Pôžička pre ženy na materskej dovolenke

Pôžička pre ženy na materskej dovolenke je buď bankový alebo nebankový úver, kedy sa poskytuje pôžička na materskú dovolenku, čiže na obdobie, kedy sa žena stará o svoje dieťa.

Častejšie sa poskytujú nebankové pôžičky pre ženy na MD a nebankové pôžičky na materskú, pretože banky môžu poskytnúť bankové pôžičky na materskej dovolenke len v prípade, že má žena dostatočnú bonitu alebo bonitného spoludlžníka či ručiteľa.

dsc_0114-230x230-1288526

Naproti tomu niektoré nebankovky poskytnú pôžičky pre matky na materskej dovolenke aj bez toho.

Pôžička a materská dovolenka sú však najmä z hľadiska preukazovania bonity zlá kombinácia a aj preto je problémom získať dostatočnú výšku úveru bez potrebného ručiteľa. V banke sa dá získať ako pôžička pre mamičky a matky na materskej dovolenke najčastejšie len kontokorentný úver alebo spotrebný úver.

Je však potrebné mať spolužiadateľa s dostatočným pravidelným príjmom.

Pôžičky na materskej dovolenke online

Pôžička pre matky na rodičovskom príspevku je najjednoduchšie vybaviteľná cez internet ako online úver.

Na materský príspevok alebo rodičovský príspevok sa dá sa dá získať obvykle síce len menšia suma touto formou úveru. Na druhú stranu, vybavenie je spravidla do pár hodín a nie je potrebné mať žiadne ručenie, ručiteľa a ani dokladovanie príjmu. V tomto prípade netreba doložiť výšku materskej.

Niekedy sa tieto úvery omylom hľadajú aj ako „pôžički na materskej alebo pôžički na materskú“, ale ide len o gramatický preklep.

pozicka-pre-zeny-na-materskej-dovolenke-600x400-5032561

Pôžičkomat

Jednoduché a rýchle pôžičky online cez internet ponúka nebanková spoločnosť Pôžičkomat. Tá sa zameriava na menšie a ľahko získateľné pôžičky od 25 do 95 € pre nových klientov, pre dlhodobých až do výšky 900 €.

Na vybavenie nie je nutné dokladovať príjem, netreba ručiteľa ani iné ručenie a pôžičky sa dajú získať aj pre študentov, dôchodcov, ženy na materskej, živnostníkov a SZČO, prípadne aj pre ľudí s menšou bonitou, nakoľko sa nevyžaduje potvrdenie o príjme.

Doba splatnosti je flexibilne zvoliteľná od 5 do 31 dní. Požičať sa dá bez skrytých poplatkov vopred.

Posúdenie žiadosti a prípadné schválenie trvá vďaka automatickému systému obvykle najviac 10 až 15 minút, pričom obvykle do hodiny už nebankovka odosiela peniaze priamo na bankový účet žiadateľa.

O úver je možné požiadať jednoducho cez online žiadosť a to 365 dní v roku nonstop, bez ohľadu na to, či je víkend, sviatok alebo pracovný deň. Vybavenie je tak veľmi jednoduché a rýchle.

Credit One

Nebankové úvery a dostupné rýchle pôžičky na čokoľvek má v ponuke aj Credit One. Táto nebanková spoločnosť sa zameriava najmä na online úvery, kde je možné získať pôžičku až do výšky 1.000 €, ale v ponuke má aj SMS pôžičky do 350 €.

Pre nového klienta je možné si ale prvý úver požičať najviac do 180 € a až po jeho splatení postupne stúpa úverový limit. Doba splatnosti je štandardne do 30 dní, ale túto lehotu je možné o mesiac predĺžiť po uhradení poplatku.

Samotné vybavenie je bez poplatkov. Nie je treba ani dokladovať príjem, žiadateľ nepotrebuje mať ručiteľa alebo iné zabezpečenie a pôžička je bez viazania účelu, čiže je možné si požičať naozaj na čokoľvek.

Peniaze je možné mať vďaka rýchlemu schváleniu na účte ešte dnes alebo najneskôr do 24 hodín. Úver je ideálny aj pre mamičky na materskej v prípade, ak sa im vyskytnú nečakané výdavky alebo potrebujú úver bez zbytočného dokladovania na menšiu sumu.

SMS pôžičky pre mamičky na rodičovskom príspevku

Rýchla pôžička pre ženy na materskej dovolenke, čiže na MD, sa dá vybaviť aj formou SMS úveru. V tomto prípade ide charakteristikou o podobný úver ako sú online pôžičky, čiže na kratšiu dobu splatnosti a na menšiu sumu.

