Pôžičky bez dokladovania príjmu

Pôžičky bez dokladovania príjmu a bez ručenia nehnuteľnosťou patria medzi najviac žiadené úvery pre širokú skupinu klientov, či už ide o ľudí s menšou bonitou alebo nepravidelným príjmom, prípadne o ľudí, ktorí len jednoducho nemôžu alebo nechcú dokladovať svoj príjem.

Najvýhodnejšia pôžička bez dokladovania príjmu a ručenia je síce z banky, ale tento úver môže získať len klient s dobrou bonitou alebo ak je klientom banky dlhšiu dobu, takže najviac sa poskytujú úvery bez dokladovania príjmu z nebankových subjektov.

Banky a nebankovky si vedia overiť príjem žiadateľa online v registry sociálnej poisťovne.

Nebanková pôžička môže mať viacero foriem – môže ísť o SMS pôžičky, online pôžičky alebo aj o väčšie úvery, napríklad spotrebiteľská pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín.

Väčšinou sa takáto pôžička poskytuje nad 1000 Eur, kým krátkodobé menšie rýchle pôžičky bez dokladovania a potvrdenia príjmu sú do 500 Eur. Okrem toto je možné v niektorých nebankových subjektoch vybaviť aj leasing, auto úver alebo spotrebný úver na auto.

Pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu

Pôžička pre nezamestnaných bez príjmu sa dá získať buď bez ručenia alebo s ručením. V prípade, že ide o menšie a rýchle pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia a bez príjmu, najčastejšie sa jedná o krátkodobé úvery cez SMS (čiže úvery cez telefón) alebo internet

Tieto pôžičky sa poskytujú žiadateľom, ktorý vedia preukázať príjem, ktorý však nemusí pochádzať z klasického zamestnania. Ide zväčša o slobodné povolania alebo tzv. free lancerov. Väčšie pôžičky sa už obvykle nedajú získať bez ručenia nehnuteľnosťou, kde práve založenie nehnuteľnosti je náhradou za dokladovanie príjmu.

Tento typ pôžičiek ale neposkytujú licencované banky a nebankové spoločnosti, preto neodporúčame o tekéto pôžičky žiadať. Niektoré pôžičky sú dostupné aj bez registra, čiže bez skúmania finančnej minulosti avšak vždy musí dôjsť k posúdeniu aktuálnych záväzkov.

Výhodou je, ak sa dajú takéto pôžičky získať aj ihneď alebo takmer okamžite, čo spĺňajú najmä menšie nebankové úvery. Pre ľudí bez trvalej práce sa dá požičať aj s ručením cez bonitného ručiteľa, ktorý ale musí mať dostatočný príjem a musí ho vedieť dokladovať.

Pôžička bez registra môže mať zas nevýhodu v tom, že môže byť drahšia ako ostatné úvery, keďže je pre poskytovateľa rizikovejšia. Pôžička bez registra je hovorovým pomenovaním situácie, keď nebanková spoločnosť poskytne úver aj žiadateľovi, ktorý mal v minulosti problém so splácaním svojich záväzkov.

Takáto pôžička bez príjmu je potom buď na menšiu sumu bez ručenia alebo na vyššiu, ale už s ručením.

pozicky-bez-dokladovania-prijmu-640x453-3565409

SMS pôžička

Najrýchlejšia pôžička bez dokladovania príjmu, overenie príjmu online, a s vybavením takmer ihneď je SMS úver. Táto pôžička bez dokladovania o príjme je dostupná aj bez ručiteľa alebo bez iného ručenia a poskytuje sa v niektorých prípadoch aj bez registra.

Vybaviť sa dá na čokoľvek, pretože je spravidla bezúčelová a na získanie stačí mať vek nad 18 rokov. Niektoré nebankové subjekty zamerané na SMS pôžičky vyžadujú ale vopred registráciu, iné umožňujú požičať si aj prvý úver priamo cez SMS pre nového žiadateľa.

Pôžičky online

Cez internet sa dajú získať tiež zaujímavé úvery a pôžičky bez dokladovania príjmu alebo potvrdenia o výške príjmu. Ide o krátkodobé a menšie úvery na niekoľko stoviek €, pričom niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú aj pôžičky bez registra.

Bez dokladovania príjmu sú online úvery vo veľkej väčšine prípadov aj bezúčelové, takže je možné peniaze použiť na hocičo. Vyplatenie je buď priamo na bankový účet klienta alebo niektoré nebankovky ponúkajú aj možnosť zaslania poštového šeku.

Pôžičkomat

Rýchla online pôžička bez dokladovania príjmu sa dá získať aj cez Pôžičkomat. Ide o bezúčelové úvery od 25 €, pre nových žiadateľov do 95 €, pre dlhodobých až do 900 €. Doba splatnosti je typická pre krátkodobé úvery, čiže od 5 do 31 dní.

