Najvýhodnejšia pôžička

Najvýhodnejšia pôžička je určite to, čo očakáva každý klient, avšak neexistuje jeden univerzálny najlepší či najvýhodnejší úver.

Najlepšie úroky a úrokové sadzby majú pochopiteľne banky a to najmä ak ide o hypotekárne úvery. No pre každú situáciu a pre každého klienta individuálne môže byť najlepšia pôžička niečo iné.

Pre niekoho je najlepší spotrebný úver na bývanie alebo auto ak je dostatočne bonitný. Pre iného je najlepšia pôžička na čokoľvek od nebankovky s rýchlym vybavením bez nutnosti dokladovať príjem, ktorý si dnes vedia overiť online.

Napríklad najvýhodnejšie úvery na bývanie sú hypotekárne úvery a hypotéky, čo sú pôžičky v banke s úročením aj pod 2 % v určitých prípadoch.

Kto si chce požičať zas najvýhodnejší úver na auto, tak pôžička na auto z banky je síce najlepšia, ale aj viaceré nebankové spoločnosti majú pôžičky s podobnými parametrami. Takto sa dá získať aj úver na ojazdené auto.

Kto chce bezúčelový spotrebný úver alebo spotrebiteľský úver na čokoľvek, má viacero možností a to aj v nebankových spoločnostiach.

Najvýhodnejšia – hypotéka

Z hľadiska úročenia je určite najvýhodnejším úverom hypotekárny úver. Avšak nie vždy a na všetko sa tento typ pôžičky hodí.

Ide väčšinou o účelový úver na kúpu, stavbu alebo rekonštrukciu nehnuteľnosti. Kto si však chce požičať bezúčelovo, musí voliť len americkú hypotéku, teda bezúčelovú.

Aj v tomto prípade je však nutné založiť nehnuteľnosť, čo môže byť pre viac žiadateľov o úver problém. Tiež treba pamätať na to, že tento úver sa poskytuje obvykle až od 5.000 € a so splatnosťou od 4 rokov.

Kto si chce požičať bezúčelovo menšiu sumu, je pre neho najvýhodnejšia pôžička v banke na čokoľvek bezúčelový spotrebný úver. V prípade, že ho banka odmietne, má možnosť skúsiť aj viaceré nebankové spoločnosti. Veľakrát možné požiadať o pôžičku aj online.

Pri nebankovkách je dostupnosť úverov vyššia a je možné si požičať aj s negatívnym záznamom v registri veriteľov. Toto sa niekedy zvykne nazývať úver bez overovania registrov, ale na druhú stranu, z hľadiska úročenia je to horšie ako pre bankové pôžičky.

najvyhodnejsia-pozicka-600x400-2446317

Najvýhodnejšia pôžička pre mladých

Pre mladých je k dispozícii široká ponuka rôznych druhov úverov. Na menšie sumy sa hodí najmä spotrebný úver na čokoľvek, pričom ten ponúkajú tak banky ako aj nebankovky. Je vo forme spotrebiteľskej bezúčelovej pôžičky.

Ak si chcete požičať napríklad na bývanie väčšiu sumu, tak najvýhodnejší hypotekárny úver na Slovensku je pre mladých určite buď hypotéka pre mladých so zvýhodneným úrokom, úrokovým bonusom, alebo úver na bývanie pre mladých v podobe spotrebnej pôžičky. V banke je možné získať oba.

Pre študentov sa dá získať študentská pôžička pre vysokoškolákov.

V tomto prípade majú takúto pôžičku ako spotrebný úver aj banky, napríklad Slovenská sporiteľňa alebo UniCredit Bank, ale najvýhodnejšia študentská pôžička je z Fondu na podporu vzdelávania.

Tu sa dá požičať pre denných aj externých vysokoškolákov a od 500 € až do 2.500 €. Pre doktorandov aj väčšia suma. Všetko sú to bezúčelové pôžičky, ale je potrebné mať bonitného ručiteľa, čo vie dokladovať príjem.

Najlepšie bankové úvery a pôžičky

Viaceré banky u nás ponúkajú širokú ponuku pôžičiek a úverov, či už ide o účelové spotrebné úvery na kúpu nového alebo jazdeného auta. prípadne o spotrebné úvery na čokoľvek, kde nie je potrebné dokladovanie účelu, alebo aj väčšie úvery na bývanie určené na rekonštrukciu alebo modernizáciu domácnosti a nehnuteľnosti.

Taktiež aj hypotekárne úvery sú doménou bánk a ponúkajú dlhodobo najlepšie úročenie. Porovnanie je ale dôležité nielen medzi úvermi, ale aj medzi bankami navzájom a to nielen z hľadiska úrokov, ale aj limitov či splatnosti.

mBank

Pôžička na čokoľvek za najvýhodnejších podmienok je bežný spotrebný úver, ktorý mBank ponúka od 350 € do 20.000 € a to aj bez dokladovania príjmu.

