Pôžička pre živnostníkov

pozicka-pre-zivnostnikov

Pôžička pre živnostníkov sa dá získať buď ako bankový alebo ako nebankový úver a výber pôžičiek je pomerne veľký.

Jedinou nevýhodou je, že živnostníci majú najčastejšie problém s nedostatočnou výškou príjmu a s tým, že viacero poskytovateľov požaduje väčšiu stabilitu pravidelného príjmu a preto môžu mať samostatne zárobkovo činné osoby, čiže SZČO, problém získať najmä úvery na väčšie sumy alebo rôzne bankové pôžičky.

dsc_0090-230x230-2378486

Pre živnostníkov je možné získať v banke najmä menšie úvery ako je napríklad kontokorent alebo spotrebný úver, prípadne aj niektoré podnikateľské úvery, ale len v prípade, že má SZČO dostatočné ručenie alebo vie preukázať dostatočnú bonitu.

Tieto pôžičky sú obvykle dostupné len pre niektoré profesie.

Čo sa týka nebankových úverov, tu je ponuka oveľa širšia a buď ide o klasické pôžičky aj pre verejnosť na menšie aj väčšie sumy, alebo o špeciálne podnikateľské úvery.

Pôžičky pre začínajúcich živnostníkov

Pôžičky pre živnostníkov bez daňového priznania, čo ešte len začínajú s podnikaním a živnosťou, sú samostatný segment finančných produktov a najčastejšie ide o nebankové pôžičky.

Pre začínajúcich živnostníkov je možné získať financie buď na základe predošlého príjmu, ak mali z minulej práce trvalý príjem alebo plat, alebo na základe ručenia.

V prípade napríklad dlhodobého príjmu z minulosti, ktorý bol poukazovaný na účet v banke, je tak možnosť získať úver aj v banke.

Pôžička pre začínajúceho živnostníka bez predošlého príjmu je však už zložitejšia a v tomto prípade je možné si požičať len s ručiteľom. Ten musí byť dostatočne bonitný, čo znamená v praxi, že má trvalý príjem v určitej výške a vie ho aj dokladovať.

V tomto prípade je možné siahnuť po niektorých najmä nebankových úverov a to aj po tých, čo sú určené dlhodobejším podnikateľom. Druhou možnosťou ručenia je ručenie majetkom, napríklad nehnuteľnosťou, ale tu treba byť veľmi opatrní.

pozicka-pre-zivnostnikov-640x500-6100416

SMS úvery pre živnostníkov

Na čokoľvek a s rýchlym vybavením takmer ihneď alebo okamžite je možné získať aj SMS pôžičky. Pre živnostníkov nie sú síce žiadne špeciálne úvery tohto typu, ale dostupné sú pre nich bežné SMS úvery ako aj pre každého iného žiadateľa.

Vybavenie je veľmi jednoduché do pár minút a požiadanie je jednoducho poslaním krátkej textovej SMS správy na telefónne číslo nebankovky. Správa je v špecifickom tvare a obsahuje zväčša osobné údaje žiadateľa a údaje o žiadanom úvere.

SMS Credits

Pôžičky pre živnostníkov bez dokladovania príjmu sa dajú získať jednoducho cez SMS aj cez nebankovú spoločnosť SMS Credits.

Požičať sa dá od 20 do 350 €, pre nového žiadateľa je možné získať prvý úver do 100 € a ide o krátkodobé úvery so splatnosťou na 5 až 15 dní, ktorú je možné za poplatok predĺžiť.

Na získanie nie je potrebné mať ručiteľa ani ručenie a nedokladuje sa ani účel použitia finančných prostriedkov. Peniaze sa posielajú priamo na bankový účet.

Trila

SMS pôžičky ako aj online úvery poskytuje tiež nebanková spoločnosť Trila, ktorá má vo svojej ponuke pôžičky tak pre fyzické osoby ako aj špeciálne pôžičky pre živnostníkov, ktoré majú lepšie podmienky.

Ako živnostník je možné získať úver od 200 € až do 1 000 €, doba splatnosti je od 15 do 30 dní a o úver je možné požiadať aj online.

V prípade potreby je možné aj predĺženie splatnosti pôžičky o 15, 30 alebo 45 dní a to dokopy až 5-krát za poplatok. Na získanie je nutné doložiť výpis z bankového účtu za posledné tri mesiace.

Pôžičky pre živnostníkov online

Online úvery ponúkajú tiež nebankové spoločnosti a ide o krátkodobé menšie pôžičky obvykle na niekoľko desiatok až stoviek €, takže ide o typovo veľmi podobné úvery ako sú cez SMS.

Aj v tomto prípade nie sú žiadne špecifické pôžičky určené online len pre živnostníkov a SZČO, takže si môžu podnikatelia požičať všetky bežné online úvery určené pre verejnosť.

Požiadanie je jednoduché cez online žiadosť na webstránke poskytovateľa, kde je aj online kalkulačka na predbežný výpočet splátky.

Pôžičkomat

Jednoduché a rýchle pôžičky na menšie sumy cez internet poskytuje aj Pôžičkomat.

