Pôžička na splatenie úverov

pozicka-na-splatenie-uverov

Pôžička na splatenie dlhov je refinančný úver na splatenie iných úverov a dlhov, či už ide o bankové alebo nebankové pôžičky.

Výhodou je, že obvykle je ponuka úverov tohto druhu pomerne široká a je možné medzi nimi nájsť tak bankové pôžičky na splatenie úverov ako aj nebankové pôžičky na vyplatenie dlhov.

V niektorých nebankových spoločnostiach sa dá získať aj pôžička na splatenie úverov bez registra, čiže je možné si požičať aj vtedy, ak má klient problémy s platobnou disciplínou.

Takéto pôžičky sa využívajú na splatenie dlhov a exekúcii a keďže sú bez registra, veriteľ si neoveruje klientov v registroch dlžníkov a aj ľudia, ktorí majú exekúciu alebo iné finančné problémy, si môžu požičať úver na refinancovanie aj na vyplatenie exekúcie.

Bankové úvery na refinancovanie a splatenie dlhov slúžia na splatenie iných úverov tak z bánk ako aj z nebankoviek, ale banky si viac klienta overujú či už z hľadiska jeho príjmu, bonity alebo úverovej a finančnej histórie.

Spotrebné úvery alebo hypotéky na refinancovanie?

V prípade úverov a pôžičiek na prefinancovanie starých dlhov sa využívajú dve možnosti a dva typy úverov. Prvým je spotrebný úver, ktorý má zvýhodnené úročenie a označuje sa aj ako spotrebná refinančná pôžička.

Ide parametrami o klasický spotrebný či spotrebiteľský úver, ktorý je obvykle bez ručenia a zabezpečenia a slúži primárne na vyplatenie menších a stredných úverov, prípadne na spojenie viacerých pôžičiek do jednej a na konsolidáciu splátky.

Druhým typom je refinančná hypotéka, ktorú má v ponuke niekoľko bánk a v tomto prípade je možné získať so založením nehnuteľnosti až do 80 alebo 90% hodnoty zakladanej nehnuteľnosti.

Ide už väčší úver a ten môže slúžiť na splatenie viacerých pôžičiek a ich nahradenie jednou, s oveľa lepšou splátkou na úrovni hypotéky, pretože pôžička je založená nehnuteľnosťou.

Navyše splatnosť môže byť aj 30 či 40 rokov, takže splátka je naozaj nízka. Tiež na nebankovom trhu je možné nájsť podobné produkty, ale s menšími obmedzeniami.

pozicka-na-splatenie-uverov-600x400-6949789

Bankové refinancovanie úveru – porovnanie

Bankový úver na splatenie úveru či pôžičky ponúka u nás v podobe účelových refinančných úverov viacero bánk. Niektoré síce nemajú takúto špeciálnu pôžičku vo svojom portfóliu, ale cez bezúčelový úver je možné využiť aj bežnú spotrebnú pôžičku na vyplatenie svojich dlhov.

Výhodou špeciálnych refinančných úverov je najmä to, že je možné získať lepšie podmienky a to tak finančné ako aj nefinančné, napríklad lepší a časovo zvýhodnený úrok na určité obdobie alebo dlhšiu splatnosť úveru, čo zníži mesačnú splátku.

VÚB

Pôžička na splatenie úverov sa dá získať vo Všeobecnej banke buď ako spotrebná pôžička na refinancovanie, alebo ako hypotéka na refinancovanie, pričom záleží od toho, koľko si potrebujete požičať.

Refinančná spotrebná pôžička sa poskytuje bez ručenia alebo ručiteľa a je možné si požičať od 490 € až do 25 000 € na 13 až 108 mesiacov. vybavenie je veľmi rýchle, jednoduché, bez zbytočných dokladov, môžete vyplatiť neobmedzený počet starých pôžičiek a získať aj peniaze navyše na čokoľvek.

Na vybavenie pôžičky vám stačí občiansky preukaz.

V prípade hypotéky na refinancovanie ide o úver určený primárne na vyplatenie starej hypotéky z inej banky. Požičať sa dá od 6 600 € až do 500 000 € a s dobou splatnosti od 1 do 30 rokov, takže ide už o dlhodobý úver.

Samozrejme je nutné aj založenie nehnuteľnosti a banka je prísnejšia na bonitu klienta na rozdiel od spotrebného úveru. Za vybavenie sa ale neplatí žiaden poplatok, ročne je možné bezplatne splatiť až 20 % z výšky úveru a úrok je výhodnejší oproti bežnému hypoúveru.

