Poistenie spotrebného úveru

Spotrebné úvery sa najčastejšie poskytujú domácnostiam za účelom nákupu spotrebných tovarov, služieb, na vyplatenie iných dlhov alebo aj na splnenie individuálnych túžob jednotlivcov, ako je napríklad dovolenka, nové auto, alebo trebárs aj výmena plastových okien a podobne.

Spotrebné úvery patria medzi najpopulárnejšie bankové produkty, aké banky poskytujú svojim klientom. Je to najmä preto, že spotrebný úver je úverom v podstate na úplne čokoľvek.

Výhod spotrebného úveru je mnoho. Jeho získanie je jednoduché, zvyčajne nie ste zaťažení nijakými zbytočnými poplatkami, nepotrebujete žiadneho ručiteľa ani dokladovať účel, na ktorý plánujete novonadobudnuté peniaze použiť.

Predtým, ako si však popýtate v banke spotrebný úver, zistite si čo-to o podmienkach za akých vám ho daná banka dokáže poskytnúť. Čo je prvoradé, sú, samozrejme, úroky. To však nie je všetko.

Svoju pozornosť nezabudnite upriamiť aj na prípadné poplatky, možnosť poistenia, rýchlosť poskytnutia úveru, možnosť a podmienky predčasného splatenia úveru a takisto aj zľavy, ktoré banky poskytujú.

Prečo sa oplatí poistiť si úver?

Nikto nevie predvídať budúcnosť. Výpoveď v práci či dlhodobá choroba môžu nepríjemne skomplikovať vašu finančnú situáciu. Vtedy príde vhod, ak si na čas oddýchnete od splátok za úver.

Myslite však aj na to, že poistka na schopnosť splácať úver má takisto svoje pravidlá a tiež vám mierne zdvihne mesačnú splátku. Spotrebný úver je možné poistiť proti úmrtiu, invalidite, dlhodobej PN-ke či strate zamestnania.

Cena poistky závisí od typu a výšky úveru a od toho, ktoré z okolností si poistíte. Takéto poistenie uzatvárate priamo v banke pri podpise úverovej zmluvy.

Ak teda náhle potrebujete peniaze, a to prakticky na čokoľvek, nenechajte sa zlákať rôznymi finančnými inštitúciami lákajúcimi skutočne na čokoľvek a zostaňte verní overeným bezpečným bankám.

Spotrebný úver je jedným z najjednoduchších riešení, ako rýchlo a ľahko vyriešiť finančné problémy.