Na vybavenie úveru je treba príjem dokladovať, bez dokladovania príjmu to nepojde. Je dôležité, aby vedel klient úver splatiť. Pôžička je dostupná aj pre menej bonitných klientov ako sú napríklad dôchodcovia, študenti alebo ženy na materskej dovolenke.

Nebankové pôžičky do 24 hodín

Bez dokladovania príjmu, overenie online, a niekedy aj bez registra, t.j. s negatívnym záznamom v úverovom registry, a bez ručenia je možné získať tiež spotrebiteľské pôžičky z nebankových spoločností.

V tomto prípade už nejde o krátkodobé úvery, ale o väčšie pôžičky splátkového charakteru s dlhšou lehotou splatnosti, ktoré je možné získať či už osobne, alebo aj online a telefonicky.

Veľa nebankových spoločností nemusí vyžadovať priamo dokladovanie príjmu, ale požaduje napríklad výpis z účtu, alebo si príjem overí inak.

Tesco pôžička

Hotovostná pôžička je bezúčelový spotrebiteľský úver, ktorý sa dá získať cez Tesco Finančné služby a poskytuje sa od 800 do 16.000 € na čokoľvek. Poskytovateľom pôžičky je Home Credit Slovakia a.s.

Doba splatnosti je od 1 do 7 rokov a v prípade, že je človek trvalý zamestnanec s príjmom na Slovensku, môže o úver požiadať aj bez doloženia výšky príjmu.

O úver môžu žiadať ale aj dôchodcovia a živnostníci, kde však už môže byť nutné predložiť potvrdenie o príjme. Úver sa vypláca spravidla na účet ihneď po schválení, prípadne do niekoľko dní poštovou poukážkou.

Pôžička bez dokladovania príjmu a banka

Medzi výhodné pôžičky patria určite tie bankové, ktoré môžu byť vo forme menších aj väčších úverov. Požičať sa dá napríklad spotrebný úver na čokoľvek, hypotekárny úver alebo úver na bývanie, prípadne aj povolené prečerpanie k účtu alebo pôžička na prefinancovanie úveru z inej banky či nebankovky.

Bez dokladovania príjmu sa dajú vybaviť tieto pôžičky a úvery ale len v prípade, ak ste dlhšiu dobu klientom banky a ste dostatočne bonitní, ale napríklad väčšinou hypo úver sa bez dokladovania príjmu vybaviť nedá, najmä ak si nevie banka overiť váš príjem v online registroch.

Cetelem pôžička

V ponuke nebankovej spoločnosti BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE SA, pobočka zahraničnej banky, známej ako Cetelem možno nájsť rôzne druhy pôžičiek, či už účelový alebo aj bezúčelový úver.

Bez dokladovania príjmu je možné si požičať jedine v prípade, že je žiadateľ zamestnanec s trvalým pracovným pomerom, takže si ho môže nebankovka overiť cez vlastné zdroje.

V ponuke je bezúčelová pôžička od 500 € až do 25.000 €, ale aj účelové pôžičky na auto, bývanie či refinancovanie a to až do 34.000 €. Väčšina pôžičiek má splatnosť od 6 do 120 mesiacov.

Poštová banka

Poštová banka ponúka ako možné úvery aj bez dokladovania príjmu spotrebné úvery a kontokorentný úver. Povolené prečerpanie, čiže kontokorent, poskytuje pre osobné účty a to od 100 € až do 2.000 € v závislosti od obratu na účte.

Na čokoľvek alebo na splatenie úverov je možné si požičať spotrebnú pôžičku a to od 300 do 30.000 € so splatnosťou na 1 až 9 rokov.

Tento úver je bez ručiteľa a ručenia a pre zamestnancov pracujúcich na trvalý pracovný pomer na Slovensku je bez preukazovania príjmu. Príjem si banka overí online.

ČSOB

ČSOB banka ponúka úvery, ktoré sa dajú získať aj bez dokladovania príjmu, tiež vo forme splátkových úverov aj povoleného prečerpania k účtu. To poskytuje k bežnému účtu vo výške od 150 € do 6.000 € a to bez poplatku za poskytnutie úveru.

V rámci spotrebných úverov má bezúčelový úver, úver na bývanie aj úver na splatenie pôžičiek a tieto sa dajú získať od 600 až do 25.000 €, tiež na 1 až 9 rokov. Samozrejme, u niektorých klientov dokladovanie príjmu môže banka dodatočne vyžadovať.