Ide o strednodobý úver na 1 až 7 rokov, ktorý je bez poplatkov napríklad za vybavenie, vedenie alebo aj mimoriadne splátky či predčasné splatenie.

V mBank je možné si požičať ale aj na bývanie a to mHypotéku, ktorá sa poskytuje už od 7.000 € a je možné si na ňu požičať aj bez dokladovania príjmu, pričom splatnosť tohto úveru je už dlhšia, konkrétne už od 12 až do 40 rokov.

ČSOB

Najvýhodnejšia pôžička a úver na čokoľvek z hľadiska viacerých faktorov je určite spotrebný úver, ktorý má ČSOB buď ako bezúčelový, alebo ako úver na splatenie úverov či úver na bývanie.

Horná hranica pre získanie týchto pôžičiek je až do 25.000 €, požičať sa dá od 600 až 4.000 € podľa druhu pôžičky a splatnosť je na 1 až 9 rokov. Samozrejme je možné v prípade záujmu aj predčasné splatenie tohto úveru v ČSOB.

Okrem spotrebákov má banka v ponuke aj hypotekárne úvery účelové a bezúčelové a tiež stavebné úvery.

OTP Banka

OTP Banka má v ponuke tiež rôzne typy tak krátkodobých ako aj strednodobých a dlhodobých úverov.

Medzi najlepšie a najvýhodnejšie, ktoré sú použiteľné na čokoľvek, patria spotrebné úvery. V rámci nich je možné získať úver na bývanie aj úver na čokoľvek.

Pri bezúčelovom je to do 20.000 € a až na 7 rokov, pri úvere na rekonštrukciu od 3.000 € do 25.000 €.

Na bývanie má banka v ponuke bežnú účelovú hypotéku už od 700 € do 90% hodnoty nehnuteľnosti, ale aj hypoúver pre mladých od 3.500 € a s lepším úročením.

UniCredit Bank

Pôžička s najlepším úrokom v UniCredit Bank je určite hypotekárny úver, pričom pre všetkých klientov s trvalým príjmom sa dá požičať tak účelová ako aj bezúčelová hypotékaa to od 3.300 € alebo pre klientov spĺňajúcich podmienky aj hypotéka pre mladých.

Ide o dlhodobé úvery so splatnosťou na 20 až 30 rokov podľa typu úveru. Ak nechcete založiť nehnuteľnosť, výhodné úročenie má aj spotrebný úver. Konkrétne ide o bezúčelový spotrebák sa dá získať od 650 do 25.000 € na 1 až 7 rokov a to aj bez ručiteľa či iného zabezpečenia.

VÚB

Všeobecná úverová banka má viacero druhov pôžičiek.

Ak nechcete ručiť a vybaviť si úver čo najjednoduchšie, najlepšia a najvýhodnejšia je určite Flexi pôžička.

Ide o spotrebný úver dostupný už od 490 €, takže je aj na menšie výdavky. Vďaka hornej hranici 25.000 € sa hodí aj na oveľa väčšie investície.

Splatnosť je od 13 mesiacov až do 108 mesiacov. ak máte záujem o väčšiu sumu, banka ponúka aj Flexi hypotéky, z hľadiska úroku je najvýhodnejšia účelová, ale kto nechce dokladovať použitie peňazí, môže získať americký hypoúver.

Cetelem

Nebanková spoločnosť Cetelem patrí medzi najznámejšie nebankovky a ponúka rôzne druhy úverov a pôžičiek.

Niektoré sú menšie, ako napríklad Expresná pôžička od 500 do 2.000 €, ktorá má splatnosť na 6 až 48 mesiacov.

Iné sú väčšie a Cetelem sa nimi snaží konkurovať bankám, takže dostupná je napríklad aj pôžička na 20.000 € bez ručenia a ručiteľa, prípadne až do 25.000 € na čokoľvek.

Až do 34.000 € sa dá požičať potom účelovo na kúpu nového alebo ojazdeného auta či na refinancovanie, pričom z hľadiska splatnosti ide o najvýhodnejšie pôžičky s dobou splácania až na 10 rokov.

Slovenská požičovňa – VUB banka

Viacero rôznych pôžičiek má v ponuke aj nebanková spoločnosť Slovenská požičovňa od 01.01.2018 sa zlúčila s VUB bankou. Tá ponúka napríklad najľahšiu pôžičku od 600 do 5.000 €. Dá sa vybaviť jednoducho aj online alebo cez telefón.

Na väčšie sumy je určená nákupná pôžička s možnosťou získať 5% ceny nákupu naspäť a poskytuje sa tiež v podobných sumách. Kto potrebuje viac, môže získať refinančnú pôžičku alebo pôžičku na bývanie a to od 5.000 € až do 20.000 €.

