Pôžička do 24 hodín – bez dokladovania príjmu, porovnanie 2024

V prípade náhlej finančnej tiesne ľudia zvyknú hľadať rýchle riešenia problému. Najlepšie okamžite. Banky si na základe regulácií vyžadujú viac času na poskytnutie úveru alebo pôžičky. V naliehavej finančnej situácií môžu byť nebankové spoločnosti záchrancovia, ktorí ponúknu pôžičky ihneď, prípadne do 24 hodín.

Samozrejme, banky ponúkajú relatívne rýchly produkt s názvom spotrebný úver, avšak komplikácie môžu nastať pri dokladovaní niektorých dokumentov. Tieto problémy u nebankových spoločnostiach spravidla nenastávajú alebo sa riešia flexibilnejšie.

Nebankové spoločnosti narozdiel od bánk zvyčajne nesledujú účelovosť. To znamená, že im je jedno, ako klient požičané peniaze minie. Či už na splátku, iný dlh alebo na dovolenku. Väčšina nebankových spoločností ponúka pôžičky do 24 hodín bez dokladovania príjmu klienta, čo môže byť pre ľudí v akútnej finančnej tiesni spasením. No neplatí to pre všetky.

Ako fungujú pôžičky do 24 hodín? Dajú sa vybaviť aj online? Na čo si dať pozor? Kde sa dá vybaviť pôžička do 24 hodín?

1. Pôžičky

Pôžičky sú jedna z foriem úveru. Spravidla na kratšiu dobu. To znamená, že peniaze sa dajú rýchlo požičať, avšak aj rýchlo splatiť a s vyšším úrokom. Dôvodom je rýchle vybavenie, nedokladovanie príjmu a bezúčelovosť. Tieto faktory spôsobujú vyššiu cenu za požičanie peňazí – vyšší úrok.

V súčasnosti na Slovensku je možné vybaviť pôžičku do 24 hodín viacerými spôsobmi. Je možné si požiadať o pôžičku online na stránke nebankovej spoločnosti. Ak má nebanková spoločnosť kamennú pobočku, môže klient prísť osobne a tak požiadať o peniaze. Nebankové pôžičky je možno si vybaviť cez sms alebo telefonicky. V tom prípade môže ísť o pôžičku do hodiny.

Všetko povedané znamená, že možností a ponúk je mnoho. Avšak treba zvážiť súčasnú situáciu každého klienta a vybrať si pôžičku podľa individuálnych preferencií klienta. Niekomu môže vyhovovať pôžička od spoločnosti X, druhému od spoločnosti Y. Okrem konkrétnych nebankových spoločností treba zvážiť aj všeobecné výhody a nevýhody takýchto druhov pôžičiek.

Online pôžičky

Obľúbenou pôžičkou je nebanková pôžička online. Ide o najjednoduchší spôsob, akým sa človek môže dostať k rýchlej pôžičke. Takmer každá nebanková spoločnosť, ak nie každá, ponúka na svojej stránke jednoduchú úverovú kalkulačku. Do tejto kalkulačky stačí zadať požadovanú výšku pôžičky, dobu splácania, prípadne výšku splátky a kalkulačka ukáže požadované informácie.

Ide o jeden z najrýchlejších prístupov k peniazom. Stačí pripojenie k internetu, notebook alebo mobil a všetko sa dá vybaviť z pohodlia domova. Netreba nikde chodiť, volať a väčšinou ani doplniť výšku príjmu alebo výpis z úverového registra.

Na jednej strane sú online kalkulačky veľmi jednoduché na použitie, avšak na strane druhej nie vždy povedia všetky potrebné informácie. Tým, že je snaha o jednoduchosť, sa napríklad vo výsledku neobjaví úrok, prípadne najdôležitejšie číslo a to RPMN – ročná percentuálna miera nákladov.

Výhody a nevýhody pôžičiek do 24 hodín

Pôžička sa uzatvára zmluvou, ktorú musia podpísať obidve strany – veriteľ a dlžník. Každá zmluva musí obsahovať minimálne identifikáciu zmluvných strán, výšku pôžičky, výška splátok dobu a spôsob splácania, RPMN a práva a povinnosti zmluvných strán. Ak zmluva obsahuje všetky spomenuté tak je pravdepodobné, že ide o overenú spoločnosť a bezpečnú zmluvu.

Ako najväčšia výhoda pôžičiek vo všeobecnosti je rýchlosť. Peniaze má klient ihneď alebo do 24 hodín. SMS pôžičky, zvyčajne pôžičky do hodiny alebo pôžičky online sú najrýchlejší spôsob, avšak aj formulárom na stránke sa nestratí veľa času. Pri overených spoločnostiach, či už bankových alebo nebankových platí, že majú kvalifikovaný personál. Ten dokáže každému klientovi poradiť a poskytnúť všetky informácie.

