Nebankové pôžičky

Nebankové pôžičky sú úvery poskytované nebankovými spoločnosťami, ktoré môžu byť dostupné bez potvrdenia o príjme a v mnohých prípadoch aj bez registra či ručenia. Nebankové spoločnosti fungujú tak, že majú založené účty vo viacerých bankách. Vedia teda žiadateľovi odoslať peniaze v rámci jeho banky často ešte v ten istý deň. 

Niektoré nebankovky majú v ponuke aj nebankové pôžičky pre nezamestnaných. Ide však skôr o výnimky a malé pôžičky. Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu je totiž úver, ktorý vie nebanková spoločnosť poskytnúť aj menej bonitným klientom. Preto príjem klienta nie je posudzovaný tak prísne ako v klasických bankách.

Pri výbere nebankového úveru treba byť obozretný

Nové pôžičky nemôžu podľa najnovšej legislatívy poskytovať nebankovky bez licencie. Pre nebankové spoločnosti ich schvaľuje Národná banka Slovenska (NBS). Nebanková spoločnosť s platnou licenciou ma túto informáciu uvedenú na svojej webovej stránke.

V prípade nebankoviek je tiež dôležité nechať si celú zmluvu pred podpísaním podrobne vysvetliť. Ide najmä o prítomnosť rozhodcovskej doložky. Tá hovorí, že v prípade neschopnosti splácania alebo akéhokoľvek sporu je situácia posudzovaná arbitrom zvoleným nebankovkou, nie neutrálnou stranou.

Nebankové pôžičky bez registra

Nebankové pôžičky bez registra sú dostupné pre spotrebiteľov, ktorí mali v minulosti problém so splácaním a majú záznam v registri. Spoločnosti majú povinnosť skúmať kreditnú históriu žiadateľa. Niektoré však vedia poskytnúť pôžičku aj takým, ktorí mali v minulosti problém so splácaním úverov. Pri týchto žiadateľov to môže byť, vzhľadom na ich bonitu, najlepšia pôžička.

Banková pôžička sa na rozdiel od pôžičky nebankovej získava ťažšie, a to práve kvôli prísnejším podmienkam na samotného klienta. Aj preto je nebanková pôžička dostupnejšia pre ľudí s nižšou bonitou.

Nebanková pôžička online – rýchle pôžičky

Ponuky na overené nebankové pôžičky zahŕňajú aj veľmi populárne nebankové rýchle pôžičky online cez internet, ktoré ponúka nebanková spoločnosť bez ohľadu na to, kde sa žiadateľ nachádza. Pokiaľ je pre človeka prioritou komfort, toto je najlepšia pôžička. Všetko je totiž možné vybaviť z pohodlia domova.

Pri takýchto rýchlych pôžičkách je možno hovoriť o pôžičkách do 24 hodín.

Veľmi často ide o pôžičky okamžite bez dokladovania a bez potvrdenia príjmu, ktoré sú dostupné takmer ihneď a dajú sa vybaviť aj bez ručiteľa alebo bez iného ručenia.

Ponuky na overené nebankové pôžičky zahŕňajú aj veľmi populárne nebankové rýchle pôžičky online cez internet.
Ponuky na overené nebankové pôžičky zahŕňajú aj veľmi populárne nebankové rýchle pôžičky online cez internet.

Pôžičkomat – rýchla pôžička bez dokladovania príjmu

Príkladom na nebankovú pôžičku ihneď je napríklad známy poskytovateľ nebankových úverov cez internet Pôžičkomat. Pôžičky sa vybavujú jednoducho a rýchlo online žiadosťou. Tá umožňuje pre nových klientov požiadať o rýchlu pôžičku bez dokladovania príjmu vo výške od 100 do 500 € a pre dlhodobých klientov až do 900 €.

Vďaka automatizovanému systému schvaľovania môže byť pôžička vybavená do pár minút a finančné prostriedky sa takmer okamžite posielajú na účet žiadateľa.

Doba splatnosti je od 5 do 31 dní, pričom nie je potrebné dokladovať príjem. Úver tak môžu získať aj študenti, ženy na MD, dôchodcovia alebo živnostníci.