Prima Banka

Prima Banka má v ponuke na refinancovanie podobne ako VÚB tiež spotrebný aj hypotekárny typ úveru. V prípade spotrebnej pôžičky ide o úver od 1 000 € do 15 000 €, ktorý je možné splácať od 2 do 9 rokov a za určitých podmienok je možné ho získať aj bez poplatku.

Banka ponúka túto pôžičku na prefinancovanie a splatenie starých dlhov z bankových aj nebankových úverov a požiadať o ňu môžu tak bežní zamestnanci, ako aj dôchodcovia a živnostníci s podnikaním minimálne 12 mesiacov.

Na vyplatenie starej hypotéky je možné si zobrať refinančný hypoúver, pričom žiadosť môže banka posúdiť už na počkanie a na prenos starej hypotéky nie sú potrebné žiadne extra nové doklady, čiže si vystačíte len s pôvodným znaleckým posudkom a pôvodnou záložnou zmluvou.

Požičať sa dá od 5 000 € a na predĺženú dobu splácania od 11 až do 40 rokov, čo môže znížiť mesačnú splátku na prijateľnú sumu. Maximálne banka vie prefinancovať úver až do 300 000 €.

mBank

refinancovať staré úvery s cieľom ušetriť na splátkach môžete aj v mBank. Bez zbytočného papierovania a s garanciou najlacnejšej pôžičky ponúka banka refinančnú mPôžičku, čo je spotrebný úver od 350 € až do 20 000 €. Ten sa poskytuje na 12 až 84 mesiacov, pričom dobu splatnosti aj deň splatnosti si klient môže zvoliť sám.

Nad úver 10 000 € je nutný aj súhlas manžela alebo manželky žiadateľa. Refinancovať sa dá až 10 rôznych splátok, dlhov a starých pôžičiek.

Ak potrebujete vyššiu sumu, banka ponúka na konsolidáciu aj mHypotéku. Tu je možné si požičať až do 75 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti, pričom vybavenie a poskytnutie úveru je bez poplatku.

Až do výšky 20 % istiny úveru je možné ročne vložiť mimoriadne splátky bez poplatku a tento úver slúži na konsolidovanie až 8 rôznych záväzkov vrátane kontokorentov či kreditných kariet.

Požičať sa dá od 7 000 €, najviac do 160 000 €, pričom ak si požičiate do 75 000 € a do 50 % hodnoty nehnuteľosti, je to aj bez dokladovania príjmu. Splatnosť môže byť od 121 mesiacov do 25 rokov.

ČSOB

Na splatenie dlhov a pôžičiek ponúka ČSOB banka spotrebný úver na vyplatenie úverov, ktorý je možné získať už od 600 €. Podľa finančných možností sa dá požičať až do 25 000 €, pričom výhodou je lepšie úročenie a možnosť konsolidácie viacerých pôžičiek novým a výhodnejším úverom z banky.

Časť úveru je možné ale použiť aj bezúčelovo na čokoľvek a to bez preukazovania minutia finančných prostriedkov banke. Čo sa týka doby splatnosti, tento úver sa poskytuje na 1 až 9 rokov.

Kto si chce a potrebuje požičať väčšiu sumu, ten si môže zobrať aj hypoúver na splatenie iných úverov ktorý je bez poplatku za spracovanie a so schválením už do 24 hodín.

Požičať sa dá na splatenie rôznych účelových aj bezúčelových úverov z bánk, nebankoviek alebo leasingových spoločností a už od 4 500 €. Splatnosť úveru môže byť až do 30 rokov, pričom je možná fixácia úroku na 10 rokov. Pri tomto type refinančného úveru je už nutné aj ručenie nehnuteľnosťou.

OTP Banka

Na prefinancovanie, konsolidáciu a vyplatenie pôžičiek ponúka úvery aj OTP Banka. Na menšie sumy a bez nutnosti založenia nehnuteľnosti má banka v ponuke OTP Refinanc expres úver.

Ten sa poskytuje od 400 € až do výšky 25 000 € a s dobou splácania na 1 až 9 rokov. úver je bez poplatku za vybavenie, je možné ním vyplatiť a spojiť aj viacero starých pôžičiek a vďaka výhodnej úrokovej sadzbe sa oplatí prefinancovať aj väčšina konkurenčných bankových úverov.

Na väčšie sumy sa poskytuje OTP Refinanc úver, kde je už podmienkou na získanie aj založenie nehnuteľnosti na bývanie ako ručenia za pôžičku.