Na druhú stranu, vybavenie je bezproblémové aj do pár hodín, nie je treba takmer nič dokladovať a viaceré takéto pôžičky pre ženy na materskej dovolenke sa dajú získať aj bez registrov, kedy nebankovka neskúma, neoveruje a nenahliada do registrov dlžníkov.

SMS Credits

SMS Credits je nebanková spoločnosť špecializovaná na SMS úvery a pôžičky, ktoré sú dostupné pre široký okruh klientov, od zamestnancov, cez dôchodcov až po ženy na materskej.

Tieto úvery sa vybavujú prostredníctvom odoslania krátkej textovej správy, avšak je potrebná aj registrácia vopred a to online cez webstránku nebankovky.

Požičať je možné pre každého žiadateľa s vekom nad 18 rokov, ktorý je občanom SR s trvalým pobytom na území SR a nie je registrovaný medzi dlžníkmi.

Najmenej sa dá získať 20 €, najviac 350 €, ale výška prvého úveru je len do 100 € a postupne s pribúdajúcimi pôžičkami a ich bezproblémovým splatením sa úverový limit zvyšuje.

Keďže ide o krátkodobé pôžičky, doba splatnosti je na 5, 10 alebo 15 dní, ale za poplatok je možné aj jej predĺženie. Na vybavenie nie je nutné dokladovať výšku príjmu, nebankovka nevyžaduje ani ručiteľa alebo iné ručenie za úver a nie sú tu ani žiadne skryté poplatky vopred.

Peniaze sa posielajú rovno na bankový účet.

Ferratum Bank

Medzi krátkodobé pôžičky patria aj SMS a online úvery od Ferratum Bank. Prostredníctvom internetu alebo cez SMS správu sa dá požičať na čokoľvek, bez dokladovania príjmu a bez ručiteľa od 30 do 350 €.

Keďže ide o krátkodobé pôžičky, doba splatnosti je 7 až 30 dní, ale v prípade potreby je možné ju za poplatok predĺžiť o ďalších 15 alebo 30 dní.

Vyplatenie schváleného úveru je buď do 24 hodín na bankový účet, prípadne do 4 dní poštou cez poukážku, ktorá sa dá vyplatiť hotovostne na pošte.

Druhou možnosťou dostupnou tiež aj pre ženy na MD je rýchla pôžička, ktorá sa dá získať až do 700 €, minimálna výška úveru je 200 €. Pre nového žiadateľa sa ale výška prvej pôžičky poskytuje najviac do 350 €.

Na rozdiel od predošlého úveru, rýchla pôžička má splatnosť od 2 do 12 mesiacov, čiže ide už o klasický splátkový úver. Na jeho vybavenie je ale niekedy nutné doložiť bonitu a tak môže byť pôžička menej dostupná pre ľudí s nízkym príjmom.

Vybaviť sa dá len online a poskytuje sa len bezhotovostne na účet.

Trila

Nebankové rýchle pôžičky online alebo aj SMS poskytuje tiež Trila. Ide o bezúčelové úvery, ktoré sa dajú získať na čokoľvek a bez ručiteľa alebo ručenia, poskytujú sa od 50 do 500 € a doba splatnosti je od 15 do 25 dní. Za poplatok sa dá predĺžiť až 5 krát o ďalších 15, 30 alebo 45 dní.

Pôžičky sa vybavujú veľmi rýchlo, obvykle sa posielajú finančné prostriedky na účet už do 24 hodín a na vybavenie je potrebné dokladovať príjem žiadateľa, napríklad výpisom z účtu. V prípade záujmu je možné peniaze poslať aj poštovou poukážkou.

Spotrebiteľské pôžičky pre mamičky na materskej dovolenke

Väčšie pôžičky pre mamičky na MD a pôžičky pre ženy na rodičovskom príspevku ponúkajú nebankové spoločnosti zamerané na spotrebiteľské úvery.

Tieto úvery sú na rozdiel od predošlých dvoch typov už klasickými pôžičkami, ktoré sa poskytujú jednorázovo a následne sa splácajú v pravidelných splátkach.

Spravidla sú bezúčelové a na ich vybavenie je potrebné mať buď dostatočný príjem alebo ručiteľa či spolužiadateľa, ktorý takýto príjem má a nebankovka bude akceptovať jeho bonitu.

Profi Credit

Nebankové pôžičky na väčšie sumy a s dlhšou dobou splatnosti ponúka aj Profi Credit. Pre zamestnancov, ale aj pre dôchodcov a tiež pre ženy a mamičky na materskej dovolenke je možné získať spotrebiteľský úver.