SLSP

Slovenská sporiteľňa umožňuje požičať si pre klientov, ktorým chodí na účet výplata alebo majú trvalé zamestnanie, Spotrebný úver na čokoľvek, ktorý je bez zbytočných poplatkov a tiež bez ručenia alebo ručiteľa.

Samozrejme je treba dokladovať výšku príjmu  ale nie účel použitia finančných prostriedkov a požičať sa dá od 300 do 30.000 € na 1 až 9 rokov. Tým, ktorým stačí menšia finančná rezerva, je určený kontokorentný úver od 300 do 5.000 €, tiež bez poplatkov za zriadenie.

Tatra Banka

Voliteľné prečerpanie aj bežný bezúčelový spotrebný úver sa dajú vybaviť aj bez dokladovania príjmu v Tatra Banke. Kontokorent sa dá získať až do 3.500 € a je bez poplatku, bez dodatočného zabezpečenia a úroky sa počítajú iba zo skutočne čerpanej sumy.

Spotrebný úver má banka v ponuke od 500 do 25.000 € a so splatnosťou na 12 až 108 mesiacov, pričom aj v tomto prípad je možné si požičať bez nutnosti mať spoludlžníka alebo ručiteľa.

Bez dokladovania príjmu je úver pre klientov s trvalým zamestnaním alebo s účtom v banke aspoň 6 mesiacov

VÚB

Všeobecná úverová banka má v ponuke pôžičky a úvery spotrebného aj kontokorentného typu, ktoré je možné získať pre zamestnancov s trvalým príjmom alebo pre ľudí s dostatočnou finančnou históriou v banke aj bez príjmu, ktorý by museli pracne dokladovat.

Flexidebet je napríklad kontokorentný úver, ktorý sa dá vybaviť na čokoľvek už do 24 hodín, pre klientov banky je možné si online cez internet banking vybaviť online pôžičku až do 10.000 €.

Bežný spotrebný úver sa dá získať bezúčelovo alebo na bývanie či refinancovanie a to od 490 € až po 25.000 € na 13 až 108 mesiacov.

Prima banka

Spotrebné aj kontokorentné úvery s možnosťou vybavenia bez dokladovania príjmu formou potvrdenia o príjme ponúka tiež Prima banka. Povolené prečerpanie k účtu poskytuje až do sumy 1.500 € a to bez doloženia účelu použitia finančných prostriedkov na čokoľvek.

Čo sa týka spotrebných úverov, je možné si požičať bezúčelovo aj na refinancovanie a to od 1.000 € do 15.000 €. Doba splatnosti je od 2 do 9 rokov a o pôžičku môžu požiadať zamestnanci, podnikatelia s aspoň 1 ročnou históriou a tiež dôchodcovia.

Quatro pôžička

Na čokoľvek a aj bez dokladovania príjmu potvrdením o príjme sa dá požičať aj vo VUB banke, ktorá prevzala značku Quatro, ktorá sa zameriava tak na spotrebiteľské úvery ako aj na splátkové úvery či kreditné karty.

Bezúčelová pôžička sa dá vybaviť od 600 do 5.000 € a na čokoľvek s dobou splatnosti od 1 do 5 rokov. O úver je možné požiadať osobne, telefonicky alebo online cez internet a obvykle do 24 hodín je pôžička schválená a peniaze sa posielajú bezhotovostne na bankový účet.

Ide o klasický splátkový úver so splácaním pravidelnými mesačnými splátkami.

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Pôžička bez ručiteľa a dokladovania príjmu sa dá získať tak v banke ako aj v nebankovej spoločnosti a ponuka týchto úverov je pomerne široká
  • Ak si chcete požičať aj bez registra a dokladovania príjmu, môžete to spraviť či už vo forme malého úveru na kratšiu dobu, ale napríklad si zobrať aj väčšiu pôžičku s ručením nehnuteľnosťou
  • Online pôžičky ale aj SMS pôžičky sú nielen bez dokladovania príjmu, ale získate ich bez ohľadu na to, kde sa nachádzate (či už ide o Košice alebo vidiek, dostupnosť je všade rovnaká)

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Pôžičky bez dokladovania príjmu a bez registra môžu mať príliš vysoké úročenie, najmä ak sú aj bez ručenia alebo bez ručiteľa a ide o krátkodobé nebankové úvery
  • Bankové pôžičky bez dokladovania o príjme sú dostupné obvykle len pre klientov s trvalým pracovným pomerom alebo pre ľudí, ktorí majú v banke účet dlhšiu dobu a na ten im chodí pravidelne príjem
  • Úplne bez dokladov sa požičať nedá nikde a minimálne je potrebné mať občiansky preukaz a druhý doklad totožnosti a viacero poskytovateľov má podmienky aj ohľadom trvalého pobytu na území SR