Veľkými výhodami sú tiež veľká dostupnosť pôžičiek a ich bezúčelovosť. Teda klient má mnoho možností, kde si môže vybrať pôžičku a k tomu banka nebude sledovať, na čo požičané peniaze minul. Toto neplatí pre pôžičky, ktoré sa viažu na účel, napríklad pôžička na auto.

Aj pri rýchlych pôžičkách do 24 hodín je možné mať dlhšiu dobu splácania. Tie sa síce líšia od poskytovateľa pôžičky, no dá sa flexibilne prispôsobiť danému klientovi. Pri všetkých pôžičkách je nevyhnutné sledovať RPMN a ak nie je uvedené, treba zbystrieť a pýtať sa.

Ako hlavnú nevýhodu pôžičiek do 24 hodín je úrok a poplatky. Aj keď niekto potrebuje peniaze čo najrýchlejšie, netreba sa unáhliť. Rýchle pôžičky zvyknú mať v zmluvách skryté poplatky alebo podmienky, ktoré nemusia byť viditeľné na prvý pohľad.

Spoločnosti sa prirodzene snažia využiť urgentnosť peňazí, tým pádom môžu skúšať poroznosť klienta. Preto je nevyhnutné aj pri nebankových pôžičkách do 24 hodín poriadne čítať zmluvu a pozrieť si všetky podmienky. Pôžičky sú dobrým sluhom, no môžu byť zlým pánom. V horšom prípade sa klient môže dostať do exekúcie. Tomu sa dá vyhnúť skúmaním relevantnosti pôžičky a dôkladným čítaním zmluvy.

2. Nebankové pôžičky

Banky tiež ponúkajú spotrebný úver, ktorý je formou pôžičky. Pri bankách avšak je potrebné splniť spravidla viac podmienok, tým pádom nemusia byť dostupné pre každého a rýchlo. Nebankové spoločnosti tento problém vyriešili tým, že požadujú menej dokumentov a stavajú na rýchlosti poskytnutia pôžičky.

Taktiež väčšina nebankových spoločností nepožadujú dokladovanie príjmu alebo výpisu z úverového registra. Týmto sa celý proces zrýchli a stane sa dostupnejším pre viac klientov. Na Slovensku je viacero poskytovateľov rôznych druhov pôžičiek do 24 hodín.

Okrem toho, pár nebankových spoločností poskytuje pôžičky cez poštovú poukážku na adresu, teda pôžičky na ruku. V takom prípade žiadateľ síce nemá peniaze tak rýchlo k dispozícií, no prakticky ide o pár dní.

Ahoj

Nebanková pôžička do 24 hodín od spoločnosti Ahoj je veľmi rýchlym spôsobom, ako sa dostať k pôžičke. Dôveryhodnosť prídava fakt, že je dcérskou spoločnosťou 365 banky.

Ponúka zobrať si online pôžičku takmer ihneď, a to v hodnote od 400 do 10 000 eur. Doba splácania sa dá prispôsobiť od 1 až do 8 rokov, takže klient si dokáže spočítať, či a ako bude schopný splácať. Žiadosť sa vyplní online a výsledok schválenia by sa mal klient odzvedieť do 5 minút. Po schválení spoločnosť sľubuje peniaze na účte v deň podania žiadosti.

Výhodou je rýchlosť schválenia a jednoduchosť požiadania o pôžičku okamžite. Na druhej strane, Ahoj vyžaduje minimálny vek žiadateľa 21 rokov a tiež dokladovať príjem. Príjem musí byť stabilný zo zamestnania, podnikania alebo dôchodku. Klient nesmie mať odklad splátok v inej spoločnosti, platobné problémy alebo byť práceneschopný.

Pôžička od Ahoj je teda relatívne vhodná možnosť pôžičky online a do 24 hodín, no musia byť splnené podmienky, ktoré môžu byť pre niektorých žiadateľov nesplniteľné.

Mini pôžička do 24 hodín

Mini pôžičkou do 24 hodín si vie žiadateľ požiadať o pôžičku naozaj rýchlo. Tento produkt je ponúkaný cez stránku PodajŽiadosť.sk, na ktorej je online kalkulačka.

Výška pôžičky je tiež v limite od 400 do 10 000 eur s možnosťou vybrať si dobu splácania. Doba splácania je možná od 1 do 8 rokov. Splátky sú mesačné a výhodou kalkulačky je relatívna transparentnosť. To znamená najmä to, že pri voľbe výšky pôžičky a doby splácania ukáže okrem výšky splátky aj RPMN, ktoré by si mal žiadateľ porovnávať.

Výhodou je možnosť žiadať o pôžičku aj bez výpisu z úverového registra, avšak na stránke nie je zmienené to, či ide o pôžičku bez dokladovania príjmu alebo iných dokumentov. Preto je nevyhnutné sa pýtať a zisťovať si čo najviac informácií.