Tieto všetky pôžičky sú dostupné aj bez ručenia a ručiteľa a s dobou splácania od 1 do 10 rokov.

Quatro pôžičky – VUB banka

Cez nebankovú spoločnosť Quatro sa dá získať pôžička na čokoľvek od 600 do 5.000 € a s dobou splácania na 1 až 5 rokov, pričom v tomto prípade je možné si požičať peniaze aj do 24 hodín s výplatou priamo bezhotovostne na účet.

Vybavenie je jednoduché a rýchle s minimom dokladov.

Pričom ak chcete využiť úver na nakupovanie, tak je to najvýhodnejšia a najlepšia pôžička práve na nákupy, pretože je možné získať po predložení dokladu o kúpe naspäť 5% zo sumy nákupu, pri nákupe u vybraných partnerov dokonca až do 10%.

Najvýhodnejší nebankový úver

Nebankové úvery sú alternatívou pre tých klientov, ktorí nechcú ísť do banky alebo ich banka odmietla.

Ich výhodou na rozdiel od bankových pôžičiek je, že sa dá požičať úver aj pre ľudí, ktorí majú nižšiu bonitu alebo príjem a banka by im tak pôžičku neschválila.

Viaceré úvery sa dajú vybaviť napríklad aj pre dôchodcov, mamičky na materskej alebo ľudí s nižším príjmom, napríklad ak majú bonitného ručiteľa.

Zároveň sú ale v ponuke aj pôžičky spotrebiteľského typu ako úvery na auto či rekonštrukciu, ktoré sa výhodnosťou snažia konkurovať bankám.

Home Credit

Hotovostná pôžička je názov univerzálnej pôžičky, ktorú ponúka nebanková spoločnosť Home Credit a ide o bezúčelový úver, ktorý sa vypláca priamo na účet klienta a je možné ho použiť na čokoľvek bez obmedzenia.

Poskytuje sa od 400 € do 6.000 € a podľa výšky požičanej sumy môže mať splatnosť od 36 mesiacov až po 84 mesiacov. Vybavenie a vedenie úveru je bez poplatku, podobne ako predčasné splatenie, k pôžičke je možné dojednať aj poistenie výdavkov a odloženie splátok a peniaze získate už do 24 hodín od uzavretia zmluvy.

Tesco pôžička

Kto si chce požičať z nebankovky Home Credit výhodne a bez zbytočného dokladovania aj na dlhšiu dobu, môže skúsiť tiež Tesco pôžičky.

Home Credit je partnerom Tesca pri poskytovani spotrebitelskych úverov.

Spotrebiteľský úver sa v tomto prípade dá požičať na čokoľvek od 800 € až do 16.000 € v prípade dostatočnej bonity a to tak pre zamestnancov, ako aj pre živnostníkov alebo dôchodcov, no podmienkou je mať trvalý príjem a doložiť ho.

Splatnosť je od 1 do 7 rokov a o úver sa dá požiadať osobne ako aj telefonicky. Pôžička sa vypláca priamo na bankový účet, prípadne ak má klient záujem, tak aj poštovou poukážkou.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
Cetelem500340006 mesiacov120 mesiacov
Home Credit40060036 mesiacov84 mesiacov
Quatro600500012 mesiacov60 mesiacov
Slovenská požičovňa6002000012 mesiacov120 mesiacov
Tesco8001600012 mesiacov84 mesiacov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Viaceré najvýhodnejšie pôžičky, ako napríklad úvery pre mladých cez hypotéky, ponúkajú úroky aj pod 2% ročne a dokonca aj zvýhodnenie počas splácania
  • Kto hľadá najvýhodnejšie prefinancovanie a refinancovanie úveru z minulosti, môže skúsiť tak viaceré bankové ako aj nebankové úvery
  • Kto má záujem o študentské pôžičky, môže skúsiť tak banky ako aj Fond na podporu vzdelávania, kto zas nechce dokladovať príjem či overovať registre, má na výber aj veľkú ponuku rôznych nebankových úverov

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Najvýhodnejšia pôžička na auto alebo na bývanie je z banky a ide o spotrebné úvery, avšak na ich vybavenie treba dokladovať príjem a splniť aj iné podmienky banky
  • Vzhľadom na to, že všeobecne je najvýhodnejšia hypotéka, je tento úver pre ľudí, čo nemajú možnosť založenia nehnuteľnosti alebo dostatočnú bonitu len ťažko dostupný
  • Pre tých, ktorých odmietne banka, ostávajú už len nebankové pôžičky, ktoré už nepatria medzi najvýhodnejšie úvery, aj keď aj tu môžu byť niektoré lepšie ako iné