SMS pôžička – nebanková pôžička ihneď

Medzi rýchle nebankové pôžičky ihneď patria tiež SMS pôžičky, ktoré sú dostupné napríklad aj pre začínajúcich živnostníkov, študentov, podnikateľov, dôchodcov a pre ženy na MD. V určitých prípadoch je takáto rýchla nebanková SMS pôžička dostupná aj pre nezamestnaných. Sú to pre nich výhodné pôžičky, nakoľko pri nich nemusia dokladovať príjem.

Ideálna pôžička pre dlžníkov a pre ľudí so záznamom v registri je úver bez registra. Práve takéto nebankové úvery bez registra ponúkajú aj niektorí poskytovatelia SMS úverov. Parametrami a podmienkami ide o úvery veľmi podobné tým online cez internet.

Spotrebiteľské nebankové úvery do 24 hodín – pôžička ihneď

Väčšie pôžičky, ako sú online alebo SMS úvery, je možné vybaviť v prípade nebankových spoločností zameraných na väčšie spotrebiteľské pôžičky s dlhšou dobou splatnosti.

Tieto úvery sa dajú vybaviť spravidla do 24 hodín alebo do nasledujúceho dňa, pričom na rozdiel od krátkodobých malých úverov je potrebné aj dokladovanie príjmu.

Nebankovka si tiež viac overuje žiadateľa o úver z hľadiska jeho bonity, finančných možností a finančnej histórie. Recenzie však ukazujú, že zoznam a počet ľudí spokojných s týmito úvermi neustále rastie.

Nebankový úver na nehnuteľnosť

Nebankový úver zabezpečený nehnuteľnosťou je typ dlhodobej pôžičky, kedy sa požičiava so založením nehnuteľnosti, či už ide o rodinný dom, byt, prípadne v niektorých prípadoch aj iné nehnuteľnosti.

Založenie a ručenie nehnuteľnosťou v tomto prípade slúži na to, aby nebankovka mohla poskytnúť aj väčšiu sumu úveru a mala poistené vrátenie peňazí.

Niektoré takéto nebankové úvery sú na bývanie vo forme nebankových hypoték, iné sú bezúčelové a finančné prostriedky sa dajú použiť prakticky bezúčelovo na čokoľvek.

Nebankovky na Slovensku

Nebankové pôžičky na Slovensku sa v posledných rokoch stávajú čoraz obľúbenejšími vďaka tomu, že sú zvyčajne dostupnejšie a majú menej prísne kritériá ako tie, ktoré ponúkajú banky. Z tohto dôvodu ponuka rôznych finančných produktov od nebankoviek na Slovensku postupne rastie. V prípade záujmu o pôžičku ihneď je tu zoznam spoločností pôsobiacich na Slovensku.

PoskytovateľOdDoSplatnosť odSplatnosť do
Pôžičkomat100 €500 €5 dní31 dní
MoneyTU500 €5 000 €3 mesiace36 mesiacov
Home Credit400 €10 000 €závisí od výšky úveru
Tesco Pôžička400 €15 000 €12 mesiacov84 mesaicov
Cetelem 2000 €25 000 €6 mesiacov96 mesiacov
Hyper pôžička50 €25 000 €7 dní42 mesiacov
Prehľad ponuky pôžičiek od nebankových spoločností pôsobiacich na Slovensku

MoneyTu

Poskytovateľom MoneyTu online pôžičky je nebanková spoločnosť PROFI CREDIT Slovakia, s.r.o., ktorá pôsobí na slovenskom trhu už od roku 2000. Ide o online pôžičku bez nutnosti telefonovania či osobnej návštevy na pobočke. Výška úveru môže byť od 500 do 5 000 €.

V prípade MoneyTu pôžičky je schvaľovací proces o niečo prísnejší. Na vybavenie musí byť žiadateľ starší ako 18 rokov a zároveň musí mať trvalý pobyt a pravidelný príjem na území SR. Pre pravidelných klientov je možné aj individuálne zvýhodnenie podmienok úveru.

Na vyplnenie žiadosti je potrebný jeden doklad totožnosti (akceptuje sa výhradne občiansky preukaz) a informácie o zamestnávateľovi. Peniaze sa v prípade schválenia poskytujú bezhotovostne a doba splatnosti môže byť od 3 do 36 mesiacov.

Túto rýchlu pôžičku je možné do 30 dní od podpisu zmluvy vrátiť bez akýchkoľvek poplatkov. Spoločnosť tiež ponúka možnosť kedykoľvek pôžičku predčasne splatiť.