Na vybavenie nie je potrebné dokladovanie príjmu, takže je to veľmi dobrá pôžička pre živnostníkov bez daňového priznania, ako aj pre iných menej bonitných žiadateľov ako sú dôchodcovia alebo pre ženy na MD.

Prvý úver je možné získať od 25 do 95 €, dlhodobí klienti si môžu požičať až do 900 €. Doba splatnosti je od 5 do 31 dní, úver je bez ručiteľa, bezúčelový a schválenie je možné už do 10 minút.

Ferratum Bank

Krátkodobé úvery prostredníctvom online alebo aj SMS sa dajú vybaviť pre každého tiež vo Ferratum Bank.

Bez dokladovania príjmu a bez ručiteľa je možné si požičať napríklad od 30 do 350 € na 7 až 30 dní a to pre živnostníkov, mamičky na materskej dovolenke aj bežných zamestnancov, pričom ide o bezúčelový úver, ktorý je možné vybaviť online aj cez SMS.

Schválenie je expresné obvykle do pár hodín a peniaze sa dajú poslať poštou aj priamo na účet.

Pre tých, čo potrebujú viac, je tú Ferratum rýchla pôžička.

Pre živnostníkov je dostupný aj tento úver a to konkrétne od 200 do 350 € pre nového žiadateľa a až do 700 € pre dlhodobých klientov nebankovky.

V prípade tejto pôžičky je splatnosť dlhšia a to na 2 až 12 mesiacov, o úver je možné požiadať online cez internet priamo na webstránke poskytovateľa a peniaze sa dajú použiť na čokoľvek.

Poskytnutie je priamo na účet, nie je treba ručiteľ ani dokladovanie účelu úveru, ale nebankovka môže vyžadovať doloženie bonity.

Spotrebiteľské nebankové úvery

Do 24 hodín sa dajú získať tak pre živnostníkov, ako aj pre bežných záujemcov a verejnosť tiež väčšie nebankové pôžičky, nazývané aj spotrebiteľské úvery.

Niektoré sú dostupné všeobecne pre každého, iné sú určené špeciálne len pre živnostníkov, SZČO a podnikateľov.

Spravidla na vybavenie týchto úverov je nutné dokladovanie príjmu a ide o pôžičky na väčšie sumy s dlhšou dobou splatnosti, ale požičať si peniaze môžu aj noví živnostníci a začínajúci podnikatelia, napríklad ak majú ručiteľa.

Profi Credit

Nebankové spotrebiteľské pôžičky ponúka tak pre verejnosť ako aj pre podnikateľov a živnostníkov aj Profi Credit.

Úvery sú bez poplatku za poskytnutie, je možný v prípade potreby aj odklad dvoch splátok počas splácania a na vybavenie nie je treba predkladať podnikateľský zámer.

Spoločnosť ponúka dva druhy pôžičiek pre živnostníkov a to Preklenovací úver alebo Profi úver. Oba sa poskytujú na sumy od 1 000 € až do 4 000 €.

Preklenovací úver je určený pre živnostníkov, ktorí podnikajú minimálne 18 mesiacov a majú hrubý ročný príjem aspoň 10 000 €. Splatnosť tohto úveru je od 3 do 18 mesiacov.

Profi úver má splatnosť na 2 až 4 roky a na jeho získanie je nutný minimálny ročný hrubý príjem aspoň 5 000 €. Výhodou je, že sa dá použiť aj ako pôžička pre začínajúcich živnostníkov a to vtedy, ak podnikáte menej ako rok alebo máte príjem nižší ako 12 000 €.

Na vybavenie v tomto prípade je však treba bonitný spoludlžník. Úvery sú bez ručenia nehnuteľnosťou, bezúčelové, poskytujú sa priamo bezhotovostne na bankový účet do 24 hodín od schválenia a sú ručené aj zmenkou.

Pohotovosť

Pre živnostníkov je možné aj čerpanie daňovo výhodného úveru od nebankovej spoločnosti Pohotovosť.

Tá poskytuje špeciálny produkt zvaný Živnostnícka pôžička, čo je bezúčelový spotrebiteľský nebankový úver od 99 € do 4 500 €, pre nového klienta je výška prvého úveru obmedzená do 1.000 €.

Pôžička môže byť schválená už do jednej hodiny a peniaze vyplatené ešte v ten istý deň, náklady na úver sú daňovo uznateľné a splatnosť je od 2 do 12 mesiacov.

O úver je možné požiadať osobne, online aj na telefóne.

Plenkall

Pôžičky a úvery pre živnostníkov ponúka aj nebanková spoločnosť Plenkall Money a tieto úvery sú poskytované v zmysle Obchodného zákonníka.

Doba pôžičky môže byť od 6 až do 60 mesiacov a o úver je možné požiadať už od 250 €, ale napríklad sa dá získať aj 15 000 €. Na vybavenie nie je nutné dokladovať príjem, nevyžaduje sa žiaden ručiteľ alebo ručenie nehnuteľnosťou a neoverujú sa ani registre.

