Ako prebieha refinancovanie pôžičiek

Ak máte dohodnutú pôžičku, môže sa stať, že nájdete lepšiu ponuku u konkurenčnej spoločnosti. Preložením úveru do inej banky sa dajú ušetriť nemalé čiastky. Zdá Ak sa vám váš úver nevýhodný, poobzerajte sa inde. Zistite si, aké sú podmienky pre prenesenie pôžičky a koľko ušetríte. Refinancovanie pôžičky sa často oplatí.

Čo je to vlastne refinancovanie

Refinancovanie úveru je prevedenie pôžičky od jedného veriteľa k inému. Môže sa jednať ako o banku, tak aj o nebankovú spoločnosť. Ušetriť sa dá na úrokoch, môže sa predĺžiť doba splatnosti alebo vám budú ponúknuté nižšie splátky. U vyšších pôžičiek je to mnohokrát úspora v rádoch stoviek eur. Je potrebné porovnávať u všetkých ponúk ich RPMN, nielen výšku úrokov. Celkové náklady sú najdôležitejším ukazovateľom. Pri výhodné refinancovanie zaplatíte vo výsledku za pôžičku menej.

Prečo je prevod pôžičky výhodný

Vďaka konkurencii ceny za pôžičky a úrokové sadzby neustále klesajú. Ak ste si pred nejakou dobou vzali pôžičku, je teraz reálna šanca, že zoženiete lepšiu konkurenčnú ponuku s nižším úrokom, ako vtedy. Tiež sa môžete zbaviť niektorých poplatkov za poskytovanie. Znížia sa mesačné splátky, vďaka čomu sa uľaví rodinnému rozpočtu. Navyše, ak budete potrebovať, banka vám môže ponúknuť aj pôžičku ďalších peňazí.

Ako prebieha prevedenie pôžičky do inej spoločnosti

Refinancovať možno bezúčelové pôžičky, hotovostné pôžičky, konsolidované pôžičky, hypotéky alebo účelové pôžičky. Najskôr sa musíte informovať o možných ponukách. Najlepšie je navštíviť vybranú spoločnosť a informovať sa priamo na mieste o podmienkach prevedenia.

Samotné refinancovanie zariadi banka priamo za vás, vy musíte len dodať všetky podklady, väčšinou stačí kópia zmluvnej dokumentácie. Prevod možno vykonať i online, tu sa musia dokumenty oskenovať a zaslať elektronicky. Priemerná doba pre prevod je jeden týždeň.