Najvýhodnejšia pôžička – online, i bez dokladovania príjmu

najvyhodnejsia-pozicka

Najvýhodnejšia pôžička je určite to, čo očakáva každý klient, avšak neexistuje jeden univerzálny najlepší či najvýhodnejší úver. Najlepšie úroky a úrokové sadzby majú pochopiteľne banky, a to najmä ak ide o hypotekárne úvery. No pre každú situáciu a pre každého klienta individuálne môže byť najlepšia pôžička niečo iné.

Pre niekoho je najlepší spotrebný úver na bývanie alebo auto, ak je dostatočne bonitný. Pre iného je najlepšia pôžička na čokoľvek od nebankovky s rýchlym vybavením bez nutnosti dokladovať príjem, ktorý si dnes vedia overiť online.

Najvýhodnejšia pôžička

Najvýhodnejšie úvery na bývanie sú hypotekárne úvery a hypotéky, čo sú pôžičky v banke s úročením aj pod 2 % v určitých prípadoch.

Kto si chce požičať zas najvýhodnejší úver na auto, tak pôžička na auto z banky je síce najlepšia, ale aj viaceré nebankové spoločnosti majú pôžičky s podobnými parametrami. Takto sa dá získať aj úver na ojazdené auto.

Kto chce bezúčelový spotrebný úver alebo spotrebiteľský úver na čokoľvek, má viacero možností, a to aj v nebankových spoločnostiach.

Najvýhodnejšia hypotéka

Z hľadiska úročenia je určite najvýhodnejším úverom hypotekárny úver. Avšak nie vždy a na všetko sa tento typ pôžičky hodí. Ide väčšinou o účelový úver na kúpu, stavbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Kto si však chce požičať bezúčelovo, musí voliť len americkú hypotéku, teda bezúčelovú.

Aj v tomto prípade je však nutné založiť nehnuteľnosť, čo môže byť pre viac žiadateľov o úver problém. Tiež treba pamätať na to, že tento úver sa poskytuje obvykle až od 5 000 € a so splatnosťou od 4 rokov.

Kto si chce požičať bezúčelovo menšiu sumu, je pre neho najvýhodnejšia pôžička v banke na čokoľvek ako bezúčelový spotrebný úver. V prípade, že ho banka odmietne, má možnosť skúsiť aj viaceré nebankové spoločnosti. Často je možné požiadať o pôžičku aj online.

Pri nebankovkách je dostupnosť úverov vyššia a je možné si požičať aj s negatívnym záznamom v registri veriteľov. Toto sa niekedy zvykne nazývať úver bez overovania registrov, ale na druhú stranu, z hľadiska úročenia je to horšie ako pre bankové pôžičky.

Fio banka – hypotéka

Fio banka má v ponuke mnoho typov pôžičiek, úverov a hypoték. Jedným z jej najpopulárnejších produktov je Fio hypotéka určená na kúpu, stavbu či renováciu nehnuteľnosti.

Charkteristiky Fio hypotéky:

 • hypotéka vo výške od 10 000 €
 • maximálna výška úveru je 85 % ceny nehnuteľnosti
 • splatnosť hypotéky od 5 do 30 rokov
 • pôžička na byt, dom, rekreačný objekt, bytový dom
 • až 3 spoludlžníci popri žiadateľovi o úver

Hypotéky poskytuje Fio banka občanom EU alebo EZVO, ktorí majú na území SR trvalý alebo prechodný pobyt a ich príjem je generovaný na území SR.

Najvýhodnejšia pôžička pre mladých

Pre mladých je k dispozícii široká ponuka rôznych druhov úverov. Na menšie sumy sa hodí najmä spotrebný úver na čokoľvek, pričom ten ponúkajú tak banky ako aj nebankovky. Je vo forme spotrebiteľskej bezúčelovej pôžičky.

Ak si chce niekto požičať napríklad na bývanie väčšiu sumu, tak najvýhodnejší hypotekárny úver na Slovensku je pre mladých určite buď hypotéka pre mladých so zvýhodneným úrokom, úrokovým bonusom, alebo úver na bývanie pre mladých v podobe spotrebnej pôžičky. V banke je možné získať oba.

Pre študentov sa dá získať študentská pôžička pre vysokoškolákov. V tomto prípade majú takúto pôžičku ako spotrebný úver aj banky, napríklad Slovenská sporiteľňa alebo UniCredit Bank, ale najvýhodnejšia študentská pôžička je z Fondu na podporu vzdelávania.

