Nebankové pôžičky

nebankove-pozicky

Nebankové pôžičky sú úvery poskytované nebankovými spoločnosťami, ktoré sú dostupné aj bez potvrdenia o príjme a v mnohých prípadoch aj bez registra a ručenia.

Niektoré nebankovky majú v ponuke aj nebankové pôžičky pre nezamestnaných. Ide však skôr o výnimky a malé pôžičky.

Nebanková pôžička pre nezamestnaných je totiž úver, pri ktorom nebanková spoločnosť vie poskytnúť úver aj menej bonitným klientom. Preto príjem klienta nie je posodzovaný tak prísne ako v bankových spoločnostiach.

Nebankové pôžičky bez registra sú dostupné pre spotrebiteľov, ktorý mali v minulosti problém so splácaním a majú záznam v registry. Spoločnosti majú povinnosť skúmať kreditnú históriu žiadateľa, ale niektoré vedia poskytnúť pôžičku aj takým, ktorý mali v minulosti problém so splácaním úverov.

Banková pôžička je na rozdiel od tej nebankovej ťažšie získateľná práve kvôli prísnejším podmienkam na samotného klienta. Preto je aj nebanková pôžička dostupnejšia pre ľudí s nižšou bonitou.

Nové pôžičky zároveň podľa najnovšej legislatívy nemôžu poskytovať nebankovky bez licencie. Pre nebankové spoločnosti ich schvaľuje NBS a to, ktoré nebankovky majú licencie, sa môžete dozvedieť na jej webstránke.

Nebanková pôžička online

 • Ponuky na overené nebankové pôžičky zahŕňajú aj veľmi populárne nebankové pôžičky online cez internet, ktoré ponúka nebanková spoločnosť bez ohľadu na to, kde ste, pretože všetko vybavíte z pohodlia domova
 • Nie je teda problém ak je žiadateľ z väčšieho mesta ako Bratislava, Košice či Trenčín, alebo z menšieho ako Zvolen, Prešov, Nitra či Nové Zámky
 • Veľmi často ide o pôžičky bez dokladovania a bez potvrdenia príjmu, ktoré sú dostupné takmer ihneď a dajú sa vybaviť aj bez ručiteľa alebo bez iného ručenia

Pôžičkomat

Známy poskytovateľ nebankových úverov cez internet je aj Pôžičkomat, Friendly Finance Slovakia s.r.o.. Pôžičky sa vybavujú jednoducho a rýchlo online žiadosťou. Tá umožňuje pre nových klientov požiadať o úver vo výške od 25 do 95 € a pre dlhodobých klientov až do 900 €.

Vďaka automatizovanému systému schvaľovania môže byť pôžička vybavená do pár minút a takmer okamžite sa posielajú finančné prostriedky na účet žiadateľa.

Doba splatnosti je od 5 do 31 dní a keďže nie je treba dokladovať príjem. Úver môžu získať tak zamestnanci, ako aj ženy na MD, dôchodcovia, študenti alebo živnostníci.

SMS pôžička

 • Medzi rýchle nebankové pôžičky patria aj SMS pôžičky, ktoré sú dostupné napríklad aj pre začínajúcich živnostníkov, študentov, podnikateľov, dôchodcov a pre ženy na MD
 • V určitých prípadoch je takáto rýchla nebanková SMS pôžička dostupná aj pre nezamestnaných
 • Ideálna pôžička pre dlžníkov a pre ľudí v registri je nebanková pôžička a úver bez registra a práve takéto nebankové úvery bez registra ponúkajú aj niektorí poskytovatelia SMS úverov
 • Parametrami a podmienkami ide o úvery veľmi podobné tým online cez internet

Spotrebiteľské nebankové pôžičky do 24 hodín

 • Väčšie pôžičky ako sú online alebo SMS úvery je možné vybaviť v prípade nebankových spoločností zameraných na väčšie spotrebiteľské pôžičky s dlhšou dobou splatnosti
 • Tieto úvery sa dajú vybaviť spravidla do 24 hodín alebo do nasledujúceho dňa, pričom na rozdiel od krátkodobých malých úverov je potrebné aj dokladovanie príjmu
 • Nebankovka si tiež si viac overuje žiadateľa o úver z hľadiska jeho bonity, finančných možností a finančnej histórie. Recenzie ale ukazujú, že zoznam a počet ľudí spokojných s týmito úvermi neustále rastie

Profi Credit

Nebankové spotrebiteľské úvery na väčšie sumy ponúka spoločnosť Profi Credit. Tá má v ponuke bezúčelové úvery na čokoľvek pre zamestnancov, ale aj pre dôchodcov, mamičky na materskej dovolenke, živnostníkov a podnikateľov.

