Pôžička pre nezamestnaných online

Pôžička je dnes bežným nástrojom prefinancovania aktuálnej potreby každého človeka. Väčšinou si ľudia požičiavajú na bývanie, na autá, na začiatok podnikania alebo zaujímavú dovolenku. Je však aj pomerne veľká skupina ľudí, ktorí majú prístup k pôžičkám sťažený.

Sú to ľudia, ktorí sa dostali do nezávideniahodnej situácie tým, že prišli o zamestnanie, jednoducho ho stratili. Pre týchto ľudí na klasickom bankovom trhu s pôžičkami nastanú ťažké časy, pretože banky obvykle poskytnú pôžičku len človeku, ktorý vie vydokladovať príjem.

Porovnanie pôžičiek pre nezamestnaných

Tu je dôležité podotknúť, že dôveryhodný veritelia si budú vždy vyžadovať vydokladovanie príjmu žiadateľa, nakoľko im to prikazuje zákon.

Akceptovaný zdroj príjmu sa môže v jednotivých spoločnostiach líšiť a preto aj človek, ktorý aktuálne stratil zamestnanie ale disponuje dokladovateľnými príjmami môže dostať pôžičku.

dsc_0126-230x230-3920449

Práve pre týchto ľudí sú určené nebankové pôžičky a úvery. Pre nezamestnaných sa dajú získať peniaze rôznym spôsobom, aj ihneď.

Môže to byť napríklad online pôžička pre nezamestnaných, spotrebiteľská pôžička nezamestnaným alebo SMS pôžička pre nezamestnaných.

Bez ručenia a ihneď je možné získať ale skôr len menšie sumy a na kratšiu dobu splatnosti, ako sú napríklad rýchle pôžičky cez internet ihneď, ktoré patria medzi nové pôžičky na trhu.

Pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu

No príjem sa ťažko dokladuje, ak nemáte zamestnanie alebo trvalo nepodnikáte. Na druhú stranu, peniaze by vám vedeli v neľahkej situácii, kedy ste prišli o prácu, pomôcť naštartovať svoju kariéru nanovo.

Či už investíciou do nejakého rekvalifikačného kurzu, alebo začatím vlastného podnikania prípadne uhradením poplatkov pracovnej agentúre, ktorá vám môže nájsť zaujímavú prácu aj v zahraničí.

V súčasnosti nie je možné poskytnúť spotrebiteľský úver osobe, ktorá nevie zdokladovať svoj príjem. Veritelia sú povinný skúmať bonitu klienta a príjem patrí medzi základné parametre.

V minulosti existovala celá rada nebankových spoločností, ktoré poskytovali takéto pôžičky. Pôžička bez zamestnania je samozrejme pomerne veľké riziko a to aj pre veriteľa aj pre dlžníka, ale v takomto prípade by boli peniaze hoci aj požičané veľmi dobrou investíciou do vlastných potrieb a vlastného živobytia.

No a riešením práve na takúto situáciu sú špecializované rýchle pôžičky pre nezamestnaných bez príjmu. Väčšinou išlo o spoločnosti, ktoré podľa dnešných zákonov nemôžu na Slovenskom pôžičkovom trhu pôsobiť.

Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia

Rýchla pôžička pre nezamestnaných je možná aj bez ručenia. V súčasnosti sa rozvinuli nové typy pôžičiek od súkromných investorov.  

Súkromný investori sú vo veľkej výhode oproti klasickým bankovým domom  a nebankovým spoločnostiam najmä v tom, že poznajú situáciu svojho budúceho klienta a vedia, že ručiť za pôžičku by mohlo byť pre neho negatívnym bremenom.

Kvôli tomu poskytujú teda úvery aj bez ručenia hnuteľným či nehnuteľným majetkom, čo značne pomáha prístupnosti takýchto pôžičiek a robí z nich viac ako konkurencieschopný produkt na trhu s financiami a úverovaním.

Bez ručenia tak môže dostať peniaze ktokoľvek z ktoréhokoľvek mesta na Slovensku – Košice, Prešov alebo iné lokality trpiace väčšou nezamestnanosťou nevynímajúc.

Poskytovanie tzv. peer-to-peer (P2P) pôžičiek, ktoré poskytujú fyzické osoby (veritelia) iným fyzickým osobám (dlžníkom), nepodlieha dohľadu Národnej banky Slovenska.

