Bankové pôžičky online

bankove-pozicky-online

Pôžička, ktorú poskytujú banky, sa nazýva banková pôžička. Jedná sa o jednu z najvýhodnejších foriem pôžičiek na trhu. Majú nízke úrokové sadzby a poskytujú ju seriózne inštitúcie. Ktoré bankové pôžičky sú najvýhodnejšie?

Bankové pôžičky sú najmenej rizikové. Na druhú stranu je ich schválenie možné len bonitným žiadateľom s príjmom a bez záznamov v registroch dlžníkov. Aké podmienky banky zohľadňujú u žiadateľov o pôžičky?

Bankové pôžičky a ich podmienky

Bonita žiadateľa je u bankových pôžičiek na prvom mieste. Než banka poskytne žiadateľovi pôžičku, preverí si jeho príjmy a záznamy v registroch dlžníkov. Dôležitá je aj schopnosť žiadateľa pôžičku splácať. Vďaka dôkladnému preverenie potom banka môže ponúknuť výhodnejšie pôžičku než nebankové spoločnosti.

Šanca na získanie bankovej pôžičky je však menšia, než na získanie pôžičky nebankovej, ktorá má menšie nároky na bonitu.

Vybavenie bankovej pôžičky je veľmi jednoduchou záležitosťou. Je potrebné podpísať zmluvu o pôžičke a doložiť banke všetky požadované dokumenty. Ide predovšetkým o potvrdenie príjmu. Po preverení registrov a schválení pôžičky dostane žiadateľ pomerne rýchlo peniaze na účet.

Rýchla pôžička online a ihneď na účet

Rýchle pôžičky online a ihneď na účet môžu byť drahšie ako iné typy pôžičiek kvôli krátkej dobe splatnosti a vyšším úrokovým sadzbám. Pred podpisom zmluvy je dôležité porozumieť podmienkam každej pôžičky.

Je dôležité mať na pamäti, že rýchle pôžičky by sa mali používať len ako posledná možnosť. Nemali by sa používať na pokrytie každodenných výdavkov alebo na luxusné veci.

Rýchle pôžičky a úvery poskytujú banky a nebankové spoločnosti, pričom môže ísť o malé pôžičky pre všetkých do 500 €, ale aj väčšie spotrebiteľské úvery. Viacero z nich sa dá vybaviť ihneď na účet alebo najneskôr do 24 hodín pričom to obvykle nejde bez dokladovania príjmu.

Rýchle pôžičky online cez internet ponúkajú hlavne nebankové spoločnosti, ktoré sa na tieto úvery priamo zameriavajú a výhodou je pomerne veľká dostupnosť takmer pre každého a zaslanie peňazí ihneď na účet. Viaceré pôžičky sú aj bez registra.

Rýchla pôžička bez dokladovania príjmu

Banky a nebankové spoločnosti si vedia overiť príjem žiadateľa online v registri sociálnej poisťovne. Ak žiadateľ nespĺňa dané kritériá, rýchla pôžička bez dokladovania príjmu mu môže vyriešiť problém s financiami.

Takáto nebanková rýchla pôžička bez dokladovania príjmu môže mať viacero foriem – môže ísť o SMS pôžičky, online pôžičky alebo aj o väčšie úvery, napríklad spotrebiteľská pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín.

Väčšinou sa takáto pôžička poskytuje nad 1 000 €, kým krátkodobé menšie rýchle pôžičky bez dokladovania a potvrdenia príjmu sú do 500 €. Okrem toho je možné v niektorých nebankových subjektoch vybaviť aj leasing, auto úver alebo spotrebný úver na auto.

Nebankové pôžičky do 24 hodín bez dokladovania príjmu sú jednou z obľúbených možností pre všetkých, ktorí potrebujú peniaze rýchlo, avšak nevedia dokladovať svoj príjem. Spoločnosti nemusia vyžadovať pri nebankovej pôžičke bez dokladovania príjmu priamo samotný dokument o príjme, avšak môžu požadovať napríklad výpis z účtu alebo si ho overiť inak.

Minipôžička

Minipôžička sa vo väčšine prípadov dá získať veľmi jednoducho. Väčšina poskytovateľov ju schvaľuje rýchlo. Požiadať sa o ňu dá aj prostredníctvom online aplikácie. Požadované informácie často zahŕňajú údaje o zamestnaní, príjme a účte banky. 

Minipôžička je často poskytovaná s veľmi krátkou dobou splatnosti. Väčšina poskytovateľov ponúka dobu splatnosti od 30 do 60 dní. To umožňuje klientom splatiť takúto mini pôžičku bez toho, aby čelili dlhodobým finančným záväzkom. Kvôli svojej rýchlosti a ľahkosti sa často považujú za cenovo dostupné riešenie.

Minipôžička by sa nemala používať na dlhodobé financovanie. Pre tých, ktorí potrebujú viac ako len krátkodobé riešenie, je lepšie vziať si klasickú bankovú pôžičku alebo úver.

Refinancovanie úveru

Úver na refinancovanie je efektívny spôsob, ako si znížiť mesačné výdavky. K refinancovaniu úverov klientov motivuje viacero dôvodov, ako sú napríklad:

 • znížiť si mesačnú splátku pôžičky
 • skrátiť dobu splácania pôžičky
 • menej preplatiť na úrokoch a poplatkoch
 • vyňatie spoludlžníka – potreba prevziať pôžičku iba na seba
 • nespokojnosť so službami banky

Úvery je možné refinancovať v zásade kedykoľvek, pretože za predčasné splatenie pôžičiek si banky ani nebankové spoločnosti nesmú v zmysle zákona účtovať žiadne poplatky. Oplatí sa teda porovnať si podmienky svojej pôžičky s konkurenčnými podmienkami ostatných bánk a nebankových spoločností a v prípade, ak človek nájde lepšiu ponuku, čo najrýchlejšie refinancovať.