Pôžička je poskytovaná na základe notársky overenej zápisnice.

Úver4you

Úver zaistený nehnuteľnosťou poskytuje aj Úver4you a táto nebanková pôžička sa dá získať tak pre zamestnancov, ako aj pre dôchodcov.

Pre živnostníkov a podnikateľov je dostupná táto pôžička od 1 700 € až do 40 000 € a je možné si požičať bezúčelovo od 1 roka až do 10 rokov. Na vybavenie stačí mať nehnuteľnosťou, ktorou sa bude ručiť, prípadne môže byť aj vo vlastníctve tretej osoby a doložiť príjem.

Získanie je možné aj v prípade záložných práv alebo exekučných konaní a táto pôžička je pre živnostníkov bez registra a jeho overovania.

Bankové pôžičky pre SZČO a pre živnostníkov – začiatočníkov

Pre SZČO a živnostníkov sa dá získať úver aj v banke.

Na vybavenie je potrebné podnikať aspoň 12 mesiacov a mať podané kladné daňové priznanie, pričom o výške možného úveru rozhoduje práve hrubý alebo čistý zisk za posledné zdaňovacie obdobie.

Pôžička a úver pre začínajúcich podnikateľov je už komplikovanejší a dá sa vybaviť na menšiu sumu na základe predošlých príjmov, napríklad zo zamestnania, pokiaľ tie boli poukazované na bankový účet.

Alternatívou môže byť aj možnosť ručenia alebo ručiteľa.

Kontokorentné úvery

 • Ide o povolené prečerpanie k bežnému účtu, ktoré sa poskytuje na základe bankou schváleného úverového limitu
 • Je to zároveň aj najdostupnejší úver pre začínajúcich živnostníkov, pretože je možné ho zriadiť aj k podnikateľskému účtu už po 3 až 6 mesiacoch používania
 • Na vybavenie nie je potrebné vždy dokladovať príjem, stačí mať dostatočné obraty na účte
 • Požičať sa dá obvykle od 200 € až po niekoľko tisíc, podľa bonity klienta

Spotrebné úvery

 • Spotrebné úvery sú klasické splátkové pôžičky poskytované aj na niekoľko rokov a na väčšie finančné investície
 • Pre živnostníkov sa dajú získať na základe dokladovania príjmu za posledný rok, prípadne ak majú dobrého a bonitného spoludlžníka alebo ručiteľa
 • Požičať sa dá účelovo aj bezúčelovo, pričom v ponuke sú tak podnikateľské spotrebné úvery ako aj bežné pre verejnosť, kde SZČO berie úver ako súkromná osoba
 • Najčastejšie sa dá získať od 300 € do 25 000 €, v niektorých bankách aj viac

Podnikateľské úvery

 • Špeciálne podnikateľské úvery ponúkajú banky pre fyzické osoby – podnikateľov (čo sú práve živnostníci a SZČO) alebo právnické osoby – čiže pre firmy s.r.o. a a.s.
 • V ponuke sú krátkodobejšie úvery ako napríklad úverová linka, prípadne strednodobé prevádzkové úvery alebo aj väčšie investičné úvery na dlhodobejšie investovanie
 • Požičať sa podľa typu úveru dá napríklad na rok vo forme úverového limitu do 5 000 € alebo aj splátkové úvery na niekoľko desiatok tisíc € so splatnosťou na 5 až 15 rokov
 • Podnikateľské úvery pre živnostníkov ponúkajú viaceré banky, napríklad Tatra Banka, SLSP, VÚB, UniCredit Bank alebo ČSOB
PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Trila2550015 dní25 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Profi Credit1 0004 0003 mesiace48 mesiacov
Pohotovosť994 5002 mesiace12 mesiacov
Plenkall25015 0006 mesiacov60 mesiacov
Úver4you1 70040 0001 rok10 rokov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

 • Pôžička pre živnostníka je dostupná tak v bankách ako aj nebankových spoločnostiach a výber rôznych menších alebo aj väčších úverov je pomerne veľký
 • Pre SZČO sa dajú získať tak rýchle pôžičky pre živnostníkov na čokoľvek vo forme krátkodobých menších úverov, ako aj napríklad úver na bývanie z banky
 • Pôžičky pre začínajúcich podnikateľov je možné získať v prípade dostatočného ručenia alebo bonity a za istých okolností sa dá požičať aj výhodný úver z banky

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

 • Úvery pre začínajúcich živnostníkov sú problematické ak nemá živnostník napríklad ručenie, ručiteľa alebo dobrú bonitu a tieto pôžičky poskytuje len niekoľko veriteľov
 • Pôžičky pre živnostníkov bez registra sa dajú získať len v niektorých nebankovkách a buď ide o menší úver pre živnostníkov alebo je nutné založenie nehnuteľnosti
 • Nenávratná pôžička pre živnostníkov sa nedá vybaviť u žiadneho poskytovateľa bežných nebankových pôžičiek alebo bankových úverov a ide len o štátnu podporu, ktorá má prísne podmienky