Asistenčné služby

Motoristi vo väčšine prípadov pri uzatvorení povinného zmluvného poistenia získavajú aj určitý rozsah asistenčných služieb na území SR, prípadne aj v zahraničí.

Aby ste získali najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie, odporúčame vybaviť si ho cez našu kalkulačku PZP. Kalkulačka za Vás porovná najlacnejšie ponuky PZP. Pár klikmi sa ihneď dozviete o tých najvýhodnejších ponukách na trhu.

Vybaviť najlacnejšie PZP >

Na trhu však existuje aj PZP bez asistenčných služieb, resp. PZP s možnosťou pripoistenia asistenčných služieb, prípadne za príplatok môžete získať nadštandardný rozsah asistencie.

Väčšina majiteľov vozidiel pri uzatváraní poistenia neprikladá význam rozsahu poskytovaných asistenčných služieb, skôr sa o to zaujímajú tí, ktorí už pomoc asistenčnej služby potrebovali a majú reálnu (či už pozitívnu alebo negatívnu) skúsenosť s ich využitím.

Skutočnosťou je, že kvalita a rozsah poskytovaných služieb v PZP je rozdielna a motorista má čo porovnávať a z čoho vyberať. V čom sú rozdiely a na čo si dať pozor pri porovnavaní poskytovaných služieb?

  • územná platnosť poskytovania asistenčných služieb a limity plnenia (SR – zahraničie)
  • rozsah asistencie pri nehode, poruche, krádeži vozidla…
  • či je poskytnutá služba asistenčnou spoločnosťou hradená (teda ju poskytuje do určitej výšky – limitu) alebo len organizovaná (teda zaplatí za ňu klient)
  • pomoc pri zabuchnutí dverí, kľúčov; vybití batérie, defekte pneumatiky, zámene paliva
  • náhradná doprava, taxi, ubytovanie…