Tiež môžu o úver požiadať aj pracujúci v zahraničí, napríklad v Rakúsku, Českej republike, Maďarsku či Nemecku, ak tam majú stály príjem. Výška úveru môže byť od 300 €, ale kto si chce požičať väčšiu sumu, môže získať úver až do 3 000 € podľa príjmu a bonity.

Posúdenie žiadosti je veľmi rýchle a o úver sa dá požiadať aj jednoducho online. Peniaze sa v prípade schválenia poskytujú bezhotovostne priamo na účet a doba splatnosti môže byť od 18 do 42 mesiacov.

Na vybavenie treba mať pravidelný príjem a nad 18 rokov, v prípade menej bonitných klientov môže pomôcť aj ručiteľ, inak nie je žiadne ručenie nutné. Pre pravidelných klientov je možné aj individuálne zvýhodnenie a podmienky úveru.

Každý klient riadne splácajúci úver má nárok aj na revolving, čiže ďalšie čerpanie financií.

Home Credit

Medzi nebankové spoločnosti poskytujúce široké portfólio úverov patrí aj Home Credit. Táto spoločnosť sa zaoberá tak bežnými nebankovými pôžičkami, ako aj nákupom na splátky a to či už bežného tovaru alebo prefinancovaním kúpy motorových vozidiel.

V rámci nebankových úverov je najviac využívaná tzv. Hotovostná pôžička, ktorá sa poskytuje ale bezhotovostne na účet, odkiaľ ju však je možné vybrať a použiť na čokoľvek, keďže ide o bezúčelový úver na hocičo.

Požičať sa dá od 400 do 6 000 € v závislosti od bonity a výšky príjmu žiadateľa a s lehotou splatnosti na 36 až 84 mesiacov. Doba splatnosti tiež závisí od výšky úveru. Vybavenie úveru je bez poplatku rovnako ako aj vedenie a prípadné predčasné splatenie.

Na vybavenie nie je potrebný ručiteľ alebo ručenie v prípade dostatočného príjmu a bonity, pôžičku je možné do 30 dní zadarmo vrátiť a dojednať sa k nej dá poistenie aj odloženie splátok. O úver je možné požiadať aj online a peniaze sa vyplácajú do 24 hodín od podpisu zmuvy.

Quatro

Známa nebanková spoločnosť Quatro, sa zlúčila s VÚB bankou, ktorá má v ponuke tiež bezúčelové úvery s rýchlym vybavením. Quatro pôžičky sa dajú získať už od 600 €, najviac do 5 000 €.

Požiadať sa o ne dá osobne na pobočke alebo aj jednoducho cez internetovú žiadosť priamo na webstránke nebankovky.

Doba splácania môže byť od 12 do 60 mesiacov a peniaze na čokoľvek môžete mať na účte už do 24 hodín. Navyše, ak použijete pôžičku na nákup, nebankovka vráti klientovi až 5 % z ceny nákupu naspäť, pri vybraných obchodoch až 10 %.

Tesco pôžička

Hotovostná pôžička je názov pre nebankový spotrebný úver od Tesco Finančné služby, poskytovateľom pôžičky je Home Credit Slovakia a.s., ktorý je možné si vybaviť na čokoľvek a bezúčelovo pre každého záujemcu nad 18 rokov s trvalým príjmom.

O úver môžu požiadať tak bežní zamestnanci, ako aj dôchodcovia, živnostníci, SZČO a podnikatelia a pôžičku je možné vybaviť buď telefonicky alebo priamo osobne na pobočke v stánku Tesco Finančné služby.

Výplata v prípade schválenia je buď bezhotovostne na bankový účet, alebo v prípade záujmu, aj poštovou poukážkou poslanou na adresu.

Vybavenie ako aj vedenie pôžičky je bez poplatkov a taktiež aj prípadné predčasné splatenie. Na získanie nie je potrebný ručiteľ alebo iné zabezpečenie úveru, ale je potrebné mať trvalý príjem a v prípade potreby ho vedieť doložiť.

Úver je možné splácať od 12 do 84 mesiacov podľa záujmu klienta a jeho finančných možností a splátka sa uhrádza pravidelne mesačne buď priamo prevodom z účtu alebo pomocou priloženej poštovej poukážky od poskytovateľa.

Úver je možné vrátiť do jedného mesiaca bez sankcií alebo úrokov.

Cetelem

Veľký výber pôžičiek ponúka aj známa spoločnosť BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE S.A, pobočka zahraničnej banky, v minulosti známa ako nebankovka Cetelem.