Získať sa dá od 700 € až do 90 % hodnoty zakladanej nehnuteľnosti podľa znaleckého posudku, pričom lehota splatnosti môže byť od 1 až do 30 rokov.

Expresné spracovanie úveru je možné do 48 hodín a refinancovanie je možné aj bez dokladovania príjmu a bez nákladov na vypracovanie nového znaleckého posudku na zakladanú nehnuteľnosť.

Sberbank

V Sberbank je možné získať tiež refinančné úvery a pôžičky na vyplatenie dlhov a starých finančných záväzkov. Refinančný spotrebný úver sa poskytuje od 3 500 € do 25 000 € a s dobou splácania na 36 až 108 mesiacov. Slúži na refinancovanie rôznych splátkových aj kreditných úverov a ich splatenie.

Poskytnutie je bez ručiteľa a je možné aj bez dokladovania príjmu, pričom časť úveru je možné bezúčelovo čerpať na čokoľvek aj priamo na bankový účet.

Druhou možnosťou je refinančná hypotéka, ktorá slúži vtedy, ak chcete prefinancovať starý hypoúver alebo iný väčší úver či pôžičku. Požičať sa dá od 3 500 € až do 90 % hodnoty založenej nehnuteľnosti, čiže aj niekoľko desiatok tisíc €.

Splatnosť úveru môže byť až do 30 rokov, pričom fixovanie úroku sa dá dohodnúť na 1, 3 ale aj 5 rokov. Aj v tomto prípade je možné získať úver aj bez potvrdenia o príjme a banka akceptuje aj starý znalecký posudok na nehnuteľnosť, ak vznikol po roku 2004.

Zuno

Na refinancovanie pôžičiek a úverov ponúka Zuno špeciálny úver, ktorý pomôže prefinancovať staré úvery a dlhy a spojiť ich aj do jednej novej splátky, ktorá je výhodnejšia pre klienta.

Banka ponúka vybavenie tohto úveru bez poplatkov, možnosť zlúčiť až 10 rôznych pôžičiek, môžete si požičať aj viac, ako je suma starých dlhov a jeden mesiac v roku máte prázdniny od splátok. Požičať sa obvykle dá od 500 do 20 000 € a s dobou splácania na 6 až 72 mesiacov.

UniCredit

UniCredit Bank má na vyplatenie starých úverov a pôžičiek Presto spotrebný úver na refinancovanie. Banka umožňuje cez túto pôžičku zlúčiť do jednej splátky rôzne staré bankové a nebankové úvery, kreditky, kontokorenty a iné dlhy.

Požičať sa dá od 650 € do 25 000 € s dobou splatnosti na 1 až 9 rokov, pričom úroková sadzba je fixná počas celého splácania. Úver je bez poplatku za poistenie a banka vybaví za klienta aj všetky žiadosti o splatenie úverov u pôvodného poskytovateľa.

Poštová banka

Na splatenie iných úverov a pôžičiek má refinančný úver aj Poštová banka a to vo forme spotrebnej pôžičky nazvanej Lepšia splátka. Táto pôžička sa dá získať od 300 do 30 000 € a so splatnosťou na 1 až 9 rokov.

Môže slúžiť tak na vyplatenie bankových úverov, ako aj rôznych nebankových pôžičiek, kontokorentov, kreditiek či iných splátkových úverov.

Úver môžu získať ľudia od 18 do 69 rokov s akceptovateľným trvalým príjmom. Na vybavenie nie je treba ručiteľ ani ručenie nehnuteľnosťou.

Nebankové pôžičky na splatenie úverov a dlhov

Pôžička na splatenie úveru alebo na vyplatenie pôžičiek z iných finančných domov sa dá získať aj v niektorých nebankových subjektoch.

Ak klienta odmietne banka alebo nemôže banke dostatočne dokladovať príjem a povie si, že „aj tak potrebujem pôžičku na splatenie dlhov“, môže to skúsiť v niektorých nebankovkách.

Úročenie je síce vyššie, ale dostupnosť úverov a pôžičiek je jednoduchšia na rozdiel od bánk, takže je možné úver získať ľahšie, hoci za menej výhodných podmienok a s určitými obmedzeniami.

Quatro

Refinancovanie je možné aj cez pôžičky Quatro, pričom táto nebanková spoločnosť ponúka široké portfólio finančných produktov od bežných bezúčelových pôžičke až po nákup na splátky.

Kto chce splatiť svoje staré dlhy, môže si požičať 600 až 5 000 € a so splatnosťou na 1a ž 5 rokov, takže aj pri väčšej sume je možné vďaka dlhšej splatnosti získať nižšiu splátku za úver.