Subjekt vystupujúci ako veriteľ, a súčasne ani subjekt vystupujúci ako prevádzkovateľ platformy P2P požičiavania, nedisponujú povolením na činnosť zo strany Národnej banky Slovenska a poskytovanie takýchto pôžičiek nie je regulované Zákonom o spotrebiteľských úveroch, ani inými predpismi regulujúcimi oblasť finančného trhu.

Takéto pôžičky nie sú spotrebiteľským úverom.

Súčasne upozorňujeme na riziká spojené s požičiavaním prostredníctvom P2P platforiem, pretože v týchto právnych vzťahoch nebudete ako dlžník vystupovať v pozícii spotrebiteľa.

Pôžičky pre nezamestnaných ihneď

Faktom je, že najväčšou stratou pre ľudí nie je len strata zamestnania, ale aj prepásnutie šance nájsť si zamestnanie nové.

Častokrát prichádza ponuka na novú kariéru či pracovnú príležitosť znenazdajky, kontakt na nové pracovné miesto môže prísť aj do pár hodín či dní. Vtedy rozhoduje čas a najhoršie investované peniaze sú tie, ktoré nemáme.

Dneska nie je možné získať pôžičku bez dokladovania príjmu, preto jediným riešením je myslieť na zadné vrátka v predstihu a vytvoriť si finančnú rezervu v čase keď máme príjem.

Úver pre nezamestnaných sa dal v minulosti získať veľmi rýchlo, častokrát bola takáto pôžička dostupná aj ihneď. Pre nezamestnaných bolo možností viacero. Najčastejšie poskytoval nezamestnaným pôžičku práve Provident. 

Pôžička pre nezamestnaných sa dala vybaviť telefonicky aj online, sumy sa pohybujú od 60 € do 2300 €. Pôžičková spoločnosť mala iný systém splácania. Splátky boli rozdelené po týždňoch alebo po mesiacoch. 

Po zmene zákonov spoločnosť Providetn prestala poskytovať pôžičky a v súčasnosti nemá potrebnú licenciu na poskytovanie pôžičiek.

Často spomínaný Home Credit však poskytuje len osobám, ktoré majú pravidelný príjem. Pôžičky nezamestnaným neposkytujú.

Porovnanie najvýhodnejších pôžičiek pre nezamestnaných a poskytovatelia pôžičiek

Úvery sa poskytujú aj do 24 hodín od požiadania, nie je ani výnimkou, že pôžičky pre nezamestnaných ihneď po ich požiadaní sú schvaľované vďaka optimálnemu schvaľovaciemu procesu a peniaze tak putujú od finančného domu priamo na účet či do rúk klientovi, ktorý ich môže použiť oveľa efektívnejšie ako ktokoľvek iný.

Poskytovatelia pôžičiek si uvedomujú dôležitosť takýchto peňazí a investícií a preto bez dlhšieho odkladu naozaj peniaze poskytnú.

Pre nich je to taktiež dobrá investícia a vedia, že takto rýchlo poskytnuté peniaze sa im môžu aj rýchlo vrátiť.

Obvykle však inštitúcie požadujú dokladovanie príjmu. Akceptovaný typ príjmu je v jednotlivých spoločnostiach rozdielny.

Pôžičky pre nezamestnaných online

Vďaka pokročilým technológiam vo svete internetu dnes už bežne prebieha komunikácia medzi poskytovateľom pôžičky a klientom online.

Kontakt na poskytovateľov pôžičiek nemusíte nadviazať len po telefóne či osobne, stačí si zasurfovať na internete a človek hneď nájde široký zoznam rôznych bánk a nebankových spoločností, ktoré sa špecializujú prostredníctvom svojich internetových stránok na poskytnutie peňazí aj bez potreby osobného kontaktu.

Takto sa dá získať takáto nová mini pôžička pre nezamestnaných online, čiže cez internet, ktorá je pre každého. Znovu je potrebné zdokladovať nejaký príjem, ktorý bude spoločnosť schopná akceptovať a zohľadniť pri posudzovaní bonity klienta.

Väčšinou prebieha takáto komunikácia pomocou online formulára, kedy klient nadviaže kontakt virtuálne vyplnením základných údajov o sebe a potom mu už len ostáva čakať, kedy špecializované online pôžičky pre nezamestnaných budú schválené a on definitívne potvrdí svoj záujem.

Výhodou takéhoto výberu je aj fakt, že môže osloviť viac poskytovateľov v tom istom čase, porovnať si ponuky a vybrať si pre seba tú najvýhodnejšiu s najlepšími podmienkami pôžičky.