Home Credit

Medzi nebankové spoločnosti poskytujúce široké portfólio úverov patrí aj Home Credit. Táto spoločnosť sa zaoberá tak bežnými nebankovými pôžičkami ako aj nákupom na splátky, a to či už bežného tovaru, alebo prefinancovaním kúpy motorových vozidiel.

V rámci nebankových úverov je v ponuke flexibilná pôžička na kartu, ktorá sa poskytuje bezhotovostne na účet. Výška úveru je od 400 až do 10 000 € a je bez účelu, takže peniaze je možné použiť na čokoľvek. Doba splatnosti závisí od výšky úveru. Vybavenie pôžičky je bez poplatku rovnako ako aj vedenie. Pri flexibilnej pôžičke je tiež možné každý mesiac splácať inú sumu.

Na vybavenie nie je potrebný ručiteľ alebo ručenie. Žiadateľ musí byť starší ako 18 rokov a mať stály pracovný príjem. O úver je možné požiadať aj online a peniaze sa vyplácajú do 24 hodín od podpisu zmluvy.

Quatro

Nebanková spoločnosť Quatro dnes už patrí pod VÚB banku. O finančný produkt Quatro pôžičky už nie je možné požiadať, no stále je v ponuke nákup na splátky.

Ako hovorí samotný názov, ide o možnosť zakúpiť tovar v hodnote od 100 do 10 000 € na splátky. Možnosť sa vzťahuje ako na kamennú predajňu, tak aj na internetový obchod.

Na vybavenie je potrebný doklad totožnosti (najlepšie občiansky preukaz) a tiež doklad potvrdzujúci výšku príjmu. V prípade, že je možné príjem overiť v Sociálnej poisťovni, postačí iba občiansky preukaz. 

Tesco pôžička

Tesco Finančné služby ponúka jednorazový hotovostný úver vo výške 400 až 15 000 €. Ide o bezúčelovú pôžičku bez poplatkov za vybavenie.

Na vybavenie je okrem plnoletosti podmienkou aj potrebný stály príjem. O úver tak môžu požiadať bežní zamestnanci, ako aj dôchodcovia, živnostníci, SZČO a podnikatelia a pôžičku je možné vybaviť buď telefonicky, alebo priamo osobne na pobočke v stánku Tesco Finančné služby.

Výplata v prípade schválenia je buď bezhotovostne na bankový účet, alebo v prípade záujmu aj poštovou poukážkou poslanou na adresu.

Tento nebankový uver je možné splácať od 12 do 84 mesiacov podľa záujmu klienta a jeho finančných možností a splátka sa uhrádza pravidelne mesačne buď priamo prevodom z účtu alebo pomocou priloženej poštovej poukážky od poskytovateľa.

Tesco Finančné služby má tiež v ponuke aj pôžičku na kartu v rozmedzí 400 až 10 000 € na čokoľvek a bez poplatkov za vybavenie. Peniaze z karty je možné čerpať opakovane, bez nutnosti spisovať novú zmluvu. Každý mesiac je tiež možné posielať inú splátku alebo si ju po každom pol roku odložiť.

O pôžičku je možné požiadať online, telefonicky alebo v Tescu na stánku finančných služieb.

K žiadosti je potrebné predložiť číslo bankového účtu, občiansky preukaz, prípadne potvrdenie o trvalom pobyte a druhý doklad totožnosti (vodičský preukaz, cestovný pas, rodný list). Tiež sa v prípade potreby vyžadujú doložiť informácie o príjme a zamestnávateľovi (názov, adresa a telefónne číslo).

Cetelem

Veľký výber pôžičiek ponúka aj známa spoločnosť BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE SA, pobočka zahraničnej banky, v minulosti známa ako nebankovka Cetelem.

Tá sa zameriava v rámci svojich finančných a úverových služieb na rozličné produkty. Ponúka napríklad kreditné karty a kreditné úvery, prípadne nákup na splátky rôzneho tovaru. Najviac využívané sú však nebankové spotrebné a spotrebiteľské úvery a pôžičky.

V prípade úveru na čokoľvek a rýchlo v menšej sume, je tu napríklad Expresná pôžička od 500 do 2 000 € s lehotou splatnosti na 6 až 48 mesiacov. Jedná sa o rýchlu pôžičku, ktorú je možné vybaviť online.