Peniaze sú obvykle vyplatené do 24 hodín od schválenia pôžičky priamo na účet a o úver je možné požiadať osobne aj online.

Cetelem

Nebanková spoločnosť Cetelem má priamo vo svojej ponuke na refinancovanie určenú pôžičku na splatenie úverov. Ide o spotrebný nebankový úver, ktorý sa dá požičať od 2 000 € do 34 000 € a na dobu od 6 mesiacov až po 10 rokov. Ide o jednu z najdlhších splatností medzi podobnými nebankovými pôžičkami.

O úver je možné požiadať online aj telefonicky, úrok je pevný počas celej doby splácania a je možné získať aj dodatočné peniaze navyše. Neplatíte tiež poplatky za vybavenie, vedenie alebo predčasné splatenie úveru.

Home Credit

Spojenie pôžičiek a ich prefinancovanie ponúka tiež nebankovka Home Credit, ktorá má na tento účel vyčlenenú špeciálnu pôžičku s dobou splatnosti od 36 až do 96 mesiacov.

Zlúčiť sa dajú pôžičky až do výšky 20 000 €, vybavenie nového úveru je úplne bez poplatkov a z pohodlia domova, pretože o refinančnú pôžičku sa dá požiadať aj online.

Nebanková spoločnosť vybaví všetky administratívne záležitosti za klienta a k úveru je možné aj poistenie výdavkov alebo za poplatok odloženie splátok.

Úver4you

Nebankové úvery zaistené nehnuteľnosťou môžete získať aj od Úver4you. Ide o pôžičky dostupné tak pre zamestnancov ako aj podnikateľov a dôchodcov a požičať sa dá od 2 000 € do 40 000 €, pre podnikateľov už od 1 700 €.

Doba splatnosti je od 36 do 96 mesiacov, pre podnikateľov od 12 do 120 mesiacov. Na vybavenie je treba založiť nehnuteľnosť a dokladovať príjmy, ale napríklad nebankovka neoveruje klienta v bankových registroch.

Vyriešiť je možné dokonca aj exekúcie, záložné práva a iné komplikované prípady.

Slovenská požičovňa

Refinančná pôžička sa dá získať aj od nebankovej spoločnosti Slovenská požičovňa. Vybaviť je možné úver aj požiadaním cez kontaktný online formulár alebo telefonicky, pričom následne obchodný zástupca spoločnosti vybaví všetko potrebné za klienta.

Táto refinančná pôžička sa poskytuje od 5.000 € až do 20.000 €, bez založenia nehnuteľnosti a iného zabezpečenia a splatnosť môže byť od 1 do 10 rokov. zároveň je možné získať odloženie prvej splátky a aj finančné prostriedky navyše.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť od (mesiacov)Splatnosť do (mesiacov)
Sberbank3 50025 00036108
Zuno50020 000672
ČSOB60025 00012108
UniCredit65025 00012108
VÚB49025 00013108
Poštová banka30030 00012108
mBank35020 0001284
OTP Banka40025 00012108
Prima Banka1 00015 00024108
Cetelem2 00034 0006120
Home Credit40020 0003696
Slovenská požičovňa5 00020 00012120
Quatro6005 0001260
Úver4you2 00040 0003696

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Pôžička na refinancovanie a splatenie dlhov, pôžičiek a iných úverov sa dá získať obvykle za výhodnejších podmienok, pretože refinančná úroková sadzba je lepšia ako pri klasickom úvere
  • V ponuke sú tak bankové ako aj nebankové pôžičky na vyplatenie dlhov a jedná sa najčastejšie o spotrebné úvery, ale niektoré banky ponúkajú aj hypotekárny úver na splatenie iných úverov
  • Pre klientov s finančnými problémami existuje aj pôžička na splatenie dlhov a exekúcií aj bez registra, hoci ju v ponuke má len zopár nebankových spoločností

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Pre tých, čo si chcú požičať v banke, platí, že je nutné obvykle dokladovať aj príjem, banka si overuje bonitu a tiež registre, takže niektorí klienti úver nezískajú
  • Nebankové pôžičky na vyplatenie úverov sú síce dostupnejšie, ale problémom je obvykle nevýhodnosť, vyšší úrok a väčšie preplatenie pôžičky oproti bankám
  • Ak hľadáte pôžičky na vyplatenie exekúcií, ponúka ich len niekoľko nebankových spoločností a obvykle je potrebné ručenie nehnuteľnosťou alebo iným ručiteľom