Home Credit

Nebanková spoločnosť má v ponuke Flexibilnú pôžičku, ktorú sľubuje vybaviť do 15 minút. HomeCredit je známa spoločnosť a overená nebankovka, čo znamená že o bezpečnosť by sa klient nemusel báť.

Ponuka výšky pôžičky je v limite od 400 do 10 000 eur s možnosťou voľby výšky splátky. Na základe výšky splátky sa vyčísli, ako dlho bude klient pôžičku splácať. Táto pôžičke je avšak vo forme revolvingového úveru, tým pádom peniaze bude mať klient na karte od tejto spoločnosti.

Touto formou sa HomeCredit snaží o opakované pôžičky práve od tejto spoločnosti. So žiadosťou o úver sú potrebné minimálne 2 doklady a to občiansky preukaz a druhý doklad, napríklad rodný list alebo vodický preukaz. S týmito dokladmi sa tiež požaduje doložiť stály zdroj príjmu.

MoneyTU

Pôžička MoneyTU je tiež vhodnou voľbou pôžičky do 24 hodín. Od MoneyTU si žiadateľ vybaví pôžičku online s prehľadnou kalkulačkou na stránke.

Limit tejto online pôžičky je od 500 do 5 000 eur s tým, že žiadateľ si určí dobu splácania. Na základe doby splácania mu kalkulačka úkáže, koľko bude mesačne splácať. Okrem tejto sumy je uvidí aj RPMN a sumu, ktorú celkovo zaplatí.

O túto pôžičku môže požiadať každý s trvalým pobytom v SR a minimálnym dovŕšeným vekom 18 rokov. Tiež sa požaduje byť zamestnaný na trvalý pracovný pomer u zamestnávateľa v SR. Cez online formulár si žiadateľ jednoduchými intuitívnymi krokmi požiada o pôžičku. MoneyTU sľubuje peniaze na účte do 3 hodín od žiadosti, prípadne do 24 hodín.

Pre lojálnych klientov, teda tých, ktorý čerpali pôžičku opakovane, je ponuka čerpať pôžičku v dvojnásobnej výške, ako bola prvá pôžička.

Easy pôžička

Easy pôžička ponúka požičiať si od 400 do 10 000 eur. Dobu splatnosti si môže žiadateľ vybrať od 1 do 8 rokov. Následne uvidí, koľko bude jeho mesačná výška plátky.

Celý proces je možné vybaviť z domu cez online formulár, ktorý by mal zabrať približne 5 minút. Po vyplnení formulára sa pri tejto pôžičke žiadateľ dozvie predbežný výsledok schválenia do 5 minút. Ak je pôžička predbežne schválená, na uvedený email žiadateľ dostane pokyn na poskytnutie požadovaných dokumentov. Tie údajne stačí odfotiť a poslať naspäť.

Menším problémom v tomto produkte pôžičky je to, že nie je uvedené, aké dokumenty sú potrebné na schválenie pôžičky. Aj keď kalkulačka je transparentná tým, že ukáže aj výšku RPMN, potrebné dokumenty sa žiadateľ dozvie až po zaslaní online formulára.

Porovnanie

Pre výber tej správnej banky alebo nebankovej spoločnosti je nevyhnutné nájsť takú spoločnosť, ktorá je overená a relevantná. Medzi vybranými spoločnosťami, ktoré prešli týmto sitom je dobré si pozrieť konkrétne ponuky daných spoločností. Niektoré sa líšia menej, niektoré viac, no spoločným menovateľom je rýchlosť vybavenia.

Vďaka konkurencií sa snažia všetky spoločnosti zrýchlovať celý proces vybavovania pôžičky a tým prilákať viac klientov. Avšak aj keď ide u človeka o finančnú tieseň a peniaze potrebuje rýchlo, čas vybavenia by nemal byť jediným faktorom, na základe ktorého by sa mal rozhodovať.

Relatívne dobrým pomocníkom pri výbere pôžičky do 24 hodín môže byť portál Porovnajto.sk. Ide o sprostredkovateľa, ktorý má vlastnú online kalkulačku, ktorá je podobná ako majú aj nebankové spoločnosti. Do nej stačí zadať výšku pôžičky, dobu splácania alebo výšku splátky. Na základe toho ukáže ponuky spoločností, ktoré je jednoduché porovnať a jednoduchšie sa rozhodnúť.

V súčasnosti teda nie je problém zobrať si pôžičku. Môže o ňu požiadať takmer ktokoľvek. Treba avšak zvážiť všetky možnosti a neunáhliť sa vo výbere. Pretože z unáhleného rozhodnutia a zobrania prvej ponuky, ktorá sa naskytne, sa môže stať problém, ktorý spôsobí omnoho väčšie problémy.