Tá sa zameriava v rámci svojich finančných a úverových služieb na rozličné produkty, či už ide o kreditné karty a kreditné úvery, prípadne o nákup na splátky rôzneho tovaru. Najviac využívané sú ale nebankové spotrebné a spotrebiteľské úvery a pôžičky.

Ak potrebujete peniaze na čokoľvek a rýchlo v menšej sume, je tu napríklad Expresná pôžička od 500 do 2 000 € s lehotou splatnosti na 6 až 48 mesiacov, ktorá sa dá získať veľmi rýchlo a online.

Priamo cez webstránku banky je možné online požiadať aj o väčšie úvery. Obľúbená je pôžička na čokoľvek, čo je bezúčelový úver poskytovaný od 2 000 € do 25 000 € a to na 6 mesiacov až 10 rokov, takže sa hodí na menšie aj väčšie investície.

Na kúpu nového alebo aj ojazdeného auta sa dá použiť účelová pôžička od 2 000 € až do 34 000 € s rovnakou dobou splatnosti. Takéto parametre má aj účelová pôžička na bývanie a rekonštrukciu domácnosti.

Tiež má nebanková spoločnosť v ponuke aj pôžičku na splatenie starých úverov, ktorú poskytuje za podobných podmienok.

Nebankový úver na nehnuteľnosť

 • Nebankový úver zabezpečený nehnuteľnosťou je typ dlhodobej pôžičky, kedy sa požičiava so založením nehnuteľnosti, či už ide o rodinný dom, byt, prípadne v niektorých prípadoch aj iné nehnuteľnosti
 • Založenie a ručenie nehnuteľnosťou v tomto prípade slúži na to, aby nebankovka mohla poskytnúť aj väčšiu sumu úveru a mala poistené vrátenie peňazí
 • Niektoré takéto nebankové úvery sú na bývanie vo forme nebankových hypoték, iné sú bezúčelové a finančné prostriedky sa dajú použiť prakticky bezúčelovo na čokoľvek

Slovenská požičovňa

Slovenská požičovňa, obchodná značka VÚB banky, ponúka dva druhy úverov, kde sa ručí nehnuteľnosťou. Prvým je hypopôžička na čokoľvek, čo je v podstate americká nebanková hypotéka, hoci technicky ide o úver ručený nehnuteľnosťou.

Požičať sa dá od 2 000 € do 100 000 € a to v závislosti od výšky hodnoty založenej nehnuteľnosti a tiež podľa bonity a finančných možností žiadateľa o úver.

Táto pôžička je použiteľná na čokoľvek a doba splatnosti je možná od 5 do 30 rokov.

Od 6 600 € až do 100 000 € sa dá požičať aj hypopôžička na kúpu nehnuteľnosti, čo je už účelový úver, ktorý sa dá použiť na kúpu bytu alebo domu.

Aj táto pôžička má splatnosť od 5 do 30 rokov a najväčšou výhodou oproti iným úverom je, že nie je potrebné nič vybavovať, stačí si len vybrať nehnuteľnosť a nebanková spoločnosť všetko ostatné zariadi.

Pôžička je bez poplatku za podanie a spracovanie žiadosti, správa úveru je tiež bez poplatku a bez poplatkov sú aj mimoriadne splátky kedykoľvek a v ľubovoľnej výške.

Výhody pôžičiek tohoto druhu

 • Na rozdiel od bankových pôžičiek sú nebankové dostupnejšie pre širší okruh klientov, čo v praxi znamená, že sa dá požičať aj pre menej solventných žiadateľov
 • Viacero menších úverov je dostupných napríklad bez potvrdenia o výške príjmu, bez ručiteľa alebo ručenia a niektoré aj bez overovania a náhľadu do registrov

V prípade pôžičiek na väčšie sumy sú tu aj nebankové pôžičky s ručením nehnuteľnosťou a pre klientov bez ručiteľa aj nebankové pôžičky na zmenku.

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

 • Nebankové úvery sú spojené s vyšším úročením a z hľadiska preplatenia sú nevýhodnejšie, najmä tie krátkodobé a pôžičky bez dokladovania bonity a príjmu
 • Viacero typov úverov je obmedzených buď z hľadiska krátkej splatnosti alebo z hľadiska výšky finančného limitu, najmä SMS a online úvery
 • Ak sa ručí nehnuteľnosťou, na rozdiel od bankových úverov sa nedá požičať zväčša nad 50% jej hodnoty a aj doba splatnosti je obvykle kratšia ako v bankách