Ten sa dá použiť na čokoľvek, pretože ide o bezúčelovú pôžičku, zároveň je možné ho získať aj bez ručenia alebo ručiteľa. V prípade nedostatočnej bonity žiadateľa, čo môže byť prípad žien na materskom príspevku, je možné pribrať do žiadosti bonitného ručiteľa.

Požičať sa dá od 300 do 3.000 € a s dobou splatnosti na 18 až 42 mesiacov, ale samozrejme výška každej pôžičky závisí na individuálnom posúdení bonity a úverových možností klienta.

V prípade riadneho splácania ponúka nebankovka aj možnosť revolvingu, čiže možnosť čerpať dodatočné finančné prostriedky na ďalší úver.

Úver sa poskytuje bezhotovostne priamo na bankový účet a spláca sa pravidelnými mesačnými splátkami. Dlhodobí klienti majú aj lepšie podmienky k úverom.

Cofidis

Nebanková spoločnosť Cofidis má tiež v ponuke rýchle a dostupné pôžičky a to formou bezúčelového spotrebiteľského úveru na čokoľvek.

Získať je možné úver už od 200 €, horná hranica pôžičky je 5.000 € a konkrétna výška úveru vždy závisí od posúdenia klienta a jeho bonity. Menej bonitný žiadatelia, ako sú napríklad aj ženy na MD, môžu získať túto pôžičku lepšie v prípade, že majú spoludlžníka.

Doba splatnosti je od 1 do 41 mesiacov, pôžička sa dá vybaviť jednoducho online a je možné k nej získať aj revolving.

Bankové pôžičky na materské

Pôžička na materskej dovolenke sa dá získať aj v v banke, hoci v tomto prípade ide o obmedzené možnosti, ktoré sú k dispozícii. Najčastejšie sa využíva kontokorentný úver, čiže povolené prečerpanie k účtu.

Je to banková pôžička na materskú dovolenku bez ručiteľa a takmer hneď k dispozícii po schválení, pričom obvykle sa požičiava od 100 do niekoľko tisíc €, čo závisí od bonity žiadateľa.

Na získanie treba mať buď dostatočné obraty na účte alebo doložiť výšku príjmu klienta. Pre tých, čo majú k dispozícii aj ručiteľa alebo spolužiadateľa s trvalým príjmom a dobrou bonitou sa dá získať aj spotrebná pôžička pre mamičky na materskej dovolenke.

Ide o klasický splátkový úver poskytovaný už od 300 €, horná hranica závisí od konkrétnej ponuky banky a tiež od finančných možností žiadateľa. Doba splatnosti je obvykle od 1 do 7 rokov, niekedy aj viac.

PoskytovateľSuma odSuma doSplatnosť odSplatnosť do
SMS Credits203505 dní15 dní
Pôžičkomat259005 dní31 dní
Trila5050015 dní25 dní
Ferratum Bank307007 dní12 mesiacov
Credit One510001 dní30 dní
Profi Credit300300018 mesiacov42 mesiacov
Cofidis20050001 mesiac41 mesiacov

Výhody pôžičiek tohoto druhu

  • Pôžičky na materskú dovolenku (MD) sa dajú získať tak z nebankoviek ako aj z bánk a ponuka je pomerne široká, no niektoré úvery sú dostupné len s ručiteľom
  • Ak si chcete požičať pôžičky na materskú ihneď, máte k dispozícii viaceré online alebo SMS krátkodobé úvery s vybavením aj v ten istý deň
  • Banková pôžička pre ženy na MD si vyžaduje zvyčajne mať dostatočnú bonitu alebo spoludlžníka, kým viaceré nebankovky vedia požičať aj bez ručenia a bez doloženia príjmu

Nevýhody pôžičiek tohoto druhu

  • Žena na materskej má obvykle nižšiu bonitu a príjem a preto je pre ňu ťažšie získať úver a najdostupnejšie sú rýchle pôžičky pre ženy na materskej dovolenke (MD) s vyšším úrokom
  • V prípade väčšiny menších úverov z nebankoviek je splatnosť krátkodobá a obvykle tak treba takéto pôžičky pre mamičky na MD vrátiť do pár týždňov až mesiacov
  • Ak si chcete požičať z banky alebo väčší nebankový spotrebiteľský úver, musíte mať dostatočnú bonitu alebo mať ručiteľa či spolužiadateľa s trvalým príjmom

Poskytovatelia týchto pôžičiek

  • Hotovostná pôžička od spoločnosti Provident
  • Profi Credit až do 3000 €
  • Niektorí súkromní poskytovatelia a investori