Charakteristiky pôžičky pre študentov poskytovanej Fondom na podporu vzdelávania:

 • výška pôžičky od 500 € až do 10 000 € na akademický rok
 • pôžička maximálne šesťkrát počas celého štúdia
 • doba splatnosti min. 5 rokov a max. 10 rokov
 • úroková sadzba 3,5 % p. a. počas doby splácania
 • pôžička pre denných aj externých vysokoškolákov
 • bezúčelové pôžičky
 • je potrebné mať bonitného ručiteľa, ktorý vie dokladovať príjem

Fond posudzuje v procese schvaľovania pôžičiek len tie žiadosti o pôžičku, ktoré boli doručené do určeného termínu (do 30. septembra alebo ďalšie termíny určené radou fondu) a ktoré sú v súlade s podmienkami poskytovania pôžičiek.

Najlepšie bankové úvery a pôžičky

Viaceré banky na Slovensku ponúkajú širokú ponuku pôžičiek a úverov, či už ide o účelové spotrebné úvery na kúpu nového alebo jazdeného auta, prípadne o spotrebné úvery na čokoľvek, kde nie je potrebné dokladovanie účelu, alebo aj väčšie úvery na bývanie určené na rekonštrukciu alebo modernizáciu domácnosti a nehnuteľnosti.

Taktiež aj hypotekárne úvery sú doménou bánk a ponúkajú dlhodobo najlepšie úročenie. Porovnanie je ale dôležité nielen medzi úvermi, ale aj medzi bankami navzájom, a to nielen z hľadiska úrokov, ale aj limitov či splatnosti. Ako najlepšia pôžička za rok 2022 bola označená mPôžička Plus od spoločnosti mBank.

mBank – najvýhodnejšia pôžička online

Pôžičky online sa dajú získať aj v známej online mBank banke. Na menšie sumy slúži napríklad mRezerva, čo je povolené prečerpanie a kontokorent k bežnému účtu. Medzi inými ponúka táto banka aj jednu z najvýhodnejších bankových pôžičiek online.

Charakteristiky mPôžičky Plus od spoločnosti mBank:

 • výška pôžičky od 350 € do 40 000 €
 • doba splatnosti od 12 do 96 mesiacov
 • úrok od 4,99 % p. a.
 • bez poplatkov za uzavretie
 • pôžička online a ihneď na účet
 • osoba musí mať stály príjem

V súťaži Zlatá minca 2022 získala spoločnosť mBank 1. miesto v kategórii Spotrebné úvery. Vzhľadom na jej nízky úrok je mPôžička Plus od spoločnosti mBank označovaná ako najvýhodnejšia či najlepšia pôžička.

Spotrebný úver

Spotrebný úver je strednodobý typ pôžičky, ktorý ponúkajú banky aj nebankové spoločnosti, a to buď na čokoľvek ako bezúčelový spotrebný úver, alebo na konkrétny účel ako účelové úvery.

Spotrebné úvery na slovenskom trhu v posledných rokoch výrazne vzrástli. Spôsobila to najmä zvýšená dostupnosť spotrebiteľských úverov, ako aj rastúca kúpyschopnosť obyvateľov.

Spotrebné úverové produkty ponúkajú predovšetkým banky, ktoré ponúkajú krátkodobé aj dlhodobé úvery. Krátkodobé úvery sa zvyčajne využívajú na menšie nákupy, ako sú napríklad úpravy v domácnosti alebo oprava auta, zatiaľ čo dlhodobé úvery sa využívajú na väčšie nákupy, napríklad na kúpu domu alebo auta.

Okrem tradičných bankových pôžičiek existuje aj niekoľko nebankových spoločností, ktoré tiež ponúkajú spotrebné úvery. Ide skôr o menšie nebankové pôžičky s vyššími úrokovými sadzbami, ale môžu byť dobrou voľbou pre tých, ktorí majú zlú úverovú históriu alebo potrebujú peniaze rýchlo.

Úverová kalkulačka online

Celkovo si vyžaduje spotrebný úver porovnanie viacerých poskytovateľov, ak chce záujemca získať úver s najnižším úrokom. Výšku úveru, splátok i úrokov si jednoducho možno vypočítať v úverovej kalkulačke. Väčšina bánk má dostupné úverové kalkulačky online na svojich weboch.

Spotrebný úver s najnižším úrokom je zväčša bankový a účelový, najmä ide o refinančné úvery.

Prima banka – spotrebný úver

Prima Banka má v ponuke rýchlu a jednoduchú spotrebnú pôžičku na čokoľvek, ktorá sa dá vo väčšine prípadov vybaviť len na občiansky preukaz.

Charakteristiky pôžičky od Prima banky:

 • výška spotrebného úveru od 1 000 € do 15 000 €
 • doba splácania od 2 do 8 rokov
 • žiadateľ si môže zvoliť výšku splátky
 • bez ručiteľa

spotrebný úver v Prima banke môžu požiadať tak bežní zamestnanci, ako aj živnostníci a podnikatelia pôsobiaci už aspoň 12 mesiacov, ale aj dôchodcovia. Podmienkou je vek nad 18 rokov a trvalý pobyt v Slovenskej republike.