Priamo cez webovú stránku banky je možné online požiadať aj o väčšie úvery. Obľúbená je pôžička na čokoľvek, čo je bezúčelový úver poskytovaný od 2 000 do 25 000 €, a to na 6 až 96 mesiacov, takže sa hodí na menšie aj väčšie investície.

Na kúpu nového alebo aj ojazdeného auta sa dá použiť účelová pôžička od 2 000 až do 34 000 € s dobou splatnosti 6 až 84 mesiacov. Takéto parametre má aj účelová pôžička na bývanie a rekonštrukciu domácnosti.

Nebanková spoločnosť má tiež v ponuke aj pôžičku na splatenie starých úverov.

Hyper Pôžička

Táto nebankovka ponúka dva produkty. Prvým je bezúčelová Hyper pôžička od 50 do 25 000 €. Doba splatnosti je v rozmedzí 7 dní až 42 mesiacov a je možné sú vybaviť z pohodlia domova. Vyžaduje sa plnoletosť, trvalý pobyt na území SR a stály príjem. Je dostupná aj pre dôchodcov a SZČO. Na vybavenie sú potrebné 2 doklady totožnosti.

Spoločnosť tiež ponúka novú pôžičku s názvom Malá Hyper Pôžička, čo je rýchla pôžička vo výške od 50 až do 1 000 €. Doba splatnosti je do 30 kalendárnych dní, pričom konkrétny deň splatnosti si zvolí žiadateľ sám.

Túto malú pôžičku je možné získať naozaj jednoducho, a to bez účelu pôžičky či potvrdenia o príjme. Je teda dostupná aj pre študentov, dôchodcov alebo mamičky na MD. Vybavuje sa prostredníctvom nezáväzného online formuláru. Následne je žiadateľ kontaktovaný telefonicky a po schválení sa peniaze odosielajú ihneď na účet. 

Nové nebankové pôžičky

S pohyblivým trhom sa menia aj pôžičky, ich podmienky a podoby. Na nové nebankové pôžičky človek narazí častejšie. Súčasné služby poskytujú najmä refinancovanie starších a najmä nevhodných pôžičiek. Po akých produktoch nebankových spoločností môže ešte klient siahnuť?

Peniaze do domácnosti

Ide o spoločnosť s veľmi rýchlym a jednoduchým prístupom k peniazom. Poskytne finančnú pomoc na základne novej nebankovej pôžičky. Stačí vyplniť online formulár so základnými osobnými údajmi.

K žiadosti treba priložiť ďalšie potrebné dokumenty:

 • občiansky preukaz
 • výpis z účtu za posledný mesiac
 • prípadne výplatnú pásku

Výška pôžičky sa pohybuje vo výške od 600 € do 6 000 € a maximálna doba splácania je 5 rokov. Záujemca získa peniaze výhradne na bankový účet. Vybavenie je bez poplatkov a osoba má neustály prístup k svojmu účtu online.

Silverside

Novú nebankovú pôžičku si jednotlivec rýchlo vyrieši aj v Silverside. Okrem klasickej pôžičky ponúka aj refinancovanie starších a nevýhodných pôžičiek. Vďaka ich službe si klient spojí všetky pôžičky do jednej a tú spláca len v jednej spoločnosti.

Pôžička na refinancovanie je pre osoby od 18 do 74 rokov. Jej rozsah sa pohybuje od 500 do 10 000 eur so splatnosťou do 96 mesiacov. Úroková sadzba je pritom od 18,43 % do 20,91 %.

Ich bežným produktom je však Rozumná pôžička, ktorá má rovnakú ponuku ako refinančná. Na schválenie pôžičky potrebuje klient niekoľko dokladov:

 • občiansky preukaz
 • vodičský preukaz (prípadne pas alebo preukaz zdravotného poistenia)
 • výpis z účtu
 • potvrdenie o príjme
 • iné doklady o potvrdení príjmu

Aj o túto pôžičku sa dá požiadať cez online formulár, kde záujemca vyplní základné osobné údaje. Za jej poskytnutie sa neplatia žiadne poplatky.

Overené nebankové pôžičky

Ak sa chce osoba vyhnúť nepríjemnostiam, mala by siahnuť najmä po overených nebankových pôžičkách. Existuje niekoľko základných tipov, ktoré treba pri výbere pôžičky dodržiavať.