Pôžička Cetelem a kalkulačka

Bezúčelovú pôžičku poskytuje spoločnosť Cetelem od 2 000 € do 25 000 € so splatnosťou od 6 do 96 mesiacov. Táto pôžička je bez poplatku sa poskytnutie úveru a poskytuje sa bez ručiteľa.

Pôžičky do 24 hodín na čokoľvek sa dajú vybaviť napríklad vo forme expresnej pôžičky:

 • pôžička od 500 € do 2 000 €
 • splatnosť od 6 do 48 mesiacov
 • rýchle vybavenie
 • veľká flexibilita

Nebankovka má v ponuke aj rôzne iné úvery, ako napríklad pôžička na bývanie, kúpu auta alebo refinancovanie pôžičiek, a tie je možné získať až do 34 000 €.

Na svojich internetových stránkach má spločnosť Cetelem k dispozícii aj online kalkulačku na výpočet splátok. Navolením parametrov pôžičky je Cetelem kalkulačka schopná vypočítať počet a výšku splátok a taktiež aj ročnú percentuálnu mieru nákladov (RPMN), čo je najdôležitejší ukazovateľ ceny úverov.

Home Credit pôžička

Flexibilnú pôžičku na kartu ponúka nebanková spoločnosť Home Credit. V tomto prípade si vystačí žiadateľ pri vybavovaní úveru sám a nepotrebuje žiadneho ručiteľa alebo ručenie. Požičanie peňazí je v tomto prípade jednoduchšie.

Charakteristiky flexibilnej pôžičky na kartu od Home Credit:

 • pôžička od 400 € do 10 000 €
 • prispôsobiteľná výška splátky
 • predĺženie doby splácania bez zmeny úroku
 • bezúčelová pôžička (na čokoľvek)
 • rýchla online pôžička do 15 minút

Splatnosť úveru závisí od výšky pôžičky a vybavenie ako aj prípadné predčasné splatenie sú bez poplatkov.

Quatro pôžička

Rýchla pôžička Quatro je spotrebiteľský úver, ktorý je možné použiť bezúčelovo na hocičo a veľkou výhodou je možnosť vybaviť si ho z pohodlia domova online cez internet.

Charakteristiky Quatro pôžičky:

 • pôžička od 600 € do 10 000 €
 • doba splatnosti od 12 až do 120 mesiacov
 • úrok od 19 %
 • bez skrytých poplatkov
 • bez poplatkov za poskytnutie pôžičky

Pôžičky od spoločnosti Quatro sú najčastejší využívaný úverový produkt, ktorý poskytuje spotrebiteľský úver určený na financovanie bežných potrieb spotrebiteľa, napríklad rekonštrukcia, kúpa či oprava auta alebo vysnívaná dovolenka.

UniCredit Bank – online úver

Bezúčelový spotrebný úver od UniCredit Bank je pôžička na čokoľvek. Medzi základné charakteristiky online PRESTO úveru od UniCredit Bank patria:

 • úver od 650 € do 40 000 €
 • doba splácania od 12 do 96 mesiacov
 • ročný úrok od 5,99 %
 • bezúčelový úver na čokoľvek
 • fixne stanovené mesačné splátky
 • možnosť poistenia pre prípad neschopnosti splácania

Tento UniCredit úver sa dá vybaviť prostredníctvom krátkeho online formulára, po ktorom bude žiadateľ priamo kontaktovaný telefonicky alebo emailom samotnou bankou.

Ahoj pôžička

Nebanková spoločnosť Ahoj ponúka požičku na všetko vo výške od 400 € do 10 000 € s možnosťou splácania od 1 až do 8 rokov. Tá môže byť vhodnou voľbou napríklad ako pôžička pre živnostníkov, ktorých odmietla banka.

Ahoj pôžičku je možné vybaviť online a po schválení sú peniaze ihneď na účte. Avšak ako pri všetkých nebankových spoločnostiach je potrebné brať do úvahy vysoký úrok.

Najvýhodnejšia banková pôžička online – mBank

Pôžičky online sa dajú získať aj v známej internetovej banke mBank. Na menšie sumy slúži napríklad mRezerva, čo je povolené prečerpanie a kontokorent k bežnému účtu. Medzi inými ponúka táto banka aj jednu z najvýhodnejších pôžičiek.

Charakteristiky mPôžičky Plus od spoločnosti mBank:

 • výška pôžičky od 350 € do 40 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 96 mesiacov
 • úrok od 4,99 % p. a.
 • bez poplatkov za uzavretie
 • pôžička online a ihneď na účet
 • osoba musí mať stály príjem

V súťaži Zlatá minca 2022 získala spoločnosť mBank 1. miesto v kategórii Spotrebné úvery. Vzhľadom na jej nízky úrok je mPôžička Plus od spoločnosti mBank označovaná ako najvýhodnejšia pôžička.

Takéto pôžičky sú vhodné aj pri rekonštrukcii nehnuteľnosti, ak človek nezískal dotáciu na dom.