Výšku splátok si možno skontrolovať v úverovej kalkulačke online na webe banky. Spotrebný úver na čokoľvek možno vybaviť aj cez internet banking Prima banky.

Najvýhodnejší nebankový úver

Nebankové úvery sú alternatívou pre tých klientov, ktorí nechcú ísť do banky alebo ich banka odmietla.

Ich výhodou na rozdiel od bankových pôžičiek je, že sa dá požičať úver aj pre ľudí, ktorí majú nižšiu bonitu alebo príjem a banka by im tak pôžičku neschválila.

Viaceré úvery sa dajú vybaviť napríklad aj pre dôchodcov, mamičky na materskej alebo ľudí s nižším príjmom, napríklad ak majú bonitného ručiteľa.

Zároveň sú v ponuke aj pôžičky spotrebiteľského typu ako úvery na auto či rekonštrukciu, ktoré sa výhodnosťou snažia konkurovať bankám.

Pôžička bez dokladovania príjmu

Pôžičky bez dokladovania príjmu, nazývané niekedy aj pôžičky bez príjmu, sú také úvery, na ktorých získanie nie je nutné predložiť potvrdenie o výške príjmu. Takéto úvery majú prevažne nebankové spoločnosti.

Najrýchlejšia pôžička bez dokladovania príjmu do 24 hodín je online a dá sa vybaviť ihneď alebo takmer okamžite po odoslaní žiadosti o úver. Väčšina týchto pôžičiek funguje cez špeciálne zamerané nebankové spoločnosti na rýchle a pôžičky online bez dokladovania príjmu, a to na menšie sumy.

Malá pôžička ihneď na účet

Prostredníctvom SMS správy sa dá požiadať o malú pôžičku ihneď na účet. SMS pôžičky sa poskytujú najčastejšie na 30 dní, ale viacero nebankových spoločností umožňuje za poplatok predĺženie lehoty splatnoti aj na dlhšiu dobu. Niektoré SMS pôžičky sú aj bez dokladovania príjmu.

Viaceré nebankovky ponúkajú SMS pôžičky cez víkend aj cez bežný pracovný deň s možnosťou požiadania nonstop, a to tiež aj online

Malé pôžičky online a ihneď na účet môžu byť drahšie ako iné typy pôžičiek kvôli krátkej dobe splatnosti a vyšším úrokovým sadzbám. Pred podpisom zmluvy treba porozumieť podmienkam každej pôžičky.

Pôžičky pre dlžníkov

Aby človek ako neplatič a dlžník mohol získať pôžičku, potrebuje pôžičku bez registra dlžníkov. A to môže byť problém, pretože zákon o spotrebiteľských úveroch prikazuje tak bankovým, ako i nebankovým spoločnostiam s licenciou nahliadať do spoločných registrov dlžníkov. Banka teda takúto pôžičku pre dlžníkov neposkytne.

Avšak pôžička bez registra je názov pre typ pôžičky, ktorý nazerá do registrov, avšak aj napriek tomu dlžník so záznamom v registri pôžičku dostať samozrejme môže.

Pôžička bez nazerania do registra je určená naozaj pre každého, aj pre dlžníkov. Peňažné prostriedky možno získať, aj keď je človek momentálne nezamestnaný. Avšak odporúča sa brať do úvahy, že každá spoločnosť poskytujúca pôžičky nazerá na príjmy a následne sa to aj odrazí na výške úrokov, keďže ide o rizikovejšieho klienta.

Pôžička pre živnostníkov

Pôžička pre živnostníkov sa dá získať buď ako bankový, alebo nebankový úver a výber je pomerne veľký. Výška a podmienky pôžičiek sa líšia v závislosti od veriteľa, ale zvyčajne sa pohybujú od niekoľko stoviek eur až po niekoľko desiatok tisíc eur. Doba splácania sa tiež líši, avšak zvyčajne je v rozmedzí od jedného do piatich rokov.

Pri žiadosti o pôžičku pre živnostníkov je dôležité mať podrobný podnikateľský plán a vedieť preukázať schopnosť splácať úver. Podstatné je byť pripravený predložiť doklady o príjme a finančné záznamy za dva až tri roky. Okrem toho sa často vyžaduje preukázanie finančnej stability podniku.

Úvery pre živnostníkov sú skvelým spôsobom, ako sa dostať ku kapitálu potrebnému na začatie alebo rozšírenie podnikania na voľnej nohe. Vždy sa odporúča vykonať prieskum na nájdenie najlepšej možnosti úveru pre potreby jednotlivca.