V prvom rade musí byť poskytovateľ zaregistrovaný v Národnej banke Slovenska. NBS vykonáva dohľad nad všetkými finančnými subjektmi a kontroluje dodržiavanie zákona. Overuje dôveryhodnosť a pôvod každého vkladu poskytovateľa do imania.

Spoločnosť s overenou nebankovou pôžičkou má prehľadný web, jednoduchý prístup k informáciám a zreteľné podmienky. Človek by sa mal vyhnúť tým pôžičkám, kde sú informácie skryté alebo ťažko (príp. vôbec) vyhľadateľné. Zároveň tá spoločnosť, ktorá si vyžaduje viac dokladov na overenie, je dôveryhodnejšia.

Pozerať treba aj na recenzie. Množstvo klientov už určite služby využilo a ich osobné skúsenosti môžu pri výbere spoločnosti zavážiť. Pozor však na nepravé recenzie. Stopkou by mali byť recenzie s nepravými fotkami, prípadne s príliš pozitívnym hodnotením. Niektoré dokonalo formulované recenzie vznikajú práve u marketérov spoločnosti.

Najlepšia nebanková pôžička

najlepšiu nebankovú pôžičku si človek vyberá s rozumom. Mala by spĺňať tie najdôležitejšie kritériá. To znamená, že by mala byť overená, zaregistrovaná v NBS a úroková sadzba by nemala prevyšovať schopnosť splácania.

Medzi takých poskytovateľov patrí napríklad HomeCredit alebo MoneyTu. Medzi najlepšie nebankové pôžičky patrí aj Quatro alebo Tesco pôžička, ktorá jednoducho uľahčí nákup, ktorý si osoba aktuálne nemôže dovoliť.

Výhody nebankových pôžičiek

Nebanková pôžička je veľmi flexibilný finančný produkt, ktorého výhody môžu žiadateľom pomôcť v rôznych neočakávaných situáciách. Ako hlavné výhody sa dajú označiť napríklad:

 • Na rozdiel od bankových pôžičiek sú pôžičky nebankové dostupnejšie pre širší okruh klientov, čo v praxi znamená, že sa dá požičať aj pre menej solventných žiadateľov, ako napríklad pri nebankovej pôžičke bez registra.
 • Viacero menších úverov je dostupných napríklad bez potvrdenia o výške príjmu, bez ručiteľa alebo ručenia a niektoré aj bez overovania a náhľadu do registrov.
 • Ako výhodu treba uviesť aj rýchlosť, veľa nebankových spoločností posiela peniaze na účet ešte v ten istý deň, čo ju robí z hľadiska doby čakania jednou z najvýhodnejších pôžičiek.
 • V neposlednom rade treba spomenúť aj komfort, pôžička sa dá často vybaviť z pohodlia domova, takže netreba nikam chodiť.

V prípade pôžičiek na väčšie sumy sú tu aj nebankové pôžičky s ručením nehnuteľnosťou a pre klientov bez ručiteľa alebo nebankové pôžičky na zmenku.

Najvýhodnejšia pôžička?

Nebankové úvery majú nesporne svoje výhody. Za tie najvýhodnejšie pôžičky sa však určite považovať nedajú. Tu je niekoľko nevýhod týchto rýchlych pôžičiek, ktoré treba pred podpísaním zmluvy určite vziať do úvahy.

 • Nebankové úvery sú spojené s vyšším úročením a z hľadiska preplatenia sú nevýhodnejšie, najmä tie krátkodobé a pôžičky bez dokladovania bonity a príjmu.
 • Viacero typov úverov je obmedzených buď z hľadiska krátkej splatnosti, alebo z hľadiska výšky finančného limitu, najmä SMS a online úvery.
 • Ak sa ručí nehnuteľnosťou, na rozdiel od bankových úverov sa nedá požičať zväčša nad 50 % jej hodnoty a aj doba splatnosti je obvykle kratšia ako v bankách.

Ako už bolo spomenuté, nebankovky na Slovensku postupne naberajú na popularite najmä pre svoju dostupnosť a flexibilitu. Majú svoje výhody aj nevýhody. Pre ľahšie vyhľadávanie je možné zoznam nebankoviek nájsť na internete Je však dôležité vždy zvážiť, či je takáto pôžička naozaj nutná, a tiež či je pre žiadateľa možné tento úver splácať.