nečakaných výdavkov.

Online pôžička – nevýhody

Ako všetky pôžičky, aj pôžičky online majú svoje nevýhody. Medzi ne patria:

 • vyššie úroky
 • potreba prieskumu a porovnávania
 • krátka doba splatnosti
 • noví klienti – menšie sumy na kratšiu dobu

Tieto nevýhody online pôžičiek môžu niektorých žiadateľov odradiť. Stále však výhody v mnohom prevažujú nad nevýhodami. Vždy je však potrebné spraviť si dobrý prieskum na nájdenie tej najvýhodnejšej online pôžičky.

Kalkulačka online

Online kalkulačka počíta mesačnú splátku ako aj celkové preplatenie na úrokoch. Výpočet pôžičky nezohľadňuje poplatky, ktoré si banky pri pôžičkách účtujú. Napriek tomu kalkulačka dáva verný obraz o tom, koľko môže byť mesačná splátka a koľko celkom jednotlivec preplatí na úrokoch počas celej doby splácania.

Pre reálnejšie prepočty je potrebné zvoliť si takú úrokovú sadzbu, ktorú niektorá z bánk aktuálne ponúka. Online kalkulačky sa obvykle dajú nájsť na internetových stránkach spoločností, ktoré tieto pôžičky ponúkajú.

Nebankové pôžičky

Z praxe vyplýva, že klienti najčastejšie siahajú po pôžičkách od nebankových spoločností. Je to hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je, že v nebankovej spoločnosti nemusia platiť vysoké poplatky za pôžičku okamžite. Klienti môžu získať pôžičku bez poplatku.

Ďalším dôvodom je byrokracia. Pri pôžičke v nebankovej spoločnosti je menej papierovačiek ako v banke. Pri vybavovaní pôžičky od banky sa klienti často sťažujú na množstvo papierov, ktoré museli podpísať, a ktoré ani nemali čas si prečítať. Taktiež sa sťažujú na množstvo času, ktoré musia stráviť v banke.

Minipôžička online a cez SMS

Minipôžičky je možné vybaviť online aj prostredníctvom SMS správy. Ide o rýchle nebankové pôžičkykrátkou dobou splatnosti, ktoré sú veľmi vhodné hlavne pre nezamestnaných. 

Tieto pôžičky predstavujú obvykle mini sumy a sú preto vhodné pre nezamestnaných, ktorí sa náhle ocitli bez finančných prostriedkov. Výhodou týchto pôžičiek je ich rýchle vybavenie, peniaze sú obvykle dostupné do 24 hodín. Ďalším pozitívom je bezúčelovosť, čiže klient nemusí dokladovať, na čo finančné prostriedky minul.

Obvykle nebanková spoločnosť nekontrolovala ani úverový register. Dnes musí spoločnosť vyhodnotiť riziko pre klienta aj pohľadom do úverových registrov. Niektoré nebankové spoločnosti schvaľujú aj úvery klientom, ktorí mali v minulosti problém so splácaním svojich pôžičiek.

Nevýhodou mini pôžičiek pre nezamestnaných je nízka suma na požičanie. SMS pôžička je teda podobná ako rýchla pôžička online cez internet a patrí medzi minipôžičky dostupné aj pre nezamestnaných.

Pôžičky bez registra

Pôžička bez registra je finančný produkt, ktorý sa dá získať bez ohľadu na to, či je dlžník zapísaný v registri dlžníkov. Tieto pôžičky sú veľmi obľúbené, pretože sa dajú často získať ľahšie ako úvery od banky. Niektoré banky, poskytovatelia úverov a nebankové spoločnosti poskytujú pôžičky bez registra. Tieto pôžičky sú obvykle krátkodobé a poskytujú menšie množstvo peňazí ako úvery od banky.

Štandardne sú pre pôžičky bez registra typické vyššie úrokové sadzby a náklady v porovnaní s úvermi od banky. Ak záujemca hľadá pôžičku bez registra dlžníkov, mal by si dať pozor na nelegálnych poskytovateľov úverov. Títo poskytovatelia úverov môžu ponúkať veľmi vysoké úroky aj náklady.

Žiadateľ by sa mal uistiť, že vyberá len spoľahlivého poskytovateľa úverov, ktorý bude schopný podať dostatočné informácie o svojich produktoch, aby si mohol porovnať rôzne možnosti.

mBank – najvýhodnejšia pôžička

Pôžičky online sa dajú získať aj v známej internetovej banke mBank. Na menšie sumy slúži napríklad mRezerva, čo je povolené prečerpanie a kontokorent k bežnému účtu. Medzi inými ponúka táto banka aj jednu z najvýhodnejších bankových pôžičiek online.

Charakteristiky mPôžičky Plus od spoločnosti mBank:

 • výška pôžičky od 350 € do 40 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 96 mesiacov
 • úrok od 4,99 % p. a.
 • bez poplatkov za uzavretie
 • pôžička online a ihneď na účet
 • osoba musí mať stály príjem

V súťaži Zlatá minca 2022 získala spoločnosť mBank 1. miesto v kategórii Spotrebné úvery. Vzhľadom na jej nízky úrok je mPôžička Plus od spoločnosti mBank označovaná ako najvýhodnejšia pôžička.

Cetelem

Nebankové pôžičky aj pre nezamestnaných a bez ručenia ponúka známa nebanková spoločnosť Cetelem. Pôžičky do 24 hodín na čokoľvek sa dajú vybaviť napríklad vo forme expresnej pôžičky:

 • pôžička od 500 € do 2 000 €
 • splatnosť od 6 do 48 mesiacov
 • rýchle vybavenie
 • veľká flexibilita

Kto si chce požičať viac, je tu spotrebiteľská pôžička na čokoľvek:

 • pôžička od 2 000 € do 25 000 €
 • splatnosť od 6 do 96 mesiacov
 • bez poplatku za poskytnutie úveru
 • bez ručiteľa
 • bezúčelová pôžička

Nebankovka má v ponuke aj rôzne iné úvery, napríklad na bývanie, kúpu auta alebo refinancovanie pôžičiek, a tie je možné získať až do 34 000 €.

Quatro pôžička

Charakteristiky Quatro pôžičky:

 • pôžička od 600 € do 10 000 €
 • doba splatnosti od 12 až do 120 mesiacov
 • úrok od 19 %
 • bez skrytých poplatkov
 • bez poplatkov za poskytnutie pôžičky

Pôžičky od spoločnosti Quatro sú najčastejší využívaný úverový produkt, ktorý poskytuje spotrebiteľský úver určený na financovanie bežných potrieb spotrebiteľa, napríklad rekonštrukcia, kúpa či oprava auta alebo vysnívaná dovolenka.