Celkovo majú pôžičky online pre nezamestnaných svoje miesto na trhu s financiami. Aj pri zvýšenom riziku sú banky a nebankové spoločnosti ochotné požičiavať nezamestnaným peniaze, pretože to pre nich môže predstavovať aj sľubnú investíciu do budúcnosti.

Ak klient pôžičku včas vráti, môže sa pre nich stať do budúcnosti pravidelným klientom a výhody vyplývajúce z takéhoto zväzku sú potom obojstranné.

Zároveň v dnešnej modernej dobe nie je zamestnanie jediný zdroj príjmu, ktorím žiadatelia o pôžičku disponujú.

Pôžička pre nezamestnaných online patrí medzi najnovšie pôžičky a z hľadiska výšky je to malá pôžička ihneď, ale aj tak je najlepšie si pôžičku zobrať tak, aby ste ju vedeli vždy splatiť a to pomôže nielen vášmu úverovému profilu, ale aj finančnému statusu do budúcnosti.

Tieto pôžičky sú teda aj pre nezamestnaných.

Pôžičky pre nezamestnaných cez SMS

Pôžičky pre nezamestnaných je možné vybaviť aj prostredníctvom SMS správy. Je to rýchlá nebanková pôžička s krátkou dobou splatnosti a je aj pre nezamestnaných. 

Tieto pôžičky sú na mini sumy. Výhodou pôžičiek je rýchle vybavenie, peniaze sú obvykle dostupné do 24 hodín. Ďalším pozitívom je bezúčelovosť, čiže klient nemusí dokladovať na čo finančné prostriedky minul.

Obvykle nebanková spoločnosť nekontrolvala ani úverový register. Dnes musí spoločnosť vyhodnotiť riziko pre klienta aj pohľadom do úverových retistrov. Niektoré nebankové spoločnosti schvaľujú aj úvery klientom, ktorý mali v minulosti problém so splácaním svojich pôžičik.

Nevýhodou je však len nízka suma na požičanie. SMS pôžička je teda podobná ako rýchla pôžička online cez internet a patrí medzi mini pôžičky dostupné aj pre nezamestnaných.

Podobne ako online pôžička cez internet, ihneď sa dá získať aj úver cez SMS a to obvykle so schválením do niekoľko minút.

Vybaviť si pôžičku môžete v menších aj väčších mestách ako sú napríklad Nové Zámky, Humenné, Michalovce, Lučenec, Veľký Krtíš, Košice. Výhodou je, že vybavenie tejto pôžičky pre nezamestnaných je do 24 hodín.

Niekedy sa hľadajú aj nesprávne tvary názvu tejto pôžičky, napríklad pozicka pre nezamestnanich, pozicki pre nezamesnanich alebo pozicki pre nezamestnanich.

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • najväčšou výhodou týchto pôžičiek je, že sú pre nezamestnaných naozaj veľmi dostupné vzhľadom na to, že nie je treba dokladovať príjem z trvalého pracovného pomeru alebo dlhodobého podnikania
  • v ťažkej životnej situácii rozhoduje aj rýchlosť a preto je poskytnutie pôžičky pre nezamestnaných ihneď alebo do 24 hodín nielen veľkým bonusom, ale aj nevyhnutnosťou
  • vzhľadom na nové komunikačné možnosti online cez internet a široký výber poskytovateľov je možné si nájsť tie najlepšie úrokové a iné podmienky
  • rýchle pôžičky online a SMS pôžičky pre nezamestnaných môžu byť dostupné aj bez registra

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • vzhľadom na typ pôžičky bude vždy nevýhodou oproti bankovým pôžičkám vyššia úroková sadzba
  • môže sa stať, že aj keď klient v dobrej viere potrebuje väčšiu finančnú hotovosť, nebankový subjekt mu ju odmietne poskytnúť, pretože tento typ pôžičky môže mať určitý finančný strop

Poskytovatelia týchto pôžičiek

Poskytovaním pôžičiek pre nezamestnaných sa zaoberajú najmä nebankové spoločnosti typu Proficredit, Ferratum, Pôžičkomat, SMS Credits a podobne, ktoré ich neposkytujú už síce na ruku, ale je možné ich získať takmer okamžite na účet alebo poštovou poukážkou.

Klasické banky pôžičky takéhoto typu poskytovať moc nechcú.